Kočárek Mura 4. Máte zkušenost?
Ahoj holky, začínám se poohlížet po kočárku, potřebuju nějaký do terénu, takže trojkolka nepadá v úvahu. Moc se mi líbí Mura 4 od Maxi.cosi. Nemáte s ním některá zkušenost? Díky
Stručné shrnutí
- Maxi‑Cosi Mura 4 je kombinovaný kočárek s hmotností přibližně 20 kg, velkými nafukovacími koly a částečným odpružením (zadní dvě kola), který je podle popisu výrobce i zkušeností uživatelek určen pro jízdu v terénu.
- Sportovní část Mura 4 je otočná po i proti směru jízdy, jde polohovat až do úplného lehu a madlo u sportovní části je odnímatelné.
- V diskuzi byly jako praktická řešení doplňků uvedeny fusaky a nánožníky od Emitexu (uváděná cena přibližně 400 Kč/Sk), univerzální pláštěnky a adaptace pro autosedačku Maxi‑Cosi Cabriofix; zároveň byla zmíněna upozornění České obchodní inspekce (ČOI) a vyjádření výrobce Maxi‑Cosi.
Nejčastější otázky
Q: Je Maxi‑Cosi Mura 4 vhodná do nerovného terénu a sněhu?
A: Mura 4 má velká nafukovací kola a podle popisu i uživatelských zkušeností zvládá terén a sníh; odpružení je však uvedeno především na zadních dvou kolech, takže jízdní komfort v terénu závisí i na modelovém provedení a zatížení kočárku.
Q: Kolik Mura 4 váží a jak se s ní manipuluje do auta?
A: Uváděná hmotnost je cca 20 kg; v diskuzi některé uživatelky psaly, že se kočárek dobře skládá a vejde do auta, jiné upozorňovaly, že skládání sportovní části a sundání stříšky může být nepraktické.
Q: Jaké fusaky a nánožníky pasují na Mura 4?
A: V praxi byly doporučeny fusaky a nánožníky od Emitexu (zmíněné typy: universal, golf, sport) a uživatelky potvrdily, že Emitex fusak a univerzální nánožník pasují na Mura 4; cena emitexových doplňků v diskuzi kolem 400 Kč.
Q: Co dělat po zveřejnění testu ČOI, který Muru uvedl mezi rizikovými výrobky?
A: ČOI zařadila některé varianty kočárků mezi rizikové a doporučila stažení z trhu; výrobce Maxi‑Cosi zveřejnil své vyjádření a probíhá řešení (správní řízení/protitesty), spotřebitelé byly v diskuzi nabádáni k reklamaci u prodejce u testované barevné varianty.
Q: Jaké jsou rozměry a projede kočárek standardní dveře/výtah?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že nejširší místo podvozku je cca 65 cm; komentáře uváděly, že Mura 4 obvykle projede běžné dveře a vejde do výtahu, pokud dveře nejsou užší než 60 cm.
Q: Jak vysoká je rukojeť a výška hluboké korby od země?
A: Rukojeť má čtyři polohy, v nejvyšší poloze dosahuje přibližně 105 cm; výška hluboké korby od země byla v diskuzi uvedena cca 54 cm.
Závěry z diskuze
Shoda
- Kočárek má pevnou konstrukci, velká nafukovací kola a obecně vhodnost pro terénní použití.
- Hlavní praktické nevýhody, na kterých se účastnice shodly, jsou vysoká hmotnost (cca 20 kg) a rozměry.
Sporné názory
- Bezpečnost/chemické látky: část diskutujících doporučuje reklamaci nebo vrácení po zveřejnění výsledků ČOI, zatímco jiní odkazují na vyjádření výrobce a čekají na protitesty a správní řízení.
- Krytí sportovní stříšky: někteří hodnotí stříšku jako příliš tenkou a málo krycí pro zimu, opačný názor je, že problém vyřeší vhodný fusak a nánožník (např. Emitex).
Otevřené otázky
- Zůstává nevyřešené, zda se zjištěné chemické závady (test ČOI) týkají všech barevných verzí a výrobních šarží Mura 4.
- Není definitivně vyřešené, zda je odpružení u všech kusů dostatečné v extrémním terénu (některé příspěvky uváděly pouze zadní odpružení).
- Chybí konsenzus, který aftermarket nánožník/fusak (kromě uvedeného Emitexu) poskytne nejlepší ochranu v mrazech a při hodně tlustých zimních kombinacích.
Zmíněné značky a firmy
Maxi‑Cosi, Emitex, Cosatto, Bebe Confort, X‑Lander, Babypark, Maderna, Babetkovo, Babyland, Mutsy, Quinny, Peg‑Perego (PP), Casualplay, Jané, Chicco, Bugaboo, Concord, Malvik, Matko, Kaarsgaren, Dita Angel, Babyweb / Baby‑web, Modrý koník, Česká obchodní inspekce (ČOI), Maxi‑Cosi.cz, Centrum / Aktuálně.cz, Bazos.cz, Dino.sklep.pl
Zmíněné produkty a metody
Maxi‑Cosi Mura 4, Maxi‑Cosi Mura 3, Maxi‑Cosi Cabriofix (autosedačka), Emitex fusak, Emitex nánožník (universal, golf, sport), pláštěnka, slunečník Maxi‑Cosi, nánožník univerzální, fusak Babyland, Peg‑Perego Pliko P3, Peg‑Perego GT, Jané Slalom Pro, Jané Unlimit, Casualplay S4, Mutsy Rider, Quinny, X‑lander, Chicco golfový kočárek, Concord Fusion, reklamace, správní řízení, test ČOI (rápex/COI)
Místa a osoby
Brno, Hlohovec, Česká republika, Slovensko, Německo, Polsko, Spojené království (UK)
Práve sa chystáme kúpiť Muru 4 a tiež budeme musieť nejak riešiť doplnky. Vedeli by ste niektoré mamičky hodiť link na fotky Vašich náhradných doplnkou. Potrebovala by som sa nechať nejak inšpirovať, lebo nič som zatiaľ nenašla. Počula som o jednej pani z ciech, ktorá dokonca ušila nánožnik k tomuto kočíku, tak ju pravdepodobne budeme kontaktovať.
Uz som natrafila na par mamiciek, ktore predavaju Muru po kratkom pouzivani napr. pri prechode z hlbokej na sportovu cast, niektore predavaju po mesiaci pouzivania a niektore dokonca este original zabalene. Preco?????
danuliku a bari díky moc, no pokoukáme teda po nějaké od Emitexu.....
Bari s fusakem neporadím, my kupujeme na letošek do hluboký a příští rok uvidíme jak to budem řešit....
i
Ahojte maminy, od vcera mame Mura4 doma a prvu prechadzku za sebou. Je SKVELYYYYYYY!!!!!!!!!! Malej sa v nom velmi paci a uz ho musel odskusat aj 4-ročny Matej a bol spokojny aj on 😉 Dakujeme za odporucenie, nielen ze vyzera super, je aj pohodlny a otočenie proti smeru jazdy je genialne.
verus - nemas za co 😉
ivka - som rada, ze ste spokojni, hlavne mala 🙂
otocne sedadlo je super, nechcela by som kocik, ktory nema tuto moznost.. pre tak male deticky je dolezite, aby videli na maminku 😉
co sa tyka tvojej otazky - vela mamiciek predava 3-kombinacie a kupuje golfac, kvoli vahe.. nejde len o muru..
Takže máme kočárek a už se moc těším až s ním vyrazíme, je fakt super, teda zatím jen u rodičů v pokojíčku, ale i tak 😀
Ahoj holky, muzu mit nejake treba i hloupe dotazy na tento kocik?
Dlouho jsem chtela CAM Cortinu, ale dost lidi me odrazuje.
Mura se me libi moc....ale...manzel je dost vysokej a nepripadaji v uvahu nizke a male kocarky....jak je na tom tento? Jak vysoko je korbicka v provozu?
No a pak by me zajimalo...kdyz se kouknu na netu na obrazky, tak sportacek vypada tak, ze je to autosedacka na podvozku...to je asi jen muj dojem ze? Da se sklopit do lehu jsem cetla...jen si to neumim moc dobre predstavit....
No a vajicko-sedacku si musim dokoupit jeste k tomu? A s tou se da jezdit taky?
....jezis, asi to vyznelo zmatene, snad me tady nekdo odpovi....🙂
DEKUJU 😉 😀
svoja - na predoslej strane som davala link na foto, tak si to pozri, je tam sportak v lahu 😉
ano, sportova cast vyzera trochu ako autosedacka, ale nie je 😀
vajicko (maxi cosi) si musis dokupit a da sa nakliknut na konstrukciu 😉
DANULIK diky moc🙂 okouknu to...ja bych prave chtela videt co nejvic fotecek, protoze obrazky na netu jsou sice hezky, ale skutecnost je skutecnost....
svoji, tak to asi neporadím to je fakt hodně vysokej.... já mám 180 manžílek o trochu víc a kočárek je fakt super vysoký a ani nemusím mít madlo úplně vytažený.... ale stačí vyzkoušet v obchodě 😉 já si myslím, že to bude ok, fakt když se dá do té nejvyšší polohy, tak to to je dost vysoké 😉
VER no budem to muset zkusit...a treba quinny neznas, nevis? me se taky docela libi a zda se me vyssi....i kdyz mura me prijde takovej stabilnejsi a jistejsi....navic je i kvalitni pry...ja jsem teda prcek (167), ale aby manzel nevypadal, ze veze kocarek pro panenky🙂
Svoji, no tak my vozili takových kočárků, ale prostě nám nejvíce sedla mura, teda on to byl favorit od začátku, quinni mě přijdou ty hluboký korbičky strašně prťavoučký.... ale asi to je jen dojem.... a právě proto mně přijdou jak kočárky pro panenky.....
VERU a nemas nekde fotecku toho kociku jakoby nazivo?? no ja zas u tech quinny mam strach aby ho neodfoukl vitr, me prijde takovej vratkej a lehouckej. dneska jsem zrovna jeden potkala....je fakt, ze korbicka je mensi, ale my budem mit zimni mimi, takze prvni zimu ve fusaku zvladnem i v te male a pak uz ji nebudem potrebovat....ale zas tam nejde sportak po/proti smru a to je pro me nedostatek.....libi se me ta mura, cim dal vic....ale potrebuju ji nekde videt na zivo....
Ahoj Svoja, vyssie pises, ze si bola rozhodnuta pre CAM Cortinu, ale vela ludi Ta od tohto kocika odradzuje. Preco? My sa tiez rozhodujeme a vyberame medzi Cortinou, Neonato a Murou. Dakujem! 🙂
miru no slysela jsem, ze je moc tvrdy, nekdo nadava na kolecka, nekdo nadava na material korbicky...
svojo, fotečku naživo nemám, my jsme ho složili jen v obchodě, když jsme ho přebírali a pak jsme ho vrátili do krabice, jen teda korbu jsme nechali složenou, aby se ta látka napla.... takže bohužel fotečku naživo nemám... to leda holky, co kočárek užívají už teď 😉
pro mě to že jde dát sporťák po i proti směru bylo strašně důležitý a to má fakt málo kočárků teďka, ale prostě já si nedovedu 8. měsíčního prcka mít otočenýho zády k sobě a nevidět na něj..... je teda pravda, že mura je těžší, záleží jestli ho budeš někam tahat, třeba do mhd nebo tak....
ver no ja ho nikam prave tahat nebudu...silene se me libi....jsem jen zvedava na tu vysku no...jak vysoko je treba hluboka korbicka od zeme nevis? tak cca?
Ahoj holky, dneska jsme se byli vybírat kočárek v Brně v babyparku, mají tam docela velký výběr i ceny jsou v pohodě. Mura mě fakt nadchla, ale zvažujeme ještě Mutsy. Je vyšší, sedačka se dá taky otáčet a dá se k němu dokoupit nánožník. Zdál se mi i víc odpružený...
svoja,hlboká korbička je od zeme vysoko asi 54 cm.
anneri,aj ja som chcela Mutsy,ale odradila ma korbička,lebo je o dosť menšia ako má maxi-cosi.My ešte stále použivame hlbokú korbu.A športiak Mutsy nejde dať úplne do ľahu,aspoň ten,čo som skúšala na predajni.Aj ked používame ešte hlbokú korbu,skúšala som aj športový,ide úplne do ľahu.Ale Mutsy má zas veľký výber farieb.Ja mám maxi-cosi hlboký adriatic blue a muru mám fantasy green.
normálně já snad dojdu kvůli tobě ten kočár smontovat 😀 😀 nebo zajedu do krámu změřit ti ho.... to jsem na netu nenašla tu výšku korbičky od země.....
VERU chichi... 😀 😀 to nemusis🙂 kdy jste ho kupovali? koukam, ze jsi 29tt....a bude chlapecek...jakou mate barvu?
svoji máme ho od pondělí a máme černo červený, bylo nám jedno jestli bude hošíček nebo holčička, barvu jsme měli jasnou hned..... jiná se nám nelíbila
VER no je fakt, ze ten je takovej nej....jeste i ten se zelenou neni spatnej....a cervenou muzou mit oba...
Mně se ta zelená moc naživo nelíbila, právě jsme viděli snad všechny barvy naživo, ale je pravda, že teda hlubokou korbičku jsme černočervenou v žádnym krámě nepotkali, takže to bylo překvápko jak bude vypadat 😀

Ahoj holky, taky se přidám do diskuze k tomuto kočárku. Máme Muru 4 již od října a je fakt super! Naše Terka má již 9 měsíců a pořád se vozí v hluboké korbě. Na štěstí neprotestuje. Je fakt, že tam má dost místa a je to tam pohodlné. Tu přebalovací tašku taky nemám originál (nelíbila se nám), ale z Emitexu (cca 400,-Kč) a je bezva. Jen řeším otázku, co v zimě do sporťáku. Prodavačka v obchodě mi radila fusak z Emitexu, ale nevím, jak ji v tomu fusaku připásám. Ten originál fusak do Mury je prý dost tenký, tak nevím. Jak to budete řešit vy?