Sterilizace po druhém císaři. Máte zkušenost?

elizzah
22. pro 2019

Máte s ní někdo aktuální zkušenost, pripadně je hrazena pojišťovnou a jak Vás ovlivnila psychicky i fyzicky případné komplikace a změny na těle které jste na sobě pozorovaly ?

volcok87
29. pro 2019

@betelgeuzz když bude mít 3 císaře a řekne ze chce sterilizaci, má na to nárok a pojišťovna to proplatí.

betelgeuzz
30. pro 2019

@volcok87 na základě čeho ten nárok má? Máš nějaký odkaz? Já dávala odkaz na vyjádření VZP, kde toto právě popírají.

volcok87
30. pro 2019

@betelgeuzz bylo mi sděleno primářem gynekologie, ze stačí 2 chirurgické zákroky na děloze dle nové legislativy. A žen po sterilizaci znám mnoho a žádná neměla nikdy problém. Ano, jedna známa si ji platila, protože byla bezdětná a deti proste nechtěla. Tak jsem si sama svou sterilizaci asi nevymyslela ne?

betelgeuzz
30. pro 2019

@volcok87 Já nepíšu, že by sis ji vymyslela. Ale nikdo z nás neví, jak to nemocnice pojišťovně vykázala. A o jakou novou legislativu se jedná? zákon o zdraví platí už pár let, ten není nový.

lussikorova
1. led 2020

Ja mam.po 2 císařich udelanou sterilizaci na náklady pojišťovny je to 6mesicu. Zatim jsem spokojená.nic na sobe.necitim.menses zatim neprisel kojim plne

llluckaaa
1. led 2020

@betelgeuzz Odkaz na VZP jsem dávala já a z toho, co píšou, jsem udělala jiný závěr než ty 😉 Nepopírají to, jen odpovídají ve všeobecné rovině, tato definice pro zaplacení pojišťovnou je podle mě ještě širší než dříve. V 99,9% budou lékaři ty 3 sekce plus věk považovat za zdravotní důvody pro provedení steriliazace a pojišťovna to proplatí. Nevím, kde pořád bereš, že toto není zdravotní důvod. Jestli jsi gynekoložka, tak by mě zajímal názor, proč to nepovažuješ za zdravotní důvody a odmítla bys dát to doporučení na proplacení pojišťovnou.

betelgeuzz
2. led 2020

@llluckaaa aha, promiň, já stejný odkaz dávala zase v jiné diskuzi.

V odkaze se píše: "Pokud tedy váš gynekolog v popsané situaci prohlásí, že při dalším těhotenství hrozí v důsledku komplikovaných porodů vedených opakovaně císařským řezem vážné zdravotní komplikace, je to zdravotní důvod."
Takže jde o posouzení lékaře, nikde nevidím napsané, že po 2 císařích ten nárok automaticky je, jak se tu opakovaně píše. A pokud to opravdu někde definované je, tak bych si to ráda přečetla.

volcok87
2. led 2020

@betelgeuzz tím sis sama odpověděla ne? Já myslím ze už po 2 cisarich hrozí ruptura dělohy a nikdo dopředu nedokáže rict jestli se to stane nebo ne, takže to podle mě indikace je

lussikorova
2. led 2020

@volcok87 me treba gyndarka napsala jako duvod ppuze 2 sc nic vic takze myslím ze mas pravdu

llluckaaa
2. led 2020

@betelgeuzz Ale to tam nemusí být výslovně napsané. Pro gynekologa ty opakované sekce jako zdravotní důvod automaticky jsou, takže doporučení ze zdravotního důvodu dají.