Sluchátka proti hluku pro miminka

marenkav
19. kvě 2018

Ahoj vsem,s jakymi sluchatky proti hluku mate zkusenosti a jste s nimi spokojene? Kterym se naopak vyhnout? Mam 9 mesicni holcicku a chtela bych ji je poridit na obcasne venkovni akce. Diky za tipy 😉

kajsav
20. kvě 2018

@xxx3d jak se to vezme, správně by měli mít chráněný sluch i na poutích, akcích pro děti atd. není to jen o festivalech. 😉 Sportovní utkání, řezání dřeva, zaznělo tady toho víc. 😉 Moje foto je třeba z akce Mezi ploty a tam je minimálně půlka areálu věnovaná dětem, tak proč tam nejít.

barchen
20. kvě 2018

@xxx3d Decibely jsou i v divadle nebo na představení pro děti, nemyslím si, že rodiče tahají děti běžně na metalové koncerty. Pokud má někdo doma jedináčka, tak rozumím, že 1-2 roky nikam nejde. Pokud máte 3 a nebo více dětí, tak to by se člověk s těmi staršími nepodíval vůbec nikam 🙂

pandice
20. kvě 2018

@xxx3d Malý miluje lidi, rozruch, hudbu, na koncertech trsal už jako mimino, proč mu v tom bránit. To radši zařídím, aby pro něj ta akce byla bezpečná a vezmu mu sluchátka. Měl je i na pouti, dětském dni, karnevalu, na svatbě, nosím je i do kostela, někdy jsme fakt blízko repráků, takže co kdyby. Nejen koncerty a festivaly jsou "decibelově náročné akce".

verca38
20. kvě 2018

@marenkav my je koupily,kdyz mela 4mesice..a sedely ji..ted ma dva roky a používáme je porad..ty s tou gumičkou ted vidim poprvé,takze sem tenkrat koupila jedine co sem znala od známých..

verca38
20. kvě 2018

@xxx3d nutne to není,ale každý jak chce ne😉..

myjusiatko
21. kvě 2018

Mame, pouzivame na koncertech a festivalech od miminka a super. Citim se lip, kdyz je ma. Tady minuly rok. 🙂

xxx3d
21. kvě 2018

@kajsav rozumím. stejně mě ale zaráží, že akce, která je koncipovaná jako akce pro děti (ať už je to v rámci kulturní akce pro dospělé vyčleněný prostor pro děti, nebo samotný poutě, dětský dny a tak), ty děti ohrožují na zdraví.
tomu nerozumím. přijde mi to vyloženě příšerný, kde všude mimi hlídat, aby.
já bych ty sluchátka proti hluku brala třeba u rozsáhlé rekonstrukce, když není kam odjet, nebo tak, tak aby bylo batole chráněno, ale že ho budu muset chránit i na akcích pro ně samotné... takto myšleno.

xxx3d
21. kvě 2018

@barchen jo, to je pravda. jedno dítě a více různě starých dětí... máš pravdu. beru to podle sebe, tak mi to nějak nedošlo. díky.

xxx3d
21. kvě 2018

@pandice jo, díky i tobě za reakci. nevím no, jak jsem psala výše, nějak mi nedošlo, kde všude se musí mimča chránit, myšleno kde všude na akcích pro ně, pro děti.
díky.

veronikav31
21. kvě 2018

@xxx3d nevím co je na tom divného?já byla s dcerou v necelých 5m na pouti, nyní jsme tam byli i se synem ve 3m, to byly dny kdy mi spak minimálně 1,5 hodiny,jinak spí max 45 minut.a co mají říkat lidi kde je letiště,rychlostní komunikace nebo poutě?se mají odstěhovat?

xxx3d
21. kvě 2018

@veronikav31 divnýho je na tom ochrana sluchu u batolete, to je na tom divnýho, bez ohledu na to, jak moc jsou prckové roztomilý.
co mají říkat ti, co jsi je vypsala nevím. asi každá řešíme hlavně sebe. kdybych bydlela u frekventované rychlokomunikace, či u letiště, které je v provozu, poohlížela bych se taky po něčem.

luj89
21. kvě 2018

@kajsav ano, ja je prave chtela pro mimi 🙂. Ale psali, ze jsou az do 3 let, tak jsem myslela, ze vydrzi dyl no :-\
@xxx3d neni, stejne tak jako neni nutne jet s nimi autem na vylet a riskovat tak jejich zivot.

