Podvaz vaječníků po porodu. Kdy si to hradím sama a kdy ZP?

mikimous
1. pro 2019

Holky dost uvažuji o podvazu vaječníků po porodu.Jelikož už mám dost děti,věk ...Nechci už utrácet za tabletky když nefungujou aspoň u mě.Jenže doktora mi tvrdí,že se to platí...nechce se mi tomu věřit,že u mě by nešlo udělat výjimku u jiných to jde a já.....nevíte někdo?

veronikava
1. pro 2019

Sice s tím nemám zkušenost, ale je to zákrok za který se platí 10tis. a více, takže pochybuji že to někdo udělá zadarmo, ještě k tomu když je to na vlastní žádost.. a upřímně nechapu proč zrovna vy by jste měla byt výjimkou.. to by mohl přijít každý pak a říct, proč by se u něj nemohla udělat výjimka🙂

misana155
1. pro 2019

Znám lidi, co měly u antikoncepce problémy takže jí brát nemohly, ale neznám nikoho u koho by nezabírala když jí braly tak jak měly....A ano platí se to jak tady bylo již zmíněno a nevidím důvod proč by se měla udělovat vyjímka když to není ze zdravotních důvodů, přece jenom jsme ve 21 století a máme více možností jak se chránit

drep
1. pro 2019

@mikimous pokud vím, tak podvaz vaječníků se po souhlasu ženy dělá při třetí sekci. Jinak fakt nevím, proč bys to neměla platit? Za jinou antikoncepci taky platíš.

klea81
1. pro 2019

Kondom?

denca033
1. pro 2019

@mikimous ahoj za zákrok se platí cca 10000 pokud je to na vlastní žádost. Mě je 26let mám tři děti všechny sc proto jsem na zákrok měla nárok bezplatne. Který jsem si samozřejmě nechala udělat protože vím že už další děti nechci.

hezz17
1. pro 2019

Platí se. Rozdíl v ceně je, když je to extra laparoskopie (cca 10tis) a když je to součástí císařského řezu (cca1500kc). Zadost se musi podepsat hodně dopředu, aby byl čas na případné rozhodnutí a bylo jasné, že to není momentální rozhodnutí. Myslím 4nebo 6 týdnů.

denca033
1. pro 2019

@hezz17 já jsem to měla po třetí sekci a nic jsem neplatila.souhlas jsem musela podepsat 14dni dopředu před posledním plánovaným císařem.

petulejan
1. pro 2019

Zdarma je to po čtyřicítce po pokud vím.

hezz17
1. pro 2019

@denca033 no ale tam je indikace. Pokud je to na vlastní žádost, tak se platí viz výše.

sobist
1. pro 2019

Laparoskopická operace třeba v opavské nemocnici stojí 7,500Kč. Nutné je mít sepsaný souhlas se zákrokem 14dní dopředu.
Nevidím v tom problém.
Nějak by ses pravděpodobně chránila - ať už kondomy, spermicidní krém, antikoncepce, nebo nějakou jinou metodou. Jen si to spočítej. Ono třeba mě těch 7,5tis. napořád mi připadá rozhodně lepší, než každé tři měsíce 500Kč za hormony. 🙂

denca033
2. pro 2019

@hezz17 to ano na vlastní žádost se to platí. Mám pocit cca 10-15tis.

betelgeuzz
2. pro 2019

@petulejan ani po 40 na ni není nárok zdarma.

petulejan
2. pro 2019

@betelgeuzz tak tohle mi řekl gynekolog.

veronikava
2. pro 2019

No tak každopádně je paní teď těhotná, takže teď ji to nikdo neudělá.. a jestli to chce zdarma kvůli tomu že má 5 dětí, tak si myslím že to měla řešit dřív a ne při 5tém dítěti a chtit podvazani zdarma protože na ni nefunguje antikoncepce.. když se stane jednou přes antikoncepci dobře, ale když má někdo 4 děti a čeká 5 a pak si stěžuje, že u něj antikoncepce nefunguje, tak to moc dobře nechapu..

betelgeuzz
2. pro 2019

@petulejan tak ti to řekl špatně. Každá nemocnice má jiná pravidla a v některých jsou schopni sterilizaci vykázat na pojišťovnu. Ale žádný nárok na sterilizaci zdarma po 40 není.

betelgeuzz
2. pro 2019

@petulejan tady je odpověď z VZP, ostatní pojišťovny to budou mít asi stejně.
https://www.vzp.cz/o-nas/tiskove-centrum/otazky...

