Přibírání po antidepresivech, máte zkušenost?

urtica
28. srp 2016

Dobrý den,
máte s tím nějakou zkušenost? Dá se tomu vyhnout? Existují AD, která jsou v tomto směru rizikovější?
Díky moc za sdílení zkušeností.

urtica
autor
8. zář 2016

@elu Děkuju, už je beru a otázka přibírání šla momentálně stranou, páč mě převálcovaly vedlejší účinky AD 🙂. Jediné, co si momentálně přeju, je, aby mi bylo dobře 🙂. Jinak pár kilo by mi až tak nevadilo, spíš se mi jednalo o dramatičtější přírusty 8 kg+ , jak tu psalo pár holek.

elu
8. zář 2016

@urtica já ted musela ztrojnásobit dávku, tak jsem zase jak na začátku, opět návaly horka a opet nechutenství, snad s tim aspon trochu zhubnu, po porodu by swe mi to šiklo 😀

urtica
autor
8. zář 2016

@elu A můžu se zeptat, co za AD jste brala? Jsou i některá, která vedou spíš k hubnutí...jo to nechutenství mám po nasazení taky.

elu
8. zář 2016

@urtica venlafaxin..konkrétně argofan...nejdřív jsem brala klasiku, ale to mě moc vadilo, že jsem byla e dne na den uplně frigidní... 🙂))...tak jsme zkusili toto...není to o moc lepší s tou frigiditou, ale celkově na moje problémy to perfektně zabírá

urtica
autor
8. zář 2016

@elu JJ, tak to je myslím jeden z těch po kteých se hubne..a právě i ten vliv na libido by neměl být takový...

bachovy_esence_poradna
8. zář 2016

@kaja2016 nemyslím to jako nějaký negativní přístup k někomu kdo přijde... naopak, narazila jsem na lidi, kteří hluboko uvnitř změnu k lepšímu nechtěli (z nejrůznějších důvodů)... je velmi těžké si to přiznat a otevřít to téma, často to bolí.... ale pak se může opravdu ulevit... ono to vůbec nemusí být vědomé 😉

jinak naprosto souhlasím, přístup "já vím" je něco s čím nesouhlasím, proto také je moje odpověda pro @urtica tak dlouhá.... 😉

kaja2016
8. zář 2016

@bachovy_esence_poradna no ja rozumim, jak to myslis s tim, ze nekteri nechteji zmenu. Ale ja k tomu takhle nepristupuju. Psala jsem to o par radku nahore 😉 Navic myslim, ze neni fer oznacovat lidi, kterym tvoje lecba nezabrala, jako lidi, kteri nechteli zmenu, dost se nesnazili, nebo nevytrvali. Nemyslis, ze je take mozne, ze mezi nimi jsou taci, kterym jsi proste nedokazala pomoci ty nebo tva metoda? Vis, ja bych se rozepsala, ale mam dojem, ze to ani neni diskuze, ze to je proste takova nalejvarna hodne obecnych veci, proti kterym nelze nic rict a vlastne s nimi vsichni souhlasi. Me zajimaly konkretni zkusenosti a pokladala jsme i dotazy, ale odpoved neprisla. Tak k cemu dal diskutuvat 😉

bachovy_esence_poradna
8. zář 2016

@kaja2016 to se asi špatně chápeme 😉 tady nejde o to jestli zabere ta nebo ona metoda, hlavní je, aby se dotyčný cítil dobře...
ale přijdou lidé, kteří vyzkoušeli třeba sedm deset metod a žádná nezabrala... (klasické i alternativní metody)... někdy se to může stát.... ale stává se i, že se (někdy při prvním sezení, někdy později) dobereme k tomu, že vlastně léky užívali dva týdny, pak měsíc ne a pak zase měsíc ano...
nebo byli na rozboru zdravotního stavu, dostali detailně rozpracovaný jídelníček, přijdou se zažívacími potížemi a dojdeme k tomu, že doporučení vůbec nedodržují...

možná se ptám na hodně věcí, zajímá mě totiž celkový přístup člověka, co ho brzdí, kde jsou jeho silná a slabá místa... aby proběhla změna, je potřeba mít k tomu kombinaci síly, odvahy a také vytrvalosti... pak ta změna může být opravdu hodně velká a trvalá 🙂

jinak netuším na které konkrétní dotazy jsem neodpověděla.... odpovídám na každou otázku a dost obsáhle, myslím... jaké používám metody jsem uvedla... jejich konkrétní provedení a použití je velmi obsáhlé, studium některých trvá rok, dva, tři, aplikace je velmi individuální... těžko tu můžu zahlcovat diskusi 😉

