Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

mrka2
7. lis 2009

Ahojte, sice ja nemam kociarik Firkon Verano,ale Firkon Quatro,no musim napisat,ze je skvely!! Velmi som s nim spokojna. 🙂 A mame k tomu aj autosedacku a myslim,ze je bezpecna. Mala sa v nej citi dobre a je pevne upevnena,takze tiez odporucam. 😵

jijitka
7. lis 2009

Reni - tak předně velká gratulace k miminku 🙂
Já už jsem taky pro kočárek rozhodnutá, jen váhám v barvě, protože když jsem je viděla naživo, přestala jsem trvat na černé v kombinaci s něčím. Moc se mi líbil i ten v barvě kávy nebo oliva/pistáciový (paní to tak nazývala).
Ještě prosím - jakou vložnou tašku máš ke kočárku ??

kacka123
8. lis 2009

Ahojte baby,

Mne by zaujimalo aku mate vloznu tasku do Verana zmesti sa tam v pohode?
Ja uz s nim kocikujem dva tyzdne a zatial som maximalne spokojna, len som si vsimla, ze ten naoznik v hlbokej korbe je trosku nizky, co je neprakticke ked fuka vietor ale pri najhorsom dam na kocik plastenku s mensim otvorom inak nemam ku kociku ziadnu vyhradu :D

renat2
8. lis 2009

ahooj holky, děkujeme..
vložnou tašku jsme kupovali přímo v batolatku opět forkoňácká a spokojenost, je v albu "čekáme" hned vedle kočárku 🙂 vejde se tam úplně v pohodě 🙂...

bosorkajarka
9. lis 2009

Renat moc gratuluju ke Kubickovi je krasny a jsem rada, ze kocarek slouzi dobre, uz se nemuzu dockat az vyrazime taky 😵 😵

jijitka
9. lis 2009

Kacka - souhlasím, ten kryt na hlubokou korbičku by mohl mít trochu vyšší okraj, ale s tím se nějak popereme 🙂
V obchodě mě ale ještě docela nemile překvapila další věc - část kočárků měla na rukojeti pěnové kryty (nechci, budou se drolit) a část plastové - jenže u všech kočárků se protáčely ☹ Dělá vám to taky??

michelle1
9. lis 2009

jj když jsem zkoušela v obchodě ten plastový, protáčel se. Asi to pak vyřešíme nějakým lepidlem

l.g.
9. lis 2009

Jsem tu nová ale zvažuje o koupi Verana. Prosím můžete mi některá odpovědět jestli jde rukojeť úplně dolů. Aby jste chápali máme prcka a až bude druhý tak vím že bude chtít vézt taky kočárek tak aby na to trochu dosáhl. Pro příklad kamarádka má X-lander a tam to jde že rukojeť úplně visí a může ho vézt pohodlně i malý. Děkuji.

bosorkajarka
10. lis 2009

Me se ten plast neprotaci, alespon zatim uvidime az zacneme vozit 😕

klara.t
14. lis 2009

Tak jsme dneska v Batolátku koupili Verano. Ten béžový s kruhy. Já chtěla v té samé barvě bez kruhů, ale ta korbička byla dost světlá a já se bála ušpinění. Ale když jsem si ho nechala předvádět, tak se zalíbil jinému páru, který si ho hned odvezl. Ti špínu neřešili.
Do Batolátka jsem si minulý týden zavolala a oni mi řekli, že tento týden přivezou všechny barvy, tak jsme se tam rozjeli porovnat všechny ty varianty v béžové nebo hnědé. No a ten s kruhama se moc líbil manželovi.
Nakonec jsem koupila i autosedačku.
Tak doufám, že bude dobře sloužit. Zatím je složený u tchánovců v krabici. 😀

jijitka
25. lis 2009

Ahoj holky, kočárek už mám vybraný a budu kupovat v Těšíně. Nemají tam ale vložnou tašku, takže ji budu muset objednat přes net.
Potřebovala bych ale trochu podrobnější informace - je ta taška zateplená, takže by se dala použít i jako fusak?
Samozřejmě pokud nebude velká zima a mimi bude třeba v nějakém lehčím fusaku.

sunnye
26. lis 2009

ahojda, my Verano máme, používáme už skoro 4měsíce a ťuk ťuk, zatím dobrý. Máme červený. Sice trochu šmajdá přední kolečko, ale jinak ok. Je krásně prostorný. V létě jsme tam měli letní vložku s žirafkama, a malá z ní byla paf, pořád je pozorovala.
O vložené tašce nic nevím, tento kočárek jí nemá,ne? Nebo to je nějaká novinka? Je pravda, že oproti jiným kočárkům, je Verano docela otevřený. Kdybych měla mít malé mimi, jako vy, koupila bych si pořádný fusak, třeba od emitexu.

sunnye
26. lis 2009

I.G. - nejde. Naopak, rukojeť jde zalopit úplně nahoru, aby se nepletl v buse.

jijitka
26. lis 2009

Sunnye - právě že tu vložnou tašku nabízí jen batolatko.cz: http://www.batolatko.cz/Prenosna-taska-na-dite-...
a je u toho hodně chabý popis.

V obchodě v Těšíně, kde budu kočárek kupovat, mají i ty fusaky Firkon atd, ale o tašce nic neví.
Každopádně, to, že je kočárek dost otevřený, je asi moje jediná výhrada, ale budu to řešit fusakem.
O té tašce jsem spíš uvažovala pro příležitosti jako např. když přijdu z procházky a malý bude spát, vezmu i s taškou a nemusím ho budit nebo se tahat s celou korbičkou, nebo k doktorce atd...

tygrous
autor
26. lis 2009

Ahojky, tak dnes nám přišel Firkon Verano, zeleno-černý. A je super. Ještě musím počkat na manžu, aby mi složil podvozek, s břichem si na to netroufám. Ale už mám přikurtovaného medvěda v autosedačce a nastudováno, kudy se protahují pásy... Ale s čím si nevím rady, je fusak. Koupila jsem ke kočárku ten firkoňácký, kombinovaný: http://www.batolatko.cz/Kombinovany-zimni-pytel... a píšou u něj, že jde i do autosedačky, ale já fakt nevím, jak. Fusak je 2x větší než autosedačka, a i když jsou v něm díry na protažení pásu u sportovní korbičky, tak pásy z autosedačky mi tam nějak nepasují☹ Nemáte s tím někdo zkušenost?

tygrous
autor
27. lis 2009

Tak hlásím, že ten fusak na tu autosedačku jde😉 Už jsem se s tím skamarádila... chtělo to jen nejdřív rozebrat a pak trochu zabrat při protažení pásů... Fusak je sice delší než autosedačka (i když se sundá nánožník), ale na funkčnost ani jednoho to nemá vliv... Tak mám radost, mrňousek se už může narodit.

sunnye
27. lis 2009

aha, tak to jsem nevěděla. Každopádně já mám fusak 😉 jinak kočárku dávám fakt fest zabrat, jezdím hodně terénama a v pohodě. Je dost protorný, jsem ráda, že jsem ho koupila. Když vidím, jaká je Verča teď už velká, tak nevím, jak bych jí v zimě cpala třeba do x-landera.

tygrous
autor
27. lis 2009

sunnye: To jsi mě potěšila, že to takhle zvládá terén, to máme taky v plánu😉 A prostorný je fakt hodně, manželovi se dokonce zdá až moc, jak všude kolem vidí ty prťavé kočárky😉 Predpokládám, že zima začne pozdě a bude pak dlouhá, tak tu prostornost pak na jaře ještě využijeme...

florule
28. lis 2009

My ho používáme 4 měsíce a zatím naprostá spokojenost. Je veliký, prostorný a super se ovládá.

renat2
28. lis 2009

ahoj...tak se hlásíme, jezdíme už tři týdny a taky naprostás pokojenost, a že mu teda pořádně dáváme zabrat 😀 😀 kodrcáme i po schodech...a vše v pohodě, fakt jsem spokojená!!
Manžel je z něj taky nadšený, jak se super ovládá i jednou rukou.

Co se týče vložné tašky, tak tu má batolátkov nabídce, my ji kupovali, abych nemusela tahat korbičku, nebo malého do 3. patra (bez výtahu)...ta taška je aspOň teď na začátek bomba...vezmu, dome ho frknu do korby a jede se.

jiji: Jako izolační vrstva ta taška sice je, ale rozhodně ne jako fusak. My máme na zimu pak Emitex, 🙂

renat2
29. lis 2009

dneska jsem potkala u nás ve městě verano 🙂 černo-zelené 🙂 takže už tu drandíme dva 😀 😀 s paní jsem mluvila, má 14D chlapečka a taky prý naprostá spokojenost, koukala na tu vložnou tašku a prý s ji taky ještě koupí 🙂

adelka.mag
2. pro 2009

Holky, to jsem moc ráda, že jste s tímto kočárkem spokojené. Já jsem bohužel narazila na nějaký vadný kus nebo co. Po pár týdnech se mi vysypalo ložisko z jednoho kolečka. Dodavatel mi poslal nové, to nebyl problém. Za pár dnů to kolečko zase začalo zlobit, teď se "mrská" když s kočárkem jedu, prostě levé kolečko jede krásně rovně, to pravé se pořád vrtí, s kočárkem vůbec nemůžu chodit rychle, to se to kolečko zasekne a cukne to s kočárkem. Úložný prostor pod kočárkem je přichycený patentama, takže na nějaký větší těžší nákup naprosto nevhodný. Taška na rukojeť opět přichycena patentkama, takže do ní skoro vůbec nic nemůžu dát. Naprosto katastrofální je brzda, ta se tak těžko odbržďuje, že už jsem si zničila jedny boty, takže se vždycky sehnu a odbrzdím to rukou. Jinak po pár týdnech používání je kočárek naprosto rozvrzaný, když chci malého pohoupat, tak se za mnou všichni otáčejí, jaký to je příšerný zvuk. Černá barva, kterou je konstrukce nastříkaná se velice snadno oloupe, stačí se okolo něčeho ochomejtnout, už tam je rýha.
Velké plus tohoto kočárku je jeho váha - je opravdu velmi lehký a velice prostorná korbička, kterou mi moje kamarádky s předraženými moderními kočárky závidí. Další plus je ten, že v našem městě jsem tento kočárek ještě neviděla, za to tu jezdí strašně moc V-Crossů, které jsou přibližně stejně drahé.
Kočárek jedeme zítra reklamovat, bohužel jsme ho koupili v jiném městě, tak s tím teď máme starosti.
Tak všem přeju větší štěstí při výběru ☹

klara.t
2. pro 2009

tak to jsi mě moc nepotěšila. No my ještě jezdit nezačali, ale snad to bude dobré. Namazali jste na začátku všechny spoje? Nám to v obchodě doporučili. Tak to tak uděláme. Snad to pomůže předejít tomu vrzání. No brzda je trochu těžší, ale lepší, než aby se snadno odbrzdila. Ty patentky jsou blbé, když neudrží nic těžkého, ale vybírat kočár ještě podle uchycení tašky, nebo košíku to už by mě jeblo. To už myslím je jen maličkost. Třeba bych vyzkoušela svírací špendlík nebo něco podobného, i když je to blbé. Snad se tak moc oprýskávat nebude, kdyžtak to snad vyřeší černý lak na nehty. Kočár je přeci jenom věc. Tak očekávám, že nebude stále jako nový. No uvidíme.

jijitka
2. pro 2009

Košík uchycený na patentky mají snad všechny kočáry - teda kromě těch, které mají košíky kovové. A holt je třeba počítat s tím, že tam je omezená nosnost. V nejhorším tam přitluču ještě další cvoky, který to trochu víc zpevní a taky jak jsem si všimla, eshop Batolatko nabízí náhr. košík.
Taška na rukojeť není celkově nic moc, ale poslouží, a jinak už mám vyhlédnutou náhradní z DM drogerie (hezky vypadá, spousta úl. prostoru a kapes a stojí cca 500,- Kč 😉 ) Jen nebude v barvě kočárku, ale černá je univerzální.
Jinak kočár má pro mě už jen samé klady a myslím, že nějaké drobnosti se vždycky najdou.
Za ty peníze - zítra si ho jedu vyzvednout do Č. Těšína a stojí mě 7.800,- se vším všudy 🙂

tygrous
autor
3. pro 2009

Jee, super, dik za to pripomenuti s namazanim spoju, v prodejne to opravdu rikali a ja na to uz zapomnela.
Jinak pro me je nejdulezitejsi, ze se kocar dobre ovlada a ze je korbicka prostorna. Na velke nakupy bude jezdit tatka autem, to nepotrebuju velky kosik. A co se nevejde do tasky, dam do batuzku na zada nebo do korby, mista tam je dost...

jijitka
4. pro 2009

Táák jsem dneska konečně přivezla kočár domů. Právě ho zkouším skládat a narazila jsem na pár nejasností.
U hluboké vaničky je všechno OK, jen jsem ji napoprvé špatně nasadila a než se mi povedlo odjistit ty červené čudle tak mě málem šlak trefil, ale to se snad časem ochodí.
Sporťák - je trochu užší než podvozek, takže se hýbe do stran (tak 1 cm) - je to normální??
- nasadila jsem stříšku, přední část jsem zapnula zipama kolem toho plastu, ale co s tím vzadu?? To se
tam má jen tak volně plandat?

Na autosedačku se teprve chystám, tak kdyby něco, budou další dotazy 😉

Tak poraďte, prosím, prosím 🙂

tygrous
autor
4. pro 2009

jijitka: Tak jsem sla hned vyzkouset taky ten sportak. A taky je uzsi a hybe se do stran, ale jen kdyz tim soupu docela silou ja sama, ale jinak si myslim, ze to je v pohode (ale vuidime, co s tim udela to, az tam bude sedet a radit prcek). A ta striska tam fakt planda, ale nejak mi to nevadi.
jinak ty cervene cudle jsem poprve pacila sileny zpusobem, nez jsem prisla na to, ze se musi zmacknout ty nejbliz k rukojeti, pak druhyma prstama zatahnout za dalsi packy a pak to samo vyskoci...to jsem si pak fakt oddychla, ze to jde dobre...chci korbicku pouzivat jako kolibku a pacit to takhle pokazde by me slehlo...

tygrous
autor
4. pro 2009

jijitka: A jakou mate barvu?

jijitka
4. pro 2009

tygrous - 😅 hurá, tak už jsem na to taky přišla (malý čudle dolů, spodní páčky k sobě), ale mozoly na prstech už mám ☹
Stačila jsem zkusit i autosedačku a tam je asi všechno v pohodě, musí se holt všechno ochodit.
Ještě mi zpočátku nebylo jasný na co je vlevo na podvozku takový červený očko (vpravo není), předpokládám, že je to zarážka pro složený podvozek, aby se nerozjížděl..
Jo, a montáž fusaku do sedačky mě ještě čeká, tak se taky těším, to zas bude kur.. všude kolem
😀

A barvu mám kombinace oliva - pistácie, tj. z větší části khaki zelená kombinovaná se světlou. Původně jsem chtěla černou s něčím, ale přítel černou moc nechtěl a navíc je rybář a tahle kombinace mu hned padla do oka, tak má aspoň radost, že taky něco vybral on - všechno ostatní nechává na mě.

tygrous
autor
4. pro 2009

jijitka: 😀 Tak to mam radost, ze s tema cudlikama nejsem magor jedina🙂 Ja si na to omotala prsty kapesnikem 😀 Samozrejme, ze v obchode nam to ukazovali, ale to bylo pred 4 mesici... To ocko je, myslim, urcite ke slozenemu podvozku, to jsem jeste sama nezkousela, to necham na manzovi, at si s tim taky pohraje a pak me to nauci😉
My mame ten cerno-pistaciovy. Az kdyz prisel, tak manza rekl, ze ta cerna bude v lete asi blba, ze by byl lepsi sedivy. no ale uz to vracet nebudeme, mne se ta cerna kombinace libi, je takova elegantni (no to se nam bude na prochazky do lesa hodit 😀 )
Jo a taky vam ten kocar "smrdi"? ja ho uz tyden vetram na balkone a kdyz ho vecer dam zas do bytu, tak stejne brzo smrdi. Doufam, ze to casem vycichne. jsem rada, ze ho uz mame doma. Mit ho slozeny nekde u rodicu a pak tohle vsechno zjistovat za pochodu s miminem v ruce by se mi asi nechtelo...