Jak postupovat při výběru kočárku?

rady
27. čer 2006

Ahojky,nevím jestli sem tohle téma úplně patří, ale pomáhám mé kamaráce vybrat kočárek na miminko, které se narodí v září. Je to teda celkem fuška, protože těch kočárků je tolik, že když už si člověk myslí, že má vybráno, tak se zase objeví něco nového. Ale základní kritéria už jsme stanovily. Musí to být čtyřkolka, troj nebo čtyřkombinace sportovního typu, nafukovací kola, cena do 10.000Kč. Předběžně se nám nejvíce líbil deltim ligero. Je to celkem nový typ, takže jestli s ním máte někdo zkušenosti, prosím napište. Na stránkách beremese.cz jsem už načerpala celkem dost dobrých rad, tak doufám, že to bude i tentokrát stejné. Díky moc. 😉

sisstin
8. črc 2009

astrane: no to mi neva vůbec, malej chce koukat ven a ne čučet na mě 😝 a on si se mnou nepovídá 😝 přehazovací rukojet jsem měla na DorJanu, nikdy jsem to nevyužila..zato kočár šel po 4m do šrotu 😝 já vůbec v těhu nevěděla, jakej kočár..taky jsme neměli moc peněz..takže tak...se Speedim jezdím víc jak rok, až menší mušky spokojenost velká..ale ten Hightrack se mi líbí víc 🙂

yanna.o
8. črc 2009

siss, jo jo.. některý bebeconforty mají ty okýnka větší, jiný menší. Loola na to, že jsou to golfky, je těžká jak sporťák, ale má vlastnsoti golfek, tzn. krátké kolmé berany, tzn. horší ovladatelnost než třeba tvůj speedi se spojenou rukojetí vedoucí za kočár, ale loola je oproti běžným golfkám (i těm bytelným vybaveným typu inglesina zippy) citelně těžší. Takže proto ne. Přehazovat sedačku lze i u PP pliko switch completo, ty jsou taky těžší, ale ne tak jak loola, bouda lze dopředu, velký košík mají atd.
Já mám u houpacího kočáru i u golfáčků boudu překlopnou vpřed k madlu, takže nepřízeň počasí řeším tak, že sklopím různě daleko vpřed. Slunce, vítr.. Golfáčky nemůžu tedy směrovat po a proti, ten houpací jo, tam můžu otáčet sedačku. u golfek mám na stříšce dsot velké průheledové okénko, ale můžu ho zakrývat textilem.
high treck je za 9 tis, to okýnko na boudě je na můj vkus už moc velké na to, že nejde zakrýt. nevím jak madlo, zda není moc vzadu, vysoko.. to chce zkusit s dítetem.Přizvedávat půjde asi pěkně vzhledem ke konstrukci a madlu. Nevím kolik váží, jak zlehka jde brzda a takový ty věci a jak to padne dítěti. Ale jo, proč ne 😉 Jen bych ho trochu víc vychytala 😅 😀 😉
http://www.lovelybaby.cz/produkty/bebe-confort-...

sisstin
8. črc 2009

yanna: loola up má právě spojenou rukojet 😉

sisstin
8. črc 2009

jinak pro mě je váha kočárku nepodstatná..speedi taky není nejlehčí, ale je tak vyváženej, že se s nim dá jet jedním prstem..jednou rukou..já kočárek nikam neskládám, nikde ho netahám ručně..takže váha mě tak netíží 😅 😝

yanna.o
8. črc 2009

sis, mám na mysli tohle.. zbytečně těžký a široký a s beranama
http://www.bebeconfort.com/collection-2009/NL/p...

sisstin
8. črc 2009

yanna: jj, tyhle..a pak jsou ještě ty stejný, ale mají spojenou rukojet 😉

http://www.bebeconfort.cz/loola-up.php

sisstin
8. črc 2009

yanna: sjed trošku dolů, nahoře jsou jen ty loola bez up 😝

yanna.o
8. črc 2009

sis, když je vyváženej tak supr, to těžiště, páka je důležitý.. já to říkám furt a všude 😀 pro mě váha důležitá je dost, protože často tlačím do kopce 🙄 Jinak magnum na rovině jsem otočila i s dítětem taky jedním prstem kolem své osy i bez otočných kol 😀 Právě dobrá váha a páka 😉

yanna.o
8. črc 2009

siss, jo jo.. už to vidím, ty mi připomínají spíš streety. Streety jsem viděla, tam jde taky přehazovat sedačka, abych nekecala..

sisstin
8. črc 2009

yanna: já magnuma chtěla v těhu, ale neměli jsem na něj prachy..no jsem ráda, že jsem si ho nekoupila..jako pro miminko je určitě úžasnej, ale já bych nepřekousla ten design 😒 a způsob, jak se s nim zatáčí 😖

sisstin
8. črc 2009

yanna: streety má trošku jinej podvozek, nemá zdvojený kolečka..teda co mi vadí, tak to je to, že kočárek se nedá polohovat do úplnýho sedu 😎 to má i speedi, to nechápu proč..já si speedka vylepšila popruhem a přeskou zespod, takže už jde do úplnýho sedu..navíc malej, když sedí, tak se neopírá..ale proč to tak vyráběj nechápu 😕

yanna.o
8. črc 2009

Jinak já změnu směru využívala často v podstatě dokud jsem s tím kočárem jezdila. Jde nejen o občasné přehození sedačky v případě nepřízně počasí, kdy se jede dlouho jedním směrem, ale právě o tu možnost komunikace, uspávání a tak. a taky o to, že s takovým kočárem si můžu jezdit s dítětem nasměrovaným k sobě klidně v roce věku, kdy se mi zachce, protože nepřendavám do sporťáku, který je jen dopředu.
Ono ale fakt záleží strašně moc na tom, kde se žije. Ve středně velkém městě, kde jsem teď 2 měsíce si připadám jak na dovolené, všechno mám u nosu, kočárem jezdím po chodníčkách a jen krátké úseky, je to fakt sranda. U mě samota, terén, bahno, drny.. dlouhé vyjížďky, tam budu řešit praktičnost (od boudy ke košíku), pohodlí pro dítě i pro mě tak, jak bych ve městě nemusela nikdy 😖

yanna.o
8. črc 2009

siss, to je fakt, to má takhle i nomád/slalom. Sedačka zůstane v takovém skorosedu, polosedu.. taky nechápu.. 😅

sisstin
8. črc 2009

yanna: my se speedákem dáváme docela i terén náročnější..je hodně prostornej, dle mýho je to i pohodlný kočárek pro dítě, ne jen na čumendu, jak mi připadají některé..např. stoker 😝

yanna.o
8. črc 2009

sis, to jo, co má velký kola, tak to projede. Když je kočár nevíc odpružený, tak to míň drncá. Já mám odpružený a navíc houpací, takže to je no cemment 😀

yanna.o
8. črc 2009

stokke explory.. to je bomba 😅

sisstin
8. črc 2009

yanna: to houpání je super pro miminka..ale ten design je horší..kdybych bydlela mimo město, tak do něj asi jdu..ale tady by se mi s nim moc ven nechtělo 😕 asi nějakej kompromis mezi pohodlím a vzhledem 😕

sisstin
8. črc 2009

yanna: tady jich pár jezdí, s kámoškou jim říkáme soukromě "barová židle" , jako na diskuzi si vychvalují, jak je výbornej a hlavně funkční..no já nevim..ty kolečka děsný, sporták je fakt jak barová židle pomalu ve výšce 1,5metru 😕 takové celé malé a hrkací 😕

sisstin
8. črc 2009

jo, a nejlepší jsou ty kufříčky místo košiku 😀

astrane
8. črc 2009

já mám taky všechno u nosu-jeden obchod se smíšeným zbožím a jedna hospoda,školka+ obecní úřad v jednom a kostel a hřbitov-víc toho tady nemáme 😀 ale lesy a louky a pole-těch máme kolem mraky...a chodíme na houby 😀
Autem jedu s dítětem 1-2x týdně,tak i ten 14kg kočárek ještě zvládám,kdybych jezdila denně,měla bych asi jeden lehkej stabilně v autě a jeden doma,tak jak to dělám teď s golfkama.
Jinak loola s jakoukoli rukojetí je podle mě nic moc a hlsavně drahej kočár,ale to je hodně i tím,že všechny golfky nad 4 a kombinace nad 8 považuju za naprosto nechutně předražený 😀 prostě záleží na tom,co se komu líbí a co potřebuje a co je ochoten za to dát...

sisstin
8. črc 2009

astrane: no to looly bych taky nešla vzhledem k ceně, ale to je spíš takovej golfo-sporták 😉 já mám jako goflky Moon bugy - jako do vlaku a tak dobrý, ale jako běžnej kočárek teda ani za nic 😝

astrane
8. črc 2009

no tak stokke je kapitola sama pro sebe...s tím se nedá jet ani na nákup,ani na výlet a po městě,který je imrvére rozkopaný to asi taky nebude nic moc...do obchodního centra ale nemusí být špatnej 😉 😀 sportovní sedačka je taková divná,dítě je tam na můj vkus takový vystrčený a nekrytý....prostě do obchodního centra,kde nemusíte řešit počasí...a drahý to je teda taky nechutně

astrane
8. črc 2009

Jo,to jsem už někde četla,že to je takový hrkátko na rychlý přesun...

sisstin
8. črc 2009

astrane: no ale kdo chodí s kočárem jenom po městě? 😕 V tý diskuzi se psalo, že se prej dá zastrčit přední kolo nebo co 😕 a pak se s nim dá jet po schodech 😕

yanna.o
8. črc 2009

sis, no jo.. no.. je to houpací kočár. Nic víc nic míň 😀 Ale zas Inglesiny jsou pěkný a na poměry houpacích kočárů je tenhle i po designové stránce OK. Je fajn. všichni jsou s ním spokojený, ale je fakt, že na to každý nemá - promenádovat se po městě s houpacím kočárem 😀

astrane
8. črc 2009

siss-jsou takový lidi...

sisstin
8. črc 2009

mně se líbí Gesslein, ten houpe dost a přitom to není design klasickýho houpáče..ale zas ten sporták mi moc nejde pod nos 😕

astrane
8. črc 2009

já se s ním taky chtěla promenádovat po městě,když se měl narodit Petřík,ale fakt jsem na to tehdy neměla 😀 😀 😀

sturnus_vulgaris
8. črc 2009

Já mám pocit, že si úplně nerozumíme, co jsem myslela tím, že nejdou naklápět záda a nohy. Možná už jste to některá popsala líp za mě (sorry, nestíhám dnes dočítat)...
Problém sedačky BGB a BebeComfort High Trek je v tom, že to dítě v podstatě stále sedí než leží - a nejde tu o úhel v kolenou, ale v kyčlích. Prostě je pořád jakoby schoulené, podobně jako v autosedačce pro úplná baby, se všemi problémy z toho plynoucími, což některému dítěti může i vadit. Prostě ta sedačka vypadá z boku jako "čtyřka", pokud ho chcete polozit, tak má stále stejna v pravém úhlu k tělu a kolena v pravém úhlu ke stehnům.

sisstin
8. črc 2009

sturnus: aha, já už o tom právě někde četla, že ho Dr. nedoporučoval..tohle mě nenapadlo 😕