urtica
autor
25. únor 2017

Ahoj, zdravím po delší době s info o vývoji. Je to už půl roku, co beru AD, na léto bych začla ráda vysazovat, ale uvidím, co tomu řekně má dr. Celkově je mi daleko lépe, i když mírné propady se tu a tam vyskytují. Naštěstí jsem nemusela měnit léky - beru Sertralin a Trittico.
Hodně, možná víc než AD, mi pomáhá terapie (i když místy je to dost náročné a po jednom takovém sezení jsem se doslova po..... ).
S čím však nečekaně bojuju - a je to opravdu paradoxní vzhledem k názvu diskuze - tj. pokles váhy. Od doby co beru AD jsem shodila 6 kg (jsem mrňavá, takže každé kilo je znát). Totálně jsem ztratila chuť k jídlu - do každé svačiny se musím nutit. BMI mi kleslo pod 17,5. Zpočátku jsem měla radost, v současné době při pohledu na váhu trnu a snažím se alespoň nehubnout, přibrat mi nejde. Myslím, že kdyby znovu natáčeli Sofiinu volbu, mohla bych směle do komparzu. Vypadá to, že AD účinkuje na různé lidi různě..
Zdravím a ještě jednou díky všem.
@sinkosasa
@anehap
@mogwaika
@danahladnickova
@jennyy12
@kaja2016
@werumka
@bachovy_esence_poradna
@elu

bachovy_esence_poradna
25. únor 2017

@urtica moc držím palce... tohle je opravdu výjimka, setkala jsem se s tím možná jednou, dvakrát...

pokud to jde, zkuste jíst výživná jídla, ale ne tolik sacharidy jako spíš kvalitní tuky - např. avokádo ve všech formách, kokosový tuk (už se prodává i bez příchuti), ořechy, semínka apod... tedy pokud to trávení dovolí...
trávení hodně souvisí s psychikou, je dost možné, že se vše usadí až postoupíte ještě v terapii a třeba postupně AD vysadíte.... při vysazování je dobré využít pomoci esencí + bylin...
skvělé jsou také na uvolnění trávicího traktu tzv. biodynamické masáže

držím palce 🙂

anehap
25. únor 2017

@urtica ahoj, to je moc fajn, že se cítíš lépe,dobře se to čte😉👍
Já to s hubnutím po AD slyším úplně poprvé😨, ale možné to je - na každého to opravdu působí jinak, stejně jako těhu, kojení atd....já u kojení vždy hodně zhubla, naopak většina kamarádek přibrala. Já zase naopak - neberu AD už přes rok, přibrala jsem 5 kg(což není tak moc, jsem vysoká, takže se to více ztratí, ale prostě se tak necítím úplně dobře, ale dolů to prostě nejde - a to zkouším to, co mi dřív na nějaká ta kila nahoře zabíralo..). Navíc po braní AD bojuji s vysokým prolaktinem(dlouhodobé užívání má na to vliv), a s tím způsobenými zdravotním problémy🙄 - zatím to řeším po poradě s gyn. přírodním přípravky a uvidím, co dál....
Jinak já právě neměla vůbec chuť k jídlu, než jsem začala brát AD - jak začala účinkovat, hned jsem měla chuť k jídlu....takže souhlasím s @bachovy_esence_poradna , že máš ještě nějaké "rezervy" a jak ti bude ještě líp, myslím, že chuť k jídlu se dostaví taky😉 Ale vím, že u mých léků bylo jako vedlejší účinek uvedeno nechutenství, tak možná se ti to spraví, až je vysadíš. Je fajn, že ti pomáhají terapie, jaké přesně absolvuješ?
Držím palce, ať to zdárně pokračuje😉

kaja2016
25. únor 2017

@urtica sikulina🙂 A tu vahu jsi asi resila i v terapii, vid? Ja verim, ze vsechno bude zase dobre🙂

urtica
autor
26. únor 2017

Díky 🙂. Koukala jsem na příbalové letáky - nechutenství a hubnutí je uvedeno jako jeden z vedlejších účinků Trittica. To se mi jeví jako nepravděpodobnější varianta - tři měsíce jsem brala maximální povolenou dávku, tj. 2 tablety denně (většina lidí užívá třetinu - dvě třetiny, max. jednu tabletu denně).
@anehap Panejo, AD si vybírají svou daň. To je mi líto, musí být hodně nepříjemné řešit takové dojezdy a následky braní léků. Přeju, ať se to brzy srovná!
Terapie se jmenuje "psychoterapie" 🙂. Pro to, co absolvuji, je asi nejbližší termín "Stínová terapie". Řekla bych, že terapeutka dost vychází i z psychoanalýzy - ale jsem jen laik.
Ty jsi absolvovala jaký druh terapie?
@kaja2016 SZ 🙂
@bachovy_esence_poradna Díky za podporu!