Kočárek Mikado Oxford. Máte zkušenost?
Ahoj holky, muzete mi nekdo poradit jestli mate zkusenosti s kocarkem mikado oxford? Videla jsem ho v krame a docela se mi libil a cena je super, jen se bojim, ze je to Polsky vyrobek
Stručné shrnutí
- Mikado Oxford je polská trojkombinace (trojkolka) prodávaná v ČR s cenami v diskusi přibližně od 7 100 do 12 000 Kč v závislosti na prodejci a konfiguraci (příklady: 7 100 Kč v polském obchodě + 1 200 Kč autosedačka; 8 990 Kč hluboký + sport; 10 300 Kč včetně autosedačky a dopravy).
- Kočárek má opakovaně chválené jízdní vlastnosti, nízkou hmotnost a prostornou hlubokou korbičku; uživatelky uvádějí nastavitelnou rukojeť, korbičku položenou kolem 62 cm nad zemí a nosnost kočárku podle záručního listu 20 kg.
- Opakovaný problém v diskuzi je „padání“ boudičky (střechy); uživatelky doporučují dočasné utažení šroubků ručně nebo servisní zásah, před nákupem je proto vhodné zjistit reklamní a servisní podmínky u konkrétního prodejce.
Nejčastější otázky
Q: Kde v ČR lze Mikado Oxford koupit nebo vyzkoušet?
A: V diskuzi jsou uváděny prodejny a e-shopy například Dětské centrum Hostivař (www.detskecentrum.cz), Bobeček (www.bobecek.cz), velkoobchod Slavkov u Opavy / Kocarky-TOM (www.kocarky-tom.cz), Kocárky Liberta (www.kocarkyliberta.cz) a nabídky na mimibazaru a polských stránkách (www.2o2.pl).
Q: Kolik obvykle stojí kompletní sada (hluboký + sport + doplňky / autosedačka)?
A: V diskusi jsou příklady: 8 990 Kč za hluboký + sport + pláštěnka/moskytiéra/brašna/nánožník; autosedačka s adaptérem 1 500 Kč v jednom příspěvku; balíčky u jiných prodejců uváděny 7 100 Kč (polsko) + 1 200 Kč autosedačka, 9 150 Kč kompletně včetně autosedačky.
Q: Jak velká je korbička a jak vysoko je položená nad zemí?
A: Uživatelky uvádějí, že korbička je poměrně prostorná; z diskuze: korbička je podle polských stránek položena cca 62 cm nad zemí a jedna změřená délka korby byla uváděna jako 80 cm; nosnost kočárku je v záruce uvedena 20 kg.
Q: Jak se Oxford chová ve sněhu a na nerovnostech?
A: Více uživatelek zmiňuje dobré chování ve sněhu a na nerovnostech zejména při aretaci předního kolečka a díky nafukovacím kolům; konkrétně bylo doporučeno „aretační“ přední kolečko pro jízdu ve sněhu a terénu.
Q: Vejde se složený Oxford do menšího výtahu nebo do kufru auta?
A: Složené rozměry v jednom měření v diskuzi byly cca délka 97 cm, šířka 68,5 cm (zadní kolečka) a výška 33 cm; zadní rozšířený rozchod ~67 cm může být těsný do starších úzkých výtahů, někteří uživatelé museli kontrolovat rozměry výtahu nebo madlo sklopit.
Q: Co dělat při „padání“ boudičky / stříšky?
A: V diskusi bylo doporučeno nejprve ruční dotažení šroubků (některé uživatelky psaly, že šroubky se uvolňují), vyzkoušet servis kočárků nebo reklamaci u prodejce a případně zámečnický zásah; několik uživatelek řešilo problém u prodejce nebo servisu.
Q: Je možné k Oxfordu nasadit běžné autosedačky a adaptéry existují?
A: Ano, v diskusi jsou zmínky o adaptéru pro autosedačky; konkrétní příklady cen: adaptér za 1 500 Kč uvedený v jednom příspěvku a zmiňovaný adaptér za 380 Kč v jiném příspěvku; autosedačky do 13 kg se v diskusi zmiňují jako běžné řešení pro první měsíce.
Závěry z diskuze
Shoda
- Kočárek Mikado Oxford je v diskusi hodnocen jako lehký, dobře ovladatelný a s prostornou hlubokou korbičkou.
- V balení se běžně uvádí pláštěnka, moskytiéra, brašnička a nánožník; autosedačku a adaptér je možné dokoupit.
- Frontní kolečko lze aretovat a aretace výrazně zlepšuje jízdu ve sněhu nebo terénu.
Sporné názory
- Některé uživatelky řešily padání boudičky a doporučují servis nebo utažení šroubků, zatímco jiné uvádějí, že problém nemají a boudička drží bez zásahů.
- Barvy a dostupnost barevných kombinací: někteří kupující uvádějí, že katalogové barvy se liší od reality a že u některých prodejců lze barvu „navrhnout“, zatímco jiní hlásí omezený výběr vystavených kombinací.
Otevřené otázky
- Jaká je dlouhodobá odolnost konstrukce a komponentů při delším každodenním používání ve městě i v terénu (dlouhodobé zkušenosti není v diskuzi jednotně shrnuta).
- Kdy a v jakém rozsahu budou dostupné nové kolekce barev u českých prodejců (termíny uvedeny nebyly).
Zmíněné značky a firmy
Mikado / Wozki-Mikado, Dětské centrum (Hostivař), Bobeček, Kocárky-TOM, Kocárky Liberta, 2o2.pl, Mimibazar, Batoleshop / Emitex, Kohinor / Bena, Tesco, Firkon, X-Lander, Jané, Bohemia Patron, Bébécar, Graco, Baby Point
Zmíněné produkty a metody
Mikado Oxford (trojkolka), Mikado čtyřkolka (polská varianta), hluboká korbička, sportovní nástavba (sporťák), autosedačka do 13 kg, adaptér k autosedačce, pláštěnka, moskytiéra, nánožník, brašnička, fusak (Aesthetic), aretace předního kolečka pro sníh, nafukovací kola vs. plastová kola, utažení šroubků ručně jako dočasná oprava boudičky, polohování sportovní nástavby do lehu
Místa a osoby
Praha (Hostivař), Litoměřice, Ústí nad Labem, Tábor, Opava, Slavkov u Opavy, Mělník, Český Těšín, Louny, Písek, Ostrava (Vítkovice), Humpolec, Mladá Boleslav, Děčín, Kolín, Tatry
http://eshop.centel.cz/index.php?p=productsMore... tak jsem ho našla i tady. A také píšou, že kola jsou nafukovací (tak snad nejsem jelen, myslí všechny). Já jsem do něj zamilovaná čím dál tím víc 😉
Je krásný. Třeba ti ten podvozek bude vyhovovat 😉 .Mně je hrozně líto, že jsou ty cesty tak devastované, že by se to asi malému nelíbilo ☹
tak my máme nejblíž ke kočárku do Liberty k Mělníku (jak jsem našla ten poslední odkaz), takže bychom se pak jeli na něj podívat tam. JJ, u nás jsou některé chodníky také šílené ale většinou jezdíme po hlavních a ty jsou rovné. A do lesa se bojím ve dne, natož na večer ☹.
Kamko a neviděla jsi ke kočárku autosedačku? Některé fotky ukazují že autosedačka má jenom látku přes madlo, ale já bych chtěla klasickou boudičku.
mirka 775: Jé, to ti opravdu neřeknu. To nevím. Já jsem se o tu autosedačku vůbec nezajímala, protože mám od chicca a jsem s ní moc spokojená. A měla jsem strach, jestli ta sedačka vůbec prošla všemi potřebnými testy. Nkde o tom není ani zmínka. Zkoušela jsem ji najít na internetu a nikde jsem ji nenašla 😒
ferinka: Podívej se na polské stránky : www.tomiko.pl , někdo je tady našel a píšou tam i rozměry. Jestli si dobře pamatuju, tak délka : 80 cm, šířka: 37cm a hloubka 22cm
no s těma kolama jsem fakt blázen
já je neošahávala, ale stojíme u toho kočárku a prodavačka říkala, že jsou plastový
s oxfordem jsem si to určitě nespletla, 100% to byl Boston
ještě jsem teď psala pánovi na Kočárky Tom http://www.kocarky-tom.cz/boston.htm a odepsal, že ty přední jsou opravdu plastová
mně to na tom taky vadí asi jako jediná věc, ale zas prodavačka říkala, že ho doporučuje i do terénu, že je dost odpružený a navíc odpadnul problém s těma menšíma předníma dušema, který prý dost utíkaly
jinak je na pohled a na těch pár metříků co jsem s ním ujela super, prostorná korbička, lehce se sundavá, i madlo mi přišlo lepší než u oxforda, tam mi dost vadily ty gumový vystoupliny, boston ho má úplně hladký, tak snad ale zas nebude v rukavicích ujíždět
je těžký, ono všechno má svoje pro i proti a ideální kočár těžko hledat
holky tam mám pro Vás špatnou zprávu JENOM ZADNÍ JSOU NAFUKOVACÍ, PŘEDNÍ JSOU PLASTOVÁ POGUMOVANÁ. Teď mi psal pán z obchodu Ája, že se moc omlouvá ale že už je o tom informoval dovozce. ŽE nejdříve byla nafukovací všechna, ale museli to změnit ☹. Ale velikostně jsou přední stejná!!!
tak jsme se aspoň dopídili že je to tak ☹
Tak a teď už vůbec nevím. Co prodavačka, to názor. Tady mi zase říkala, že do terénu bude lepší ta trojkolka. Tak já nevím. Akorát co můžu říct z vlastní zkušenosti, tak jsem měla ,dá se říct, stejný podvozek u Hoca a v zimě ve sněhu jsem s ním měla dost problémy. Je tam problém v tom, že ve předu je každé kolčko zvlášť, tzn., každé se točí samostatně, tak jak jsem najela na nerovně upravený chodník, tak každé kolečko se otočilo jinak. To bylo potom nadávání a bojování s kočárkem 😖 . Ale když není sníh, tak je to v pohodě. Ovládá se krásně i jednou rukou.
kremrolka01: to jo, na každém kočárku se něco najde. A pokud si vysněný kočár sama maminka nevyzkouší, tak nemůže koukat na to kdo co říká. Abych řekla upřímně, tak mě ty kolečka neodrazují. Od narození malé jezdíme s plastovkama (jak velký kočár, tak pak sporťák a teď golfky a PROJÍŽDÍME I LESEM). Ale kdybyste si někdo koupil Boston, ráda si přečtu názor 🙂
já ani nemám strach z toho terénu jako právě z toho sněhu, ale tak v nejhorším když napadne nebudem s kočárem vyjíždět, naštěstí ty zimy u nás nejsou tak příšerný 🙂
já mám zimu odzkoušenou s malým sporťákem a projížděli jsme i sněhem. Takže se Bostonu nebojím. U nás na Kladně byla letos zima bez sněhu, sněžilo celkem asi týden (a to maximálně 😀 )
já měla trojkolku, pak sporťák šestikolák a teď mám golfky trojkolku s předním dvojitým kolem. Ještě jsem nevyzkoušela čtyřkolák s otočnými koly (jednoduchými) 😀
Holky, tak jestli myslite, ze nejsou plastova problem, tak dam na vas🙂 Mne sice rikala prodavacka, ze na ne nemela jeste zadne reklamace (u oxfordu), ale zas mi prijde, jestli to treba jako duty plast nemuze prasknout, no fakt tapu🙂)
S tou ctyrkolkou bych se snehu nebala, tedy zas ale nemam zkusenost s plastovyma koleckama... 😢 to bych rekla, ze trojkolka musi byt horsi.
Kremrolko, u ktereho kocarku myslis, ze je tezky...??? vahove jsou ty podvozky stejne.
S tou padajici korbickou to bylo docela caste ze zacatku diskuze, nevim, jestli jste ji procitali od zacatku, ale jine maminy s tim zas nemely problem. Rekla bych, ze by to meli i podle nove kolekce vychytat, mouchy predesleho typu, takze bych se toho aztak nebala, spis me stve, ze tady ted v okoli zadny shop Bostona nema (Mikado), takze si ho nemuzu osahat.
Zatim jsem sehnala nejlevnejsi na Duckovi za 8790,-, coz je super cena, i s vajickem.
To vajco je podle me stejne jako u oxfordu, ten potah zvrchu je jen latka, ne boudicka.
