Zrak a krční páteř. Může to souviset?

8. únor 2024

Mali ste problém so zrakom pri krčnej chrbtici?

nattt
8. únor 2024

Ano, zhorsil se zrak...

autor
8. únor 2024

@nattt jak? Mne bliká na okraji oči

nattt
8. únor 2024

No mne se zhorsily dioptrie, taky bolesti a toceni hlavy.. bylo to pred x lety, kdyz jsem se ucila na statnice a stale mela spatne drzeni hlavy (natazeny krk dopredu). Nic mi v ocich neblikalo... Sla bych se radsi poradit s doktorem nebo si tam aspon zavolat. A jinak se zkus mrknout na youtube na ulevujici cviceni na bolest krcni patere, promasiruj si zatylek. Treba pri uleve zmizi i to blikani v ocich.

autor
8. únor 2024

@nattt bola som na očnom vyšetrení, tam je vraj všetko ok. Objednaná som na neurológiu ale až na utorok a dovtedy ma asi porazí.

dashyyy
8. únor 2024

já jsem řešila bolesti hlavy a většina byla od očí a zbytek jsem řešila s fyzio, špatné návyky, dělal se mi už skoro hrbík, špatný posed u PC, vyměnila jsem myš k počítači za ergonomickou.. jde to ruku v ruce vše.. neurologie dobrá, ale zkusila bych nějakého fyzio, aby uvolnil přepětí krční páteře apod.

autor
8. únor 2024

@dashyyy ja som mala a tiež aj mám bolesti hlavy. Boli mi diagnostikovane výrastky na krčnej chrbtici. Ale toto blikanie očí neviem či môže mať súvis :( bola som na očnom a tam všetko ok.

autor
8. únor 2024

Iné skúsenosti niekto??

jednaholkaa
10. únor 2024

Migrena s aurou nemuze to byt?

autor
10. únor 2024

@jednaholkaa týždeň vkuse? :(

jednaholkaa
10. únor 2024

Hmm to asi ne :/ to je divny.

odula
10. únor 2024

Znama trpela jednu dobu na "záblesky" nebo jak to říct. Blikání, kdyz zavřela oči jako by ji někdo svítil do očí baterkou ci co. Neurologie, eeg úplně v pořádku, závěr zmeny na krcni páteři, prepracovanost, vyčerpání. Pokud si dobře pamatuju. Ale určitě nic neurologickyho. Dobře ze jdes k dr každopádně, ale zkus nepanikovat. Hlava te bolí?

miryp
10. únor 2024

Manžel trpí na silné bolesti za okem, má to od krční páteře, je tam nějaký nerv, už si nepamatuji, jak ho MUDr. jmenovala. Já zase trpím na sklivcové zákalky, kdy mi v zorném poli "plavou" při pohledu na bílou stěnu či modré nebe různé hadovité útvary či tečky a když se na ně začnu soustředit a chci na ně zaměřit zrak, tak mi jakoby utíkají. Ale blikání tedy u toho neznám.

autor
10. únor 2024

@odula no som vyčerpaná, som rok na materskej dovolenke. Momentálne malý nespí dobre, cez deň vôbec v noci sa prehadzuje a budí. S mužom sa tiež hádame. Takže stres a vyčerpanie tam je. Plus mám výrastky na krčnej chrbtici. Hlava ma často bolí, vraj z tých vyrastokov. Ale to som riešila pred 2 rokmi na neurológii. Ale keď ma aj nebolí hlava tak ju cítim. Akokeby chcela bolieť

autor
10. únor 2024

@miryp zákaly mám aj ja v ľavom oku. Tieto záblesky sú v pravom. Výraznejšie sú keď vyjdem von na svetlo. Vtedy sú to akoby zrnenie

autor
11. únor 2024

:(

lennus
11. únor 2024

Na fyzio jsi nebyla? Rehabilitace by mohly pomoct, ale chce to fakt dobrého fyzioterapeuta.

autor
11. únor 2024

@lennus nebola som. Ani neviem či to súvisí s krčnou chrbticou

lennus
11. únor 2024

Pokud ti nic nezjistili na neurologii, tak fyzio by měla následovat a mohla by pomoci.

kris_kubko
11. únor 2024

Ahoj, já mívám tenhle problém taky a s krční páteří bojuju roky. Takže ano, může to souviset.

autor
11. únor 2024

@kris_kubko máš tiež akokeby zrnenie alebo blikanie pred očami?

kris_kubko
11. únor 2024

Ano, přesně. Občas jsou to i takové jiskry před očima. Často mě bolí hlava, i za očima, cítím, jak mi to tahá i oči. Hodně když třeba dlouho řídím, sedím, to mne rozseká i na tři dny. Dokud jsem kojila a věčně u toho blbě ležela, bývalo to daleko horší. Chodím i se zády hodně po fyzio i na masáže, tak už mám trochu představu o tom, co všechno umí rozhozený krk, záda atd. Pomáhá cvičit, rozmasírovat, zajít k fyzio, dávat pozor na špatné pohybové stereotypy.

autor
11. únor 2024

@kris_kubko ja som tiež s malým doma na materskej rok a tiež mám menej pohybu. Predtým sedavé zamestnanie takže problémy s krčnou tam sú. Ale dúfam že toto s okom bude to isté čo u teba a nič vážne. Ako ti zistili že to máš od krčnej?

