Jaký kočárek jste pořídily, proč, a jste spokojené?

odula
2. kvě 2016

Zdravím. Už nějaký týden brousim po netu, hledám kočárek a začíná mi z toho... hrabat. Vůbec netuším jaký a za kolik a proč a kde a jak... No "jak" to bych snad zvládla 😉 A tak bych vas chtěla poprosit o to, zda byste se nepodelily o svoje zkušenosti s výběrem, o rady, důvody výběru toho kterého kočárku. Moc děkuju! 🙂

frndafrrr
2. kvě 2016

A jaký se ti líbí?😉 Hele nikdy bych nekoupila poláka, ikdyž jsou vzhledově dnes už pěkné, tak sporťák je pak většinou nepouzitelný, stačí kouknout na bazar a uvidíš jak rychle se jich zbavují. Podle mně jsou Top na kočárky Němci a Holanďané Třeba Concord, Jané, Mamas Papas..výhodou podzimního mimča je, že nemusíš mít mega korbu. Vzhledově se mi líbí joolz, musím někde projet, jinak asi skončím u concordu a zamávam Mylu, které mám doma. A cenově výhodné mi příjde koupit nový sporťák a korbičku zánovní na bazárku. 🙂

barulina
2. kvě 2016

Ja mela dvojkombinaci Bexu paris tusim nebo v.rok 2012. Libil se mi vzhledove,mel relativne vetsi korbu, byl skladny,lehky, gumiva kola s aretaci. Sportak perfektni. Ale nejdriv jsem si ho zkusila aspin v obchode

mr_falko
2. kvě 2016

@frndafrrr Joolz je nejkrasnejsi a jeden z nej. Ja jinej nechci. Z tohohle neslevim, ale bude z bazaru. Skvely jsou Teutonie, Concordy, Jane...z golfek McLareny, pokud teda nevyhovuje sportak od kocaru.

frndafrrr
2. kvě 2016

@mr_falko už si s ním jezdila?Mně se líbí, ale bojím se aby to nebyla spíš designovka, jsem zvyklá u mladého na concord, ten jsem prostřídala ve 3 barvách, každý rok novou kolekci a byl prostě super ovladatelný kvalitní a taaaaak prostorný, ale fusion už je hudba minulosti a ten wanderer zas vzhledově nic moc.

odula
autor
2. kvě 2016

@frndafrrr me se moc líbí Brio Smile. Jenže ten stojí vic nez bych chtěla investovat. Zkušenost s polakem jsme jednu měli, otresnou. Já jsem trochu nalamana kvůli jejich ceně a uz ani nejsou obludny... Ale manžel mi je zakázal 😀. Zkusim mrknout na ten concord. Jinak koupit nový sporťák a zánovní korbu je vybornej napad!!! 🙂

frndafrrr
2. kvě 2016

@mr_falko ještě teda dodám, že nepochybuju o kvalitě provedení, jen ten prostor concordu přebije asi málo co.

frndafrrr
2. kvě 2016

@odula Zcela zaujatě říkám chlapa poslechni! 😀 ten sporťák a korba zvlášť je fakt rozdíl, 3kombinace u concordu 25t, sportak 12 a 2korba z bazarku (jinak 7) a je pouzitelna i v aute jako autosedacka. To je ta cena pak hned veselejší. 🙂

frndafrrr
2. kvě 2016

Na to brio pak musím mrknout na pc.

mr_falko
2. kvě 2016

@frndafrrr jezdila, ma ho kamoska a kolegyne v praci, takze ja jsem fakt neoblomna 🙂

zlatkavlk
2. kvě 2016

Já mám trojkolku Jané Slalom a spokojenost, koupila jsem teda bazarovy, starsi model a spokojenost, jen mi cvaka brzda, potrebovala by prenytovat - kdybych vybirala ted, tak koukam po nejake "mladsi" konstrukci, ale jinak super, lehky, dobre skladny a vyborne ovladatelny... brzy pujdeme z korby do sportaku, tak jsem zvedava na nej, ale verim ze ani ten nezklame... tak ať dobře vyberete 🙂
PS jen autosedacku jsem kupovala extra od Concordu, z tech trojkombinaci ty sedacky jsou kvalitou bohuzel nic moc...