denny27
2. pro 2019

@veronikava ale zase, když koukneš na ten věk dětí, tak 2 kluky má dospělé (19, 16), takže si nemyslím, že zrovna je měla proto, že nefungovala antina😀 možná přestala fungovat po čtvrtém ditku

veronikava
2. pro 2019

@denny27 Divala jsem se😄.. já neříkám třeba paní plánovala i 4 děti to je každyho věc, ale v dnešní době bohužel není nic zadarmo a když někdo napíše.. že proč zrovna ona by nemohla byt výjimka tak jako nevím no.. když má někdo peníze na to, aby uživil 5 děti, tak si myslím že má peníze i na takový zákrok, když píše že za antikoncepci se ji utracet nechce.. chápu že je to vic peněz najednou, ale vyplatí se to vic si myslim😄

floruska
2. pro 2019

@mikimous no ano je to zpopATNĚNO ale říkali mi 15.000 a vyjímky už se nedělají

mikimous
autor
2. pro 2019

@veronikava předchozí děti jsem chtěla,ale teď před rokem selhala antina tak to šlo....a teď zase selhala,ale to už jsme si nechali starší děti jsou velké"dospělé" a antinu jsem jedla dobře..podle doktorky to se občas stane.Nechápu proč někdo přijde a řekne chci podvaz a má ho a já to říkám už 4roky a nic ..jen zaplať...platím si pojištění tak proč je to problém...

mikimous
autor
2. pro 2019

@betelgeuzz ..no tak to jde...Mám rizikové teh.takže se to určitě dá řešit

mikimous
autor
2. pro 2019

@denny27 ano máš pravdu až teď selhala jinak vše bylo o.k.jen mi každý tvrdí,že podvaz není problém.Klidně to zaplatím,ale pokud je i jiná cesta tak proč si platím zdr.a soc....😉

mikimous
autor
2. pro 2019

Moc děkuji za vaše postřehy a názory..pak dám vědět jak jsem dopadla😉😉

veronikava
2. pro 2019

@mikimous Ano, je to každého věc kolik má děti, jestli se chrání antikoncepci nebo jinou ochranou apod.. jen pochybuju, že někdo má takový zákrok zdarma když je to zákrok za 10tis. a vic.. je možné že je nějaká sleva při té třetí sekci jak tu někdo psal, nebo že je to zdarma při té třetí sekci dokonce.. ale určitě to není zdarma jen tak, že si někdo vzpomene teď to chci a udělejte výjimku, tak to bohužel nefunguje.

mikimous
autor
2. pro 2019

@veronikava všechny máte pravdu...v dnešní době se za vše platí...

hezz17
2. pro 2019

@mikimous levnější, rychlejší, spolehlivější a míň riziková je vasektomie než prestrizeni vejcovodu.

betelgeuzz
2. pro 2019

@mikimous tak se zeptej toho, kdo ji měl zadarmo, jak to udělal. Já nevím o nikom, kdo by ji měl zadarmo bez zdravotních důvodů. A zdravotní si platíš, abys nemusela platit třeba vyšetření v těhotenství, porod, léky při nemoci, schválně se zkus podívat, kolik za tebe pojišťovna zaplatí při porodu. Rozhodně není pojištění na to, aby si někdo nechal dělat zákroky, které nejsou nutné.

fyii
2. pro 2019

@mikimous ahoj, ja teda nevim, ale me to nabizel Mudr. pred druhou sekci zdarma. Druhe tehotenstvi jsem mela hodne rizikove. Souhlas musis mit podepsany 14 dni predem. Bohuzel u nas to s miminkem nedopadlo uplne dobre, tak sterilizaci neudelal, ze kdybych chtela jeste dalsi dite, ale prý kdykoliv bych mela zajem, ze mi ji laparoskopicky udela zdarma. Ja o ni premyslela, ze u sekce je to cca 5 min navic a zadne dalsi jizvy. jinak to stoji cca 15 tisic

anabel98
21. zář 2023

@mikimous dobry den chtela bych se vas zeptat kdyz mam podvazane vajecniky a chtela bych udelat operaci abych mohla zase otehotnet jdeto nemechala sem si podvazat vajecniky a to byla moje celozovotni chyba dodneska toho lituji proto schanim kdo by mi pomoch jestli je mozna operace vajecniky a bych mohla mit miminko dekuji pekne

hezz17
21. zář 2023

@anabel98 jen ivf

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru