• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Fusak Emitex na jaro-léto-podzim, používáte?

16. října 2013 
Používáte, prosím, někdo tento fusak? Budeme teď dávat sporťák (easy walker duo) a nějak nevím, zda si v období jaro až podzim vystačíme jen s dekou a nánožníkem nebo zda je praktičtější mít např. právě tenhle fusak.
15. dub 2013 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karlam Já ho pro dceru měla a super, byla jsem moc spokojená.
15. dub 2013 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem s ním taky spokojená, na ten sporťák (a zejména pak na golfky) je k nezaplacení-klasická deka klouže, padá, chodící dítě ji skopává a ušmudlává botama...tohle je vlastně taky teplá deka, která se ale nikam neposune, nemůže spadnout a když se udělá teplo, tak se z toho prostě dá pryč a posadí na to, aspoň to má pod zadečkem měkčí :slight_smile: Samozřejmě můžeš být bez toho, coby ne, ale praktičtější a nervy šetřící to rozhodně je.
15. dub 2013 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karlam Myslis ten bavlna/fleece? Ten je skvelej! Mam je taky v EW duo, pres zimu jsem je mela v autosedackach a nejradši bych si pořídila jeste dva, abych je nemusela furt prendavat do Phila a golfek..ale nebudu tak rozmazlena :slight_smile: je skvely, jak je tam ten límec. Deti se do toho krásné zachumlaji.
16. dub 2013 v 06:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dana3262 prosím tě a ten fusak se musí nějak prořezat aby seděl do našeho kočáru? prý jsou tam díry, ale neprořezané, a každý si to prořeže dle svého kočáru?
16. dub 2013 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karlam no jestli myslíš takový ten co se dá rozložit i jako deka,tak ten mi právě do EW sporťáku nevyhovoval :frowning2: .Byl příliš široký a neustále od hlavičky v poloze sed sklouzával.Prořezat se musí,když chceš děti připoutávat.
16. dub 2013 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karlam jsou neprorezane, ale jsou tam obsite proužky k prorezani, takze nemuzes minout :slight_smile: prorezes podle toho jak vysoko ma dítě ksandy, resp podle toho, jak je velké. Musi to byt obsite, kdybys to prorizla jinde, tak by se to rozpadlo.
16. dub 2013 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marton ja mam u hlavy gumicky na uvazani, aby nesklouzaval... ? A jak ma EW tu plosinku na nohy, tak se o ni zaráží, ze se nepriplete pod kola, to je dobre. Pro myho strarsiho 3 letyho by mohl byt i delší klidně :slight_smile: ale pořád staci.@karlam
16. dub 2013 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
já ho využila fakt hodně :o) I přes léto - když malá usla, tak jsem to přes ní hodila a přikryla a nemusela jsem jí oblíkat. Podle mně to není špatná investice :o)
16. dub 2013 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dana3262 No vidíš,tak jsem ho asi měla nějak špatně daný :wink: .Nemůžu se už podívat,minulý týden šly fusaky i s kočárkem do světa :slight_smile: .
16. dub 2013 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
my šetříme na čem se dá, takže jsme jaro/letní fusak nepořizovali a přežili jsme bez něj krásně. ale ono asi i záleží, jaké má člověk dítko, jak často kam jezdí atd atd, aby to pořádně využil. nám třeba vůbec nechyběl a prcek fusaky fakt nerad, to se s ním pak stejně nedá nikam pořádně jít. ale kdybych měla ležícího kliďase a peníze, tak bych si ho asi taky pořídila. vypadají úžasně a praktickou stránku vidím taky. my měli na chladno spodek ze zimního fusaku a na vrch deku a nánožník a teď nám táta ušil jaro/letní vložku do kočárku na to jeho velké šubolení se a špinění, tak jsem ráda za to :grinning: a kdyby chtěl spát a ochladilo se? no samozřejmě zase dečka, která je stejně pořád pod kočárem. ale on v kočáře stejně nespává, na to nemá čas :frowning2:
16. dub 2013 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@dana3262 tak ještěže tak, už jsem ty fusaky objednala a byla bych moc nerada, kdyby do našeho kočáru neseděl, máme easy walker duo, doufám, že to bude pasovat :unamused: četla jsem, že by ty fusaky měly sedět téměř do všech kočárů.
a jak to myslíš, že máš u hlavy gumičky na uvázání? jako ten fusak se dá u hlavy nějak stáhnout, aby nesklouzával?
16. dub 2013 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karlam je to v podstate obdelnik a uprostřed strany, která je u hlavy jsou prisite dvě a dvě gumicky, jako provázky, ale jsou to gumicky. Uvažuju je za prezku, která je na polohovani zad (nevim, jaky typ EW mas, a mam dva zipy a 2 prezky, které většinou nezapina, tak mam na kezde uvazanou jednu gumicky od toho fusaku). Jakou barvu kocarku mas a jakou barvu fusaku jsi objednala? Jsou perfektní. Ted jak bude zas tech 10-12'C tak je uzijes mozna i s dekou nebo nanoznikem.
