Vyrážka po porodu. Máte zkušenost? Co vám pomohlo?

klari_14
25. bře 2022

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda jste některá měla vyrážku v těhotenství a po porodu. Mě v těhotenství vyskočila vyrážka na noze, po porodu se to ještě zhoršilo. Strašně to svedi, páli a štípe, někdy on tom ale ani nevím. Na kožní chodím už od té doby co jsem porodila, první mi dala nějakou mastičku namíchanou, teď mám něco s kortikoidy.. zatím to ale moc nezabírá..už jsou to tři měsíce... setkala jste se s tím některá?? Co vám pomohlo.?? Tyhle fleky se mi stěhují všude možně po chodidle, na druhé noze mi to zmizelo. (Plíseň to není, dělala testy..) Podle mě doktorka moc neví co to je..

terkezz
25. bře 2022

@klari_14 Ahoj, mně to přijde skoro jako Dyshidrotický ekzém.. nejsem teda kožař ale můj názor, protože také řeším ekzém po porodu ale na ruce.. 😀

marcicek84
25. bře 2022

@klari_14 doporucim vnitrne probiotika biopron forte + prebiotika hylak a mazat eucerinem atopic control nebo biodermou a na to zinkovou mast...

klari_14
autor
25. bře 2022

@terkezz
@marcicek84
Děkuji 😊

veunka17
25. bře 2022

Já mám skoro na celé právě ruce toto a kozarka řekla že je to exem, a že to vyskočilo hormonální změnou a těžko se toho zbavím... Dala mi namíchanou nějakou modrou mastičku a to Jakš taks pomáhá, ale někdy taky ne...
Hodně záleží i na stravě a i na drogerii co používáš (na přání, aviváž, čistící prostředky, kopelovou drogerii, atd...)
Každýmu to zhoršuje něco jiného... 😏

klari_14
autor
25. bře 2022

@veunka17 taky si říkám, že je to nějaký hormonální exem.. no uvidíme, kdy to zmizí.. 🙈 Musím zase na kožní..

janchulita
22. zář 2023

Dobrý deň, presne takýto ekzém sa mi spravil po pôrode na rukách a postupne aj na nohách, bojujem s ním už rok a bez výsledku, niekedy už ani nemôžem stáť ma nohách a nespávam čo ma to v noci svrbí a páli. Kožná mi dala kortikoidy, tie pomáhajú len veľmi dočasne a stále sa to zhoršuje. Robili mi testy na kontaktnú alergiu ale nič nevyšlo a ďalší postup sa uvidí. Mám ísť na kožné keď prestanem kojiť.
Zaujímalo by ma či vám na niečo prišli a či ste dostali nejakú účinnú liečbu.
Ďakujem za odpovede, už som zúfalá 🙉

klari_14
autor
24. zář 2023

@janchulita no první že hormonální změny, pak že asi plíseň na nohou.. dostala jsem kortikoidy a dobrý.. za měsíc ale znovu.. pořád dokola a teď sice nemám vyrazku ale pořad mě to občas svedi a stipe i když to mazu.. 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

mickey100
24. zář 2023

Jestli to je dyshidrotický ekzém, tak to nezávidím. Já si s ním užila asi rok a půl, ale pak mi celkem vymizel. Asi nikdo pořádně neví z čeho se udělá. Měla jsem ho na dlaních a nohou a bylo to strašný.. pocitově i vzhledově, protože jsem to vždycky rozškrábala. Na kožním jsem dostala mastičku antibiotickou s kortikoidy. Po tom to bylo snad ještě horší. Dostala jsem se i na alergologii, ale nepřišli jsme na nic. Alergolog se ale radil i s někým známým a doporučil mi brát Imudon. Ale brát ho asi dva měsíce jednu tabletu. A pokud to neodešlo samo, tak to pomohlo.