První porod kleštěmi. Druhý možnost sekce?

gytarka
6. únor 2024

Dobrý večer, měla jsem první porod kleštemi a jsem přesvědčena o tom že normálně rodit už nechci. Myslíte že to v porodnici budou brát a nebudou mě nutit už přirozeně. Mám už šílený strach z normálního porodu. Prosím nesoudit jsem rozhodnuta. Zajima mě jestli to budou brát jako dostatečný důvod k sekci navíc doted mám problémy

linducha90
6. únor 2024

@gytarka první porod jsem měla také kleštěmi, celá šitá, a bylo mi hned po porodu řečeno, že další porod jen císařem, že už mě nikdo normálně rodit nenechá, aby se to neopakovalo...

melek5
6. únor 2024

@gytarka ahoj ne já měla první klešťový a druhý normálně není důvod na sekci proč sekce?jako kvůli klestovymu?jsem stoprocentně přesvědčena že ti sekci jen tak neudelaji pokud neni důvod 😀

lencaa11
6. únor 2024

@gytarka je to lékař od lékaře jsou ženy které rodili pomocí kleští a další porod byl ok normální není to indikace operaci ...

melek5
6. únor 2024

@lencaa11 abych upřímná byla tak to slyším poprvé

lencaa11
6. únor 2024

@melek5 taky jsem o tom neslyšela že by to byl důvod k operaci samohrejme pak záleží na nálezu ale většinou jde rodit normálně

teenyel
6. únor 2024

@gytarka mela jsem to take tak. Nekolik let jsem i byla v presvedceni, ze uz zadne dalsi deti. "Odblokovaly" me az terapie a psychiatricka. Kazdopadne s tim, ze vzhledem ke vsem okolnostem (prodelane tezke poporodni deprese, strach z porodu klasifikovany primo jako tokofobie atd) mi primo psychiatricka dala papir, ze doporucuje pripadne dalsi porod cisarem. To me hrozne uklidnilo a nebala jsem se. Samotny prvni porod, ac byl dle zpravy oznacen jako "komplikovany" by na cisare podruhe nestacil, ale jak jsem dodala zpravu od psychiatricky, tak to bylo uz bez problemu. Kdyz jsem otehotnela a dostala prukazku, hned tam doktor vepsal, ze porod cisarem. V porodnici take bez problemu, vsude jsem dokladala zpravu od psychiatricky a nikdo me v tu chvili nesoudil, ani se nesnazili rozmlouvat to, nebo me presvedcovat, ze to pujde normalne. Jsem za to popravde stastna. Po prvnim porodu to bylo neco hrozneho a rok jsem se z toho hrabala alespon do normalne pouzitelneho stavu a normalnich citovych vazeb. Ted po druhem je to uplne jine. Ano, sice rekonvalescence po cisari byla take, tak jsem velmi kratce po prijezdu z porodnice dokazala fungovat a hlavne - uzivat si to. Rozhodne za to muze z velke casti i to, ze hodne temat se vyresilo terapiemi, ale i to, ze porod probehl jak bylo domluveno a nenastal dalsi velky stres kvuli tomu. Pokud citis, ze mas opravdu strach, ktery hranici s panikou, ze to zpusobuje blok, tak urcite doporucim terapie a psychiatrickou pomoc. U nekterych zen se to treba vyresi uplne, ze dokazou odblokovat hlavu a treba i prestanou chtit cisare, zbavi se strachu. To se u me nepodarilo, ale i tak to vnimam jako obrovsky pokrok a posun. Vubec toho nelituji a necitim se nijak menecenna, ze jsem nesla na silu do prirozeneho porodu. Ze k tomu jsem to nedopracovala. Pro me je nejvetsi pokrok to, ze si zvladam diky tomu vsemu ted uzivat materstvi uplne jinak. Vsechno je o hlave. Poprve jsem citila panicky strach, ale nikdo to se mnou nechtel resit. Ten paralizoval me i spravne tvoreni hormonu. Nedivim se tedy, ze jsem prvni porod moc nezvladala a skoncil takto. Druhy sice velka brisni operace, ale pro me tisickrat snesitelnejsi. A ti, co to odsuzuji, nebo jakkoliv soudi...tem bych neprala zazit jake to je, kdyz strach preklene hranici "normalniho strachu" a jde do panickych stavu. Protoze opravdu neni strach jako strach. A bohuzel osveta v tomto ohledu dost pokulhava a zrovna nikde se moc nesiri, ze strach z porodu (nekdy i z tehotenstvi jako takoveho) muze byt i vaznou diagnozou.

dyechampion
Autor odpověď smazal
Zobraz
lentilkah
7. únor 2024

Ja mela prvni porod klestema a samozrejme jsem se s gynekologem bavili, jak resit druhy.
S psychikou to zamava, ale necitila jsem se tim strachem nejak svazana, takze jsme se domluvili na prirozenem porodu. A slo to jako po masle, jen se udelal maly preventivni nastrih, aby nepraskla stara jizva.
To, zda ti kvuli klestim indikuji cisare tezko rict, bude to urcite zalezet na tvem zdravotnim stavu- pises, ze mas doted problemy a taky na povaze dr. Jeden ti to muze schvalit a druhy smest ze stolu. Pak asi jedine resit jako
@teenyel

melek5
7. únor 2024

@lentilkah presne tak ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru