Jaký kočárek pro sourozence 16 měsíců od sebe?

evaaskalova
25. pro 2017

Ahoj. V dubnu cekame 2. prcka, nasi prvni dcerce bude v ten cas 16mesicu. Nyni ma rok a 14dni a zatim chodi jen kolem nabytku. Nepocitam s tim, ze v 16mesicich bude schopna samostatne behat i na delsi trasy. Premyslim, jak vyresit kocarek. Zda ma smysl kupovat kocar pro dvojcata nebo sourozenecky ci jak jinak se s detmi prepravovat? Poradi mi prosim maminky, jak resily stejnou ci podobnou situaci? Popripade rady, typy a zkusenosti s temi "dvojkocarky"? Dekuji

verusky
25. pro 2017

ja mela levne graco... z druhe ruky, splnil svuj ucel, budu ho levne prodavat. vyhovovalo mi, ze jsou deti za sebou a bez kocaru by bylo narocne. take mam deti 16 mesicu a mela jsem tak i starsi dcery a tam mela jen scate. s kocarem se to srovnat neda, takze kocar jen doporucuji 🙂

verusky
25. pro 2017

ten zadni ma pak take "stolecek"a diky nemu jsem ditko nemusela (ve vyssim veku) pripoutavat.

evaaskalova
autor
25. pro 2017

Zapomela jsem dodat ze potrebuji poradne kokecka do terenu. 🙂

evaaskalova
autor
25. pro 2017

@evaaskalova Nebo spise bych je uvitala,ale neni to zas nejdulezitejsi priorita...

misuled
25. pro 2017

Měli jsme pro dvojčata dorjan a později jako sporťák easywalker a kdybych mohla vrátit čas, tak volím jen EW - super kola, skladný, krásně se ovládá.

leja_t
25. pro 2017

Ahojky, teď nemám čas a bojím se, že to tady pak už nenajdu, a určo zapomenu. Napiš prosím zprávu, poradím Ti.. 🙂 Lea

paulie
25. pro 2017

Měla jsem sourozenecký Phil&Teds - oceňovali jsem ovladatelnost jednou rukou a větší variabilitu usazení/uložení 🙂

market1512
25. pro 2017

@evaaskalova ahoj, taky jsem volila Easywalker a nemenila bych. Deti 16,5 m od sebe, pouzivala jaem ho teda necele 2 mesice, ale maly mi chodil uz v roce, takze okolo toho 16m moc kocar nechtel, tak byl rok schovany a znovu jsem ho vytahla ted v rijnu, kdyz mel maly 2,5 roku a jak roste boli ho nozicky a je to hlavne rychlejsi se s nima nekam dostat. Taky je dulezite, zda mas prostor, zda jste v byte ci dome. Zda potrebujes velke tereni kola. Ja treba odmitala tandem, a kdyz jsem pak videla sousedku, ktera mela opravdu hodne tlusteho chlapecka (v 18m mel 17 kg) a nadzvednout ten tandem na chodniky zadna hitparada, tak jsem uz vubec volby nelitovala. Tento ac si lidi mysli, ze je tezky, jsou pak mile prekvapeni, ze se ridi jednou rukou a jak ma siroke teziste ci jak to nazvat (kola daleko od sebe), tak je opravdu snadno ovladatelny. Siroky 78cm aby se vlezl do dveri a I vetsiny vytahu. Jen nejdou polohovat nozky, ale to nam nikdy nevadilo. U tech tandemu mi zase vadilo, ze ten vzadu vidi akorat tak zadovou operku pred sebou a tomu vepredu zase nejde skopit operka do lehu. On ma kazdy sve pro a proti a je to vec nazoru. Kazdopadne moje sestra mela deti po 19m a doted lituje, ze si neporidila sourozenecky a tu starsi trapila jen na nohach.

verusky
25. pro 2017

@evaaskalova tak to ten muj kocar do terenu neni, urcite kup neco lepsiho. ja jeste podotknu, ze jsem sourozenecky naprosto vyuzila, od dvou mesicu po rok a trictvrte, mensiho. hlavne ta rychlost- nalozis deti a jedes. bydlim na kopci a starsi pozdeji celou cestu tapala, ale na zaver se do kopce vezla (jinak dojdu domu az za dalsi hodinu...) proste- nenahraditelne a nesrovnatelne se starsima dcerama, kdy jsem byla velmi omezena urovni nejstarsi, ac jsem mela scate. kdyz tak nad tim premyslim, byl to nejvyuzitejnejsi kup 🙂

evaaskalova
autor
25. pro 2017

@market1512 ten vypada dobre. Ma korbicku pro novorozence nebo je nutno porizovat jeste tu vkladaci tasku?🙂

gingergia
25. pro 2017

Ja mam deti 20 m od sebe, starsi dcera chodila v dobe narozeni syna sice pekne, ale i tak jsem poridila dvojkocar. Vsichni na me koukali jako na blazna, ale je to proste prakticke, kdyz se potrebujes rychle presunout, udrzet starsi v klidu v kocarku, napr. autobuse, v krame.
Ja mam Brotax B-Agile a kolecka taky nic moc, mela jsem vloznou tasku.
Poradila nych ti, abys vybrala takovy kocarek, kde si mensiho prcka muzes otocit celem k sobe. Mladsi syn byl nekdy nervozni a ubreceny, ze na mne nevidel. 🙂

sarivojvodova
25. pro 2017

Ahojky mám děti 12 měsíců od sebe a mám Britax double a nezměnila bych. 🙂 už v něm vozim půl roku a super za mě. Ale já nejsem náročná a ani blázen abych dávala za kočár 30-60 000 tohle staci a svůj účel plní. Projde dveřmi i na každé kaše v obchodě. Jezdím i ve sněhu. 😛

monaluza
25. pro 2017

Take doporucim EW v sourozenecke konfiguraci (jedna hluboka korbicka + jedna sedacka, my koupili stary po dvojich dvojcatech, ale troufam si tvrdit, ze ho pak jeste prodame, ta konstrukce je na tak nizkou vahu neuveritelne bytelna), mam kluky od sebe 21 mesicu, starsi zacal chodit extremne pozde, takze se bez kocarku pro oba neobejdem. Musim priznat, ze kolem tretiho mesice jsem z nej byla trochu divoka, protoze mladsi rostl raketovym tempem a nemohl se uz vejit do korbicky (ma na sirku min nez 30 cm! holt na nedomrla dvojcata, coz my tedy nemame), ale nakonec jsme to vyresili tak, ze take jezdi ve sportaku polozenem do nejnizsi polohy, vejde se mu tam i klasicky fusak od Emitexu. Kola to ma velika, projede vsechno (jen predni nejsou odpruzena, korbicka s miminem tedy drnca vic, nez jsem byla zvykla u jednokocaru), vaha je to ale slusna - 25 kg (pry) kocar, 12 kg jedno dite, 8 kg druhe, pak nejaky nakup... No ale diky tomu jsem v dokonale kondici a kila sla dolu uplne sama ;-D

market1512
25. pro 2017

@evaaskalova ano normalni korbicku, zde se neda pouzit vlozna taska. Na stejnem principu je TFK Twinner twist duo (viz prilozene 2 obrazky) a ma tusim polohovani nozicek.

monaluza
25. pro 2017

Krom dvojkocaru jsme si nechali i klasicky kocar po prvnim synovi (nastesti mame doma spoustu mista v zadveri), pouzivam ho min. jednou tydne, bud kombinuji sportak + mimi do nositka nebo hlubokou korbicku + skate pro starsiho (na kratky nakup v nejblizsim obchode, zatim ujde/ujede fakt jen kratke trasy), nekdy i kocar + odrazedlo, vse dle aktualni potreby, nalady a pocasi. Nejvic ale fakt ten dvojkocar, bez nej bych byla nahrana!