kris_kubko
11. únor 2024

Začalo to několik měsíců po prvním porodu, kdy jsem začala mít zničeho nic závratě, občas i se zvracením, bolesti hlavy, který mam do teď mimochodem. Udělala jsem si kolečko praktik-ORL-neurolog-fyzio a tam jsem už zůstala. Tehdy mi přišli na to, že mi uhýbá C2 obratel a z toho pramení různé potíže, i samotný svalový disbalanc umí pěkně potrápit. Takové ty pretížené trapézy, ztuhlé obličejové svaly, zdvihače hlavy...Nebo zatínání zubů, skřípání zuby ve spánku. Můžeš z toho mít děsný bolesti hlavy, mozkovou mlhu, unavený oči, ty mžitky, mě i brnkají nervy v obličeji a podobně. Já si pak po nějakých rehabkách našla svoji fyzioterapeutku a masérku a ty mě udržují, začala jsem cvičit, mám více pohybu a je to lepší. I neuroložka mi říkala, že jsem celá nakřivo, že bych měla posílit záda a ulevit krku a poslala mě na reha. Určitě bych být tebou zašla na to fyzio, pomůže ti to a když budou dobří, tak ti i vysvětlí, co má na co vliv a uleví se ti i psychicky, uvidíš. 🙂

autor
11. únor 2024

@kris_kubko si veľmi zlatá, že si to tak podrobne popísala. Zajtra zájdem ešte na očné, pre istotu či predsa to nieje tá sietnica a v utorok k tej neurologičke. Dúfam, že najpozdejsie v utorok sa príde na problém lebo už som u toho zúfalá a nepríjemná aj na muža. Ako sa trápim a znervoznuje ma to :( hlavne to ma tak trápi že neviem čo to môže byť. A ja som blbý typ, čo myslí hneď na tie najhoršie diagnózy :( na rehabilitácie by som nemala čas chodiť keďže je tu malý syn, ktorého nemám kam dať :/ ale svaly na krku mám úplne skrátené, cítim ako sa ťahajú keď sklonim hlavu. K tej fyzio sa chodí pravidelne alebo ti len poukazuje a cvičíš doma? Ja som teraz začala cvičiť, ja som aj veľmi pribrala počas tehu ale nedalo sa pri malom veľmi tak teraz som začala aspoň doma lebo sa necítim vôbec dobre. Už ani fyzicky ani psychicky. Predtým som cvičila každý deň a bolo mi mega super 🙄

kris_kubko
11. únor 2024

Rozumím ti, cítila jsem se stejně, i na chlapa jsem reagovala podrážděně, byla vystreslá, nervní a bolavá🙈. Pak jsem se i přehnaně sledovala, až se mi znovu začaly vracet panické ataky. Musela jsem si to hodně srovnat v hlavě, jinak bych se zbláznila. Jinak - nejspíš najdeš fyzioterapeuta, který bude soukromý, ti spíš bývají ochotní vzít někoho dříve s akutním problémem, ale zaplatíš si to. Ti na pojišťovnu toho mají hodně, ještě se mi nepovedlo, se k nějakému takovému dostat i přes to, že jsem měla žádanku. Může stačit jedna, dvě návštěvy, kdy tě prohmátne, případně srovná a ukáže ti cviky a co děláš blbě. To se dá domluvit, i odpolední termíny, aby mohl malého pohlídat manžel a ty jsi na hoďku mohla vypadnout. Já chodím pravidelně, protože chci, ale nemusím. A jestli ten krk takto cítíš, moc bych se nedivila, kdyby to bylo k tomu. Zkusím se mrknout na nějaký cviky na uvolnění krku, jsou to jednoduchý věci, že bych sem pak hodila odkaz.

kris_kubko
11. únor 2024
https://www.youtube.com/watch?v=JYTK6EWMcMk

Je to sice jóga, ale to je v pořádku, jsou to dobrý cviky. 🙂 Dá se toho najít takto spousta, třeba i nějaká videa od fyzioterapeutů, nebo můžeš někoho sledovat na insta. Já dělám různě takto uvolňovací cviky, plus cvičím pilates. A pomáhá to. 🙂

autor
12. únor 2024

@kris_kubko ja som sa na jogu už vychystala, chcem začať tento týždeň. Dať sa dokopy konečne lebo takto sa nedá existovať. Kuknem videjko čo si mi poslala, teraz sedím u očnej aby sa vylúčilo teda to odlupovanie sietnice. Aj keď u nás nie sú veľmi dobrý očný lekári a vybavenie. Veľmi dúfam, že to bude len niečo seknute v krku a z toho sa mi toto deje. Ja mám kostné výrastky na krčnej chrbtici. Ja sa bojím že niečo s mozgom alebo čo. Už mi šibe z toho 😏

autor
12. únor 2024

Bola som dnes na očnom tak že vraj sú to sklovcove zákaly ale ja tam v tom oku žiadne škvrny, hadikov, červíkou nevidím. To oko je úplne čisté, aj keď sa pozriem na oblohu tak mi v ňom nič neplave. Ja vidím neskutočné iskri a zrnenie, blikanie.. Dr stále dookola len že sklovcove zákaly. Ja som už zúfalá