Jaký golfáč pro nesedící miminko?

schowlacki
3. čer 2015

Zdavim maminky, potrebovala bych poradit jake golfky vybrat pro 5 ti mesicni miminko co mi jeste nesedi?Chtela bych aby byl polohovaci az do lehu, aby mel velka nafukovaci kola,odpruzena,aby byl pokud mozno skladny a boudicka aby stinila i v tom uplnem lehu.Mate zkusenosti jaky by odpovidal temto pozadavkum?

jakucerova
3. čer 2015

@schowlacki já bych teda do golfek nedávala,takovýho prcka jedině v kočáru,v hluboké korbě.... !

allisv
3. čer 2015

@jakucerova a muzu se zeptat, proc byste jej do golfek nedavala?

allisv
3. čer 2015

@schowlacki my mame britax b - agile. Je to neco mezi golfkami a kocarkem. Jsou skladne a jdou do uplneho lehu. Jedine ty kola nema nafukovaci, odpruzeny je. Vsude ve světe pouzivaji i pro novorozence golfky. Pokud jdou do uplneho lehu, tak v tom nevidim zadny problem 😉

alcar
3. čer 2015

Tak golfac je vylozene pro sedici deti a troufam si rict, ze klidne pro deti starsi jednoho roku. Dokud nesedi, tak hluboka korba a pak nez zacnou sedet poradne (to muze trvat klidne i mesic, dva), tak sportak, kde jdou polohovat nozicky. Ten Zmineny Britax b-Agile urcite nejde do uplneho lehu (i kdyz vyrobce tvrdi, ze jo), je tam mirny sklon a zadova operka je z tenkeho a mekkeho materialu, takze se prohyba lehce do luku. Dite v ni nikdy nebude mit rovna zada, tak jako v korbicce. Lezici poloha je na obcasne a nouzove prespani miminka, ale ne na trvale lezici miminko. Ten starsi typ nema ani polohovani nozicek. Ale uz je i novy typ Plus, ktery je ma. Nicmene kvuli te mekke zadove operce to opravdu neni vhodny kocarek pro nesedici mimco.
Obavam se, ze golfac s nafukovacimi koly a odpruzenim nesezenes, to uz neni golfac. Ty jsi myslela asi sportak, ne?

schowlacki
autor
3. čer 2015

Do hlubokeho se mi uz sotva vleze a hlavne uz chce koukat ven coz z hluboke korby nemuze a place.Vim ze jsou i golface uz pro tak male a kdyz jsou polohovaci tak neni duvod drzet prcka v hluboke korbe.

schowlacki
autor
3. čer 2015

@alcar aportak mam viper 4s ten si myslim vhodny je,jen jsem chtela zjistit zda existuje i neco skladnejsiho...neco jako quinny zap xtra, u toho je deklarovano, ze je jiz od narozeni, ale ty kola jsou male plastove a bez odpruzeni ☹

jakucerova
3. čer 2015

nedala bych porto,že golfky jsou určený pro starší děti,které už mají vyvinutější páteř a především svaly kolem ní.... jak psala @alcar - golfky pro takto malé dítě vhodné nejsou,ale to je věc rodičů,jak s dětmi naloží. Pokud chce dítě vidět ven,pak je možnost sportovního kočárku,ale to je něco zcela jiného - pevnější zádová opěrka,celkové odpružení kočárku.......

alcar
3. čer 2015

@schowlacki no dobre... a ty ho v tom golfaci chces proste posadit, aby neco videl? 😨 Nebo na co to polohovani? Stale mam pocit, ze si pletes golfky se sportakem... Golfky jsou takove kostitrasy, ktere se skladaji jako destnik, vetsinou nemaji ani poradnou operku na nohy.

alcar
3. čer 2015

@schowlacki byt tebou, tak jeste vydrzim s tim sportakem, dokud ti maly nebude sedet. Tema golfkama by sis fakt nepomohla (pominu-li zdravotni stranku). Az ti bude sedet, tak muzes prejit treba na ten Britax Agile ci Motion, to jsou mensi a skladne sportaky. Do golface, az kdyz bude dva tri mesice sedet. Ale je to samozrejme na tobe, my ti nic diktovat nemuzem. 😉

schowlacki
autor
3. čer 2015

@alcar no ja myslim ze nejsou golfky jako golfky...samozrejme nemyslim ty kostitrasy jen s latkou co byvaly pred 15ti lety, ale to ksem prave chtela zjistit tady ne ze se to strhne v debatu o tom kdo a jak naklada se svymi detmi!Samozrejme chci pro svoji malou to nejlepsi!V hluboke korbe muzem jet jen v dobe jejiho spanku,protoze kdyz je vzhuru tak place,ze nevidi ven,tak jsem ted zkusila jesnou vyjet s autosedackou a pekne se z ni rozhlizela a moc se ji to libilo,proto uvazuji tak jak uvazuji.Rozhodne ji nechci posazovat,jen mirne podsadit aby mela rozhled.

elinka89
3. čer 2015

Syn už od 4 měsíců taky nechtěl jenom ležet, ale sedět ještě neuměl. Řešila jsem to tak, že jsem ho "zabořila" do měkkého polštáře. Ten polštář ho ze všech stran podržel a malý tak nemusel namáhat páteř a ven taky viděl. Do sporťáku šel až v 9 měsících, kdy už opravdu sedět uměl a golfky máme asi od 1 roku.
Nechci někoho urazit, ale maminky, kam proboha chvátáte. Když vidím půlroční děti ve sporťáku (to je ta lepší varianta), tak je mi jich úplně líto. Vždyť to jsou ještě miminka.

janicka1984
3. čer 2015

Obě děti šly do sporťáku v půl roce. Syn proto, že se nevešel. Dcera mi z korby málem vyskočila, jak se jí tam nelíbilo, nic neviděla. Teď máme Britaxe Motion, ten téměř splňuje tvé požadavky, ale nemá otočnou sedačku.

betelgeuzz
3. čer 2015

U starší dcery jsem se sporťákem zbytečně spěchala, šla do něho v půl roce. Druhou jsem vozila v hluboké asi do 9 měsíců, jezdívala na břiše a dívala se ven, aspoň měla důvod pořádně pást koníky 🙂

schowlacki
autor
3. čer 2015

@elinka89 nikdo nerika ze ji chci posadit do golface...proboha ja se ptala na mozny vhodny, zda zakovy existuje, ne aby jste me tady ukamenovaly vasemi nazory....polstar me napadl,jenze s tim se mi uz tuplem nevejde do korby a v tehle parnech si nedokazu predstavit jak mi jeste lezi na polstari!

schowlacki
autor
3. čer 2015

@elinka89 mozny vhodny...tzn. Odpovida vsem pozadavkum pro tak male miminko!

schowlacki
autor
3. čer 2015

@betelgeuzz to by byla taky moznost, jen nemam kocar s okynkem a na tom brisku taky dlouho nevydrzi 😢

ninive211
3. čer 2015

Já mám taky ten zmiňovaný b-Agile, malá v něm jezdí od cca 7 měsíců, ještě by i dýl jezdila v hluboké korbě, vlezla by se na délku, ale začala mi v ní docela blbnout. Ve sporťáku je naprosto spokojená. Většinu času je zcela vleže, občas ji dám do polosedu, i dle dr. když je sklon opravdu velmi pozvolný (skoro-leh) tak to nevadí pro nesedící děti. No ale i tak já mám dítě o 2 měsíce starší než tazatelka, takže zase s o něco silnějšími zádíčky.

gemini255
3. čer 2015

golfky s nafukovacimi nie su podla mna. ja odporucam mamas and papas armadillo, mam doma 😉 lahky, super sa sklada, polohovanie noziciek, vela miesta, ide az do uplneho lahu. minus je cena. a este drahsie bugaboo bee plus 😉

elinka89
3. čer 2015

@schowlacki Jejda tak hned nestartuj 😉 já ti chtěla poradit alespoň tím polštářem. Já ho tak vozila celé léto a byl spokojený. Samozřejmě je to na tobě. Jen jsem navrhla jinou variantu než nový kočár 😀

ninive211
3. čer 2015

A jinak teda ještě doplním - kočár s velkými nafukovacími koly a odpružený nikdy NEJSOU golfky, takové prostě nenajdeš.To jsou normální klasické sporťáky. Tak teď nevím, co si přesně představuješ pod pojmem "golfky". @schowlacki