odula
autor
2. kvě 2016

@frndafrrr koukala jsem ze uz to prodavaj jako britax smile...

https://www.youtube.com/watch?v=ROyEpBoIO-U


Ja nevim... Prostě jsem se na nej nejak nafixovala. 😀 ale ten concord musím pořádně prolustrovat...

odula
autor
2. kvě 2016

@zlatkavlk ja se trojkolek bojim kvuli nestabilite... Ale asi je to zas je otazka kvality, což? A autosedačka concord - jste s ni spokojeni? Je na isofix bázi nebo na pás?

odula
autor
2. kvě 2016

@mr_falko můžu se zeptat jak se jezdí v terénu? Ty přední kolečka mi připadají dost maly...

zlatkavlk
2. kvě 2016

@odula Jako musím říct, že nějaký hrubý terén jsme se Slalomem nezkušeli, zatěžkávací zkouška byl sníh, když byl namrzlý a muldovatý, tak to s korbou hodně drncalo, ale to by asi dělal každý kočárek... Autosedačku máme Concord Air Safe, klasicky na pásy a spokojenost veliká, je lehounká, má polohovací podhlavník a ještě takový sedák pod zadek, ale ten je použitelný jen do 8kg váhy dítěte. Dcerka má teď 7měs, tak uvidíme jak dlouho vydrží. Hlavní pro mě bylo aby šla nacvaknout na konstrukci, což je taky super vychytávka...

Ale máme třeba po švagrové sporťák X lander a ten je neskutečně těžký, když ho chlap táhnul do sklepa tak mě co dělat, Slalom je proti tomu jak pírko.

zlatkavlk
2. kvě 2016

@odula Však kdyžtak mrkněte na FB, je tam skupina Jané a Concord kočárky, pořád se tam něco prodává, ženské tam poradí naprosto se vším 😉

odula
autor
2. kvě 2016

@zlatkavlk předpokládám ze x lander je taky polak... Budu muset toho chlapa poslechnout... 😀

zlatkavlk
2. kvě 2016

@odula JJ myslím že je 😀

hanica83
2. kvě 2016

Když čtu úvodní příspěvek, tak se musím smát. Přesně ještě nedávno mé pocity 😀 Teď už máme po spoustě a spoustě hodin na netu, v prodejnách a s hlavou v péru kočárek objednaný 🙂 Nechtěli jsme poláka - dost problém, pokud není neomezený rozpočet 🙂 aby byl hezky ovladatelný, taky skladný do auta...Máme objednaný Hartan Racer GT a čekáme, až nám krasavce vyrobí 🙂 Zatím máme ale z výběru stále dobrý pocit 🙂

blanitta
2. kvě 2016

Ano x-lander je polský a z mých zkušeností s několika polskými kočárky tak už nikdy více. Měla jsem taky Bexu Paris a ta vůbec teda lehká není :D zamilovala jsem si kočárky Mamas&papas...sporťák jsem koupila nový a hlubokou korbičku s autosedačkou za pár kaček z bazaru. A jsem teda maximálně spokojená s naším mazlíkem 🙂 a do jiného kočárku bych už nešla

odula
autor
2. kvě 2016

hartan je taky z nemecka, že... Co takhle abc design? Je to tedy spíš "lower end", ale je taky německý a to by mohla být jistá záruka... Máte někdo zkušenost?
Jinak tohle je zatím muj favorit... http://www.kopbarnvagn.se/sv/artiklar/brio-smil...
Jen to asi vážně udelam tak ze koupím ten sportak novy a zbytek bazar 🙂

bonulinka
2. kvě 2016

@odula Měla jsem kritéria : aby se vešel do výtahu, byl houpací, vhodný do terénu, prostorný, přehazovací rukojeť - skoro vše splnila Inglesina Magnum. Ještě jsem měla ve výběru Hartan Topline X a Patron, ale oba by se jen tak tak vešly do výtahu, takže bylo rozhodnuto. S Inglesinou jsem spokojená, jen ta přehazovací rukojeť, když svítí sluníčko, mi chybí. Dá se přehodit celá korba, ale kdo se s tím má pořád tahat i s dítětem...

