Druhý porod po sekci. Můžu si zvolit znovu sekci?

26. kvě 2022

Ahoj holky, máte nějaké zkušenosti s druhým porodem po předchozí sekci? Jaký byl přístup doktorů? Dávají na výběr, jak chce žena rodit? U nás byl plánovaný císař z důvodu polohy KP plus větší odhad váhy atd, k tomu nějaké zdravotní problémy. V době druhého porodu budu více jak dva roky po císaři a chtěla bych znovu císař, je to možné, i když nebudou stejné problémy? Sice to nebyla žádná pohádka, ale už bych aspoň věděla, do čeho jdu a byla bych klidnější.
Budu ráda za jakékoliv relevantní info 🙂 díky

dashyyy
26. kvě 2022

Rodila jsem CS taky kvůli KP a podezření na preeklampsii a druhý porod byl vaginální. Doktor řešil jizvu, prasknul mi v těhotenství nějaký vnitřní steh a hrozně to hnisalo, několikrát jsem byla na čištění, tak to chvíli vypadalo na další CS, ale jizva to zvládla a nikdo ani na vteřinu neváhal s přirozeným porodem a naopak mě všichni uklidňovali, že to bude dobrý a bylo. Byla jsem tou dobou tedy tři roky po CS. Pokud nebude indikace k CS, nešla bych do toho. Přirozený porod a teď teda mluvím čistě za sebe, byl za mě nesrovnatelný, jak do pocitů, tak do hojení, kojení. U nás tedy na ,,přání" nešlo a já bych do toho teda ani nešla.

aspie83
26. kvě 2022

Mě se tedy u druhého narovinu zeptali, jak chci rodit. Jelikož první syn porod málem nepřežil, akutní čs byl na poslední chvíli, nechtěla jsem riskovat a chtěla druhý cs. Rozhodně toho nelituji 😉 druhý cs byl nesrovnatelně lepší, kojení úplně v pohodě. Kluci jsou od sebe necelých 20 měsíců.

neomenia
26. kvě 2022

Můžeš. Ale přečti si něco o tom, jake jsou výhody vagin porodu pro dítě ze zdravotního hlediska.

terez94
26. kvě 2022

Já jsem měla první porod akutní CS v roce 2016. Pak už jsem měla další tři porody v roce 2018,2019,2020 plánované CS. Asi taky záleží na zdravotním stavu rodičky atd. 🙂

marcicek84
26. kvě 2022

Ano,jde si zvolit (i kdyz nekdy zalezi na koho narazis a ve ktere porodnici rodis),po prvni sekci by te nikdo nemel do vaginalniho porodu nutit...

alpakovo
26. kvě 2022

Mám CS všechny tři syny. První byl akutní, u dalších dvou se vždy ptali,jak bych chtěla rodit. Nakonec to bylo stejně jedno,cobjsem chtěla, byly akutní CS všichni tři. 🤣😅

petramana
26. kvě 2022

dali mi vybrat, rekla jssm cisar, tak byl cisar

autor
26. kvě 2022

Díky moc holky, samozřejmě to budu řešit s dr, ale pomohly jste mi 🙂

xnikax1
26. kvě 2022

Taky jsem měla první císař kvůli KP a druhý císař jsem si sama domluvila, pobolivala mě jizva, tak jsem se bála. Nikdo s tím neměl vůbec žádný problém.

journals
26. kvě 2022

@neomenia Ano, ty výhody snad skoro koždá z nás zná, ale je to stejně "problematické" jako s kojením a rozhodnutí by mělo být na každé ženě. Je strašně jednoduché říct, jak by to mělo být, ale nikdy nevíš, jaký porod má taková žena za sebou a čím si prošla.
Já osobně tuším, že budu chtít druhého císaře. I když si nemyslím, že bych si z prvního, dost nepovedeného vyvolávaného porodu nesla nějaké trauma, vím, že tohle už nikdy zažít nechci. A ano, vím, že přirozený porod by pro dítě byl lepší, ale pokoušet to už nechci a snad ani nebudu. Protože všechno má svá rizika a nikdy nevíš dopředu, jaký porod bude.

pampeliska1313
26. kvě 2022

Rodila jsem v Podolí - akutní císař, tehdy mi sestra na sestinedeli říkala, ze pokud bych chtěla rodit vaginálně, že si mám vybrat jinou porodnici, že u nich jednou císař, vždyť císař. Ale jestli je to pravda netuším, záleží na zhodnocení jizvy a dalších věcech, myslím, že byste měla dostat vybrat.🙂

felixfelicis
26. kvě 2022

@pampeliska1313 maji takovou povest🙂 Podruhe jsem sla rada rodit jinam😀

zuzaaaaa
26. kvě 2022

Pripichnu se. Jsem po ak. sekci a v cervenci mam termin a ja nevim. Prvni porod byl dost narocny a ac jsem si rikala, ze to zkusim znovu, nejsem si uplne jista. Ale dcera je zatim zadkem dolu, tak se to mozna rozhodne samo. 🤷

pampeliska1313
27. kvě 2022

@felixfelicis *vzdycky císař, teď koukám, ze tam mám chybu. Dítě mi začalo vstávat poslední dny v pět ráno a přes den tomu moc nedá, tak jsem to už únavou prehlidla.:D já bych podruhé už šla rodit jinam i bez ohledu na pověst “druhého císaře” a zvolila bych nějakou menší soukromou nemocnici. I na místě zakladatelky.🙂

luckawm
10. čer 2022

Záleží asi kde rodis. Já měla u první akutní CS a u druhé mi dr nabídl CS sam. Já jsem měla strach z klasického porodu po špatných zkušenostech s první a kyvla na CS. Dcera se rozhodla jinak a narodila se před termínem plánovaného CS. Já byla srab a šla bych na císaře, ale byla bych hloupá. Přirozený porod byl krásný a narozdíl od prvního jsem neměla takové poporodni komplikace. Žádné deprese a úzkosti apod naopak jsem na sebe a dceru byla pyšná jak jsme to krasne zvládli. Byla jsem bez poranění a “behala” jsem po nemocnici jak laňka už po porodu a děsně jsem si to užívala. Když si vzpomenu na jizvu po CS, hojení, jipka a vše okolo 😣😣😣. Rodila jsem jinak dva roky po CS 👍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru