Stále se vracející rýma u dospělého

jahodi
26. led 2019

Jsem uz zase zoufala,napadlo me ze mi treba neco poradite.... Furt se mi vraci ryma. Jak neni leto, mam aspon 1x mesicne cosi, nevim presne co toje. Zacne me hrozne bolet "vnitrek nosu" a do dvou dnu mam silene ucpanej nos, rymu vsech barev a hlava tresti jak strep. Byla jsem behem podzimu na orl i alergologii. Vsude zdrava, nic nenasli. Moje prakticka doktorka se s tim vyporadala tak, za "se mi to tahne, takze musim na alergo". Ok tam mi ale nic nenasli. Dali mi teda i presto leky a sprej, to ale nepocituju ze by ten stav jakkoli menil. I jsme medikaci menili, ale je to stejny jako kdyz si ty leky nevezmu vubec. Kdyz uz se to pak zacne zlepsovat tak me teda v tom nose pekelne skrabe, jako by to opravdu bylo alergicky. Na druhoi stranu - v zime alergicky na co?!? Nemel jste tu nekdo neco podobneho? Ja uz jsem zoufala... Co mam udelat aby se to nevracelo v takovy sile? Zkousim vsechno mozny, vitaminy, inhalatoe, stejne jakmile me to chce potrapir nezmirnim tonicim ☹

kittyy17
26. led 2019

@jahodi mám to stejně. Jsem citlivá na suchý vzduch v bytě, když se topí. Pomáhá mi zvlhčovač vzduchu a mořská voda.
Taky jsem byla po všech doktorech, nic nenašli. Prý mám chronickou rýmu z nezjistitelnych příčin, a na alergologii mi řekli, že mám sklon k suché sliznici, a to mě dráždí k vyšší produkci hlenu

jahodi
autor
26. led 2019

@kittyy17 ach jo tak to je super ☹ ten zvlhcovac, takovy ty nadobky na radiatory nebo neco sofistikovanejsiho? A morska voda preventivne celou zimu?

klea81
26. led 2019

Tak alergie není jen pyly, ale na zvířata, roztoče, prach..

jahodi
autor
26. led 2019

@klea81 no kazdopadne se mi zadne neprokazaly a ani ty vyzkousene leky se mnou nic nedelaji ☹

klea81
26. led 2019

@jahodi tak patrej po psychosomaticke příčině, třeba knihy od Ruediger Dahlke

ariadna12
26. led 2019

Zkusila bych overit, zda nemas reflux, muze se to projevovat paradoxne i opakovanou rymou a kaslem. Nebo muzes byt citliva na suchy/studeny vzduch a mit oslabenou imunitu. Byla jsi na gastroenteroligii, orl a imunologii na vysetreni?

lida9
27. led 2019

zvlhcovani vzduchu - nadoba na radiator je malo, davam jeste normalne mokry rucnik, prakticky celou zimu na noc synovi... jeste jsem mela doporucene takove konvicky na vyplach nosu, mrkni na net, treba ti pomohou a ulevi...

jahodi
autor
27. led 2019

@ariadna12 a jak bych to poznala? Když přijdu že to je možná reflux tak se na mě Dr. akorát blbě podívá.... Na gastru jsem byla teda už nějakých 7-8 let nazpět. Na orl před vánoci, 2minutové vyšetření a že jsem zdravá. Imunologie jsem myslela že je prostě alergologie? Tam jsem totiž taky zdravá...
To už spíš věřím té citlivosti na suchý vzduch ☹

ariadna12
27. led 2019

@jahodi tak hlavne at se zjisti, cim to je. Mne prave lekarka na orl rekla, ze dlouhodoba ryma a zahleneni v krku muze byt paradoxne refluxem, napsala zpravu s tim, ze doporucuje gastro, prakticka doktorka ji precetla a napsala poukaz na gastrovysetreni, kde to potvrdili a nasadili leky.

jahodi
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
petronilkaa
29. led 2019

Já mám třeba chladovou alergii, ale trvalo, než na to přišli, asi se to úplně běžně netestuje.. A taky trpím na suchou sliznici.. Takže rozhodně pomáhá zvlhčovat vzduch. Koupili jsme domů 2 velký zvlhčovače (máme hodně velký byt) a v obýváku a u dětí v pokoji jede pořád, když jsme doma. Když cítím, že na mě něco leze, pustím si ho na sebe i v noci a rozhodně je to o 100% lepší, než bez něj.. I u dětí vidím rozdíl.. Co se týká osmičky... U sebe si už nepamatuji, jak to probíhalo, ale obě děti měly vždycky rýmu, když jim lezly zuby, ale spíš jen vodovou...

jennyska
6. únor 2019

Ahoj @jahodi zkus se optat i Pavly v naší Poradně o ekzémech, alergiích aj. zdrav.problémech https://www.modrykonik.cz/forum/category/poradn... Některé otázky na téma vracející se Rýma už tam najdeš i zodpovězené 🙂

Poradny jsou u nás zdarma a anonymní a myslím si, že právě tady najdeš velmi dobrou radu i odpověď na svou otázku 🙂

Měj se krásně!
Jennyska
Modrý koník team