Je kočárek Teutonia Spirit S3 stabilní?

hann83
26. led 2015

Ahoj, ráda bych se zeptala maminek, které mají trojkolku Teutonia Spirit S3 na zkušenosti. Hledala jsem a zjišťovala a celkem často čtu, že to je fajn kočár do terénu, ale občas narazím na názor, že je to kočár dost nestabilní, že není potřeba moc síly, aby šel na bok. Já potřebuji kočár v první řadě do lesa, jak se bude chovat ve městě je mi celkem fuk. Nabízí mi ho kamarádka za pár korun a já kvůli té stabilitě váhám. Mám ještě dvě děti, které určitě budou pořád na sourozence nakukovat, budou chtít kočárek vozit... Znáte to 🙂
Druhá varianta, která bude určitě stabilnější, je Mistral P, který jsem si vyhlídla na netu po jednom dítku také za dobrý peníz.
Další část dotazu se týká vložné tašky - na jak dlouho vám pro miminko stačila?
Díky moc za zkušenosti!

tiburcia
26. led 2015

Ahoj, já mám kolekci z roku 2012 a prakticky kočárek jezdí jenom po lese a nezpevněných cestách. Přijde mi dost stabilní, dokud třeba já kočárek nenazdvihnu a dostanou se zadní kolečka do vzduchu (prakticky to stojí jen na tom předním otočném kole) tak to se naklání,ale že by se převracel to ne-e 🙂 vložnou tašku jsem neměla, ale jelikož je po celé délce tak si myslím, že vydrží dost dlouho 😉

hann83
autor
26. led 2015

Děkuji 🙂 Tenhle je tedy o dost starší, myslím že to bude 2008, a odvozil tři děti. Proto za tak nízkou cenu, i když je plně funkční..

madrilena
29. led 2015

@hann83 já mám spirit s3, už ho používám jen na autosedačku (máme ještě jiný kočár)a je opravdu hodně nestabilní (alespoň na můj vkus); syn se jednou do něj opřel a málem ho převrhl; určitě bych šla do čtyřkolky, třeba do toho mistralu; myslím, že Teutonie se dají sehnat relativně levně

madrilena
29. led 2015

@hann83 ta naše Teuto je taky z roku 2008 a nešla bych do ní

sopta78
29. led 2015

Já mám taky Tetutonii Spirit S3 2012 a byla jsem s ní při prvním těhu moc spokojená...jezdili jsme s ní všude i po lese. Je pravda, že není tak stabilní jako 4kolové kočárky, ale zase je lehčí a jednoduše se ovládá. Já ho tedy nikdy nepřevrhla, ale samotnému dítěti bych ho určitě nesvěřila, tam bych se bála, že ho opravdu převrátí.

babyrenka
29. led 2015

@hann83 : Spirit S3 jako každá tříkolka vyžaduje od svého uživatele respektování zásad pro používání tříkolového kočárku a pokud ten ta pravidla dodržuje a také se o svůj kočárek pravidelně stará, pak mu obvykle i dobře slouží. Je jasné, že když někdo postaví tříkolku s odaretovaným předním kolem pouze na toto kolo, pak musí kočárek držet oběma rukama, protože kočárek určitě v tu chvíli bude mít snahu někam uhnout. Na druhou stranu ale zase nabízí příjemné a lehké ovládání na většině druhů cest, protože tři celkem velká kola mají vždy menší valivý odpor než kola čtyři. U boční stability kočárku je třeba počítat také s tím, že když už umístíte drobka do sportovní sedačky, měl by být vždy upoutaný pásy, aby se nedostal mimo těžiště kočárku. To bývá obvykle problém u dětí na natažené sportovní sedačce, umístěné proti směru jízdy. Pokud pak nepřipoutané dítě přeleze jen na zádovou opěrku a přenese tak celou svoji váhu nad přední kolo, pak už ho nemá v těžišti kočárku logicky co vyvažovat a převrhnout takový kočárek je velmi snadné. Mistral P na druhou stranu bude jistě stabilnější a bude snadněji zvládat jakýkoli terén. Jen bude trochu složitější jeho řízení, při každé změně směru budete muset nadzvednout jednu nápravu, aby se podvozek pootočil, zatímco u Spirita to půjde snadno jednou rukou a otočí se prakticky na místě. Oba typy podvozků tedy mají svá pro i proti a vždy to bude nějaký kompromis.

