Kočárek Jané Nomád. Máte zkušenost?

alis
19. únor 2007

Jaký je, máte s ním zkušenosti? Je stabilní?
Máte zkušenosti s kočárky značky Jané??

Sice teprve začínáme se snažilkováním, ale už teď mě to nedá a koukám na net a beru inspiraci..
Díky 🙂

lamarika
19. čer 2010

@power700 Si pak teda pěkně užiješ až budeš mít obě 😅 To naše je celkem zlatý co se táče spánku. Chodí spinkat v osm a vztává v sedm. Pak ještě po o na dvě až tři hoďky. Tak to snad pujde skloubit pak i s tím druhým rarachem 😀

power700
19. čer 2010

lamarika - dík, jsi zlatá! Krásně jsi mi to vysvětlila. 😉
S tím spaním, dnes už je to s třetí den, co nespí ani po obědě. 🙄

power700
20. črc 2010

Ahoj holky, tak už mám doma (tedy u tchánovců) nomádka. A jsem nadšená, tak doufám, že mi ta radost zůstane a budeme s ježděním spokojení všichni. Naskytla se mi dobrá koupě z druhé ruky a paní mi přidala i skate pro Kristý, když se jí nebude chtít šlapat. 🙂

honzulka
20. črc 2010

power-tak gartulace!!!A kolik jsi za něj dala,jestli se můžu zeptat?Já od něj zatím upustila,protože jelikož mě stejně čeká nejspíš porod CS,tak nebudu moct tahat nic těžkýho,což by i Nomad byl... ☹ Ale pořád ho mám v hlavě schovaný a jak vyrostem z korbičky X-Landera,budu zase hledat... 😀

power700
20. črc 2010

honzulka -- IP. 🙂

pajlin
9. zář 2010

Ahoj,chci se zeptat jakou používáte pláštěnku na hlubokou korbu z kolekce 2008.Sedí tam jen originál,nebo i něco univerzálního?Díky.

slunicko78
28. zář 2010

Ahoj holky,
nevím, jestli je tahle diskuse ještě aktivní.
Ráda bych se zeptala maminek, které mají Nomádka na následující:
- jak se jezdí s kočárkem ve sněhu /je to velký problém/?
- není při jízdě hlučný (takové hrkání jako u golfek)?
- je odpružený - jestli je pro dítě pohlodlné, když třeba jedu přez kostky na náměstí?
Děkuji za odpovědi

musko
29. zář 2010

sluničko - má vačšie kolieska, tak v snehu dobré, trochu hrká, ale nič hrozné a prejazd po kockách nevadí - aspon teda nám nie :o)

lamarika
29. zář 2010

@slunicko78 ve sněhu se s ním jezdit dá. Určo by se lépe jezdilo kdyby neměl ve předu zdvojená kolečka, ale pokud napadnou zase závěje, tak ti bude úplně šumák co máš za kočár. Tak jako tak se ti pojede špatně.
Pokud pojedeš po kostkách, tak ti trochu hrkat bude, ale určo né jak u golfek. Odpružení není jak pérový, ale jízda s ním není ani omylem tvrdá. Syn nikdy neměl problém ani na kostkách a já taky ne.
Dokonce jedna kamarádka co má kočár s nafukovacíma kolama a s pérovým odpružením naznala, že nomád je desetkrát lepší 😉
Jinak já jsem s ním fakt spokojená, takže v něm ještě odvozím i druhé dítko 🙂

slunicko78
7. říj 2010

Holčiny děkuju moc moc za odpověď. Pořád se rozhoduju - našla jsem kočárek PP AT4, bohužel už se nevyrábí a tak se rozhoduju mezi nomádem a peregem. No uvidím. Už z toho blbnu. Tak děkuju.

ivasad.
24. dub 2011

Ahoj, pokusím se obnovit diskusi... 😉 Předělávám si teď kočárek na sporťák, a v návodu píšou, že na spodní patent se má dát plastová krytka, jinak hrozí prodření potahu. Takhle to tam píšou, nic víc, tak jsem z toho jelen. Jakou krytku myslí a na kterej patent? Na ten spodní, jak jsou dva na konstrukci blízko madla?? A ten plast - to myslí jak jsou na zádíčkách sedačky ty pásy s kusem plastu, co se připnou na konstrukci? Vždyť by to bez toho ani nedrželo... nebo jde o jinou krytku? Díky moc 🙂 A prosím lze nějak jednoduše popsat, jak se přidělává korba v autě jako sedačka? Návod k tomu nemám, nikdy jsme to teda nepoužili ale docela mně to zajímá. Vím že dvěma pásy ze stran - jak je to namalované na cedulce v korbě, ale jak dát pás do těch kovových adaptérů, to nevím. Díky 🙂

lamarika
25. dub 2011

@ivasad. jsou to ty plasty z těch pásů jak píšeš, že by to bez nich ani nedrželo 😉
S tou korbou ti neporadím, nikdy jsem tak dítko nevezla. Je to dost nebezpečný 😔

ivasad.
27. dub 2011

@lamarika díky moc 😉 No já právě taky tu korbu jako sedačku nepoužívám, určitě to není jako plnohodnotná autosedačka, i když to má homologaci. Ale jako nouzovka by se to třeba použít dalo - bez autosedačky bych s dítětem nejela ani metr. 😉 Ale tuhle jsem šla (ještě s malou v korbě) v lijáku domů - měla jsem to ještě tak tři kilásky, tak jsem si říkala, kdyby nás tak někdo známý svezl 😀 ty kovové adaptéry jsem měla trvale v kapsičce v korbě. Tak díky za rady, už jsem se trochu lekala, že mi chybí nějaký plastový dílek ke kočárku. Uf. 🙂

