Jak vybrat správný kočárek?

pajapo
13. srp 2019

Zdravím, jsem prvorodička a chtěla bych se optat, jak se vyznat v tak veliké škále nabízených kočárků? Čím začít, jakými rady se řídit, na co si dát pozor při výběru, pořizujete uplně nový kočárek nebo bazarový? Moc děkuji za jakékoliv informace a pokud tady již taková diskuze existuje, tak se omlouvám. Pěkný den 🙂

alubif
14. srp 2019

Záleží co od kočárku čekáš, jaké máš finanční možnosti.
Dalsi věc je pokud máte auto, určitě vyzkoušet, jestli se vám vejde do kufru. Jestlii chceš úplnou designovku kde musíš všechno koupit zvlášť takže tě kočár vyjde i třeba na 40000 nebo polský kde už máš spoustu věcí v ceně. Me osobně se nelibý ty polské a české kočáry s obříma plastovýma vanama a nepoužitelným spotrákem. A designový s kolibkovitym sezením. Já mám polský kočárek baby design dotty.jezdi bez jakýchkoliv problémů druhé dítě. I hluboka korba má polohování pod hlavičou a zadicky, prodlouženou stříšku. Přebalovací taška je moc fajn. Pláštěnky na obě korby, nánožníky. Třeba baby design husky má ve výbavě navic i zimní fusak, obalna láhev... Materiál je super, krásně drží, látka se nesisuje, podvozek nevrza. Zvládá teren, dobře se s ním manipuluje. Obdobný typ je next espiro. Takže není polský kočár jako polský kočár. Takže opravdu záleží na tvých preferencích.

zelenaesmolda
14. srp 2019

@alubif
kolibkove sezeni je naprosto nevhodne 🙂

beatty
14. srp 2019

Ja se zeptam jeste jinak, kdyz se tu natukl vyber kocarku.
Taky ted resime vyber. A vetsina, co se mi libi, ma korytkove sezeni. Je v necem vyhodne, ze je u kocarku cim dal castejsi? Pripadne naopak, je v necem vylozene spatne?
Je tu nekdo s osobni zkusenosti?

alubif
14. srp 2019

@zelenaesmolda a proto se mi nelíbí, jak píšu😉

pajapo
autor
14. srp 2019

@toucha To jste si ale musela odemknout a pak s mimčem jít rovnou do postýlky? Moc si to nedovedu představit... Jak říkám, jsem prvorodička a chci aby to pro nás obě bylo co nejpříjemnější 🙂

zelenaesmolda
14. srp 2019

@alubif
ja vim,jenom kdyby se toho nekdo chytl 🙂

toucha
14. srp 2019

@pajapo Odemknout, zamknout... I mříž na kočárkárně.... Neboj 3-kilový uzlíček v zavinovačce uneseš i v jedné ruce. Osobně si nedokážu představit táhnout malého ještě v něčem (vložná taška apod.), i v autosedačce to byla makačka.... A už vůbec ne ho v mrazech přesouvat před barákem se sedačky do kočárku atd., protože mám kočárek v kufru auta.
Kočárek vybírej osobně přímo na prodejně (byla jsem v několika různých).... slož si ho, rozlož.... Ideálně vyzkoušet s nějakou "zátěží", protože s mimčem se pak chová jinak. Budeš s ním jezdit hlavně ty, tak ať je to příjemné.... Musí se ti také líbil 🙂 . Dobrý bude také, pokud bude mít dostupný servis, každý kočárek občas zavrže a potřebuje něco přitáhnout, což je většinou v rámci záruky.

kejt29
14. srp 2019

@beatty tezko rict, ja ho mam a spokojenost. Pry ho navrhoval primo fyzioterapeut, ale kdovi. Kdyz jsem chodila s dcerou na fyzio fyzioterapeutka mi rikala, ze je to v poradku. Nam vyhovuje, takze v nem odvozim i treti dite 😁

toucha
14. srp 2019

@beatty Měla jsem Jané Trider, kolekce 2017 a naprosto v pohodě. Malému se tam líbilo, doktorka nic neříkala. Korbička velikostně stačila.

babanci
14. srp 2019

Tak my jsme chtěli nový kočárek, to byl základ našich úvah. Že chceme to nejlepší a na peníze nekoukáme. 😀 A máme tyto představy. Musí to nádherně jet, nehrkat, necvakat, žádný plasty a fórové díly. Otočná kola, větší, co projedou kdeco a nenabaluje se na ně sníh. Aby nebyl moc těžký, dal se v pohodě složit. A aby byl krásný, samozřejmě. Objeli jsem pár obchodů a zkusili si je do ruky. Jsme všichni poměrně vysocí, tak nastavitelná rukojeť. To mají ale asi skoro všechny moderní kočárky. Taky brzdu jsme chtěli ruční, ne někde šátrat nohou na podvozku. A aby bouda byla dost hluboká a šla hodně zatáhnout, abychom nemuseli stínit plenou, co přiděláme kolíčkem. To fakt ne. Nakonec jsme vybrali Gesslein F 6, ale nekoupili jsem ty, co už měli sestavené, i když nebyly špatné, ale nechali jsem si ho udělat na míru. A navymýšleli jsem si teda dost. Koupili jsem v plné výbavě, s fusakem, autosedačkou, náhradními koly, taškou, rukávníkem, sluneční clonou, termoobalem na láhve a nevím čím vším. Za asi 10 týdnů ho vyrobili. Cena teda nic moc. 😀 Ale...vozíme v něm druhé dítě a nenašli jsem na něm chlup. Ačkoliv je z bílé ekokůže, je stále nádherný, jako nový a kolečka nejsou ani trochu ojetá. Nežloutne, toho jsem se trochu bála.

peggy_5
15. srp 2019

@pajapo My máme předvybraný ABC Design Tereno.. má taky "vložku" místo klasické korby, ale je docela dost bytelná a stříška sporťáku se dá hodně rozšířit, tudíž do korbičky nefouká a je hodně chráněná. Máme taky 3. patro bez výtahu, takže myslím že bude pohodlnější mimouše nosit v té vložce (jakože budeš mít volnější ruce, nevzbudíš ho když bude spát atd.. taky musím jednou rukou přitáhnout dveře a druhou točit klíčem a s dítětem bezprizorně v náručí bych s tím asi bojovala, takhle ho ve vložce odložím na zem a pohoda....). Kočár pak vynesu samotný, u nás bych ho mimo byt nenechala ani za zlatý prase.. 😖 😂 Další kritérium pro nás jsou nafukovací kolečka, jsou pohodlnější a když ti náhodou praskne, tak koupíš novou duši a nebo spravíš.. Taky chci takovou tu vytahovací rukovjeť - muž je hodně vysoký a mám pocit, že ty jak se jen otáčí na kloubu jsou k ničemu. Čím výš ji zatočím, tím je zase blíž ke kočárku a pak se kopeš pořád do podvozku (nebo alespoň to se vždycky stávalo mě, když jsem vozila děti kamarádek a strašně mě to štvalo). V neposlední řadě jsem chtěla klasický sporťák do lehu a ne tu vaničku, ta mi přejde strašně nepohodlná a malá... Jiný typ, ale stejnou značku mělo pár kamarádek, tak vím, že je slušně ovladatelný a i koupený z druhé ruky vydržel další 3 děti... A že je prostě fakt krásnej už nemusím ani zmiňovat.. 😍

wejdix
15. srp 2019

@pajapo
U výběru kočárku se soustřeď na následující kritéria (řazeno dle důležitosti):
1) prostornost korbičky - věší děti obvzláště v chladnějších dnech se mají problém do některých menších vejít
2) váha a skladnost - při kazdým vynášení schodů, nakládání do auta nastupování do MHD budeš ráda že kočárek má 7kg a né 15kg + dítě. kočárek musí byýt tak skladný aby se ti vešel složený do auta.
3) průjezdnost a odpružení - pokud má kočárek větší nafukovací kolečka značně to zlehčuje jízdu a pro mimčo komfort jízdy (nebudí ho každá přejetá beruška)
4) výška držadla nastavení výšky džadla je důležitý prvek zvyšující komfort jízdy obzvláště pokud v rodině jsou výrazné výškové rozdíly + zvyšuje skladnost
5) barva a vzhled s kočárkem budeš žít skoro rok takže když se ti nebude líbit tak tě to bude při každé vyjíždce štvát

Doporučuju nebrat dvojkombimnace a už vůbec trojkombinace