Pupeční pahýl. Nechat nebo uříznout?

maaaadlaaaaa
24. únor 2021

Ahoj, prosím o info zkušených maminek, co je podle vás lepší. Zjistila jsem, že v porodnici kde jsem se rozhodla rodit ho automaticky odřezávají, ale není problém s ponecháním. Popravdě se vůbec nevyznám ve výhodách, nemám zkušenost s tím o co se lépe pečuje a pro miminko je to přínosnější. Na internetu sice diskuze jsou, ale nikde nemohu najít benefity a další info.

Děkuji za rady. 🙂

lenerka1
24. únor 2021

U prvního jsme ho nechali ukroutit (rychlé, bezbolestné, stejně už visel na vlásku), u druhého jsme nechali odpadnout, jinak by nás ten den nemohli propustit z porodnice. Za mě je to jedno, když se nechává odpadnout, tak člověk je o těch pár dní dýl opatrnější při přebalování.

hezz17
24. únor 2021

Starsi- nechala jsem ufiknout, protoze jsem to domu nechtela 😀
Mladsi- nechali mu to, s tim fujtaxlem jsme sli domu a kdyz mu to behem koupani upadlo, tak mi malem hrclo 😀 jako spousta veci mi neva, ale tohle bylo fakt hnusny 😀

maaaadlaaaaa
autor
24. únor 2021

@hezz17 😆🤣 Děkuji za odpověď. Já právě vůbec nevím, když jsem koukala na net, tak to opravdu moc přitažlivě nevypadalo. Hned jsem si představila až to odpadne a ja tu s tím budu nahánět kocoura, kterej to bude mít samozřejmě ihned v hubě. 🤣

maaaadlaaaaa
autor
24. únor 2021

@lenerka1 Děkuji za odpověď 🙂

areh
24. únor 2021

@maaaadlaaaaa heh, u kámošky to sežral pes 😬 jinak prvnímu synovi ho odstranili v porodnici - to jsem si říkala, jestli ho nebolí odstranění a druhému synovi upadl doma a to jsem si zase říkala, jestli ho nebolí to jak mu tam trčí 😁 dle mě je to jedno.

maaaadlaaaaa
autor
24. únor 2021

@areh Takže to asi nechám osudu a nebudu to řešit. Úplně toho psa vidím. 😁😄

any2any
24. únor 2021

@maaaadlaaaaa Mam zkusenost u nasich 3 deti, ze jim pahyl odpadl uz v porodnici, ci stacilo, ze sestricka pahylem jemne "zakroutila" a on odpadl. 😉

zuzroko
24. únor 2021

Ptali se mě rano na vizitě co chci. Nějak jsem sama nevěděla, tak jsme vybrala první možnost a ať to uříznou. Asi to pro mě bylo lepší, ten pahyl mi docela vadil. Měla jsem strašný strach o to. A ještě ten den jsme šli domů ☺️
Kamarádka se s tím trápila snad přes měsíc doma a za žádnou cenu jim nechtěl upadnout 🙈

gruyerre
24. únor 2021

@maaaadlaaaaa u prvního jsem o tom nepřemýšlela a nechala ho odstranit, protože to tak v té porodnici dělají. U druhého jsem už měla nastudováno a rozhodla jsem se, že bude lepší nechat ho upadnout přirozeně. Potřetí bych zase čekala, až upadne sám, myslím, že je to lepší.

paja26
24. únor 2021

Zkus napsat do poradny dětského lékaře zde na MK, mohl by Ti poradit. https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/detsky-....

maki90
24. únor 2021

@maaaadlaaaaa u první dcery v porodnici uřízli, u druhé (jiná porodnice) nechali. Vyšlo to asi tak nastejno, možná ten uříznuty se líp čistil. Nehrotila bych to. Ale jestli jsi outlocitna, nech odříznout, ten pahylek nevypadá moc hezky 🤭

maaaadlaaaaa
autor
24. únor 2021

@paja26
@maki90
Děkuji za reakce. Asi to moc hrotím. 😉 Ono to prostě nějak bude.

klokanka31
24. únor 2021

@maaaadlaaaaa Já rodila ambulantně, takže jsem neměla ani na výběr, malé upadnul sám 🙂

vrabcak0007
24. únor 2021

@maaaadlaaaaa prvniho jsem neresila, musela jsem na operaci po porodu a pibyla celkem dlouho v nemocnici, ani nevim, jestli ho urizlu nebo nechalu odpadnout, ale u druheho jsem nechala uriznout, protoze nam povidali, ze byva vice problemu s prirozenym odpadnutim (zanet, kdyz se drzi jak kliste, ktery se nasledne prenese do pupicku, rakze stejne se musi uriznout a pak bolestive cistit a prevazovat pri zanetu) nez kdyz se preventivne odritne trosku drive

jako_mala_holka
24. únor 2021

Dcerce pahylek usmikli v porodnici, nevadilo mi to... Trošku to krvácelo, ale bylo to brzy ok 🙂

mysh_me
24. únor 2021

Me se v porodnici ptali, jestli chci nechat nebo uriznout, ja vubec nevedela a tak jsem se radila se sestrickou. Rekla mi, ze ona ho vsem svym detem nechala uriznout, ze to miminko nijak neboli, pak ten pupik i lip vypada a nema s tim clovek doma starosti. Nechala jsem uriznout a domu z porodnice jsme sli s krasne zahojenym, cistym pupikem, az se vsichni divili 🙂

almara2
25. únor 2021

U prvního odstranili v porodnici, prostředni s tím seldomu a měl to ošklivé, olezle, byla jsem s tím i u doktorky, takže u posledního jsem nechala opět odstranit v porodnici.

mmichaella
28. únor 2021

Ja nechala ufiknout den před odjezdem z porodnice. Dobrovolně bych s tím domu nejela 🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru