Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

tygrous
autor
17. zář 2010

@jijitka Ahojky😉 No, my uz taky jezdime ve sportaku a presne, jak pises - kapsa jak hrom...trochu pomuze, kdyz tam pripevnis to madlo (je to kvuli nemu takova vyboulene), jen to mohli udelat vic nahoru, aby dovnitr nefoukalo (u hluboke korby mi to tak nevadilo, tam jsem povytahla fusak a dobry).
Jinak my uz konecne sedime a musim rict, ze v sede mi to uz neprijde tak uzke - precejen v sede nema rucicky priplacle u tela jako vleze, takze uzke to neni (uvidime, jak to bude v zime s fusakem, ktery proste chci vyuzit, kdyz ho mam 😉 ). Ale co me zarazilo, tak kdyz sedi, tak ma hlavicku zaroven s vrskem zadicek kocaru, takze jakmile jeste trochu povyroste, tak mu bude hlava precuhovat... a to ted meri asi 75 nebo 76cm, co bude na jare???😅 No snad zimu nejak prezijeme a na jare uz bude behat, tak koupim nejake male lehke levne golfky na pripadne presuny a bolave nozicky...

ktr
17. zář 2010

ahoj,my jsme jezdili se sportákem od května a nemůžu si stěžovat..nánožník mi krásně seděl ,žádná boule,nic...sice mohl být vyšší a lépe se zapínat,ale to jsou drobnosti 🙂 úzký opravdu je a je to škoda ☹ mám 10 měs. chlapce a na zimu se s fusakem nevejde...s tou hlavičkou je to u nás taky tak,nám vykukuje konstrukce ,takže ,když sedí bouchá o ní hlavičkou ☹ škoda,jinak moc fajn kočár..ale do 1 roku dítěte ☹

luciina
21. zář 2010

Mě tady fakt děsíte s tím sporťákem. To vědět tak do něj nejdu ... 😒

jijitka
21. zář 2010

@tygrous mě se malý do sporťáku zatím vejde docela v pohodě. Ale není to žádný obr - podle dnešního měření a vážení cca 70 cm a 7700g. A taky už konečně sedí (aspoň něco, když je líný lézt 😀 ). No, ale v zimě s fusakem - nevím, nevím. A taky mě dost děsí ten prostor mezi lůžkem a boudičkou - je to strašně volné a obávám se, že tam půjde zima. To už bych raději malého dala do hluboké korby, tam se mi určitě ještě vejde, ale problém je, že od doby, co se posadil, už nechce ležet, když nespí. Takže jedině koupit takové ty upínací kšandy (nevím jak se to přesně jmenuje 😉 ) a nějak ho tam přikurtovat, aby nevyskočil.
Jinak - ať máš radost, malý mi krásně spal asi 3 noci za sebou s jen jedním probuzením a už jsme zase zpátky v zajetých kolejích 😅 😅 ALE - konečně vzal na milost pití z lahve a už druhý den pije čajík. A to z normální lahve z DM, která má placatou savičku 🙂

sunnye
21. zář 2010

@sirael4 nám se vejde Verona do Felície i bez sundávání koleček 😉 Je to ale uplně natěsno. 😀

jijitka
21. zář 2010

@sunnye naležato??

sunnye
21. zář 2010

@jijitka jo na ležato, dáme na to pak korbu, teda teď sporťák. Ale dává ho tam manžel, takže fakt nevím, jak to dokázal. Je to ale na milimetry.

sunnye
21. zář 2010

@jijitka jéé, koukám,že máte Vašíka. To jméno miluju, měli jsme ho jako variantu pro kluka. Tak snad příště. 😉

jijitka
21. zář 2010

@sunnye no tak to musím ještě zkusit, protože by to byla fakt úspora místa. Mě to nešlo - kvůli tomu zúžení, kde jsou kola.
😅 a jméno jsme vždycky chtěli hezký český... I když ono je teď vlastně netradiční, protože žádného jiného Vašíka v okolí neznám 😅

sunnye
21. zář 2010

@jijitka já se zítra zeptám kdyžtak ještě manži, jestli na to nemá nějaký trik. 😉

tygrous
autor
22. zář 2010

@jijitka Jo, tak s tim sezenim v hluboke korbe to mame stejne, uz ho tam v klidu neudrzim😀
Jinak my taky tri noci spali krasne ("jen" 3x kojo, coz mi tolik neva) a dnes to bylo zase zpet co hodinu 😖
jinak ja taky chtela Vasika, ale manzovi se to jaksi moc nezamlouvalo☹ A ja teda v okoli asi dva male Vasiky znam😉

jijitka
22. zář 2010

@sunnye no, tvůj manžel musí být asi kouzelník 😉 Já to dneska zkoušela a nechyběly mi milimetry, ale tak 15 cm 😀
Pravda, zkusila jsem to asi 2x a víc jsem na to neměla nervy.

sunnye
23. zář 2010

@jijitka tak prý se musí trochu zatlačit apak to jde. 😉 no a nesmí být teda nic v kufru 😀

s tím nočním kojením to znám moc dobře, bohužel se to moc nezlepšilo ani po roce. Sice jí pokaždé nemusím kojit, stačí dudela a potulit, ale i tak kojím cca 3-4x a budí se i 10x za noc....

