Vysazení HA. Máte s tímto průběhem zkušenost?

adus4
2. črc 2020

Dobrý den před měsícem jsem vysadila antikoncepci kterou jsou užívala jen půl roku ( jelikož jsem vyzkoušela 2 různé druhy ani jedna mi nesedla a necítila jsem se vůbec dobře ) po vysazení začalo akné po celém obličeji i krku ...to začalo asi týden po vysazení a pořád to nechce pryč :/ , před HA jsem měla pravidelnou MS , ale teď jsem bohužel nedostala MS žádnou ... mám 11 dni zpoždění :/ užívám kapky gynex , kys listovou a občasně čaj kontryhel , prosím kdo má s tímto zkušenost ? Kdy se vám tělo vrátilo do normálu ? A kdy přišla MS ? Nevím jestli se mám bát nebo ne :/ předem děkuji za odpověďi :(

tasimia
2. črc 2020

@adus4 nemusíš se bát po vysazení antikoncepce se to stává, ja dostala MS až za 3 měsíce a to jsem jí byla ještě vyvolat.

amazonkajanik
2. črc 2020

@adus4 holka,vyprdni se na gynex,nech to max na bylinach. Chemie za chemii,to je zlo. Ms se může opozdit i o 2měsíce. Dělali ti pořádně krevní testy,než ti ji předepsali

adus4
autor
2. črc 2020

@amazonkajanik nedělali mi žádné krevní testy , vyplnila jsem dotazník řekla kdo jaké má nemoce v rodině to je vše ...

amazonkajanik
3. črc 2020

@adus4 a jeje. Mají se dělat tzv jaternaky,aby se vyloučilo budoucí poškození a hlavně aby se zjistila hladina hormonů,aby se nedala moc silná dávka. To mi před lety udělala mudr taky a druhý mě pak dával 2roky do kupy(aby ten,co nastoupil po něm to zas pohnojil) trvalo pak 6let,než jsem otěhotněla a donosila ...

majena39
3. črc 2020

Já jsem vysadila antikoncepci po 12 letech, vystřídala jsem mezitím tři různé bez přestávek. Poslední pilulky jsem dokonce brala 5 let nonstop každý den aniž bych měla menses za celé ty roky a po vysazení jsem přesně 40 den dostala MS. Ono se to tělo vzpamatuje 🙂 Akorát někdy dřív a někdy později.

surikata131
3. črc 2020

@amazonkajanik gynex přece jsou bylinky, mam s nim dobrou zkušenost. Brat takové odběry před nasazením HA, hlavne ty hladiny hormonu urcite není běžné
@adus4 asi to bude chtít počkat, až se tělo srovná...já si myslim ze ten gynex případně kontryhel by pomoct mohl

cherie24
3. črc 2020

@adus4 mě to třeba trvalo víc jak rok, ale pokaždé když nedošla MS do 3 měsíců, chodila jsem na gyndu na vyvolávací injekci.

pindrusice
3. črc 2020

Akné potrvá. To co je pri užívání HA není menstruace jako taková. Po vysazení to může trvat různé dlouho. U mě několik měsíců,než naskočil normální cyklus. Ale určitě bych to neřešila nějakými vyvolávacími injekcemi. Spíš kontryhel a podoben ženské bylinky a prostě počkat

amazonkajanik
3. črc 2020

@surikata131 tak jak mohou léčit případnou hormonální nerovnováhu,pokud neví,zda opravdu je? U mě třeba zpoždění způsobila štítná žláza a stačilo na srovnání 3měsíční užívání léků,kdežto moje sestry musí celoživotně docházet každé 3měsíce na kontrolu,plus léky .

surikata131
3. črc 2020

@amazonkajanik já jsem pochopila, že myslíš že ty testy maji dělat před nasazením HA? To se nerovnováha neřeší, když je na umělých hormonech

veruuu_kubesovic
3. črc 2020

...bereš 2x kontryhel (kontryhel a gynex - obsahuje zase kontryhel) to je jasné, že ti nejspíš rozhodil cyklus 😉 být tebou vyprdnu se na celý kontryhel a beru jen kyselinu listovou, hold po vysazení HA bývá, že se zhorší akné atd

nagojka
3. črc 2020

ja sem ted 8 mesic po vysazeni HA a akne se mi dela porad v neskutecnej mnozstvi...nejvic na zadech a na ramenou taky sem z toho zoufala protoze to nejsou zadne male pupinky ale pupeny jak od komara..oblicej si cistim pletovym mlikem ,obcas dam nakou masku a je to ok ale zada a ramena katastrofa...MS se mi kazdej mesic zpozdila o 7dni a teprve ted je to druhy mesic co sem mela MS presne na den,a teprve 3 mesic citim i priznaky ovulace...takze me to vsechno trva dlouho ale ja brala HA 10 let...

nagojka
3. črc 2020

a vubec nic sem nebrala...proste sem tomu nechala cas...

amazonkajanik
3. črc 2020

@surikata131 no jo,jenže dnes se strká HA mladým holkám jen aby třeba neměly akné,nebyla tak bolestivá. Ale že jaternaky mohou odhalit sklon k trombóze,že může mít holka vyšší hladinu testosteronu...prostě nic by se nemělo dávat bez předchozích testů. Dodnes pamatuji,že má první HA (bez testů) byl Trisiston. Když jsem přešla k jinému lékaři (dodnes na toho kouzelného dědečka vzpomínám,díky němu má ségra druhou dceru),chytal se za hlavu,okamžitě krev a dal mi po výsledcích Minisiston,který se normálně jako první HA dává. Ten Trisiston se dokonce dával dřív podobně jako Postinor 😟 stačily 4tbl naráz a po 12h další 4tbl,tak co to udělá s mladým organismem?!

amazonkajanik
3. črc 2020

@nagojka na zádech a ramenou to mám bez ohledu,jestli HA beru,nebo ne. Hodně na to pomáhá vyčistit alkoholem (Alpa) a maznout zinkovkou 😉

nagojka
4. črc 2020

@amazonkajanik diky za tip urcite vyzkousim...🙂vzit si tilko nebo jit nekam v plavkach je pro me ostuda takze vyzkousim uz cokoliv...Dekuju😉

nagojka
4. črc 2020

@amazonkajanik ministon sem sem brala od zacatku celou dobu,sedl mi hned na poprve..kdyz sem zmenila gynekologa taky se ptal jestli mi vyhovuje a presto ze uz minisiton malo kdo bere a predepisuje nechal mi ho...

amazonkajanik
4. črc 2020

@nagojka jednu dobu mě to taky trápilo,ale jelikož mi místy zůstaly jizvy,tak s tím moc nenadělám. Jo a bacha na mytí vlasů od kondicioneru,spíš v předklonu,on totiž tohle taky zhoršuje. A pomáhá raselinove mýdlo. Mě teď víc trápí břicho po porodu,synovi je rok a já vypadám pořád jak Obelix(diastaza jako hrom) a během jednoho týdne o mě bylo řečeno,že jsem zas těhotná 😟 do 5.měsíce to na mě pomalu nikdo nepoznal,pak skok,nabrala jsem do porodu 20kg(za celé těhu 24) teď mám dole zatím 13,ale tohle mi zrovna na sebevědomí nepřidalo

adus4
autor
6. črc 2020

“Dobrý den chtěla bych všem poděkovat za vaše zkušenosti a rady 🙂 včera 5.7 jsem dostala MS sice opožděně ale snad to příští měsíc bude Ok 🙂 ”

marketanova
8. črc 2020

Dobrý den, ano mám. ale musela jsem se dlouho s přítelem snažit, nešlo nám to. Byla jsem i na klinice, ale u každé je to jinak. Držím palce.