Kočárek do terénu s ruční brzdou, poraďte

bajuchilli
22. pro 2016

Dobrý den, poraďte prosím. Rozhlížím se po kočárku. Moje představa je, aby byl stabilní, do terénu a nebyl problém s ním vyjet někam na nezpevněnou cestu, chtěla bych ruční brzdu a ideálně čtyřkolka. Ještě se v tom moc neorientuji, ale připadá mi, že takových není moc výběr. Děkuji za rady a zkušenosti 🙂

teraolli
22. pro 2016

TFK X4 🙂.

absintka19
22. pro 2016

@bajuchilli tfk joggster, da se trojkombinace s korbou a vajickem,je i jako 3 i 4 kolka, do terenu i do mesta je super, mam otestovano a bude to nase volba 🙂

acikra
22. pro 2016

Skús pohľadať na bambino.sk, ak si tam nevyberieš, určite si aspoň popozeraj čo a ako, ktorý je najlepší, sú tam aj recenzie takže ti to pomôže (prípadne skús aj so zľavou http://www.kuponyzdarma.sk/bambino-sk/ ak si vyberieš aj iné veci, nech ti to strhne pár korún), síce je to slovenský e-shop, no zatiaľ pre mňa najlepší.

teraolli
22. pro 2016

@absintka19 TFK je super volba. Jezdím s TFK X3 už dva roky a neměnila bych 🙂.

majaaa82
22. pro 2016

@bajuchilli za me Jané Crosswalk ve variante s vycvakavaci korbou. 😉

lucyp13
22. pro 2016

@majaaa82 to má ale každý cross ne?

lu_ta
22. pro 2016

Hartan

paji85
22. pro 2016

thule urban glide, my s jeho verzí pro dvě děti dali všechny horské túry v Krkonoších, včetně výšlapů a hřebenovek

absintka19
22. pro 2016

@paji85 tam se mi nelibi ze se sportak prekryva s korbou, jinak vypada jakz tak :( skoda

paji85
22. pro 2016

@absintka19 ahaa, tak my měli jen sporťák :/ s korbou jsem to neviděla, ale jinak super dokonce i ten dvoj v pohodě v kufru s věcma pro 4 na celou dovolenou a projede vše. Je fakt zase že ale takový brutální teren, co jsme jezdili my, by stejně pro mimčo v korbičce bylo o život :D

makronka222
22. pro 2016

Sice 3kolka ale vepredu zdvojene kolo, jde zaeretovat, rucni brzda - casualplay. Vyjeli jsme s tim i prisernej bahnitej krpal. Mam male auto i byt a skvele skladny, da se slozeny postavit na zadni kola takze jsem ho pichla ke zdi a bylo

absintka19
22. pro 2016

@paji85 to jo 🙂 korbicka ne do terenu, jen nechci kupovat kocarek a golfac zvlast, ale jako 3v1 🙂 takze zatim vede tfk, kdyby jste neco nasla klidne prosim pisnete, potrebuji aby to zvladlo 3 deticky po sobe minimalne a do terenu taky, kola si samozrejme po vyjeti vymenime ;)

zaji
22. pro 2016

baby jogger, je to teda 3 kolka, ale třeba ve sněhu projede víc, protože má 3 stopy, ne 4 od zúžené přední části podvozku. Navíc je lehký, oproti třeba Hartanu - je to dáno tím, že nemá otočnou sedačku, proto je lehčí a stabilnější, má těžiště na zadních kolech. Jeli jsme s ním i hřebenovku ve 3000 m.n.m. má ruční brzdu (summit v základu, elite se dá koupit bez i s brzdou)
Ještě bych jako plus uvedla, že má super velkou stříšku, která stíní proti větru, slunci.
mě se osvědčilo: hluboký kočárek samostatně, klidně i po jednom miminku, 4 kolku, houpací na 6-7 měsíců a potom bytelný sporťák

absintka19
22. pro 2016

@zaji a to se da i jako 3v1 poridit? Nevite z jakeho materialu je konstrukce? Na webu jsem to nenasla

vesanus
22. pro 2016

Za mě Peg Perego Cross, splnuje vše až na to že má 3 kola... Ale je vážně stabilní a hlavně opravdu lehký a snadno ovladatelný. Ta lehkost se sakra pozná když člověk šupajdí dolu z kopce po kořenech hlava nehlava, je rozdíl jestli mě dolu táhne 10 či 15 kilo 😀 a bez ruční brzdy ci to už vůbec neumím představit... Předtím jsem měla xlandera se 4 pevnýma kolama (XA tuším?) a katastrofa proti tomuto ve všech směrech... jako terén jako takový dobrý, ale ta váha a strašlivá ovladatelnost! Jsem myslela že kočár táhne mě ne naopak... (jsem teda prcek, 155 cm a 45 kg tak to je i tím dost, vím...). Neříkám že PP Cross je vyloženě terénní kočár, je to takový kompromis, ale velmi slušný kompromis. Chodíme denně po lesoparcích (u nás jsou to takové pralesíky, žádné vyhlazené prašné cestičky) a vážně si ho nemůžu vynachválit 🙂

zaji
22. pro 2016

@absintka19 to nevím, mám jeden kousek doma, řekla bych že je to materiál jako na jízdní kola, nějaká odlehčená slitina ...

agar
22. pro 2016

Sice tříkolka, ale s ruční brzdou Baby Jogger Summit. Do terénu ideální. Kompromis pak Baby Jogger City Elite, ten mám jà a nemůžu si ho vynachválit. Na oba si můžeš poŕídit korbičku. Osobně jsem měla hluboký starší čtyřkolák (malá je do 8. měsíců odnošená, tak stejně téměř nepoužitý), pak jsme přešli na sporťák. Ideální kombinace stejně asi neexistuje, skoro všechny maminy v mém okolí pŕi přechodu na sporťák z kombinace ho hned prodávaly a kupovaly lehčí ... atd.

calabasa
23. pro 2016

Naprosto souhlasím s Agar nade mnou. Kombinace nejsou podle mne dobré. Taky jsem měla klasický čtyřkolový houpák (Inglesinu) a pak BJ Summit. Neuvěřitelné skládání a snadná jízda. Brala jsem ho do MHD i Prahy. Kdyby kombinaci, asi jdu do Easywalkeru. To by byla čtyřkolka. Znám ho jako mono i dvoukočár, fakt dobrý a kvalitní.

rousse
23. pro 2016

Za mě určitě babyjogger. Začínali jsme s 3-kombinací a něco tak strašně nepraktického, neskladného a těžkého jsem neviděla. Pak jsem vzala do ruky BJ a nevěřila jsem vlastním očím. Je to sice 3-kolka, ale projede fakt všechno, velký kola (máme city elite, takže nenafukovací, ale měkké a nehrkající - teď na Mikulášském jarmarku jsme najeli na připínáček a byla jsem za nenafukovací fakt moc ráda🙂, geniální věc na cestování (už s náma byl i u moře letadlem - tam, když jsem viděla, jak si malá hoví v pohodlném kočáru a není v minigolfkách, to jsem za něj byla taky moc ráda) - jo a jezdil i po pláži😀

marketa11112
23. pro 2016

mam tfk a jsem moc spokojena..anavic je super prostorny pro velke deti..

hankaros
23. pro 2016

Tfk joggster. Jen doporucuji korbu multifix, lze jako sportak vozit proti smeru jizdy.

tinka_webber
23. pro 2016

Já osobně mám Baby jogger summit, ale kamarádka má Herqules raptor 3 spin a terén projede jakýkoli. Je to sice poměrně těžký kočárek (má kolem 15ti kilo), sehnat se dá jen jako bazarový, ale má i spoustu výhod
- super upínací systém hluboké korby a sporťáku
- velkou hlubokou korbu
- je vhodný pro různě velké rodiče
- má spoustu postranních kapsiček a velký koš
- má nenafukovací kola
- dobré odpružení zadních kol
- dlouhou stříšku na obou variantách

Herqules dělal i kočárky se 4 nebo 6 koly.

rebe
23. pro 2016

Hartan topline S. Je sice těžší, ale promyšlený a neskutečně ovladatelný a projede všechno.