Změna pachu potu po Covidu. Zlepší se?

cilkat
29. čer 2022

Ahoj holky.
Vím, že se tu poměrně často řešilo téma, že se někomu po Covidu změnil (zvýraznil) tělesný pach. No, jsem tři týdny po Covidu (střevní varianta... za tři dny všechny příznaky pryč) a smrdím. Přebít to antiperspirantem funguje tak na dvě hodiny a současné počasí tomu samozřejmě nepomáhá. Takže se chci zeptat, kdo si tím prošel, po jaké době se to zlepšilo a jestli někdo nenašel způsob, jak to urychlit.
Předem díky za zkušennosti.

klokanka31
29. čer 2022

@cilkat My měli koronu v půlce února, to jsem ze sebe normálně cítila prasenčák 😣 a i teď po takové době ten pot prostě cítím, naštěstí ne tak hrozně ale není to ono 😤

danvitka
29. čer 2022

Ano měli jsme. A přešlo to snad až po půl roce a po roce jsme chytli další covid a hurá odznovu. Já už ani nevěřím, že tohle dělá vir... já jsem nemocná opravdu co dva měsíce s virózou, chřipkou, mám hroznou imunitu. Ale covid je divnej. Šel mi na neurologický problémy. Jako právě změny v čichu, smrad spáleniny, bolesti zubů, očí...nejsem zastánce konspiračních teorií, ale mě fakt přijde že nás chce někdo otrávit 😁😁 já úplně cítila jak tím potem jde ven něco co se snaží dostat z těla 🤢

cilkat
autor
29. čer 2022

@danvitka "esoterická" teorie tvrdí, že Covid je prostě mocná, transformační a očistná síla... což by tomu odpovídalo 😉 . ... ale ty fyzický projevy to má nehezký :D

jannym
29. čer 2022

Mozna blba otazka ale vnima ten zapach nekdo jiny nez vy? Jako jestli opravdu jinak zapacha pot nebo ho tak jinak vnima clovek, stejne jako odchazi cich uplne nebo castecne, nebo jak lide popisuji ze se uplne posune, vse smrdi po savu, rozkladu atd.? Jen me to tak zajima, manzelovi po covidu nechutnalo pivo, bohuzel uz je to pres rok od prodelani a chut uz se mi vratila…

tridvajedna
29. čer 2022

@cilkat partner měl Covid na podzim a citlivost na pachy má doteď, zlepšilo se to jen mírně. Co se týče tělesných pachů, smrdí hlavně sám sobě, ale objektivně můžu říct, že já žádnou změnu v jeho potu nezaznamenala. MUDr.mu poradila vysoké dávky vit.B, ale efekt to nepřineslo. Ať tě obtíže brzy přejdou, je to nepříjemný...

dominge
30. čer 2022

@cilkat mám to úplně stejně. Prodělala jsem loni v květnu a žádné zlepšení se zatím nekoná. Doufám, že se to jednou vrátí do normálu, protože je to fakt hrůza 😢

cilkat
autor
30. čer 2022

@jannym taky jsem přemýšlela, jestli to není posun mého cichu, ale nevšimla jsem si, že bych to vnímala u čehokoliv jiného, krom sebe... ale je fakt, že jsem se nikoho neptala, jestli smrdim...

jannym
30. čer 2022

@cilkat chapu to je trochu blba otazka…jen me to tak napadlo, ale je fakt, ze ruzna onemocneni ovlivnuji pach tela a potu, tak proc ne covid, ze?