@allisv A jakého máš Agila, že je odpružený? Já mám taky Agila a odpružený teda není. Nemáš to Agile plus? Mně to teda zas nevadí, já mám i sporťák od 3-kombinace a plánuju ty kočáry střídat podle toho, do jakého terénu pojedu, po městě do MHD stačí Agile, do terénu zas jedině z trojkombinace, i když bude těžkej jak kráva, no)

betelgeuzz
3. čer 2015

@schowlacki to, že nějaký výrobce deklaruje golfky od narození neznamená, že je to zdravé. prodává se spousta věcí pro děti, které jim spíše škodí, takže tímhle se řídit nedá.
Taky jsem neměla kočár s okýnkem, dívala se přes okraj korby. Pokud už sporťák máš, tak bych golfky neřešila , to až později na výlety.

schowlacki
autor
3. čer 2015

Asi jsem mela na mysli neco jak zminila geminy255, takze dobre ne golfky ale skladny sportak, ktery se da polohovat.

rychetkami
3. čer 2015

já sama nemám zkušenost, mám dvojčata, ale hodně vídám malý sporťák Valco Snap, známé si ho moc chválí. A já, kdybych měla další, asi by se mi líbil některý z kočárků Mamas and Papas jako skladná varianta.

svetlus_pepca
3. čer 2015

Já bych do golfek v tomhle věku ještě nešla. Nešla bych do nich ani teď, a to je malému skoro 11 měsíců. Podle mého jsou golfky až pro starší děti. Chápu, že chce koukat kolem sebe, ale přece se ti ještě v pěti měsících neposazuje. Nebo snad ano?! Jestli máš pocit, že se mimčo v kočárku nudí a hledá zábavu v okolí, zkus ho zabavit nějakými zajímavými hračkami. A případně ho dej do sporťáku, ten je krásně polohovatelný celý. Ale golfky podle tvého popisu si nějak nemumím představit 😉

veveruse14
3. čer 2015

zdravím, možná by mohl vyhovovat PegPerego Book-je to něco mezi sporťákem a golfkama(nemám už v plánu golfky vůbec kupovat, snad to klapne), je lehoučký, super skladný, dost místa, polohovatelný, ale kolečka nejsou nafukovací.Váhala jsem mezi tímto a britaxem o kterém tu byla řeč a je to trochu jiná liga...book je takový fortelnějši, je ale dražší...zdá se mi to jako dobrý kompromis, syn do něj šel když už chvíli seděl, ale stejně ze začátku v podstatě jen ležel (byl ve fusaku,byla zima).jak už tu zaznělo, pochybuji že existují čistě golfky s nafukovací mi a odpruženými koly, jde to trochu proti smyslu golfek...

ninive211
3. čer 2015

@veveruse14 Taky už nemám v plánu kupovat klasické golfky. Dcera je říjnová, takže zimu přečkáme ve sporťáku a na jaře už bude mít rok a půl, to se možná přes léto rozchodí a kočár bude spíš na popojíždění a uvidí se, zda na další zimu (2+) vůbec bude kočárek ještě potřeba. Navíc mám v plánu taky nějaké to odrážedlo.

smallinka
3. čer 2015

taky máme peg perego twin - pro dvojčátka protože je to nejuzší sporťák pro dvojky, máme ho od 5 měsíců - dá se polohovat, takže v podstatě můžete mít jakkýkoliv polohovatelný sporťák, dá se dát skoro až do lehu....

allisv
3. čer 2015

Agile mame pouze na popojizdeni, kdy se mi nechce tahat s kocarem. Nic se pod nim neprohyba. A golfky pevna zada maji, treba chicco ma golfky 6m+..

allisv
3. čer 2015

@ninive211 britax b - agile 4 odpruzeny je. Muzes se mrknout na net na jeho popis. Daji se k nemu dokoupit i nafuk.kola...

chudak tazatelka... dopada to jako ve vsech diskuzich 😀misto odpovedi na dotaz, se ji dostane kazani, co ma delat a co ne... usmevne 😁

bm77
3. čer 2015

Maclaren xt, jdou úplně do lehu, super!