Používáme cookies. Více informací zde. OK

Dvojkombinace Britax b-motion nebo Firkon balance

aneztuzka
30. črc 2015
Který? =-) Díky za postřehy!
lksim
30. črc 2015
Máme Britax a spokojenost na 1* 🙂 máme ho už dva roky a teď čeká na druhé a zatím mohu říct že si ho ho chválí každý kdo ho má. Držím palce při výběru 😉
aneztuzka
autor
30. črc 2015
@lksim Používáte i hlubokou a kterou ?🙂 Díky
eliskaxox
30. črc 2015
Podle je v nich obrovsky rozdil,jako vybirat mezi octavkou a skodou 120. Hlavne teda co se tyce vahy. Vzdyt firkon ma kolem 16 kg ne? Bacha vzdy hledejte vahu s kolecky,polsti vyrobci to vetsinou taji napr. Camarelo Malaga vsude pisi 9,5 kg ale nemaji tam psane ze jsou k tomu jeste 4 kg kolecka.
Ja mam Britax b motion 4 jen sportak a kocarek neni spatny. Ja uz bych sla radeji do 3kolky,pry je o dost lepsi. Jinak ten kocarek je takovy nemastny neslany. Nema zasadni chyby ale ja mam jako hlavni kocarek Concord Wanderer a jsem rozhyckana 🙂 urcite bude britax lepsi sportak nez firkon. Co jsem se doslechla tak jsou pry spatne ovladatelne a tezke.
aneztuzka
autor
30. črc 2015
Je trochu těžší, myslím tak 12, 13kg bude mít. Zas má větší korbu a lepší odpružení. Bojím se u Britaxu té malé korby.-( Ale Britax má snadnější brzdu a jezdí se s ním ( tedy v obchodě) lépe
lksim
30. črc 2015
Hluboka korba affinity. Je ale mensi. Jako hlavni kocarek na vesnici jsme meli takko acoustic. Vetsi korba uz snad neni. Malej byl v lete a v zime s fusakem by se do britaxu nenacpal. Pokud ale cekate na podzim, meli by jste pohodli pres zimu v pohode 🙂 I kdyz tu mensi korbicku ma vetsina kocarku. Vyhoda britaxu ze je lehky,po slozeni maly a manipulace a vse suprova. Hodne ho i pujcuji. Pak mame koupene i tereni kolecka. Ty pouziva jen manzel. Pak uz je to i o vkusu jestlu 3 kolka nebo klasika. Jezdila jsem s trikolkou a nemenila bych. Zalezi i kde clovek jezdi. Firkon osobne neznam ale kamaradka ho mela. Par reklamaci a spokojena nebyla. Pro druhe kupovala jiny.
lksim
30. črc 2015
Jeste snad britax neni houpavy. Odpruzeni ma dobre jen nejde houpat to je fakt. Synovi to bylo nakonec jedno ale houpani bylo snazsi 😃 korbicka zas o moc mensi neni. Nebala bych se pokud v ni dite bude pul roku ve fusaku. Sousedka vozila malou od listopadu a to byla macik 🙂 vesla se 😃
aneztuzka
autor
30. črc 2015
korba Smile má prý rozměry: 76 x 32 cm, ta klasická má 75x 28-32 cm, (affinity se mi nelíbí, tak tu neřeším🙂) Zato Firkon má 80x 35cm. Opravdu je tohle znát? Je to jen 5cm...Já fakt nevím🙂
lenkule
30. črc 2015
dobry vecer, koukam na vasi otazku a podle me zalezi kde budete kocarek pouzivat. Pokud budete jezdit autem, tak britax je lehky a krasne skladny, obzvlast po porodu bych to byvala ocenila. My mame britax motion 4 sportak a je super. Jeste pred nim jsme meli Firkon swing. Firkon mel hluboky kocarek fajn prostorny. Sportak jsme ale skoro nepouzivali, protoze mi prisel nepohodlny a do auta sel silene spatne slozit. Na druhou stranu Britax je trochu odpruzeny, ale klasicky kocarek je pro malinke miminko odpruzeny lepe, diky velkym kolum. Ja bych si ted poridila Britax motion sportak s autosedackou britax (jinou sedacku na nej nejde dat) a na jezdeni venku nejaky klasicky kocarek jenom s hlubokou korbou. Bydlime na vesnici. Jeste mi prisel jako dobry levnejsi sportak xlander xa. Preju stastnou ruku pri vyberu.
aneztuzka
autor
30. črc 2015
Díky tak si možná pořídím ten Firkon bazarový do 2OOOkč - kvůli hluboké korbě a pak dokoupím jiný sporťák. Asi to bude tak nejlepší. Ještě nevím :-N
eliskaxox
30. črc 2015
Nam by byla ta velka korba na nic 😃 maly musel ve 4,5 mesicich do sportaku 🙂 v hluboke byl nepricetny a kazda prochazka byl horor. Ale od ty doby je klid
aneztuzka
autor
30. črc 2015
@eliskaxox nebyl malý klavou dolů? Na to si tu taky stěžoval někdo u Britaxu
eliskaxox
30. črc 2015
@aneztuzka Ne já mám hluboký jiný 😃
dagulik
7. srp 2015
Zdravím, nevím jestli je diskuse ještě aktuální, ale chci sem přidat své zkušenosti s kočárekem Firkon Balance. Pořídila jsem ho z druhé ruky v trojkombinaci (hluboký, sporťák a vajíčko) a po několika měsících užívání jsem ho prodala. Líbil se mi hlavně designově. Líbila se mi také velká hl. korba a dobře dostupný koš pod kočárekm. KOčárek je sice odpružený, ale to odpružení hodně ztěžuje vyjíždění na patníky chodníků. Jde prý zablokovat, ale nám to vůbec něšlo (nevím, jestli nebyla ta blokace pokažená). Pak má kočárek velmi krátké madlo, takže jsme při chůzi kopali do kočárku. Jsme sice s manželem oba vysocí, ale stejný problém měla i tchýně, která je menší postavy. A ovládání kočárku taky nebylo moc příjemné, šlo velmi ztěžka. Couvat už vůbec nešlo ani s aretací kol. Kočárek je docela těžký (hlavně podvozek)....na procházkách jsem se natrápila. Také rádi chodíme na lehčí tůry po horách, a tam se kočárek už vůbec neosvědčil. No prostě nic pozitivního co se týče ovládání, jsem na tom kočárku bohužel nenašla 😞 Také záleží, jak budete kočárek využívat....
S kočárekm Britax zkušenosti žádné nemám.
Tak snad dobře zvolíte a budete spokojená. Já už teď jsem....s jiným kočárekm 😉
aneztuzka
autor
7. srp 2015
@dagulik Děkuji za zkušenost! V této době se rohoduji ještě nad Concord wanderer a britax go next. Kdybych je tedy ideálně sehnala ve slevě 😃 Jaký jste si nakonec pořídila?
hany30
7. srp 2015
Ahoj, já se před časem rozhodovala, jaky kočík pořídit a rozhodla jsem se pro wanderer. A rozhodne si nemůžu stěžovat 🙂
dagulik
8. srp 2015
Pořídila jsem úplně jinou kategorii - Inglesinu Magnum a maximálně splňuje moje požadavky 😉
aneztuzka
autor
8. srp 2015
@hany30 Pořizovala sis ho s vložnou taškou nebo korbou? 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli