Kočárek Alu Sprint Mikrus. Máte zkušenost?

kachnik
11. zář 2007

Máte některá s touto trojkombinací zkušenost? Jen jsem našla, že je to napodobenina Mutsy a že je snad polské výrobky? Co říkáte na polské výrobky? Našla jsem, že i X-lander jsou polské.... 😒 Už nevím, jaký kočár vybrat. Chtěla jsem raději čtyřkolku, nějak se té trojkolky bojím, dále chci přenosnou korbu, protože budeme ukládat spodek do auta, nemáme výtah a celý kočár do 2.patra nevytáhnu a stejně ho neuskladním v bytě. Pak jsem chtěla přední kolečka s aretací.
http://www.darababy.cz/zbozi/mikrus-alu-sprint

martinaak
1. srp 2008

Přidám maminky moji další špatnou zkoušenost. Jedná se o autosedačku. Má divný úhel pro mimi, náš tam řval. Jedna mamča u nás ve městě si Mikruse koupila a malá jí v sedačce taky řvala. Jinak ta náprava je bezva a i s těžším mimčem není problém. Jen v zimě suště mamči kola, reznou!!!

martulinka.j
5. srp 2008

Maminky, je to snad nejlepší kočárek, co může být. Kdybych nečekala brzo druhé dítě a ještě k tomu holčičku (měla jsem modrý), tak bych si ho nechala. Nikdy nebyl žádný problém. Hluboká korba fakt obr (naše dítko nebyl drobek) a vydržel v ní fakt dlouho. Vřele ho všem doporučuji!!!!!I po cenové stránce si myslím, že levnější neseženete, když jde na podvozek vlastně i autosedačka!

schnek
5. srp 2008

hele, kočky, já se teď bavím na tématu o Mutsy a tam mi jedna mamina psala, že viděla, že se pod dítětem, když už je větší a víc váží potom prohýbá konstrukce a že ne jenom jednou, co to viděla.... já bych si raději pořídila Mutsy, ale 20 tis fakt nemám a kočár chci novej... máte s tím některá zkušenost?

martulinka.j
5. srp 2008

Schnek: tak na jiných diskusích si maminky stěžují, že má Mutsy malou korbu, a že za ty prachy a dost poruch, ale to asi záleží na tom, jaký kus se koupí. Je to asi u všeho stejný. Já s Mikrusem neměla nic takového, co se tu píše. Mladej má teď 11kg a vejde se tam v poho a žádný prohýbání pod ním teda nenacházím. Spíš už se nechce vozit 😀

schnek
5. srp 2008

jo, tak dobrý, já s tím hrozně bojuju, jestli novej Micrus nebo jetej Mutsy, chjo, mám hlavu jak meloun 😅 ještě že mám tolik času 😀

martulinka.j
5. srp 2008

Schnek: koukám, že jsi někde z Plzně. Kdyby to nebylo tak daleko, tak tu mám jednoho Mikruse na prodej. 😉 No a termín máš v dobnu...Tak to ještě vybírej, přebírej, já druhý čekám v prosinci. 🙂

schnek
5. srp 2008

martul, to prodáváš svůj nebo máš bazar? a kde? my celkem cestujeme 😉

kubinkov
5. srp 2008

schnek: Ano, řekla jsem, že by se mi líbil celý tmavě modrý a udělali mi ho. Kupovala jsem ho v Pardubicích v Hronovické ulici, čekala jsem na něj asi čtyři týdny, ale nevadilo to, protože jsem ho kupovala s časovou rezervou.
Jen k těm adaptérům na autosedačku: Asi bych moc neexperimentovala se " samodomo", uvědomte si, že adaptéry musí udržet nejen sedačku, ale i miminko. A jakmile má prcek třeba 8 kg, je to docela velká páka na malé ploše... To je snad lepší nedomýšlet. Za těch 1800.- za autosedačku to zaručeně nestojí. 😉

schnek
5. srp 2008

tak to je supr 😉 já ale chci na to tu svojí 😉 a nemyslím, že plastovej kus je nenahraditelněj třeba tvrdým dřevem 😉 a sedačku si tu navíc moc nepochvalujou 😉

kubinkov
6. srp 2008

My s autosedačkou nemáme problém. Je podle mě dobře tvarovaná i polstrovaná. Malý v ní spí a sedí a nijak se nekroutí ani nehroutí. Pásy se snadno a pohodlně nastavují. Proti Maxi Cosi máme lepší boudičku. Alespoň co jsem viděla.

schnek
6. srp 2008

já nemám maxi cosi, ale BeSafe, ale ta má stejnej typ adaptérů, jako MC a taky se většinou všude píše a BS ne, takže já se vždycky jak trubka ptám na usazení MC a pak vysvětluju o BS 😀 a co je to nejpodstatnější, BS jde při použití na podvozku položit naležato, tzn, že v ní dítě leží a není v takový tý klasický sedačkový poloze 😉 proto mě nahlodává Mutsy 😉

martulinka.j
6. srp 2008

Schnek: prodávám jetý jen námi, kupovaný v 3/07, barvička tmavěmodrá v kombinaci se světle modrou. Jen čekáme holku! Huráááá 😀 A vůbec netuším, zda ten náš kluk bude chtít chodit po svých, nebo budu potřebovat tandem. Takže čím míň vozítek doma budeme mít, tím líp. Navíc tu máme strááášně málo místa. Podvozek od Mikruse je v garáži a boudy doma na skříni, jinak by utrpěly újmu jak od kluka, tak od psa. Dostat pak chlupy z retrívra dolů to je docela záhul 😖

martulinka.j
6. srp 2008

Schnek: jinak oblast Ústeckoorlicko. 😉

schnek
6. srp 2008

aha, tak já doufám, že čekáme holčičku 😀 líbí se mi kombinace vínový nebo modrý + béžová a potom jsem na MMB viděla béžový pruhovaný a taky se mi líbil 😉 UO - tak to je pro nás asi fakt úplně mimo směr 😅

martulinka.j
7. srp 2008

Schnek: na MMB ho prodávám, ale zatím neúspěšně. ☹ Potřebuji ho co nejdřív prodat, už teď se tu fakt nehneme. 😒

swow
10. srp 2008

Dobrý den. Tento kočárek jsme koupili přes inzerát a bohužel nám byl dodán bez návodu 😖 Nevíme si rady s jeho skládáním. Poradil by nám někdo alespoň přibližne jak na to? 😵

kubinkov
10. srp 2008

Po sundání korbičky vytáhněte nahoru plastové kroužky na obou stranách konstrukce a mírně zatlačte na celou konstukci dolů. Posun na konstrukci není nijak výrazný, cca 0,5 cm. Přeji Vám úspěch.

blahovymalicek
11. srp 2008

znamena to teda, ze podvozek nejde temer slozit? 😒

kubinkov
11. srp 2008

blahovymalicek: prohlédněte si to někde na internetu 😉

map07
12. srp 2008

Ale kde? Tam kde jsem viděla složený podvozek se mi zdálo, že se právě dá složit úplně krásně - na docela malé rozměry, alespoň to podle obrázku tak vypadlo 😖

kubinkov
12. srp 2008

ale samozřejmě, že se dá krásně složit, jen jsem to asi špatně popsala. ☹

map07
12. srp 2008

ufff, to sem si oddychla 😀 No mě se tenhle kočárek líbí čím dál tím víc, jen holky, prý se tenhle kočárek nedá houpat a já nevím nevím, když vidím, jak švagrová houpe kočárem aby mimíse uklidnila...Byla to jedna moje podmínka na kočárek, ale ono asi nejde mít vše v jednom 😠 No ještě máme móóóře času a věřím, že než my si miminko přivezeme domů, určitě už tenhle kočárek snad bude mít ozkoušeno víc maminek - samozřejmě s kladnými zkušenostmi 😀 😝

map07
14. srp 2008

Holkýýýý, tak jak to vidíte s tím houpáním? Myslíte, že je to fakt tak nutný?

kubinkov
14. srp 2008

Alu sprint se nehoupe, ale taky není úplně " natvrdo" jako některé kočárky. On se tak pohupuje a nám to tak vyhovuje. Myslím, že houpání nění úplně nutný. Jde o zvyk mimča. 😉

map07
15. srp 2008

no jedna holčina mi napsala, že dokonce v návodu je napsáno, že se houpat nesmí, že je to zakázané. Tak já právě jsem z toho taková zmatená, protože jinak jsem četla od některých holek, že s ním trošičku houpat jde. kubinkov: máš možnost přirovnat houpání tohohle kočárku k houpání nějaké jiné značky? Já vím, že to zní hloupě, ale prostě nějaké srovnání - třeba houpe víc než x-lander?

zdenicka
15. srp 2008

malinko houpe, ale mylsim sim, ze zakezi na tom jak si naucic mimi.My jsme zvykly jezdit pres vymoly a,nerovnosti, travu apd a pekne ji to udrnca.

kubinkov
15. srp 2008

Map, bohužel to porovnat nemůžu, protože nemám možnost, ale Mikrus mají v mnoha obchodech a tak to vyzkoušej. Já ho chtěla koupit i bez houpání a příjemně mě pak překvapilo, že trošku houpe. A opravdu je v návodu, že se houpat nesmí, ale my se pohupujeme víc něž 7 měsícu a dobrý. Ono třeba asi nelze úplně zabránit pohupování při výjezdu na chodník apod.

map07
15. srp 2008

No tak když kočárek takhle zvládá hezky nerovnosti terénu, tak to mude určitě v pohodě. Určitě zůstane jedním z našich favoritů a po zimě uvidíme co pořídíme 😉

map07
10. zář 2008

Ahojky holky, tak po nějakém čase zase trošku obnovím diskuzi. Mám na vás dotázek - hlavně na uživatelky, co už Mikruse máte 😀 , v diskuzi o Mutsy jsem četla, jak tam nějaká holčina psala, jak někdy tyhle Mikrusy viděla a že vypadly nově, ale už šíleně vrzaly? Co si o tom myslíte? Setkaly jste se s tím? Nějakýmu povrzávání asi nezabráním, ale i tak, abychom pak nevypadali jak když vezeme nějaké harampádí a ne naše zlatíčko 😀 😝

kubinkov
10. zář 2008

Při jízdě ani manipulaci náš mikrus nevrže, ale když s ním zdolávám naše schody seskoky, tak trochu sténá, ale drží 😎 Ale rozhodně to není šílené vrzání. A to takhle po schodech jezdíme denně, což je důsledek architektury 90. let. Navrch huj uvnitř... no škoda mluvit. Ale to sem nepatří. 😖