• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jakou máte cyklosedačku?

8. června 2013 
Na co se pri vyberu zamerit? Co je dobre, aby mela a ceho se naopak vyvarovat? Jake jsou zkusenosti s vasi cyklosedackou? Jak je to s bezpecnosti? Je lepsi sedacka dozadu nebo dopredu? Mate nejake tipy na stranky, kde bych nasla vic informaci?
7. čer 2013 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
my se teprve chystáme pořizovat a co se pohodlí i bezpečnosti týká, tak rozhodně sedačku dozadu. připevněnou na rám kola. jinak to prý chce nastavitelné nožičky. jsou i polohovací, ale tu mi nechceme. všem okolo se nejvíce osvědčila ta úplně nejobyčejnější.
7. čer 2013 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký článek k cyklosedačkám byl v nějakém z posledních čísel Máma a já, dozvěděla jsem se třeba, že sedačka je vhodná až pro děti od 1,5 roku, kdy už mají záda hodně zpěvněná a otřesy jim tolik nevadí, na sedačce by dítě nemělo spát, protože to se právě páteř celá uvolní a otřásá se. Jinak byl taky v Dtestu test cyklosedaček. Myslím, že dobře vycházel nějak model Orion značku nevím a hamax sleepy? Ale ta je právě polohovatelná i na to spaní. Pozor zedačky dopředu potřebují místo na upevnění na řídítkách a to nová kola už teď nemají.
7. čer 2013 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ted jsem kupovala, hamax siestu, je dost polohovaci - 20 st., je pripevnena dozadu, myslim, ze dopredu se uz ted ani nevyrabi, kvuli bezpecnosti a podle referenci se mi zdala idealni. Brala jsem reference z diskuzi.
7. čer 2013 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady je to dobře popsaný
http://www.dtest.cz/clanek-926/jak-vybirat-cyklosedacku

určitě dozadu, máme tuhle
http://www.okolokola.cz/okolokola/eshop/4-1-Detske-cyklosedacky/50-3-Zadni-cyklosedacky-Bellelli/5/72-Cyklosedacka-Bellelli-Tigr-Relax-cerno-oranzova-SLEVA
je do 22 kg, petr na kole ještě nejezdí - tedy jo, ale ne tak, abychom mohli na výlet:slight_smile:, váží 19kg a jezdíme tak už třetím rokem. já už si netroufám, ale manžel úplně v pohodě. takže jsem pro kvalitnější, lepší, vydrží....a možná, když to jde, zkusit přímo v prodejně na kolo, protože ne každá jde na každé kolo. sice by měla, ale záleží na výšce člověka, kde má sedlo, kde je rám a tak. celkem jsme se s instalací vyvztekali:slight_smile:))))))
7. čer 2013 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme cyklosedačku kupovali holce teď a budou jí dva roky. Chtěli jsme kupovat už v roce, ale měli jsme na cestě další mimi a já už na kole stejně jezdit nemohla, takže jsme nákup odložili.
Koupili jsme polohovací Hamax Siestu a jsme max. spokojeni. Malá je tam spokojená, jízdu si užívá a co jsem přečetla, tak Hamax je jeden z nejlepších výrobců cyklosedaček.
Zcela určitě bych koupila sedačku za záda. Dopředu se asi ještě vyrábí, ale nejsou doporučované a jsou to možná už jen doprodeje...nevím. Prodávat jsem je viděla, ale rozhodně nekupovat.
Hlavně koupit ještě kvalitní helmu.
Cyklosedačku Hamax jsme kupovali na Mall.cz
7. čer 2013 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
máme Hamax, ale tu nepolohovatelnou. Viděla jsem Hamax sleepy při jízdě s 3-letým dítětem, které spalo a dost mě to vyděsilo, velmi se na kole kývala (dopředu a dozadu), takže já mám daleko lepší pocit, když je tam sedačka spíše "napevno". Jsme s ní velmi spokojení, i když to máme spíše jen na popojíždění a kratší vzdálenosti, které ujede starší dítě vedle nás na kole a nemám srovnání s jinými modely.
A pokud bych měla volit mezi sedačkou dopředu nebo dozadu, určitě volím tu dozadu. Neumím si představit naše velké a těžké děti, jak je vozím před sebou, to bych přes ně asi neviděla..... navíc by bylo těžiště hodně vpředu. Za mě určitě sedačku dozadu.
8. čer 2013 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek