Úbytek vlasů, opravdu velké padání. Co na to? 🤷🏽‍♀️

makkyv
6. bře 2022

Ahojky holky, poradíte mi prosím?
Od porodu mi strašně padají vlasy, furt a furt stejně. Dokonce bych řekla, že teď opravdu dost poslední měsíce, učešu se a mám chuchvalec na hřebenu. Je to už velmi nepříjemné. Rodina mě tlačí na vyšetření, že to už není normální. Já se stále uklidňuji a sázím furt na hormony, dcerka má 15 měsíců a je furt kojená. Naštěstí mám ten dar, že mám opravdu hřívu, takže mi rostou vlasy rychle a dost, ale je fakt nepříjemný mít kabát na sobě a hned mít všude vlasy.
Budu vám vděčná za jakoukoliv radu. Moc děkuji 🌷😉

Markéta

lenerka1
6. bře 2022

Částečně to může být hormony, ale taky může tělu něco chybět...určitě neuškodí zkusit se zamyslet nad jídelníčkem a svými chutěmi. Kojím 6 roků v kuse, k tomu sem tam nějaké to těhotenství, sem tam kojení tandemu 🙂 a tak šílené chutě na silně mineralizované minerálky nebo záchvaty nutnosti si dát kakao jsou podle mě voláním těla po určité živině, které má zrovna nedostatek. Snažím se hodně jíst masové nebo masokostní vývary, pít čerstvé domácí ovocné šťávy, ale sem tam si vezmu i nějaký "vitamín" v kapsli (zinek, céčko, quercetin, kurkumin, rybí tuk), denně užívám jen hořčík. Vlasy mi naštěstí padaly jen cca do půl roku po porodu, pak se to ustálilo. Tak třeba něco z toho pomůže...

makkyv
autor
6. bře 2022

@lenerka1 Děkuji moc, uvidíme. 🤞🏼
Beru právě co tělu chybí a to je klasika hořčík a železo, jinak nic extra už nevím. Do toho se mi začalo dělat akné a to cokoladu nejim.. tak nevím 😔 Menstruaci jsem ještě vůbec neměla 😀 tak nevím jestli nejsem nějaký zvláštní případ 🤷🏽‍♀️

jjasmina
7. bře 2022

@makkyv Mě nepomohlo nic a samo se to srovnalo časem až, já jsem dostala první ms za 1,5r , ale to už jsem odstavovalla

katka_01
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lachtanice86
7. bře 2022

@makkyv zašla bych k dr a nechala si nabrat krev. Podle toho bych jednala dál

klarkablaha
7. bře 2022

mě pomohly placentové ampulky 🙂

87pavlina
7. bře 2022

Taky mi šíleně padaly vlasy, začalo to 3 měsíce po porodu a trvalo to půl roku dobře. Při mytí vlasů jsem si vyndavala prameny vlasů, bylo to šílený. Žádný prášky jsem nebrala, protože jsem kojila. Srovnalo se to samo. Vlasy přestaly padat, začaly dorůstat nové a já jsem vypadala chvíli jako Rákosníček, protože ty nový vlasy mi trčely všude 😀 Teď už konečně (dceři je 20 měsíců) vypadám normálně 😀

markyxx
9. bře 2022

@makkyv Padaly mi vlasy po porodu také hodně, chulchvalce, musela jsem mít na culik menší sponu. Pomohlo mi GS eladen premium, poradila mi to známá, které taky pomohl.

odula
9. bře 2022

hele - jenom pro zajimavost, neprodelala jsi ted nekdy covid? Nebo nebyla jsi ockovana?

pani_elli
9. bře 2022

@odula já třeba kovid ani očkování neprodělala a vlasy mi padají snad nejvíc za všechny děti. Teď mám 5m dceru a nekojím, ale těch vlasů je denně, až mi z toho je ouzko. 🥺

odula
Autor odpověď smazal
Zobraz
odula
9. bře 2022

@pani_elli no me po dceri padaly taky hrozne (mela jsem az lysiny), ale jeste furt nic proti padani po ockovani. taky se mi uplne zmenila kvalita. TEprve ted se to malinko upravuje.

odula
9. bře 2022

@makkyv k tomu padani po porodech. S klukem mi nevypadaly vubec, jsem mela nadherny, dlouhy do pasu. Po prvni dcery mi padaly strasne ale asi jenom pul roku. coz ovsem nebylo nic oproti druhy dceri, kdy jsem mela lysiny. Opravdu to bylo hrozny. BRala jsem nejaky vitaminy, pomohly mi mistne aplikovany kortikoidy. a srovnalo se to casem. asi to dvou let po porodu. Nekdo je holt asi citlivejsi na hormonalni vykyvy no. At je to brzy v cajku! 🙂

makkyv
autor
9. bře 2022

@odula Covid jsem neměla naštěstí ještě ani jednou a ockovana už jsem od listopadu a vlasy mi padají už od porodu, takže si myslím, ze to nebude souvislost 🤷🏽‍♀️

odula
9. bře 2022

@makkyv však jsem psala taky o hormonální disbalanci ;)

vonrataj
9. bře 2022

Tak Ja taky hodim svoji zkusenost - po porodu syna mi padaly vlasy neskutecne, bral jsem i vitaminy, delaly se mi modriny, preskakovaly klouby (typicky koleno). Do te doby jsem zadne potize s nicim nemela. Casem se to srovnalo samo. Ted po porodu dcery nic - zadne vehementni padani vlasu, zadne modriny ani rozvolnene klouby. Takze bych poradila vydrzet a preckat to. Nekdy pomuze vlasy zkratit. V opacnem pripade proste zase dorostou 🙂 a ty vitaminy muzes zaradit tak ci tak ;)

babanci
9. bře 2022

Já užívala Methionin.