já plastová měla a nebyl s nimi problém, nepraskali - prostě nic. Já půjdu také do Bostonu, moc se mi líbí. A když jsem viděla fotky na polských stránkách, tak ještě víc 🙂
revik: Tak jsem si pročítala diskusi zezačátu a holky tam nic nepíšou, že byjim padala korbička 😖 . Píšou tam jen o střížce (boudičce), že někomu padá, ale že se dá přitáhnout a je vše OK 🙂 . Ty máš zkušenost s tříkolkou, že by vypadávala korba? To jsem slyšela jen od tebe
ahojky, sem tu mezi vámi dneska poprvé. my oxforda máme a není s ním jediný problém. přední kolečka jsou plastová, zadní nafukovací, pokud objednáte u Bobečka(obchod) dostanete jako dárek slunečník- asi i u jiných prodejců. my to máme od tama. máme trojkolku- je to vlastně 4kolka, akorát přední dvě kola jsou u sebe. jezdí se sním perfektně, přizpůsobuje se terénu. problém může nastat když přijedete ke schodům a tam sou ty koleje pro kočár-staré jsou ještě rozdělené, nové už dělají většinou pás. takže předek musíte nadzvednout a couvat. druhý je,že pokud s ním chcete běhat, roztřepe se. přední kolečka(dvě u sebe) kopírují terén a neví na kterou stranu jet... s korbičkou žádný problém. ohledně vajíčka-my si objednali original, stala 2t, ale da se prý koupit i za polovinu od jiného výrobce a pasuje na ten kočár taky. vajíčko korbičku nemá, natahuje se na něj potah. ale je perfektní, krásně v tom můžeme malou houpat a i nazemi kolíbat. má to dobrou úchytku hlavičky-taková vsuvka, když je pak mimi větší dá se to vyndat. nevím co napsat dál, tak snad sem těm co váhají a zvažují trochu pomohla. opravdu sme s ním moc spokojeni a neměnili bychom. 🙂 a ještě ohledně sněhu. my ještě v zimě nejezdili,ale známá jezdila s "trojkolkou" a vůbec žádný problém.
kamka.1: mozna to byla jina diskuze, procitam i jine recenze, ale pokud si dobre pamatuju, bylo to v teto diskuzi. Ruku zato do ohne nedam a bylo to mysleno o korbe.
revik: Bylo to v této diskusi, možná jsi to pochopila jinak. Někdo to tak nazýval, ale bylo to myšleno, jako boudička na korbičce. Holky psaly, že to stačí přitahnout ty šroubky a drží to. Pochybuji, že by s takovým klidem mluvily o padající korbičce. Potom by to byla celkem adrenalinová jízda 😉 .A pochybuji, že by to výrobce nestáhl z prodeje, kdyby na to byly takové ztížnosti. Hlavbě by padající korbička neprošla všemy testy o bezpečnosti. To je můj názor 😉
denber: Muzes mi prosim rict, jakym zpusobem se prichycuje vajicko k tem adapterum? Na polskych strankach je takovy drat jakoby obvod toho vajicka, to se to dotoho vsadi? Je tam jeste nejaky jiny system, uchyty? Uvazuju o koupi kocarku a jen adapteru, mam starsi typ vajicka, tak nevim, jestli by tam sedel a kdyztak bych vajicko dokoupila pozdeji, diky.
kamka.1: Ja ti ho neberu 😉
revik: nevím jak se autosedačka přichycuje, ale vím že do adaptéru pasuje i jiné autosedačky jako třeba Babydesign Dumbo. Psal mi pán z Liberty co kočárky také dodává
a ještě mi psal pán, že ty přední plastová pogumovaná jsou stejně velké jako nafukovací na obrázku a mají průměr 23 cm (takže zase tak malá nejsou) 🙂
revik: Ahoj, i já budu kupovat pouze kočárek a adaptér. Máme autosedajdu od chicca a bezvadně tam sedí. Zkoušeli jsme to na prodejně. Není potřeba kupovat novou, jestli už jednu máš
revik: z podvozku sundáš korbu a na kočárek přichytneš takovou konstrukci, kt. má na sobě takové vycpané části do které "zavrtáš" to vajíčko- drží to perfektně. ta konstrukce se tam připevní stejně jako korbička, jednoduché rychle. paní v obchodě, nám taky říkala ,že na to jde připevnit i jiná sedačka. že nemusí být ten originál, měla by stát kolem 1000, ale je možné že pokud je ten adapter tak pak je to fuk, že záleží na adaptéru aby se dal přichytit, když mrknete do alba tak bych ho tam měla mít vyfocený-kočárek, autosedačku dodám dneska 😉
Ahoj holky, tak to je docela potesitelna zprava, treba to bude sedet, dobra i usetrena tisicovka... (neni to nejak malo, za sedacku? 😕 )
Kolik vas teda vyjde kocarek s tim adapterem? Mne nezbyde nic jineho, nez objednat z netu, musim lezet, at predcasne neporodim, takze objizdeni shopu mi nehrozi, tak snad pak nebudou problemy...
Nebo bude nekdo taky objednavat po netu? Nejlevnejsi jsem nasla u Ducka.
Denber, muzes mi jeste napsat zvlast cenu toho adapteru? Odhaduju, ze to bude kolem 3-4 stovek ci vic???

kamka a kde si se na něj byla podívat??? K nám je nejblíž v Lounech, až to bude aktuální tak se něj také pojedu podívat