hanica83
2. kvě 2016

@odula Ano, ano, Hartan je němec. Ale abc design je myslím polský...

zitova
2. kvě 2016

Gesslein f6

soleilll
2. kvě 2016

@odula Design je sice na první pohled důležitý, ale pro výběr jsou daleko podstatnější kritéria. Předně terén, ve kterým budeš nejčastěji jezdit (chodník nebo les? polní cesty nebo dlažba?). Budeš jezdit hromadnou dopravou nebo častěji autem? Nebo chodíš často pěšky na nákupy a potřebuješ tedy velikej košík? Máš omezenej rozpočet nebo se můžeš rozhlížet i po značkách za desetitisíce? Chceš rovnou kombinaci nebo hlubokej kočár a za rok jinej sporťák?

kyti75
2. kvě 2016

Ja mela bebecar stylo at, korba super, sportak nic moc. Koupeny z bazarku. Pak Concord, ten byl skvely a golfky maclaren. Ty jsou taky super.

zarecna
2. kvě 2016

ja som kupila klasicky hlboky kocik, hupaci, velka korba Inglesina Sofia, maly tam bol skoro do 8 mesiacov, spal tam hodiny, milujem ten kocik...MILUJEM, presiel vsetko, je to proste klasika s nafukovacimi kolesami, ziadna hrkalka, makky v zmysle, ze drncal, stacilo obcas do neho buchnut a hned sa hupal a ja som dalej citala v parku knihu...Maly tam vosiel vo velkom fusaku z roku pana plus dekou...a este mal hafo miesta. Sportiak mam britax, laska zivota c.2

Nechcela som trojkombinaciu za nic, mala som pocit, ze vzdy je tam nejak cast kompromis, nehovoriac, ze samostatne sportiaky su o dost lahsie. Plus presne som vedela, co chcem od hlbokeho a az casom som vedela definovat, aky chcem sportiak...

Ak by som ti mohla poradit...kup si klasicky hlboky kocik, kludne aj z druhej ruky ( inglesinu sme kupovali novu, lebo vieme, ze okrem naslednika, chceme este aspon dve deti, takze ju vyuzijeme fest) a potom sa zameraj na kupu kvalitneho sportiaka. Vyberu zdrar.

suzief
2. kvě 2016

Já po žádném nekoukala, náhodou jsem z druhé ruky koupila pro mě zcela neznámý kočárek Joolz a jsem nadšená vším🙂

cajomilka
2. kvě 2016

@frndafrrr Jen poznámka - Jané je španělská značka 😉

odula
autor
2. kvě 2016

@soleilll bydlíme ve městě, ale jezdíme často na výlety a taky k moři (i na podzim, je tam krásně) takže dost drsnej terén. Do terénu obecně jezdíme dost často. Takže potřebuju nějakej "univerzál", ne tank, se kterým by nešlo ani zatočit na dlaždičkách, ale taky žádný minipidi umělohmotný kolečka. Radši bych chtěla čtyřkolku. Častěji určitě autem, ale velikost není problém, máme hodně velkej kufr. rozpočet je určitě omezenej, rozhodně nemůžem dát 30000, chtěli bychom se vejít tak do 20000... takže teď je otázka jestli fungl novou "dacii" se super výbavou, nebo ojetýho "mercedesa" :D diskuse mě ujistila o tom, že poláka nikdy... takže možná nějakýho ojetýho němce.
Kde bydlím se nejvíc prodávají značky jako brio nebo emmaljunga, MamasPapas, Joolz, Teutonia... jenže ty jsou všechny právě k té 30000...

odula
autor
2. kvě 2016

@zarecna nad tímhle jsem ještě neuvažovala. Zkusím na to mrknout, díky 🙂