Podvázání vaječníků, žádá se doktor? Platí se to?

mellisek
18. lis 2014

Dobrý den,
nyní jsem po druhé těhulka 10+2TT a chtěla bych si už nechat podvázat vaječníky kvůli komplikovanému těhotenství. S prvním 37ast. zachvatů plánovaná sekcie, ležení na rizikovce apod. S druhým se mi již špatně dýchá nyní absolutně netuším jak to budu zvládat zítra jdu na plicní odd. kde mi napíši zase že nemohu rodit normálně.
Kdysi se to dělalo automaticky po 2-3dítěti podle komplikací v těhu a nebo při porodu jak je to nyní. Jsem sice mladá ale jsem pevně rozhodnutá že 2děti jsou super na dnešní dobu a další jistě neplánuji. Moc děkuji za rady. Jak je to tedy dneska? Žádá se doktor nebo se to platí apod. Nemáte někdo info děkuji

tulikiss
18. lis 2014

@mellisek dnes uz nejsou podminky jako driv( 4deti nebo 3 deti a vice nez 35 let) sterilizaci mohou provest primo pri cisari, takze nemusite znovu pod narkozu, pokud budete mit papir, ze je to ze zdravotnich duvodu, tak nic neplatite, pokud by to bylo na vasi zadost, tak je to neco kolem 13.000,-

zabzulka
18. lis 2014

@mellisek dnes to není problém, nemusíš splňovat podmínky, které byly stanoveny předtím.."jen" si to zaplatíš..
dělá se to už i ambulantně
http://www.gynprenatal.cz/?tit=ambulantni-steri...