Jak jste našly Nutrilon?

nutrilon_lucie
29. črc 2013

Milé maminky, řekněte nám, jak jste objevily Nutrilon. Zajímalo by nás, kde jste se o něm dozvěděly, kdo vám ho doporučil a co vám o Nutriloně řekl.

salomee
1. srp 2013

@adelka21 No nemáš sice mlíko, ale máš mlezivo a toho stačí trošička..a prostě by se mělo přiložit, když má dítě hlad..třeba i za deset minut znova, to je prostě příroda a instinkt.. ale nevím, jak to bylo přesně u vás, v čem byl problém...jasný. Ale pokud by byla nutnost mimčo krmit jinak, než naběhne mlíko, tak už tady asi lidstvo nebude🙂.

blondynka400
1. srp 2013

@adelka21 12 hodin po porodu urcite hlad nemela, to je nesmysl. Brecela z jineho duvodu.... Mit mleko druhy den, to je rekord, obvykle trva az 3 neb 4 den. Bez jidla (na mlezivu) dite vydrzi cca 5 dni, tzn, dokud laktace nenabehne, kazdy zasah zvenku je spatne i pro dalsi vyvoj travici soustavy. Proto je dite pri narozeni vybaveno tukem a behem prvnich par dni ztrati az 10% hmotnosti... Travici soustava miminka 12 hodi po porodu opravdu neni na mleko pripravena... Vyjimka jsou deti neodonosene, nebo s velikou porodni hmotnosti (hlavne u zen s tehu cukrovkou), tam je to potreba resit malicko jinak.

nutrilon_lucie
autor
1. srp 2013

@adelka21 Milá Adelko, první dny po porodu se tvoří mlezivo (kolostrum), což je nažloutlá hustší tekutina. Obsahuje hlavně cennou bílkovinu, velké množství prebiotické vlákniny, výživné tuky a důležité látky imunologické povahy. Od 3.-5. dne po porodu do 14. dne se vytváří přechodné matěřské mléko, které napomáhá adaptaci střev novorozence na mléko zralé. Od 14. dne se jedná o zralé mateřské mléko, jehož složení odpovídá potřebám dítěte.

nutrilon_lucie
autor
1. srp 2013

Milé maminky, pokud budete mít nějakou otázku k výrobkům Nutrilon, ráda Vám odpovím🙂 Neváhejte se ptát, jsem tady pro Vás.

nutrilon_lucie
autor
1. srp 2013

Pěkný zbytek dne a těším se opět zítra.

adelka21
1. srp 2013

Mile maminky, malá řvala hlady a je mi dost volný, ze me budete psát,ze ne, ze to není možný.
V sobotu dopoledne se mala narodila a mliko jsem mela v pondělí odpoledne, tedy druhy den od porodu.asi jsem tedy rekordmanka 😀 😀 vim to, protože jsme to musely poctivě zapisovat. jasně, určité by mi vydržela déle,ale asi by se uřvala. 😉 PS. Přikládala jsem často,ale prostě to nestačilo,byla jsem rada za pomoc od sestricek,ze daly male UM,PAC tím řevem bych přišla o nervy i o mliko 😀 V úterý bylo moje dítě plně kojeno a byly jsme propuštěny domů.

elvira
1. srp 2013

Nutrilon nám horem dolem doporučovali v porodnici. Naštěstí jsme ho zpočátku potřebovali jen málo, pak se mi konečně spustilo mlíko /7. den/ a pak do konce 4. měsíce byl malý kojený.
Možná jsem ještě párkrát koupili nutrilon, ale pak už sunar. Malý nemá alergie, sunar snášel dobře a je poměrně levný.

hojda
2. srp 2013

Technická otázka. Překáží banner Nutrilon na této stránce v logování na tuto stránku, jen mě, nebo všem? Loguju se každý den nadvakrát 😖 .

veronikaka
2. srp 2013

@hojda Mám stejný problém.

nutrilon_lucie
autor
2. srp 2013

Krásné páteční ráno🙂

nutrilon_lucie
autor
2. srp 2013

Všem maminkám přeji krásný a pohodový víkend. V pondělí nashledanou.

nutrilon_lucie
autor
5. srp 2013

Krásné pondělní ráno 🙂.

jahelka
9. srp 2013

...byl nám doporučen pediatrem 🙂

kasa
11. srp 2013

pro nás to byla jednoznačná volba,protože je nejkvalitnější mlíčko na trhu a navíc v rodině přítele jsou všichni alergici,astmatici tak jsme dávali málému ten hypoalergenní,a pil ho v kombinaci s mateřským mlíčkem až do půl roku,pak jsme přešli na klasický nutrilon,plus do 8 měsíců než mě s malým srazilo auto na přechodu pro chodce ,poté co nám ukázal at jdeme jsem mu mlíčko ještě odstřikávala,protože už sám nechtěl pít.tak měl půl na půl mateřské s nutrilonem,pak už jen po té havárce jen nutrilon,naštěstí byl v kočárku zababuchaný ,takže se mu nic nestalo.

krystalka
11. srp 2013

@a_lexa - my zase byli s Nutrilonem spokojení, měl ho asi do 2 let, v porodnici v Motole tenkrát měli pro změnu zase jen Bebu a ta mu vůbec nechutnala....Tak jsme na radu jedné babiččiny kamarádky - pediatričky zkusili Nutrilon a dobrý 🙂 . Jinak malýmu pro změnu zase dělal zácpu Sunar - jak mléko, tak později i ty kaše - Sunarky.... Naopak třeba od Hami (což dělá stejná firma jako Nutrilon), tak ty mu nevadily....

a_lexa
11. srp 2013

@krystalka No jo no, každému mimču sedne něco jiného. 😅 Jednalo se o mou odpověď na položenou otázku. 😉

nutrilon_lucie
autor
13. srp 2013

Děkuji všem maminkám za příspěvky 🙂.

nutrilon_lucie
autor
14. srp 2013

Maminky, jak rychle se Vaše děťátko naučilo na lahvičku? Máte nějaké osvědčené rady? Podělte se s námi.
http://www.nutriklub.cz/articles/view/prechod-o...