Máte zkušenosti s kočárkem Maxi-Cosi Mura 4?

martikmachy
30. bře 2016

Zdravím, projížděla jsem zde téma na fóru a nemůžu najít nic o kočárku Maxi-Cosi Mura. Rozmýšlíme se mezi ním a ještě Baby Design Dotty nebo Husky ( o něm je tady informací dost) a ještě Junama Impulse se mě líbí. Bydlíme na horách, jsme "akčnější" rodina. Potřebujeme kočárek spíše do terénu, lehčí, dobře ovladatelný . Zkusíte sdělit Vaše zkušenosti prosím?

leedulee
30. bře 2016

Ahojda, tak my Muru máme, tak můžu poreferovat. Přikládám odkaz, kam jsem vkládala recenzi, když jsme ještě jezdili s hlubokou korbou: http://kocarky.heureka.cz/maxi-cosi-mura-4-plus....
Teď už jezdíme ve sporťáku a je to dobrý, ale zase přibylo i několik, ale - jako třeba, že je sedačka na můj vkus hodně nízko u země, a tím pádem už se do košíku pod kočárkem tuplem skoro nic nedá, anebo že po nacvaknutí se sedačka po jízdě na nerovnostech víc houpe, což by bylo fajn, ale když jsme s prckem nedávno jeli po horší polní cestě, tak to byla fakt hitparáda - nakonec jsem s ním musela jet krokem bo by mu asi upadla hlava, jak to s ním při běžné chůzi házelo.
My bydlíme na vesnici a většinou s kočárkem chodíme po polních cestách a tam obstál. Ale je pravda, že jsem si myslela, že bude houpat víc - v tom mě trochu zklamal.
Na druhou stranu, docela dlouho jsem přemýšlela, jestli ho při dalším mimi vyměnit, když k němu mám tolik výhrad a došla jsem k závěru, že bohužel žádný kočárek není dokonalý a nemá vše, co bych si přála a na takových 80% si myslím, že bych si ho vybrala znovu. Takže tak 🙂

ivis_b
30. bře 2016

taky se mi zamlouvá, měla ho kámoška a byla spokojená. Je to Ital, určitě lepší, než Polák.... ale odrazuje mě ta váha - 16,6 kg, co jsem našla 😒

karlajasmine
30. bře 2016

Já ho mám, těžký je, ale to člověk při běžné jízdě nepocituje..a naprosto luxusně se ovládá jednou rukou. Na nákupy k ničemu, ale stejně s nim nakupovat nechodím..pokud chcete něco hlavně na prochazky a do terenu tak doporucuju. Na časté přejezdy ale není.

zzuzinda
31. bře 2016

My měli Muru 3, rok 2008 a byli jsme moc spokojení. Jen jednu chvíli zlobil podvozek, nechtěli uznat reklamaci, ale ve finále ho vyměnili byl super. Že byl sporťák nižší jsem ocenila - prcek byl pořízek, takže ho zvedat byl výkon a takhle si do kočárku vlezl sám, zvlášť, když jsem čekala druhé dítko, jsem to ocenila 🙂

janabarakova
14. říj 2018

Po dvouletém používání Mura 4 plus bych tento kočárek nedoporučila. Pořizovali jsme jej jako 2. majitelé. Dle mého názoru má více proti než pro. Náš hlavní požadavek byl mít terénní kočárek, protože se rádi vydáváme do přírody, což bylo asi jediné, co splnil - projeli jsme každý terén. Jinak ale nic moc - začnu u hluboké korby - chybí odvětrávání hlavičky, zimní nánožník vůbec nekryje hlavičku dítěte v nepříznivém počasí, sportovní verze má sice velkou stříšku, ale při sklopení a v boku je pro mě nepochopitelné "okýnko", které nevětrá, ale naopak tudy na dítě svítí, takže jsme řešili přelepením látkou, což nepůsobí zrovna esteticky, také místo klasické hrazdičky je zde jakási trojnožka, kterou má dítě mezi nožičkami. Malá se sice líbí, ale je nepraktická v případě, že chcete dítě přikrýt dekou, při položení zavazí dítěti mezi nožkama a v zimním fusaku překáží - nadzvedává jej. Podpěra pod nohy je krátká a bez mantinelů a staršímu dítěti v lehu z ní sklouzávají nohy. Podvozek, resp. přední kolečka nevydržely naši vášeň k turistice a plastová část se pokroutila. Kočárek sice jezdí a dle servisu se jedná o poměrně častou "závadu", ale nepůsobí to vůbec esteticky a při aretaci nejde kočárek táhnout pozpátku. Originální pláštěnka nemá na sportovní verzi možnost odklopit dítěti průhled, pokud třeba jen mírně prší. Určitě vím, že na druhé dítě budeme pořizovat něco jiného.

janabarakova
14. říj 2018

Ještě poznámka - mám kočárek z roku 2013, novější verze některé neduhy již nemají.