Silná bolest loktu. Kam zajít?

16. srp 2022

Maminky mám dotaz.
Mám syna,4,5mesice a 8 kilo,šíleně mě zacal bolet loket. Říkala jsem si asi z přetížení,tak jsem si ho zatahla, mazala liotonem a brala brufen když už to fakt hodně bolelo.
Dneska je bolest šílená,pomalu nemůžu ani otevřít dveře ,zvednout malého zvednu,ale mam slzy v očích jak to bolí
Žádný úraz jsem neměla, to vim jistě.
Kam s tím zajít? Na pohotovost a rentgen? Můj obvodak má dovolenou.
Díky za každou zkušenost a odpověď.
Můj

majena39
16. srp 2022

Ze své zkušenosti bych řekla, že to je buď tenisový nebo oštěpařský loket.... úlevu přinese ledový obklad a hlavně naprostá imobilizace končetiny.... Bohužel... jinak je to horší a horší a vrací se to ☹

autor
16. srp 2022

@majena39 děkuji za odpověď.. což o to,já bych s tím ráda nehýbala, ale ono to s malým miminkem bohužel nejde 😔 takže je zbytečné s tím chodit k lékaři?

blondynka400
16. srp 2022

Kde přesně tě bolí? Taky si myslím, že by se mohlo jednat o golfový/oštěpařský loket. Na tenisový to dle toho co píšeš nevypadá. Chce to hlavně klid, malého musíš brát do druhé ruky a pak hodně pomáhají tejpy. Ty umí hodně ulevit od bolesti a pomůžou přetížení

majena39
16. srp 2022

no zbytečné to určitě není, ale vesměs ti nic jiného neřekne. Resp. ortoped mi napsal epi pásku (jenže to je spíš prevence než léčba....ted super, aby se to nevracelo, ale jako léčba naprosto k ničemu. Jediné co fakt zabralo byl obstřik ruky a následně sádra a stejně jsem to cítila ještě několik týdnů. Blbý he, že jsem tím pádem začala přetěžovat druhou ruku a už to mám na obou ☹

blondynka400
16. srp 2022

@majena39 a zkoušela jsi fyzio? Jestli to nemáš ze sportu, chce to hledat příčinu. Někde budeš mít svalovou dysbalanci.

gracinka7
16. srp 2022

Běž na chirurgii, udělají ti rentgen. 👍

majena39
16. srp 2022

@blondynka400 na jednom loktu mám kostní nárůsek, na druhém netuším - tam jsme rentgen nedělali. Chodila jsem akorát na rehabiliace potom a dál se s tím nikdo nezabýval...

autor
16. srp 2022

@blondynka400 jakoby v loketní jamce,neohnu ruku,jakože jo na sílu a se slzami v očích. Bolest vystreluje k rameni a k prstum.. no jo brát ho do jedné ruky je nereálné,zatím se jen otaci na bříško.. jednou rukou ho nezvednu

blondynka400
16. srp 2022

@majena39 to je ale chyba. Doktoři jsou v tomto bohužel dost mimo. Ono původ klidně může být i zádech, lopatkách. Jak máš někde něco oslabeného, přetěžuješ svaly jinde. Zkoušela jsi rázovou vlnu?

autor
16. srp 2022

@gracinka7 zítra tam zajedu..nechci být za histerku ale bolí mě to už od minulého týdne, chlazení,zatahovani, prášky nic nezabírá.

majena39
16. srp 2022

@blondynka400 říkám, že tam mám kostní nárůstek 🙂 na rázovou vlnu jsem nedošla, otěhotněla jsem, byla jsem půl roku na PN v klidu a srovnalo se to a co jsem doma se synem, tak se to nevrátilo tak spíš čekám co se stane při návratu do práce zase... tam to bylo pořád no ☹

blondynka400
16. srp 2022

Hm, tak to fakt vypadá na golfový loket. Ono to umí fakt bolet hodně. Jen bez klidu s tím nic moc neuděláš v první fázi. Jak to zaléčíš, chce to najít příčinu. Jinak se toho nikdy pořádně nezbavíš....

blondynka400
16. srp 2022

@majena39 tohle je svalové, kostní nárůstek není tak důležitý. Rázovka je fajn, umí hodně. Ale jestli jsi teď v klidu, asi bude lepší si najít jinou práci a nebo ať se předtím na tebe fyzio fakt koukne a stihneš to doposilovat.

