Tablet pro tříleté dítě, je to moc brzy?

rajecka
8. led 2016

Doufám, že se o to zase nezvrhne v nějakou agresivní odsuzující diskuzi, ale potřebuju poradit, jestli má smysl pořídit dětský tablet ke třetím narozeninám. Dcera má hraček opravdu spoustu, ne že bychom byli nějací boháči, ale máme širokou rodinu s velkým zájem o vnoučata, takže se vždycky na dárkách domlouváme a dcera dostane co chce, nebo potřebuje. Mám sice ještě spoustu nápadů. co bych jí pořídila, ale nemáme nafukovací byt, takže chci ideálně něco malého, ale hodnotného, s čím si vyhraje. Koukám na vyloženě dětské tablety, nic drahého a luxusního. Chtěla bych aby se naučila chvíli soustředěně pracovat, je hrozně roztěkaná, u ničeho nevydrží. Nemám s tím zkušenost, jsou ty aplikace a hry v dětských tabletech použitelné už pro takhle malé děti?

lajla
11. led 2016

@betelgeuzz pěkne napsáno...ono vše se časem přejí, a to co se zakazuje se nejvíce chce, holky toho mají dovoleno spoustu, samozřejmě ne žádné extrémy...prostě chtějí zkoušet...taky si pamatují když jsem byla malá a chovám se tak jak bych chtěla aby se rodiče chovali ke me

luciamala1979
11. led 2016

@lajla s čím nesouhlasíte? Chcete mi říct, že dítě se naučí plynule mluvit anglicky ve 3 letech, pokud se bude stimulovat JENOM Vámi popsaným? Bez šance

lajla
11. led 2016

Jinak zase z úplně jiného soudku...ještě nedávno.. dávejte dětem papucky a takové makové boty! A teď? Sice někteří to stále doporucuji..ale papucky vůbec nejsou dobře na vývoj nožičky a místo bot už tu máme barefoot🙂 hm..buhvi jak to bude s těmi ipady nakonec🙂

luciamala1979
11. led 2016

@madrilena je to i o tom, jaké hranice dítěti nastavíte, jaké mu nabídnete jiné zájmy, kroužky, atd. Není to o zákazu, zakázané ovoce nejvíc chutná. Nevidím důvod zakazovat, může skončit daleko hůř dítě, kt. se s tím ve 3 letech nesetká, až později, jak to moje, kt. se zeptá jestli může nebo je to vhodné už teď a občas mu to povolím. Jo zdroje.. tak ano, nikdo z nás si je neukládá, ale selektovat by se je měli, hlavně podívat se na to, jestli, kdy, za jakých podmínek a ty spomínané hranice a jiné zájmy

lajla
11. led 2016

@luciamala1979 ani mě to nenapadlo., nejsem hloupá....kdybyste četla dobře, tak se dovite jak ho používáme ...jako pomůcka lepší než sledování jim jam to bezesporu

luciamala1979
11. led 2016

@madrilena ta tabletová hra nebo známé slovíčko pak později může pomoct dítěti při učení angličtiny, na základce atd. ALe určité ho nenaučí anglicky, všechna čest 3 letému dětátku kt. jste vzpomněla. Proto jsem se ptala na metodu, možná bych ušetřila 😀 anglické školky s rod. mluvčím jsou sakra drahé 😖

luciamala1979
11. led 2016

@lajla možná jsem přehlédla, omlouvám se, celý můj život je běh 😀 proto jsem se ptala s čím nesouhlasíte, děkuji za upřesnění

suzina08
14. led 2016

Nečetla jsem tedy úplně všechno, ale asi takhle: Já jsem zásadně proti tabletům. Někteří rodiče pořizují dětem tablet, aby je mohli zabavit něčím a nemuseli se jim věnovat. Ano, u tabletu dítě vydrží, ale to je tak všechno. Pohádka se dá pustit v televizi a hračky, malování a podobné věci by děti podle mě měly mít fyzicky 🙂 Jako malá jsem tablet taky neměla a aspoň jsme si se sourozenci byli schopní hrát 🙂 My máme sice teprve dva roky, ale rozhodně se tablet kupovat nechystáme 🙂

lu777
14. led 2016

@lajla tak s Jim Jam souhlas.. některé tzv. "dětské televize" jsou s prominutím tak blbé, že jsem to nedávno odmítla, i když jsme to mohli mít skoro zdarma....
jak nedávno prohlásil můj syn, když viděl nějakou pohádku z americké produkce "já nevím, proč se v těch cizích pohádkách pořád tlučou? nebo si říkají ošklivé věci? a je to hrozně rychlé, mami...."

tak přesně tak co cítím taky...