lamarika
27. dub 2011

@ivasad. kdepak, máš všechny 😀 Třeba někdo napíše jak se ta korba tam připíná. Nebo to doma vyzkoušejte 😉

ivasad.
24. zář 2011

Holky, nevíte prosím, kde sehnat náhradní zadní kolečka k Nomádu? Dost mi jedno začalo vrzat, jakoby ta guma 😝 Co jsem hledala na netu, tak pořád nacházím jen kolečka na slaloma 🙄

sky.veronika
20. dub 2012

POKUSIM SE OBNOVIT TOTO TEMA. Mate nekdo Jane Nomad ale z kolekce 2012? Jake mate zkusenosti? Zvazujeme jeho koupi, jen jeste nejsem uplne rozhodnuta... 😒

zanet2009
20. dub 2012

@ivasad. Korbičku jsem v autě na zadním sedadle používala a byla jsem s tím max. spokojená.

Tady je návod, akorát teda já jsem měla tu starší korbičku a tam se automob.pás klasicky zacvakl do otvoru. Jinak je poutání stejné.

http://www.jane.es/cz-en#/catalogo-jane/en-el-a...

ivasad.
20. dub 2012

@zanet2009 díky 😉
@sky.veronika podle obrázku mi přijde že ta konstrukce je pořád stejná, že je jen maličko jinak šitý potah. Pokud to tak skutečně je, tak ti ho s klidným srdcem můžu doporučit. Lehoučký, super ovladatelný, skladný, i v celku velká korbička (my máme capazo - na dnešní poměry velikost ujde). Jediné mínus vidím v tom, že je hůř přístupný nákupní košík (ale to už je třeba u novějších modelů vyřešeno, nevím) a to že na nánožníku na sporťák není zip, jako mají např. x-landery, tudíž jsem musela celej nánožník sundat vždy, když se vyndává dítě. Jinak všechno ok, nemám výhrady 😉 Už v něm mám druhé dítě, nebyl důvod se nomáda zbavovat 😵

jennyska
6. srp 2013

Ahoj Maminky,

možná už víte o naší koníkovské wiki knihovničce, kterou si společně tvoříme a máme tak na jednom místě jak obecné informace o daném tématu, tak také zkušenosti 😉 Proto bych Vás chtěla poprosit, když si tady píšete o kočárku Jané Nomad, můžete své zkušenosti s jeho používáním, vhodností pro děti, bezpečnosti apod. vložit do tématu Kočárek Jané Nomad?

Stačí svou zkušenost a nebo doplnění článku napsat zde: https://www.modrykonik.cz/jane-nomad
Ostatním maminkám nebo tatínkům, to určitě pomůže 🙂

Děkuji Vám za sdílení svých zkušeností a přeji fajn den!
Janča
Modrý koník - Asmira team

map07
9. srp 2013

Holky, mám dotázek, nezkoušel jste někdo navléct potah z nomada na slalom? Mělo by to jít, ale mě jde o to, že mám Nomad z roku 2008 a slalom podvozek bych mohla mít starý (asi 2004), ale to by mi nevadilo, chci to jen na vyzkoušení, ale nevím, jestli to dostanu i na tuhle starší adaptérovou verzi (nomada mám bezadaptérového).
Joo a ke zkušenosti s Nomadem, koupila jsem ho z druhé ruky pro druhé dítě a jsem naprosto spokojená! Původně jsem ho hlavně kupovala proto, že starší syn se mi pořádně nevešel do minulého sporťáku, ale stejně z něj brzy vylezl a chtěl jen jezdit na odrážedle, takže kočárku jsme moc neužili, ale chtěla jsem prostornější, což teda Nomad je luxus!!! Fakt že jo co se týče prostoru. Jako v zimě jsme dali kolečkům trošku zabrat, ale i ve sněhu (a že ho letos bylo) se to dalo, ale kolečka fakt dostala zabrat (ale tak je to už starý kočár), ale manžel na to koukal a prý bude stačit vyměnit osičky a budou kolečka ok, měly už docela vůli. Ale jinak je kočár fakt super, mám zadní kola nafukovací, super, prostor - super, lehkost -super, dobře se čistí, jen by mohl trošku víc pružit, nevím, jestli je to tak i u nového nebo je to tím, že je tenhle už dost ježděný a nešetříme ho (zvládne i les, naše ne zrovna ukázkové chodníky, zologická apod). Miluju jeho rozkládání, na jedné ruce držím dítě, druhou rukou ho vytáhnu z kufru auta, nohou odjistím zavírací pojistku a jakoby ho tou jednou rukou nadhodím a on se rozloží a dítě mám přitom pořád na ruce, takže fakt pohoda, i složit ho umím jednou rukou a v druhé mám ročního prcka, ikdyž to už trvá trošku dýl. Prostě fakt spokojenost 😉 ovládá se báječně, asi jako jedinou vadu bych vytkla, že by bouda mohla jít trošku víc předklonit, aby stínila, když dítko sedí, ale dá se to🙂

luciafff
7. dub 2014

Holky chtěla bych obnovit diskuzi 🙂 Je to některá, která má novou verzi 2012 ? Jak jste s ním spokojené ? Co poruchovost ?