autor
16. srp 2022

@blondynka400 skočím s tím zítra na chirurgii..snažím se to nezatěžovat,malého zvedám minimálně ale ono mi dělá problém i otevřít dveře.. jak se to asi řeší? Doufám že třeba jen bandáží nebo ortezou... snad nevyfasuju sádru 🙈

majena39
16. srp 2022

@blondynka400 ortoped mi řekl, že se mi to tam o ten nárůstek tře.... tak nevím.... ale díky za rady 🙂

jinak pro autorku - já byla po pár dnech "domácí léčby" ve fázi, že jsem tu ruku měla ochrnutou a bolelo mě i ohnout prst, nevzala jsem do ruky hrníček, nezapla kalhoty... prostě jako by ta ruka nebyla moje, už mě to přes tu bolest vůbec nepustilo. Takže bych to určitě neodkládala! Přes noc leduj a ráno na ortopedii! 🙂 Řeknu ti jedno - u tenisového loktu jsem několikrát doslova brečela bolestí, to se mi u porodu nestalo ani jednou 😀 .... takže asi pochopíš jak to dokáže bolet když se to fakt rozjede ☹

blondynka400
16. srp 2022

To je přesně ono, jakmile něco sevřeš do dlaně, bolí to. Ortéza je špatně, tím akorát oslabuješ svaly a bolí to ještě víc. Řešení je v akutní fázi klid a poté fyzio a posílení svalů. To je nejeefektivněšjí a jediní dlouhodobé řešení problému

autor
16. srp 2022

@majena39 no to si umím představit.. jen přemýšlím kam k otropedovi,jakože na chirurgii do nemocnice a oni me někam pošlou? Můj obvodak má dovolenou 🤔

blondynka400
16. srp 2022

@majena39 a ty máš tenisový a nebo golfový? To jsou dvě hodně odlišné věci. Jestli tenisový, tak tam chápu, že ten nárůstek vadí. Ale to co popisuje autorka na tenisový nevypadá. Já popravdě ortopedům moc nevěřím, oni léčí důsledky a ne příčinu a to je prostě i svalových problémů špatně.

autor
16. srp 2022

@blondynka400 jak říkám,ráda bych to měla v klidu ,ale ono to těžko jde s malým miminkem a chlapem v práci od rána do večera. 😔

blondynka400
16. srp 2022

A nemáš někoho, kdo ti může pár dní pomoci? Já to chápu, že s miminkem to není značka ideál. Ale to že si vezmeš prášek/mastičku a bude to ok, tak to není a doktor není kouzelník. Bylo by to fajn, ale ne reálné...

autor
16. srp 2022

@blondynka400 no..pokud budu mít papír od lékaře,že je potřeba,aby manžel byl doma a pomohl mi,tak to reálné je..ale obě rodiny máme přes půl republiky..takže pomoc žádná.. přemýšlím,zda by na tohle dostal manžel OČR ?

majena39
16. srp 2022

@blondynka400 já mám tenisáka

majena39
16. srp 2022

OČR by dostal a tobě to hodně pomůže...a ono i tak to bude na víc než pár dnů.... dva dny klidu fakt nestačí ☹ jinak u nás v nemocnici je např ortopedická ambulance pro akutní případy bez objednání...ale čekací doba celej den no...

blondynka400
16. srp 2022

Jestli jsi doma na RD, tak určitě mohl. Záleží na posouzení lékaře.

blondynka400
16. srp 2022

@majena39 tak jestli máš tenisáka, tak pak ano. Ono je to v něčem dost podobné, ale příčina je jiná a nelze se k tomu stavět stejně.

lv
17. srp 2022

Na orthopedii, ne na chirdu

lucina90
17. srp 2022

Měla jsem to taky, uhnala jsem se na zahradě 😅 šla jsem na chirurgickou ambulanci, měla jsem tam zánět a dostala jsem antibiotika a chladila, nehybala rukou... I na ortopedii bych šla

zlaticko22
17. srp 2022

moje zkušenost s bolestivým loktem.. ze začátku se to dalo, dobrý, po dvou dnech nabírání na intenzitě bolesti, napuchalo to, pak už začal být loket i horký, tak jsem skončila na pohotovosti. Tam rentgen a závěr zánět. Dostala jsem antibiotika, sádru a po kontrole na chirurgii to stále nebylo dobré.. trvalo to celkem dlouho... Nevím jak vypadá tvůj loket, ale radši běž za včasu... A s mimčem tomu moc odpočinku nedáš, OČr by ti pro partnera napsat měli.

autor
17. srp 2022

@lucina90 tak jsem byla na ortopedii, mám oštěpařský loket,dostala jsem injekci do loktu,ortezu a prášky od bolesti.. v noci jsem spala asi 3 hodiny,víc to přes bolest nešlo 😔

lucina90
17. srp 2022

Ortézu jsem taky měla, asi tak 14 dní, antb zabrali a už to pak nebolelo...ale je potřeba s tou rukou nic nedělat a chladit