Malá lyžařka - jak ji zvýraznit, aby ji dobře viděli ostatní lyžaři

meiem
21. led 2019

Zdravím,
chtěla bych se poradit. Letos začala lyžovat i má 3,5letá dcera a bojím se o ni. Lyžuje samozdřejmě s námi a dáváme pozor, ale i tak mi přijdou někdy sjezdovky dost přeplněné a příjde mi to nebezpečné, takže vyrážíme spíše na večerní lyžovaní.. kde je zase méně lyžařů, ale zas je hůř vidět. Máte nějáké vychytávky jak zviditelnit dítě? Jednou jsem na svahu viděla prcka s blikající helmou, boužel žádné blikátka co by se dali na přilbu přidělat nemůžu na internetu najít. Máte nějáké tipy?

Díky

hankaviki
21. led 2019

reflexní vesta

jaja01k
21. led 2019

Dala bych jí reflexní vestu.

meiem
autor
21. led 2019

No, ona má dost výraznou kombinézu a s reflexními šedými pruhy na rukávech i nohavicích, ale večer to prostě není vidět... aneb i já jsem ji málem přehlédla, když jsem se je snažila dojet (jela s manželem a já později a měla jsem nasazené brýle).

leilinka1234
21. led 2019

Existují svítící obojky pro psy... My jsme měli pro psa i takový na suchý zip... Asi bych to viděla na 4 ks - ruce a nohy. ;)

blondynka400
21. led 2019

@meiem blikajicí helmy dělá POC, cena od 5 tis víc, ale v mlze je to třeba fajn. Osobně bych takto malé dítě na večerní lyžování nebrala, podmínky zde nebývají ideální. I mezi větším množstvím lidí si takto malé dítě ohlídáte, aby to bylo bezpečné, není to až takový problém + vybavit páteřákem, kdyby náhodou. Nehody na sjezdovkách nejsou o tom, že někdo dítě nevidí .-)

makronka222
21. led 2019

Na mall maji naramky co blikaji nebo sviti, jsou fine na behani, nebo pro decka. Jsou dost videt, da se i utahnout/ povolit

makronka222
21. led 2019
meiem
autor
21. led 2019

@makronka222 Jé, díky, to vypadá super, to ji koupím. Moc díky

ange_de_la_morte
22. led 2019

ze zkušenosti můžu říct že reflexní prvky na kombinéze a oranžová reflexní vestička jsou fakt výrazný rozdíl co do viditelnosti, ale jinak souhlasím s @blondynka400 - nestává se že by dítě někdo srazil protože není vidět, ty důvody bývají jiné a rovněž jezdíme se synem jen na denní ježdění - už kvůli kvalitě sněhu , i když sjezdovku před večerním lyžováním upravuji většinou je stejně sníh těžší po celém dni

berenika39
22. led 2019

dej jí na helmu čelovku opačně - aby svítila dozadu.
https://celovky.heureka.cz/sencor-sll-59/

barchen
22. led 2019

@meiem existuji svitici klicenky na baterku, mala ma jednu a ja ji to davam na zip a sviti to (ne na lyze ale na prochazky). A pak jsem v DM videla ty svitici tycinky, ruzne obdoby se nosi na festaky, zlomi se to a sviti to cca 12 hodin. Jenom, jak to upevnit na kombinezu, to zatim nevim. Da se to ohnout, tak treba kolem krku kdyz je to delsi..