Kočárek Alu Sprint Mikrus. Máte zkušenost?

kachnik
11. zář 2007

Máte některá s touto trojkombinací zkušenost? Jen jsem našla, že je to napodobenina Mutsy a že je snad polské výrobky? Co říkáte na polské výrobky? Našla jsem, že i X-lander jsou polské.... 😒 Už nevím, jaký kočár vybrat. Chtěla jsem raději čtyřkolku, nějak se té trojkolky bojím, dále chci přenosnou korbu, protože budeme ukládat spodek do auta, nemáme výtah a celý kočár do 2.patra nevytáhnu a stejně ho neuskladním v bytě. Pak jsem chtěla přední kolečka s aretací.
http://www.darababy.cz/zbozi/mikrus-alu-sprint

schnek
5. črc 2008

no tak uvidíme, ještě mám čas... a adaptér na korbu a na sedačku je jinej nebo stejnej?

poppy
5. črc 2008

jinej. my měli na autosedačce adaptéry na stálo.

schnek
5. črc 2008

aha, no tak asi objednám kočár a uvidím... asi si ho omrknu, až budu v Brně

martinka81
5. črc 2008

My zas máme na korbě napevno a k sedačce jsou volné.

schnek
6. črc 2008

tak mi jedna hodná mamina z MMB poslal fotku. Je to fakt něco úplně jinýho než obvykle... ale podle mě by si šikovnej taťka moh poradit, něco doma vyrobit nebo ty adaptéry trochu upravit. každopádně jen co bude koupě kočárku aktuální, jdu do něj 😵 moc se mi líbí ten béžový pruhovaný 😉

kubinkov
25. črc 2008

Možná se zpožděním, ale mi kočárek používáme 7 měsíců a bez problémů. Malý není žádné tintítko ( 70 cm) a jezdíme stále s hlubokou korbou a nožičky nekrčí a nikam nesjíždí. Korba není nijak nakloněná. Adaptéry na autosedačku používám velmi často a omlácené nejsou a nevím, jak bych je mohla poškodit, prostě se nacvaknou na podvozek a do nich se nacvakne autosedačka. I s malým v sedačce to není problém. Ve sporťáku jsme jeli zatím jen párkrát na chalupě, kde ho máme uložený, než ho budeme potřebovat, a je možná užší, ale větší dítko už se v kočárku nepotřebuje převalovat, spíš kouká kolem. Mě ten kočárek vyhovuje úplně a mohu ho doporučit s čistým svědomím. Jestli Vás bude něco dalšího zajímat tak napište. ( Chtěla jsem verzi, kterou neměli v katalogu a bez řečí, ochotně a bez příplatku nám ji udělali, i všechny doplňky. Mám kočár celý tmavě modrý.)

kamikaut
27. črc 2008

kubinkov: Ahoj - chtěl bych moc poprosit - mohla bys změřit tu sportovní sedačku na šířku - v prostoru, kde má dle této diskuze být míň místa - chtěl bych to porovnat - děkuju moc..

schnek
27. črc 2008

kubinkov, to znamená, že sis řekla, že bys chtěla celý modrý a prostě ti ho tak udělali? kdes ho kupovala?

martinaak
31. črc 2008

Pro zajímavce píšu rozměry sporťákové korbičky - šíře: 30cm, záda výška 37cm. Hluboká korba je fakt veliká, prostorná, ale v zimě se sporťákem a fusakem je tam dítko narvané.

map07
31. črc 2008

Tenhle kočárek je i pro mě jedním z tipů. Jsme sice teprve na začátku těhu, ale po kočárcích jsem koukala ještě před otěhotněním 😀 Chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s tím natáčecím podvozkem. Určitě je to super, když je mimčo malé, ale co pak, když už přibírá na váze? Myslíte, že se bude dál ovládat v pohodě? A co ta sportovní sedačka? Šířka 30 cm se mi zdá hodně málo (ikdyž uvádějí nějakých 33 myslím, ale realita může být jiná). Mimčo bychom měli mít v březnu, tak aby další zimu tam nebylo jako sardinka 🙄 Co myslíte?

schnek
31. črc 2008

na netu píšou šířku 34cm, já měla teď XlanderXA, ten má naživo 30cm a malej se mi tam vešel, je teda pravda, že malej drobek, ale i tak je to podle mě normální rozměr 😉 jinak myslím, že tím, že vlastně madlo jde rovnou ke kolům a tím řídíš tu nápravu, tak váha dítěte nebude problém, já do něj jdu 😉

natalien
31. črc 2008

Ta šířka je fakt 34cm, našla jsem fotku i s metrem, když jsem ho prodávala 😉 na délku má opravdu 76cm.

map07
1. srp 2008

Asi máte holky pravdu, ta šířka jestli je takováhle, je opravdu takový ten standard, tak to by bylo super. Ale radši jsem se ptala, hledala jsem různý diskuze a hlubokou korbu všude hoooodně chválili, ale na sporťáček nadávali 😢 Jo a nevíte jak je to u sporťáku s polohováním? Někdo mi psal, že jde jen vpodstatě do lehu nebo úplného sedu 🙄 To jsem rejpal co 😅 No chtěla bych pro mimíse to nejpohodlnější.

schnek
1. srp 2008

map, Xlander má polohování postupný, vzadu je takovej pásek, kterej utahuješ nebo povoluješ a abych řekla pravdu, nic než leh nebo sed jsem nepoužívala 😀 buď dítě spí a leží, nebo je vzhůru a kouká a sedí 😉 u golfek mám 3 polohy a taky používám jenom sed nebo leh 😉

map07
1. srp 2008

No ono každé dítko je jiné. Já vím zase že mi jedna kolegyňka vyprávěla, jak jejich prcek když seděl a začal usínat, dali mu to do lehu, ale v tu chvíli šílený řev, prostě potřeboval něco mezi a pak byl klid. Ale jinak mě to právě taky ani nenapadlo - prostě buď bude koukat nebo chrupčit 😀 Já jsem fakt zvědavka, ale nevíte někdo, kde by byl tenhle kočárek k vidění? Na diskuzi emimino psala jedna mamina o nějakém krámu v Kladně, ale nepodařilo se mi získat kontakt (diskuze už byla stará ☹ )

schnek
1. srp 2008

co jsem četla, tak by měl mít sporťák 3 polohy 😉 takže to tipuju na sed, leh a pololeh 😉 na MMB je několik prodejců, já si ho asi omrknu v Brně, v září budeme mít tamtudy cestu 😉

schnek
1. srp 2008

jo a do vyhledávače si napiš jenom alu sprint, mikrus to nenajde 😉

schnek
1. srp 2008

zrovna koukám, že jeden prodejce je v Dobříši, to by šlo, to není tak daleko 😉

map07
1. srp 2008

Tý joo, ty jsi holka šikovná 😉 Já právě furt zadávala mikrus alu sprint a ono prd, jen inzeráty a žádné obchody, kde bychom ho mohli sčíhnout. Dobříš by byla OK. No zatím sbíráme tipy a až tak na zimu se začneme porozhlížet víc. Nevíš, kdy tak výrobci vytáhnou nové kolekce? Člověk se v tom vůbec neorientuje.Jestli je to před koncem roku nebo až opravdu v novém roce..

schnek
1. srp 2008

já už to tam nějakou dobu očumuju 😉 😀 tak to netuším, mě se zatím asi nejvíc líbí béžový pruhovaný, víc se o to začnu zajímat po novým roce 😉 Spíš se teď sháním po někom, kdo je šikovnej na ruce a¨byl by schpnej mi udělat adaptér na utosedačku, kterou máme po prvním synovi. Kamrádky přítel je truhlář, tak snad...

map07
1. srp 2008

Já tu Dobříš nemůžu najít! 😠 Mě se zase líbí kombinace světle modrá s tmavě modrou, no a máme oba rádi červenou, tak ty jsou pro mě krásný, ale trošku se u červené bojím vyšisování. Tak to nevím, kdo ti s tím adaptérem pomůže, chce to nějakýho domácího kutila 😝

schnek
1. srp 2008

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14677453&ta...

no právě myslím, že truhlář by to zvládnou moh, jde jenom o obdelník a trohu ho vytvarovat 😉

map07
1. srp 2008

Vůbec si tedy nedovedu představit, jak to může vypadat. To se udělá ze dřeva?! Můj MM je taky truhlář a nějak si nedovedu představit, jak mi vyrábí adaptér ke kočárku 😀 No ale třeba to bude raz dva hotový, uvidíš, za zeptání nic nedáš.Jdu juknout na ten odkázek - díííííky.
jo a ještě dotázek - schnek, ty jsi viděla někde někoho s tímhle kočárkem? U nás v okolí ho vůbec nikdo nemá, což je na jednu stranu super, ale na druhou nemám koho odchytit 😝 , ale připadá mi, že se o něc začíná zajímat čím dál více lidí, ale ještě s ním není tolik zkušeností. No uvidíme, čásek ještě máme 😀

schnek
1. srp 2008

vidět jsem ho neviděla, ale to je podle mě stejně jedno. První kočár jsem koupila takovej, že i když jsem se ho v krámu naokukovala a naprohlížela do aleluja, tak stejně za 3 měsíce šel z baráku 😅 Xlander jsem kupovala podle obrázku v časopise 😀 takže i teď vybírám podle funkčnosti (plus požadavků ze zkušenosti) a referencí a když si ho objednám a přijde mi, že není dobrej, tak ho zase vrátím 😉 ty adaptéry na mikrus vypadají jinak než třeba na ten Xlander a naše sedačka by tam nesedla, prostě se musí udělat. myslím, že když se udělají z tvrdýho dřeva, tak to bude ok 😉 kdybych neměla takovou sedačku, co mám, tak na to kašlu a koupím tu jejich,ale já si tu svojí chci nechat 😉

map07
1. srp 2008

No to je pochopitelný 😉 Když to půjde vyrobit, bude to určo ta nejlepší varianta.

schnek
1. srp 2008

doufám, že jo, pro mě je to jedno z kriterií, že na kočár musí sedět ta naše sedačka 😉

schnek
1. srp 2008

tak jsem napsala dotaz do Eshopu a vzdálenost mezi adaptéry je stejná jako na Xlanderu 😵

map07
1. srp 2008

No vidíš to! Však ono to klapne 😉

map07
1. srp 2008

http://www.kocarkynec.com/
tady jsem našla fotky kočárku z více úhlů pohledu 😉

schnek
1. srp 2008

jo, tam jsou pěkně vidět 😉