16. dub 2013 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dana3262 děkuju za vysvětlení, právě máme sporťák ještě v krabici, jezdíme ještě v korbičkách, ale zítra ho manžel složí, tak to musím okouknout, jestli to tam máme jak ty píšeš :slight_smile: máme černej sporťák a já koupila červenej nánožník a teď i červený fusaky, aby nejezdily holky v černým :unamused: jsem na to zvědavá, ale takhle na netu, když to člověk prohlíží, vypadají ty fusaky emitex moc hezky. jinak přemýšlím přesně jak píšeš, má se ochladit a nevím, v čem by holky v tom sporťáku byly, balit je do dek mně přijde zdlouhavý a nepraktický
16. dub 2013 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
já ho mám už od prvního dítěte a max. spokojenost. Deku z nožiček pořád skopával, tohle tedy byla dobrá volba :slight_smile:. Když bylo chladněji, dala jsem ještě nánožník, případně i deku. I malá už v něm tento týden vyrazila v kočárku ven. Dítě pak nemusím do kočárku tolik navlékat, mám jistotu, že mu bude příjemně, že neprochladne, a přitom ten fusak na kočáru dobře drží. Používáme ho na jaře, na podzim, částečně i přes léto, podle počasí. Do autosedačky - vajíčka, do hlubokého kočáru, do sporťáku i do golfek :slight_smile:.
16. dub 2013 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
fota pro příklad :slight_smile:
16. dub 2013 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Máme ho už víc jak rok a je to super věc. Používáme na jaře, na podzim i v létě. Když malý venku v létě usnul, tak jsem fusak zapnula, aby mu bylo teplo, když nespal, měl ho rozepnutý. S tímto fusakem a se zimním fusakem Combi od Emitexu ani nepoužíváme nánožník od kočárku. Ten jsme nandali snad jen asi 4x, když foukal hrozný vítr. S jarním fusakem určitě neprohloupíš...
17. dub 2013 v 11:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@karlam ja ho mam presne do stejnyho kocarku a je na prd v tom, ze je dlouhej a soura se o kolecka, takze je neustale spinavej. ale zatim ho pouzivam, protoze to je "rychlejsi" nez se drbat s nanoznikem a nemusim resit deku.
17. dub 2013 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
holky všem děkuji za vaše "příběhy" a názory :wink: a ještě dotaz, myslíte, že kdyby byla mírná zima, že by stačil tento jarní-podzimní fusak? kdybych dala dětem kombinézy, dala je tady do toho jarního fusaku a na to dala nánožník, že by jim v tom v zimě bylo teplo nebo je nutné mít krom těchto fusaků ještě raději zimní?
17. dub 2013 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karlam na zimu jsou tenky. samozrejme tezko predvidat, jaka bude zima, ale ja jsem davala kombinezy, teply fusaky a jeste nanoznik. v tom tenkym fusaku by jim asi byla zima, ten preci jen spis profoukne.
17. dub 2013 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karlam ta zima je dle názoru... já bych to klidně zkusila, když dáš i kombinézu a nánožník... já zas v zimě, ani v té letošní, nedávala do fusaku dítěti kombinézu nebo bundu (mám ten fusak emitex zimní klasický, plus ten fusak emitex cocoon se zateplovací vložkou), dítě vždycky jen v mikině, body, kalhotách, punčochách, botkách, jen jsem dle počasí měnila tloušťku mikin a kabátků. Ale pokud dáš teplou zimní kombinézu, fusak jarní-letní-podzimní a na to nějaký pevnější neprofouknutelný nánožník, tak myslím, že by to šlo...
17. dub 2013 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky ještě jednou díky, no jak ty fusaky dojdou, tak to omakám a uvidím, zda by stačily i na zimu, když ne, kouknu po nějakých bazarových :slight_smile: co říkáte na tyhle zimní? ty jsem našla na bazaru
17. dub 2013 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karlam máme zimní stejný, jen v jiné barvě, používali jsme 2 zimy, je krásně teplý, ale bojovala jsem se zipy. Hrozně toužím vyzkoušet radši zavinovací Lodger bunker...
17. kvě 2013 ve 12:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Maminky,

na Modrém koníkovi si všechny těhulky, maminky a snažilky společně vytváříme knihovničku pojmů a zkušeností kolem všeho mateřského :slight_smile:

Dnes v ní přibyl i článek na téma Fusaky a proto bych Vás ráda poprosila, zda byste mohly své zkušenosti s fusaky (jaká značka, cena, materiál, kvalita atd.) napsat k článku http://www.modrykonik.cz/fusaky .

Některé maminky mohou shánět informace o fusacích, jejich využití, popř. kolik je dobré si jich pořídit pro dítě a na jaké období atd. a vy jim s tím můžete velmi pomoci :slight_smile:

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Janča
16. říj 2013 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek