Jaké máte zkušenosti s jinými rodiči z hřišť/dětských koutků?

13. kvě 2023

Jaké máte zkušenosti s jinými rodiči ze hřišť/dětských koutků atd? My začali chodit v nákupních centrech na vláček. Setkali jsme se se slušnými rodiči, kteří pozdraví, a teď uvedu příklad. Naše dcerka zrovna na vláčku jezdila, a přišli rodiče s malým klučinou, který se chtěl taky vozit. Tatínek se zeptal jestli nám nebude vadit, že malého přihodí do vláčku. Samozřejmě nevadilo, a když potom vláček dojezdil, domluvili jsme se že dětem zaplatíme další jízdu napůl. Jiný den zase naše dcerka sedla do vláčku, a jiní rodiče hledali zoufale drobné pro jejich kluka. Tak jsem jim nabídla že to prostě zaplatím, ať si jejich chlapec přisedne také. Rodiče několikrát děkovali, prostě normální slušné jednání. Ale taky jsem se setkala s tím, že naše dcera jezdila, a jiná máma přihodila svoje dítě, aniž by se zeptala. Když vláček zastavil, děti zůstaly sedět, a já čekala co bude. Ta máma stála, koukala a neměla se k tomu aby taky jízdu zaplatila. Tak jsme naši dceru vytáhli s tím, že přijdeme ještě dýl. Ta ženská na nás koukala naštvaně, svému dítěti říkala "no jo, vláček už nejede" a dobu po nás koukala jestli se náhodou nevrátíme. Pak teda vytáhla dítě a šly pryč. A mě tohle štve. Jako nemám problém aby za naše peníze se vozily i cizí děti, ale nebudu dělat sponzora drzým rodičům ne? Jaké máte zkušenosti vy? Je víc slušných rodičů, nebo těch druhých?

e_lys88
16. kvě 2023

Poslední dobou narážím,spíše na ty nesympaticke rodiče,už si taky myslím,že takoví převažují.Dokonce i ve školce,kam chodí syn,už druhy rok.Bydlíme tady,pátým rokem,ale nejsme úplně cizi,jen z okolních vesnic,je to rady taková uzavřena skupina😂.Někdy mě ani rodiče,synovych spolužáků nepozdraví,rak jsem se začala chovat stejně,pak mi je zase,ale líto těch slušných.Příklad z dnešního rána,syn se zastavil,před autem,kde paní vykládána svého syna a pra se “ kdo to je”?Neznala jsem je,řekla jsem mu nevím.Syn se zeptal,teda znovu.To,už ta paní odpověděla ne moc příjemném,že se jmenuje Matyáš a pry chodí,s nim do školky😂???No asi chodí jen občas,protože chlapečka neznám,nebo jsem to tím jejich přístupem,prěstala řešit a nevšimam si😂😉.Jednou na hřišti(obecním),syn byl maličký,měl asi rok…viděl na zemi ležet kolobězku,hned k ni šel,tak já ze slušnosti,ať ji nechá,že není naše,chtěl se jen kouknout…přiběhla asi babička a říká,ano ta není Tvoje a před jeho smutnyma očima,ji vzala a odešla😳.Jěstě,že máme letos,v plánu stěhování,někteří rodiče a prarodiče,jsou vážně na hlavu😂😉!

veronikav31
16. kvě 2023

@mourovatakocka vidíte a já i v koutcích zdravím, stejně jako zdravím v OC v obchodě,stejně jako v čekárně u lékaře, o menších obchodech nemluvím. Zdravení považuji za samozřejmost,i když je to neosobní,ale je to základ slušného chování,když někam přijdu.

majca16
16. kvě 2023

Mám stejnou zkušenost, málokdy přijde nekdo slušně se zeptá a tak. Jsou tací, ale těch nevychovaných mi přijde, že je mnohem více. A ano platím dětem takovéto blbiny v obchoďáku 😉

veronicka89
16. kvě 2023

Takové věci jdou mi úplně u zadku jestli někdo poděkuj za vláček který by s mojima penezma ( 20kc ?.) Jezdil s mojí deckem nebo i s 10 detma...