tygrous
autor
23. zář 2010

@sunnye Jezis, nestras nas😀 Ja doufam, ze proste po roce to bude lepsi😀

jijitka
23. zář 2010

@sunnye trochu zatlačit 😀 😀 Já tlačila tak, že jsem měla pocit, že to kolo musí každou chvíli uletět. A kdybych to tam nakonec narvala, asi bych to nedostala ven 😅

@tygrous - já už si iluze nedělám 😅

sunnye
24. zář 2010

@tygrous no je to lepší, ale zase tak o moc ne 😀 neee, dneska jsem kojila 2x, o půlnoci a v půl 4, vstávala v půl osmé, takže pohoda. A HLAVNĚ - mezi tím spala.

@jijitka hm,tak to fakt nevim. Asi mám extrémně šikovného manžela 😀

sissi
25. zář 2010

Ježiš holky vím, že to do týhle diskuse nepatří, ale doufám, že mi dítě zůstane takový jaký je - spí od 9 večer do 6 ráno...a to už ji budim 😲 snad se to s věkem neláme 😖

luciina
30. zář 2010

Máte někdo Firkon zimní fusak?

luuca.b
30. zář 2010

@luciina oni ho vyrábí??

tygrous
autor
30. zář 2010

@luciina
Jojo, ja mam tenhle http://www.batolatko.cz/Kombinovany-zimni-pytel... , je univerzalni prodluzovaci, co ma vydrzet az do tri let😉 Ale teda me stal loni asi 880,-
Je fajn, ze se da dat jak do hlubokeho kocaru, tak sporatku a i do autosedacky. Tu minulou prvni zimu byl fakt super, na tu letosni jsem zvedava, protoze sportak mame ted v 9,5mesicich tak akorat a jak to bude s fusakem, to se fakt bojim☹

luciina
30. zář 2010

@tygrous díky moc. Tak ho koupím. 🙂

sunnye
30. zář 2010

@sissi nám to začlo na 3 měsících po prvním očkování, ale každý dítě je jiný 😉 neboj, to tvoje bude krásně spinkat. 🙂

tygrous
autor
13. říj 2010

Dneska nam fyzioterapeutka zkritizovala nas sportak☹ Ale teda myslela to obecne, ze ted je blba moda uvazovat deti do uzkych sporatku...ze nejlepsi je hluboky kocar a dite na ksiry, aby se tam mohlo volne pohybovat... No moc si to neumim predstavit balancovat s kocarem, kdyz si tam maly bude stoupat😅, ale premyslim, ze to zkusim... v tom sportaku je takoa putka, kdyz ho tam zapnu a jakmile ho doma rozepnu, tak uplne ozije...

sunnye
14. říj 2010

@tygrous no já jí ty kšíry nedávám přes ramínka, jen jí to zapínám v pase. Ona je ale klidná a v kočárku si nestoupá ani nevylézá.

jijitka
19. říj 2010

ahoj holky, používáte některá fusak Emitex Combi (nebo podobný) do sporťáku? Potřebuju poradit jak a kde ho tam uchytit. Ten fusak má spoustu spon, šňůrek a oček, ale já nevím kde a za co je přichytit, aby nesjížděl po opěrce dolů.

ktr
19. říj 2010

@jijitka tobě se tam vleze malej s fusakem a kombinézou????

jijitka
19. říj 2010

@ktr No, v obojím určitě ne, a fusak (v něm by byl normálně oblečený) chci vyzkoušet. Když vidím vedle sebe fusak a sporťák, tak samotný fusak je větší než sporťák 😀

monanemona
14. lis 2010

Ahoj, nemáte náhodou některá zkušenost s nafukováním těch předních koleček? Nám se ho podařilo píchnout. Objednali jsme si novou duši a upozorňuji! DOST ŠPATNĚ se sundává plášť a už vůbec nemluvím o tom jak se nandává plášť s duší! Navíc nám z batolátka poslali duši, která je širší než ta originální a nejde nafouknout. Ta malá kolečka nám jdou nafouknout pouze u benzínky, protože ty autoventilky na nich jsou na dvě věci... Takže jezdím s prázdným kolečkem, zatím se to dá, uvidím co v zimě...

sunnye
14. lis 2010

@jijitka taky bych chtěla poradit, má stejný fusak.

@ktr koukám, že Kubík je docela veliký, vejde se do sporťáku? Já se děsím, jak přežijeme zimu. Už teď je tam jen tak tak (na výšku) a to je Verča drobnější. chjo.

florule
14. lis 2010

@monanemona tak já jsem už měla přední kolo taky píchnuté. Řeším to tak, že s tím zajedu do cykloslužeb, na počkání vymění či zalepí duši, dofoukají a je po problému 🙂 Za práci si berou asi 40 korun. Přítel by se s tím doma trápil a trvalo by mu to x krát tolik času. 😀 Kamarádka chodí opravovat do pneuservisu.