Dvouletý syn - kupovat sporťák? Ano či ne?

nezvalova
22. črc 2018

Ahoj holky, mám trochu dilema a bodol by mi názor jiných maminek.
Syn ma 2 roky a od 6 měsíců jezdím ve sporťáku Graco Evo.Kocarek jsem dostala od ségry, která na něm odjezdila 2 děti, takže nese již docela známky použití ale je plně funkční. Nechci však vyzerat jako " socka" a proto uvažuji o koupi něčeho novějšího.Uvažuji o Valco snapu s nafukovacími koly.
S plastovými mám ten Graco a hodně hrká.Taky začíná být synovi malý, hlavně když v něm spí.
Syn mi totiž odpoledne usne pouze v kočárku, a taky se rád vozí ( chodit se mu moc nechce), takže sporťák využíváme denně a hodně.
Valco s nafukovacími koly, je však (aspoň podle mně) docela drahý a kupovat ho použitý se trochu bojím, bo jsem četla recenze a přišlo mi, že se docela často kazí.A i když je použitý ale v záruce, tak stojí 5000-6000kc
A tak nevím co dělat.Koupit ho za 6000 kc i když jej budem používat max.rok? Předpokládám,ze az nastoupí do školky, tak ho vozit nebudu?Nebo vozite i 3lety a více?Nebo to doklepat s tím Graco evo? Podotýkám, že máme už i golfky( dostala jsem po segre), no nevyhovuje mi a vadí mi představa, ze v něm syn spí každý den cca 2 h, nohy nemá rovně, bo je kočárek krátký.
Manžel vsak tvrdí, že koupit tak drahý kočárek je zbytečný, když máme golfky, ze je klidně možné, že za půl roku se již vozit nebude chtít a ani spát odpoledne již nemusí chtít a že co pak s ním.Uznava, ze golfky však nejsou vhodné na zimu( ani fusak se mi do nich nevejde) a chce abych to doklepala s tím starým Graco evo. Tak, co mám dělat?
Díky za rady a zkušenosti.

prejeta_zaba
23. črc 2018

@aklin je fakt rozdíl, jestli je člověk zvyklý se pohybovat v okruhu do kilometru od domu nebo za den nachodit klidně 10 km. Samozřejmě, že je divné, pokud je 3leté dítě připoutané ke kočárku s dudlíkem v puse, ale tak malé dítě ti prostě neujde víc jak kilometr normální chůze a pokud se nechce člověk několik let pohybovat šnečí chůzí jen na trase domov-hřiště-obchod, ať dítě část trasy jde a pak si klidně odpočine v kočárku, přijde mi to jako menší zlo než přemlouvat umanuté batole ke každému kroku nebo táhnout dítě, nákup a kde co ještě. 😉
@nezvalova Proč vlastně tak trváš na té záruce? Spíš bych si případný kočárek z druhé ruky prohlídla osobně, ať nekupuju zajíce v pytli, jen podle fotek stav kočárku nepoznáš, ale záruka sama o sobě ti je asi k ničemu, když s tím kočárkem plánuješ ještě třeba rok jezdit, ne? Sama jsem sehnala prakticky nový valco za 3000, zas takové pálky to nejsou, chce to hlídat bazary 🙂 A jak píšeš, pořádně vyčistit, třeba ušít nové potahy, to taky udělá divy. V prvé řadě, radši starší a čistý než nějaký od pohledu ošuntělý, byť drahý kočárek. Tak ať se podaří ku spokojenosti všech. 😉

kassandra1
24. črc 2018

@nezvalova Pěnová kolečka ani omylem! Koupili jsme zrovna u toho Valca a děs běs. Je to vhodný tak akorát na rovný asfalt, jakmile už je trochu kamínek tak je šílené hopsání. Zatím jsme absolvovali jeden výlet lesní cestou (a to nebyl žádný velký outdoor) a dítě tam bylo jak na centrifuze 😒

aklin
25. črc 2018

A vy si myslite, ze sedime doma na zadku? Dcera je dobry chodec, vydrzi dlouho chodit. Kazdy den nachodime cca 10 km a ona to ujde. A rozhodne na hodinku to neni.

aklin
25. črc 2018

@prejeta_zaba my kazdy den chodime ven, nachodime cca 10 km a ona je ujde bez nasi pomoci. Rozhodne na hodinku to neni. A ted kdyz je leto jezdivame na celodenni vylety. Vydrzi byt ready cely den, ona odpoledni spanek nevyzaduje.

linbrno
27. črc 2018

Dávat teď peníze za Valco je nesmysl. Maximálně si kup nějaké hezké levnější golfky (předpokládám, že je ti hloupé jezdit s obouchaným kočárkem do města, ne do lesa), to ti na popojíždění bude stačit a na spaní taky (teda pokud nespí 3h). Jinak my jsem třeba únavu a spaní v létě venku vyřešili dekou a malej usnul tam a já jsem si taky odpočala. Ale to jde na výletě, ne ve městě🙂. Akorátže si spaní po obědě zrušil někdy v necelých dvou a půl letech. Jinak včera mi tříleťák ušel normálně 5km a v pohodě. Skoro kilák zvládá ta 1,5r. Hrozně záleží na temperamentu dítěte a na tom, jak je zvyklé...

linbrno
27. črc 2018
lioness34
27. črc 2018

@nezvalova na to co kdo říká se vykašli a udělej si to podle sebe - sama za sebe bych klidně vozila i 3lete dítě kdyby chtelo - mě je putna co si kdo mysli a pokud by usinalo i ve 4letech v kočárku tak co ...
Takže asi bych zatím vystacila s tím co mate a hlídala bazarky a uvidíš - taky pokud to je jen na zahradu kde bude spát tak nepotrebujes nový za x tisíc - pokud do města tak zvážit....
A jinak naše první kočár nesnasela jezdila až pak s druhou ve sportaku spolu (jsou hned po sobě) a tynse vozily dlouho - když bylo třeba naložili jsem je a jely jsme a když šlo aby behaly tak behaly a třetí ditko to nemá už od cca 20mesicu možná i dřív - máme golfky i kočár ještě doma, golfky už ale ani nevozime s sebou... on všude běhá a chce chodit sám.... a když tak bereme na ramena...

dixi86
27. črc 2018

Tak pokud neplánujete další dítě, nekupovala bych. Syn od té doby, co začal chodit, je zvyklý chodit poměrně dálky(např. určitě 2km bez problému v roce a půl max. - nepodcenovala bych deti ). Od dob odrážedla ale je pořád buď na kolo odrážedle nebo na odrážedle, chodit prakticky nemusí a nechodí, jen kratší vzdálenosti. Takže bychom neužili. Teď mu jdou dva a dva mesíce a situace se nezmenila. Má skejtík u kočáru se segrou a je prakticky nevyužitý, jen všude drandí.

mazgutka
28. črc 2018

Ve 2 letech a 7 měsících mi syn začal chodit do školky, cca v 1,5 roce jsme odložili kočár a dostali lehčí a skladnější golfky. V nich byl všehovšudy 10x a nic, naposledy v nich seděl tuším ve 2 letech. Takže já osobně bych nekupovala. Záleží na vašich možnostech a okolnostech (výlety, nákupy apod...)