hann83
autor
29. led 2015

Dekuji za reakce🙂 Na prvni dve deti jsme meli Casualplay S4 a jako "chalupovy" DorJan se ctyrmi koly napevno, takze rozdil v ovladatelnosti jsem si vyzkousela🙂 Ale na benjaminka nakonec zvitezil Mistral, i kdyz by tedy mohl byt skladnejsi, verim, ze to bude ono 😉

scai
29. led 2015

já ho měla a už nikdy, je hrozně nestabilní. Musíte furt držet oběma rukama, takže když jsem měla druhé dítě a první potřebovala vést za ruku, nešlo....takže šel pryč a je mi bez něj dobře. Já nebyla spokojená s více věcma, ale nestabilita byla skoro to hlavní. Ve sněhu v zimě jsem kočár skoro převrátila. člověk nevidí před kočár a když zajede přední kolečko do díry...kočár jde na bok ☹ a nic neuděláte

niccky.z
10. bře 2015

@tiburcia Vladi a je to kocarek na prochadzky do lesa a po vesnici kde su nespevnene komunikace??

tiburcia
10. bře 2015

@niccky.z já s ním jezdím všude, i po nezpevněných cestách, jen si zaaretuju to přední kolečko. Výhoda je, že projede i nerozhrnuté chodníky se sněhem 😉

niccky.z
10. bře 2015

@tiburcia tak to si mne moc potesila tak ja asi do neho pujdu 🙂 chodime hodne do lesa a ten co mam ted je spise mestky kocarek 🙂

mavanka
10. bře 2015

Taky jsem se spiritem jezdila i v terénu a byla spokojená, je potřeba naučit se s trojkoukou jezdit - tj. z vyvýšenin (obrubníků, a pod...) sjíždět po zadnich kolech - obouch současně - přední mít nadzvednuté, když se jede předním kolem napřed dolů, "zabodne se" jak je odpružené.... chce to trošku cviku a přemýšlení, ale jinak je kočárek stabilní, bezpečný, v terénu je potřeba mít zaaretované přední kolečko. Čtyřkolka je proti tomu strašně těžkopádná, spirit se otočí na místě, třeba na nákup v obchodě super - dá se řídit jednou rukou...

niccky.z
10. bře 2015

@mavanka ted mam casualplay 3kolku takze nejaku praxi mam 🙂 Ale je to moc tezkej kocarek a neni do smeru jizdy tak chci neco jine, mam urbo do mesta a na nakupy a tady do lesa chodime denne tak potrebuji neco co to zvladne

hojda
10. bře 2015

@niccky.z Já si ho kupovala na vesnici, kde chodníky téměř nebyly a jezdilo se mi dobře. Jak se píše výše, je to trojkolka a chce to jiné zacházení než čtyřkolka. Člověk se to ale rychle naučí a žádné problémy jsem s ním neměla. Syn chodil do lesní školky, kam se nedalo zajet autem, takže jsem musela vozit malou skoro kilometr po lesní cestě nebo lesem. Myslím, že bude nejlepší, když si ho od kamarádky půjčíš a zkusíš, ne? Pokud jsi zvyklá na čtyřkolku, tak můžeš mít s ovládáním trojkolky problém.

niccky.z
10. bře 2015

@hojda ja mam ted 3kolku casualplay takze ovladani by problem nemnel byt

hojda
10. bře 2015

@niccky.z Tak pokud chceš mít jen kočárek, kterým budeš využívat jen po lese a na hodně špatný terén a nikde jinde, tak to chce klasickou čtyřkolku s pevnýma kolama, to jsou takové tanky🙂.

niccky.z
10. bře 2015

@hojda jj chci jenom do lesa a tady po vesnici, cesty su tady strasne. Prave na tu teutonii jsem dostala dobru nabidku tak proto uvazuji

hojda
10. bře 2015

@niccky.z Jako projedeš i s trojkolkou podle mě, ale pokud chceš jezdit hlava nehlava, tak bych koupila nějakou tankoidní čtyřkolku. 😀