Když je někdo mily potěší to ...ptz já jsem taky vždycky...když ne neresim

Neřeším😀

fire85
16. kvě 2023

@bara88 tak oni tam asi nebyly jen tak, ale asi na nákupu. Nestačím se divit jak tady čtu že do nakupaku s dětmi ne? Proč? Ty děti potřebují třeba boty, bundu

autor
16. kvě 2023

@fire85 Taky ale děti potřebují vidět jak to na nákupu chodí, že se musí za věci zaplatit atd. Že věci a jídlo se prostě doma nezjeví jen tak a zadarmo.

fire85
16. kvě 2023

Jasně, nechápu tady ty komenty jak s detma do obchoďáku ne , na vláček placeny ne, jen do přírody 🙄chodili jsme občas, při nákupu, přeci tam nejsme každý týden.

hanka_12345
16. kvě 2023

A já zase nechápu proc s detmi do obchodniho centra ano? to nemuze bavit ani jednoho.. Co vás tam tak táhne? Já když vidím rodinku na nedelnim obede v Mekaci, decka 80kg v 3 tride tak mam osypky. Nerikam ze synovi nekoupim sem tam hranolky..SEM TAM, 3x do roka max ale chodit tam na rodinny obed je fakt uzasny :D

pavlinar
16. kvě 2023

@hanka_12345 Tak my nechodime do obchodaku misto vyletu nebo prirody. Ale proste tam chodime nakupovat. Vetsinou velky nakup jidla resim pres dovazku, ale sam tam potrebuju to dite vzit s sebou na nakup.

hanka_12345
16. kvě 2023

@pavlinar tak pokud jdu pro boty tak to chapu, to to dite potrebujes s sebou ale jedna pani psala ze tam chodi za zabavou tak marne patram pod jakou :D
ja jsem rada kdyz ty nakupy zvladnu bez deti v normalnim case... a ne ze tam zabiju pul dne

fire85
16. kvě 2023

@hanka_12345 tak tady prece nikdo nepíše že chodí na rodinný oběd do nakupaku, ale občas proč ne? Vaše dítě má 80 kg ve 3 třídě? Že zmiňujete takové věci? Deti mají znat všechny prostředí, moje mamka třeba pracuje v OC takže občas se stane že moje děti za ni jdou do.obchodu ji vyzvednout, tedy s dědou a nic se jim ještě nestalo.dokonce je babička bere i na vlacek

fire85
16. kvě 2023

@pavlinar jj koukám že paní asi ani nejí

hanka_12345
16. kvě 2023

@fire85 ja si radsi udelam obed doma vite? ja si totiz nejsem lina UVARIT a netaham decka do mekace v 9 letech na obidek a zabavickou

martinka0209
16. kvě 2023

@hanka_12345 já třeba chodím do obchodního centra i s mladší dcerou,když mám sraz s kámoškou na kafe a hlídání žádné,tak co mám dělat,ale my chodíme na obědy do italské restaurace na Chodově,tam mají i normální jídla,ale když jedeme do venkovního koupaliště,tak na oběd mají hranolky a smažák,pizzu nebo palačinky,na koupališti jsme přes oběd a hlady je fakt nenechame a to v létě jezdíme na koupaliště fakt častěji,když to jde

jeyre
16. kvě 2023

@hanka_12345 A vy v tom mekáči máte kameru že víte jak často tam ty rodiny obědvají? 😁

veronikav31
16. kvě 2023

@hanka_12345 děkujeme za poučení.ja líná nejsem vařit,ale na celodenním výletě nebo na koupališti nepojedu domu 1-3h na oběd🤦🤦 . Vy asi jste ta maminka co má na zádech 100l batoh s rizkami,gulášem, nádobím, že? Do mekáče nechodíme,ale na jídlo do restaurace nebo rychlého občerstvení zajdeme a nestydím se za to.a zrovna v sobotu se chystáme na celodenní akci 2h jízdy autem,tak se můžeme stavit k vám na oběd?abysme nemuseli na rychlé občerstvení,když vaříte. Děkuji 🙂

veronikav31
16. kvě 2023

@hanka_12345 a co se týká bot,tak se milite,že dítě potřebujete mit s sebou v obchodě.nase děti chodí v Bf botech od malinka a měřím nohy,objednám a mám pohodu 😉😁,vždy boty sedí