veronikav31
21. kvě 2018

@xxx3d sluch má dcera i syn v pořádku, u dcery jezdíme pravidelně na akce, jinou akci kde jí zakrývám uši i u sebe je akce kde střílí z děla,jinak hudba pokud se nestojí nebo nesedí u reproduktorů neublíží. to je věc názoru a pohledu. a upřímně, jezdíme už spoustu let na různé akce ať pro děti nebo pro dospělé a nikde jsem toto neviděla a to jezdíme po Vysočině, Moravě i Čechách

luj89
21. kvě 2018

@veronikav31 ja to na festakach vidim a navic se nerozhoduji podle toho, zda to u ostatnich vidim nebo ne 😉.

zuzineckah
21. kvě 2018

@berenika39 Ale mě nevadí, když se něco doporučí nebo napíše recenze. Ale vetsinou se radí nebo recenzuje na základě dotazu, tady ten úvodní příspěvek je jak vytřižený z prospektu výrobce😉Jen mi to udeřilo so oči v kontextu s tím, jak se tady nakládalo s alby maminek, které v nich prezentovaly své vlastní výrobky, často krásné a praktické... tot vse, nič ve zlém✌️

veronikav31
21. kvě 2018

@luj89 tak pokud někdo jezdí na festival tak proč ne, tam je víc reproduktorů,ale pokud se jede například na den dětí apd tak je to podle mě zbytečné, ale je to každého věc zda toto použít nebo ne

kajsav
21. kvě 2018

@zuzineckah Dala jsem jasnou odpověď na dotaz zakladatelky a taky jsem reagovala hned na první příspěvek, jestli není lepší na hlučné akce nechodit. Lidé totiž pod hlukem vidí pouze festivaly a podobné akce, neberou v potaz hluk v běžném životě, jak už bylo několikrát zmíněno. Opravdu se na mateřské se dvěma dětmi neživím prodejem sluchátek a nedělám si zde reklamu. ✌️

xxx3d
22. kvě 2018

@luj89 nezlob se 🙂, já bych úplně nesrovnávala ochranu sluchu s cestováním auty.
Jasně, že v momentě, kdy sedneš do auta potenciálně riskuješ svůj život i životy všech v tom autě a děláš maximum pro to, aby se nic nepřihodilo, nicméně nejezdíš po silnicích sama, tudíž... kdežto ochrana sluchu na různých akcích koncipovaných pro děti by neměla být, už z toho, že je to akce pro děti, nebo i pro ně.
To mě na tom zarazilo a chápala bych, kdyby se ochrana týkala řekněme nějakých prací, které sama neovlivníš, rekonstrukce, hlučnost při obydlí, atp.
Já bych třeba měla strach ze sluchové deprivace.
Nevím, jak říkám, vybírala bych si, kam s batoletem jdu, půjdu. Zarazilo mě, že to maminky používají i na akcích fakt pro děti, jako jsou různý dětské dny apod.

luj89
22. kvě 2018

@xxx3d tak jsou maminky opatrnejsi a ty, ktere nic moc ,,nehroti,,. Vsichni vime, jak tp vypada s hlukem na poutich apod. maloktery organizator resi hladinu hluku bohuzel.

kajsav
22. kvě 2018

@luj89 Přijdu si jak exot, že to řeším, jinak to napadne asi fakt minimum rodičů. Mě odrovnala paní, která na jednom festivalu byla s miminkem v kočárku na docela tvrdé a hlasité hudbě. Stála na místě a vozila kočár tam a zpět a uspávala. Dělala takové různé grimasy a gesta, že to mimčo nechce usnout a strašně se tomu divila. Nechápu, že je někdo tak mimo. 🙈🙈🙈

luj89
27. kvě 2018

Holky, mate zkusenost s alpine muffy sluchatky? mam pro dceru od teto znacky ty miminkovske na gumicku, ale rada bych koupila i ty klasicke. Je ji 11 mes. vaham mezi Alpine muffy (libi se mi vic, navic nemaji cernou tu cast na hlave, coz je v lete vyhoda) a Peltor kid. na peltor kid pisi od 2 do 7 let, ale vim, ze je maji uz i mimca. Na alpine muffy je 5-15 let, nekde jsem nasla 2-15 let. Tak nevim no, mam strach, aby nebyly velky...

amenophus
18. led 2024

Znovu otvírám diskuzi: máte někdo zkušenost s Mozos MKID?https://www.alza.cz/hobby/mozos-mkid-blue-d7223... Píšou "od 2 let" - jak tedy reálně vydrží? nikde nepíšou do kolika. A dál teda mě zajímá, jestli fungují a nejsou příliš nepohodlná 🙂 na Alze mají jen 2 hodnocení a to 1 a 5, bez slovního doplnění, tak jsem z toho rozpačitá.

hanka_12345
18. led 2024

A co treba myslis za hlucny akce? Rekla bych treba koncert ale tam asi decko netahas....a nejaky ty festaky s.hudbou pro decka by snad.nejak sluchu vadit.nemeli