evaaskalova
autor
25. pro 2017

@market1512 Asi budu za trubku,ale co je to tfk? Primo znacka ci zkratka? 🙂

market1512
25. pro 2017

@evaaskalova V poradku, to budes chvili studovat a dostanes se do toho ☺ Je to primo znacka.

j.a.n.i
26. pro 2017

@evaaskalova Záleží co chceš, já chtěla plnohodnotný terénní kočár a nezajímala mě velikost (do kufru běžného auta to nedáš), tak jsem vybrala PegPerego Duette, ale pozor, jsou 2 verze, ta s otočnýma kolečkama je na prd, ale ta s volantem nemá chybu, v terénu projede všechno a perfektně se řídí. Jde tam nasadit buď korba + sedačka nebo 2 sedačky, pokud jsou tam 2 sedačky, tak mohou být proti sobě, což moje děti milovaly a vůbec tomu přednímu nevadilo, že jezdi pozadu.

kafr
26. pro 2017

Odzkouseno zatim nemam, ale koukam po B.O.B. revolution pro dvojcata. Je to terenni sportak, ale da se dokoupit i korbicka pro mimi.
Libi se mi super kola, brzda jako na kole (pri jizde z kopce muzes pribrzdovat) a podle vseho je lehce ovladatelny a skladatelny.
Treba se ozve nekdo, kdo ho ma...

ada22
26. pro 2017

Měla jsem Phil And teda a chvilku i easy Walker a skoro bych řekla že easy Walker se ovládal lépe. Jinak EW jde sehnat krásné z druhé ruky. Jsou to fakt držáky. Pro děti bude plnohodnotné sezení pohodlnější.

bambullkaa
29. pro 2017

Bugaboo Donkey. Staršímu sportovní nástavbu a miminku hlubokou korbičku. Až starší odroste, tak se dá kočárek "srazit" k sobě a máš z něj krásný mono kočárek pro jedno dítko viz. video

https://www.youtube.com/watch?v=_hq7W-KHYW8

. Mám Bugaboo Bee a je to pan kočárek (střídám ho teda ještě s jiným :D ).

evaaskalova
autor
2. led 2018

Super, zatim vsem dekuji za rady. Ja potrebuji nejlepe terenni kocarek se silnymi koly - jezdime casto na ranc ke konim, do lesa atd. Chtela bych, aby pozdeji z kocarku videly ven poradne obe holky, ne aby jedna byla schovana za korbickou vzadu a nemohla sledovat okoli. Mame terenni auto s velikym kufrem, takze na skladnosti ani tak nezalezi, ale samozrejme, cim mene mista zabere,tim lepe. Nu a jelikoz casto jezdim vlakem, tak jeste navic porebuju, aby se to dobre veslo do mensich prostor ve slozenem stavu. Dikybohu za novy vlaky regioshark se sirokymi vstupnimi dvermi...:D Asi jsem trochu narocna, ale verim, ze mezi vasimi prispevky si urcite vybereme ten spravny kocar. Novy 100% kupovat nebudem, tak snad se najde neco na bazarku 🙂 jeste jednou dekuji.

sannnya
2. led 2018

Za mě Baby jogger city select. Mám holky 14 měsíců od sebe a je to kočár, který můžete využít pro jedno i dvě děti. Vejde se do všech dveří, je skladný a jezdíme spolu fotit koníky a další zvířátka a projede vše dobře. Můžete si vybrat jakoukoliv kombinaci, jak dítka chcete usadit, novorzeně k sobě a větší aby vidělo na cestu. Za mě opravdu to nej co jsem našla, nechtěla jsem žádné široké monstrum, ale praktický kočár. Navíc starší už moc do kočáru nechce, takže se vyplatí, že je možné vést jen jedno dítko

sannnya
2. led 2018
evaaskalova
autor
27. únor 2018

Tak nakonec zvitezil TFK Twinner duo. Uz je doma, vypada supr a bazarkova cena fajnova. Uz jsme i vyzkouseli, vypada to, ze ucel splni. Dekujeme za rady 🙂