95newmommy2020
16. kvě 2023

@veronikav31 Já už jí uplně vidím, hvězdu. 😂😂

fire85
16. kvě 2023

@hanka_12345 my taky doma umíme uvarit, ale fakt se nám nezdá divný vzít decko na mekac, kor když jsou ty děti už větší, babicky je dokonce berou i do zábavních parků, to je co???? A představte si že tam mají taky hranolky!😂😂😂

fire85
16. kvě 2023

@hanka_12345 akorát ze deti v 9 letech ocení už třeba parkour aréna nebo virtuální realitu, nebo něco podobného, to vaše děti asi ani ikdy nepoznaji

autor
16. kvě 2023

@hanka_12345 Tak to asi neberete děti ani na pouť protože asi nepojedete honem na oběd domů...

autor
16. kvě 2023

A ano, chodíme i do přírody, na venkovní hřiště, ale prostě někdy zabrousíme i do obchoďáku na nákup, a využijeme i takové blbiny jako vláček. V obchoďácích jsou i dětské koutky s prolejzačkami atd, kdyby to bylo tak hrozný, tak se to asi neprovozuje ne?

bara88
16. kvě 2023

Jako že když se jde na pouť tak se musí i na oběd? Popravdě my kdy jdeme na pouť tak po obědě a nebo dopoledne a na oběd už jsme doma

veronikav31
16. kvě 2023

Jednu pouť máme teď za sebou,ve čtvrtek 4 hodiny,v sobotu taktéž, ešus s gulášem jsem na večeři nebrala,obě děti (7 a 5 let )si dali jídlo tam,přece je nenechám hlady

fire85
16. kvě 2023

@veronikav31 tak třeba na to pani nemá peníze, ale spíš je to troll, neumím si představit že se takto nekdo chová

fire85
16. kvě 2023

@bara88 tak to je pouť někde blízko ne? My třeba na pouť k rodičům kde bydlí a to samozřejmě jsme na oběd u rodičů. Ale i když někam jedeme jen tak, třeba na výlet, tak si něco dáme s detma v kavárně nebo tak , vy ne?

vikinkav
16. kvě 2023

Ano, lidi jsou ruzni, slusni i neslusni, to je prekvapeni 😄

veronikav31
16. kvě 2023

@fire85 kdyby paní neměla peníze tak by to napsala jinak než,že jsme líné.ja chápu,že hodně lidí nemá peníze na rozhazování,že nosí s sebou svačiny,taky nejsem výjimka,svačiny nosím, zvlášť do přírody,ale teplé jídlo -obed dětem koupím,když je kde

fire85
16. kvě 2023

@veronikav31 taky tak, peníze máme tak nějak normálně, a na výlet klidne svácu a pak někde oběd

izz76
17. kvě 2023

@fire85 To jsou zbytečné předsudky,to ze někdo vezme dítě do herny v OC a do mekace,neznamená,ze s nim nechodí do přírody,to se snad nevylučuje ne? Moje dítě je třeba městky typ,mnohem víc ji baví výlet typu Praha,muzea,zoo,aquaparky,jumpareny,herny, projet se metrem (u nás není),prochazka po městě,zmrzlina,mekac,pizza.Vyšlap lesem na rozhlednu ji až tolik nepotěší 😃Co se jídla týká,tak opravdu netaham na celodenní výlet krabičky s obědem,nějakou menší svačinu ano, ale obed si dáme raději v restauraci. Jestli to je lenost nevim,každopádně si pochutnam víc na jídle v restauraci než na studenem řízku a navíc,mě to nebavi tahat sebou. Takže jo jsem asi líná😃