Štítná žláza a operace. Berou se potom nějaké léky?

ivkasolavova
1. zář 2023

Dobrý den , byl jste někdo na operaci štítné žlázy? jak to probíhá potom , když tam není ta štítná žláza ,berou se nějaké léky? Děkuji moc

leila7
1. zář 2023

Ahoj byla jsem pred 2 lety a jsem rada ze jsem sla byla jsem 4 dny v nemocnici pak doma netahat nic tezkeho nechodit mesic na slunko protoze to bude namazane necim zelenem na vyndani stehu jsem sla za 4 dny.jinak berou se leky podle toho jak ji mas velkou ale ja mela na krku bouli takze beru leky jednu tabletku po ranu.pak kontrola po mesici byla a ted uz chodim na kontrolni laborku jednou za pul roku.a vse v poradku

ivkasolavova
autor
1. zář 2023

@leila7 Děkuji mám se právě rozhodnout jestli léčba nebo operace ,něco mi našly tam tak zvažují co a jak .Je to velká operace nebo malá ? Jak dlouho jste čekala na operaci ?

jancazao
1. zář 2023

@ivkasolavova uzlík? Jestli ano, jak velký a kolik je ti roků.
Je to velká operace, myslím že trvá kolem 3 hodin. Navíc se operací rozhodí všechny hormony, ty se musí korigovat léky už celý život.
Mě se po operaci rozjelo revma.
Určitě bych chtěla znát názor lékařů, pokud štítná žláza funguje dobře a operace by byla jen kvůli uzlíku.

miryp
1. zář 2023

Odebrání štítné žlázy je velký zásah pro tělo a má svá rizika a tak se k jejímu odstranění přistupuje až ve chvíli, kdy vše ostatní selhalo. Proto nerozumím tomu, proč ty si máš vybrat, zda se budeš léčit, nebo zda půjdeš na operaci. Léčba štítné žlázy spočívá v úpravě životního stylu a polykání hormonů, což jsou ale kroky, které tě zaručeně čekají i po operaci, protože když ti hormony neprodukuje štítná žláza, musíš je tělu dodat uměle.
Já osobně bych tedy chtěla znát názor dalšího lékaře a pokud by bylo možné předejít odebrání štítné žlázy, určitě bych toho využila.
Já mám autoimunitní thyreopatii s hypofunkcí, mám tam i drobné uzlíky a řeší se to jen úpravou životního stylu a užíváním hormonů, do operace bych šla až v případě, že by mě to jinak ohrožovalo na životě...

laloogrey
1. zář 2023

@ivkasolavova Já byla v roce 2009 a musím jíst pořád až do smrti prášky. Jednou za rok chodím na kontrolu a podle výsledků mi prášky upravují... Jinak žádné omezení nebo komplikace nemám a ani nebyly...

leila7
1. zář 2023

@ivkasolavova lecba muze pomoct ale pokud uz je boule na krku nebo jiny problemy treba zvysovani vahy nebo spatne dychani tak bych na operaci urcitr sla.bala jsem se hodne hnrd jak jsem se probudila z narkozy tak me bolelo v krku takovy napuchly a spatne se mi polykalo ale operace trvala hodinu a pul jeden den jsem byla na jipce pak na na normal pokoj.na operaci jsem cekala mesic a kousek u me to hodne horelo protoze rostla a vysledky z krve byli osklive a vysoke TSH.bala jsem se hodne hlavne ze prijdu o hlas protoze je to tam hned kousek.a jeste me tu zlazu vzali celou.urcite to bude dobre pokud mas problemy tak na operwci urcite jdi.ja jsem sla a nelituji.kdyz tak napis sz

ivkasolavova
autor
1. zář 2023

@jancazao Štítná žláza je v pořádku .Jen ty uzlíky na ni dopadly z cytologie špatně

ivkasolavova
autor
1. zář 2023

@leila7 bouly na krku zatím nemám ,ale bolí mě ucho od toho cítím i krk trošku

ivkasolavova
autor
1. zář 2023

@miryp asi to slovo autoimunitní zaznělo v telefonu ale vůbec nevím co to znamená

jancazao
1. zář 2023

@ivkasolavova jak jsou velké?

shirilka
2. zář 2023

@ivkasolavova Sestra byla taky na operaci a polovinu jí vzali, protože to nevypadalo dobře, má lehce patrnou jizvu na krku, po operaci ji mazala dlouho sádlem a hodně to pomohlo. Do konce života bude jíst min. 1 prášek denně. Operace byla v pohodě, na termín čekala ani ne 14dni (obchoďák to hooodne popohnal) po operaci teda nic moc, mohla měsíc jen tekutou stravu (kvůli polykání), což v nemocnici asi nikoho nenapadlo protože ji jako první jídlo dali koblihu 🤣 (Motol)

ivkasolavova
autor
2. zář 2023

@jancazao to nevím to mi nerekla

jancazao
2. zář 2023

@shirilka mě dali na první snídani suchý rohlík 🤦