dětství má být magický čas, kdy se do dušičky ukládají hezké věci - z těch pak člověk roste celý život! 🙂

marton
14. led 2016

@rajecka tak ono je to asi jako se vším.Jedni budou obhajovat jak je to super,druzí naopak.Sama se přikláním k těm druhým.Nějak nechápu smysl tabletů pro tak malé dítě.Pobavilo mě,jak tu někdo napsal,že je dobré aby se děti seznámily s počítači co nejdřív a nebyly pak "mimo mísu".Děti a kor dnes kdy je tyto věci obklopují jako samozřejmost,jsou nasávací houby.A že by ty co u tabletů sedí od 3 let měy v budoucnu náskok před těmi co k nim přičichly až třeba na základce,mi přijde fakt min.úsměvné.
Klukům je 5 a půl.U tabletu seděli sami za svůj život tak hoďku.Spolu jsme občas dělali úkoly v hravém učení a pohádky jim pouštíme u doktora nebo na douhé cesty,abychom je zabavili/ a měli klid 😉/.Jinak ten klid od nich nepotřebujeme.Je tolik věcí,kterými se dají zabavit a nemusíme jim při tom prdelkovat a ani je posadit k tabletům.

luciamala1979
14. led 2016

@lu777 jim jam má takové i takové pohádky, nemyslím, že je správné všechno z tohoto programu nebo anglické házet do jednoho pytle. Je jich tam spousta kde se netlučou, bez násilí, z pointou poučením. Kromě toho přes internet si na tv pustím jakoukoliv pohádku když chci v angličtině i pro dítě, třeba bájky a pod., dnes si najde člověk to co mu sedí, potřebuje, hledá. Pak jde o to, co chcete, přinos poslechu k aktivní angličtině je podle mě nevyvrátitelný

lu777
14. led 2016

@luciamala1979 asi ano, já jsem na ty lepší neměla štěstí... ale je fakt, že i na ČT4 je plno hezkých programů a pak najednou baf, člověk se skoro lekne jak tam můžou dát něco kde děti mluví skoro sprostě a mají tak podivné nápady, že nechápu kdo to schválil do vysílání 😕

s angličtinou nevím, děti mám bilingvní a tak si bohužel často všímám, že pokud je něco vyprodukované tady, ale anglicky, tak to málokdy bývá dobré kvality... zažili jsme už divadlo nebo čtení z knížky, kdy angličtina byla tak špatná, že tříleté dítě zahlásilo ta paní neumí anglicky (řeklo nahlas to co jsme si tam všichni mysleli) a mami, já chci jít domů...
kamarádka má taky bilingvní děti a tak zažila jak byla na lekci angličtiny (byla pozvaná, aby se podívala jen tak) a lektorka nevěděla, že v množném čísle v angličtině je -s (a tahle základní chyba se opakovala mnohokrát).. mimochodem šlo o velmi drahou výuku angličtiny...

takže jsem ráda pokud je něco pěkného v angličtině, s dobrou výslovností, zajímavého... v Praze např. ClassActs apod.... ale to dělá rodilý mluvčí a s cílem vzdělávat, navíc to neláme přes koleno, ale je to hezky udělané přes aktivity... ne jen pasivní memorování se jak to často je - a je jedno jestli to je ve škole nebo přes třeba tablet...
u jazyka musí člověk mluvit mluvit mluvit... a hodně záleží na tom jaká to je angličtina - přízvuk, výslovnost, úroveň vyjadřování.... protože děti jsou velmi chytré a v mnoha pohádkách se opakuje tak malá slovní zásoba, že je to opravdu škoda

krystalka
14. led 2016

@lu777 - tak já jsem naopak s JimJamem naprosto spokojená, syn s dysfázií ho sleduje už několik let, je to jediný dětský kanál, kde se mu pohádky líbí, jsou takové nenásilné, většina z nich má v sobě nějaký ten naučný prvek a navíc, když se do toho zaposloucháš, tak jsou krásně spisovně mluvené, takže syn z toho chytal spoustu slovní zásoby (sledujeme v češtině) a fakt i takové spíš "knižní" obraty.....dokud jsem to nesledovala pozorněji, tak mi to taky přišlo uhozené, ale když jsem to častěji sledovala s ním, tak jsem názor úplně změnila....navíc na tomhle programu nejsou žádné reklamy....dodnes je to jediný dětský kanál, na který se syn rád kouká (a v podstatě je to i jediné na co celkově v televizi kouká 🙂 )....když to náhodou třeba o víkendu ráno přepne na jiné, tak tam dávají takové animované šílenosti - právě jak píšeš - rychlé, drsné....tak to vždycky okamžitě přepíná, že na tohle koukat nechce....on je odmalička hodně citlivý na vztahy mezi lidmi i mezi postavičkami v pohádkách....

luciamala1979
15. led 2016

@lu777 tak zase pohádka samotná dítě nenaučí anglicky, to by bylo moc jednoduché. Se synem, taky biling. mám zkušenosti, že dialekt zvládá lépe než my dospěláky 🙂

lu777
15. led 2016

@luciamala1979 to jo, děti to zvládají líp 😉 jsou flexibilnější...