Kočárek Britax B-Motion 4, je dobrý s hlubokou korbou?

hermina7
9. dub 2014

Ahoj maminky,
prosím o info. Dle diskuzí a recenzí vím, že tento kočárek je super jako sporťák , ale také by mne zajímalo, jestli je dobrý i s hlubokou korbou. Chtěla bych ho používat už od narození prcka. (Nechci mít po bytě sto kočárů). Takže máte nějaké výstupy, zda je na pohodičku i jako korbička? Prostor, praktičnost, zda se korba dá nasadti čelem k mamince...atd.

Děkuju za info.

anettp
17. kvě 2016

@vmm dekuji za nabidku, korbicku uz mam vybranou 🙂

ponickova
12. čer 2016

Holky, prosím vaše zkušenosti. S manželem už máme téměř vybráno - volba s největší pravděpodobností padne na Britax B-Motion 4 plus, ke které přikoupíme hlubokou korbu. Co mě ale stále trochu láme hlavou je ta nemožnost otočit proti i ve směru jízdy. Byl to jeden z mých největších požadavků, přičemž v několika obchodech, které jsme navštívili, mi shodně řekli, že by to jako velký problém neviděli a argumentovali slovy "dítě ve sporťáku se chce stejně dívat na něco jiného, než na vás".

Jaké s tím máte praktické zkušenosti? Vidíte to jako problém? Mnoho maminek, které tuto možnost u jiných kočárku má, mi tvrdí, že to stejně použily jen párkrát, ale stejně pořád přemýšlím nad tímto .... 🙂 Děkuju!

marcicek84
12. čer 2016

@ponickova - malé to vůbec nechybí a nám taky ne, takže za sebe to jako problém nevidím...naopak jsme se byli diváat na golfky a zjistili jsme, že absolutně s tímto sporťákem nepotřebujeme, všechno je o dost více neskladné, prostě na nic, za sebe můžu říct, že kočárek byla dobrá investice...

ponickova
12. čer 2016

@marcicek84: Moc děkuju za zkušenost. To nám jedna prodavačka taky tvrdila, že celkem snadno zastane i golfky.... 🙂

23363
12. čer 2016

My měli taky Britax a jedině, kdy mi vadilo, že se ta sedačka nedá otočit, bylo, když byl opravdu silný vítr. Což zase zas tak často nebylo... 🙂

rousse
12. čer 2016

@ponickova no já měla základní požadavek stejný a koupili jsme kvůli tomu naprsto nepraktickou 3kombinaci, jejíž sporťák se mi nevlezl do kufru auta a cestování s tím kočárem, který zabral skoro celé auto, bylo fakt peklo. Ale hlavně, že jsem ten sporťák mohla otočit proti směru jízdy - co na tom, že byl těžký jako prase a každý kopec se sporťákem byl jak půl hoďky ve fitku. Tak jsem nakonec koupila BabyJoggera, který funguje na stejném principu jako Britax Bmotion a lepší kočár jsem fakt neviděla. Tyhle kočárky jsou na cestování fakt bezkonkurenční. A nejen na cestování - lehoučký (děcko ve sporťáku už fakt něco váží, takže každé ušetřené kilo je super), praktický, skladný. S tím původním sporťákem jsem jezdila jen 2 měsíce a z toho proti směru jízdy malá strávila jen měsíc, protože pak už si mohla hlavu ukroutit a věčně visela z kočáru ven, jak sledovala všechno kolem. Za mě: neváhejte. 😎

ponickova
12. čer 2016

@rousse:
Moc děkuju za vaši zkušenost!! Já měla původně taky jiného favorita a přesně - pro mě to byl jeden ze základních požadavků. Když se mě na to pak prodavačka ptala a já se dušovala, že prý "abych na miminko viděla a ono na mě", tak se jen laskavě usmála a říkala přesně, co vy - že děti si stejně často mohou ukroutit hlavu, jak vykukují. 😀

rousse
12. čer 2016

@ponickova ono stejně spoustu věcí poznáte opravdu až "v terénu s děckem", že ty požadavky na kočár před 1. porodem jsou fakt na zasmátí 😀 na druhé jsem rozhodnutá sporťák nechat tenhle (je fakt super, lehký, praktický - golfky ani neplánuju pořídit, takže ušetříme a nebude další krám v chalupě) a hluboký koupím zvlášť - tam prostě chci odpružení a fakt co největší korbu - při 1. nákupu kočáru jsem tohle neřešila a pak až v praxi jsem pochopila, že třeba tohle je daleko důležitější než nějaký pitomý otáčení - když se vám děcko nevleze ve 3 měsících do hlubokého 😀

ponickova
12. čer 2016

😀 Jo jo, to mi přesně říkala ta prodavačka: "Ach ty maminky, co čekají první děťátko" 😀

rousse
12. čer 2016

@ponickova true story 😀

pekackova
14. čer 2016

@ponickova jestli chcete vidět na miminko, tak se dá odepnout kousek stříšky - je to na suchý zip. Každopádně jak už tu několikrát padlo, dítko se chce koukat ven a ne na vás. Za mně je britax b motion nejlepší volba, lehký, skladný a dá se s ním i do terénu.

ponickova
14. čer 2016

@pekackova: Moc děkuju i vám za ujištění. 🙂 Určitě do něj půjdeme. Teď jen vybrat vhodnou barvu 🙂

pekackova
14. čer 2016

@ponickova my máme limitovanou edici hiden treasure a dcera může na barevných kostičkách oči nechat.

wwblackww
4. črc 2016

Mame uz koupeny sportak b-motion 4 a budem kupovat korbu. Je v cene i plastenka na korbu, nebo se kupuje zvlast? Respektive jaka plastenka by na korbu Britax pasovala 🙂 diky za rady

babub
13. črc 2016

nevíte někdo jestli se na b-motion dá sehnat adaptér na vajíčko maxi-cosi?

bbibianca
8. srp 2016

Zdravim, mame britax b-motion sportak a jsem na pradky z polohovani. Jde blbe do sedu. Msly je tsm vzdy sikmo. Nevi nekdo jak to vyresit. Snazim se utahovat pasky stejnomwrne ale... je to zkrarka na oendrek

sarabi86
8. srp 2016

@wwblackww plášštěnka ke korbičce byla 🙂

babub
8. srp 2016

Kdyby to ještě někdo potřeboval, tak adaptéry na autosedačku maxi-cosi pebble pro B-motion existuje. Je to ten samý jako na affinty nebo smile. Paní v obchodě to vyzkoušela a sedí skvěle.

kjajule
17. srp 2016

@babub opravdu to tak je? že adaptér na affinity pasuje na b-motion a autosedačku pebble? U b-motion plus by to mělo být asi stjené že ?

babub
17. srp 2016

určitě, prostě použiješ adaptéry z hluboké korbičky na podvozek a do toho nacvakneš ty adaptéry k autosedačce. Snad jsou stejné (a levnější) od x-lander, ale neměla jsem odvahu to zkoušet skrz případnou reklamaci.

kjajule
17. srp 2016

@babub Takže tam pak máš dvoje adaptery? Jedny na podvozku na korbu a druhé na sedačce?

reinne
17. srp 2016

B Motion s hlubokou korbou v pohodě. Ale jako sporťák katastrofa. Nedá se otočit sezení a kočárek je dost nízko. Když dítě vyroste z korbičky není dle mého ještě připrveno na Bmotion sporťák., plave v něm. U nás letěl sporťák po 2 týdnech z domu. Lépe mi vychází Britax Smile, ale ten jsem vracela, hrozně vrzal. Nicméně Britax GO je super, je skvěle odpružené. Dá se v akci pořídit za slušnou cenu. Co má Britax fajn je autosedačka, ale tam to chce připlatit za SHR II. Naklapávání a sundávání jednou rukou je bezkonkurenční.

babub
19. srp 2016

@kjajule jak říkáš 🙂

alenakm
2. zář 2016

@ponickova dobrý den, chci se zeptat, zda jste nakonec pořídila britax b-motion 4 plus a zda jste spokojena i s kočárem s korbou?

jerseyfox
3. říj 2016

Hezky den, prosim o radu, mame b-motion a sjely se na zadni kolecka, tak, ze uz tam vykukuje nejaky jako vyplet ci co, a shanime alternativu porizeni celych kolecek za 1200... neresil uz nekdo takovy proble? v cyklo servisech rikaji, ze ac to maji psane jako velikost 10" tak to neni a 12" by uz bylo zase moc... dekuji za radu

maks
11. led 2019

Ahojky, budu prodávat adaptéry na vajíčko Cybex ke kočárku Britax B-motion, kdyby měl někdo zájem, prosím sz