Kočárek Sola od Mamas and Papas. Jste spokojené?

bublina88
30. zář 2011

Jezdíte někdo se sporťákem Sola? Jak jste spokojené?

kachen
12. únor 2012

To by me taky zajimalo. Sla jsem dnes vyzkouset BGB Bee, ale tenhle se me taky moc libil. I cena je lepsi oproti Bee. Dekuji za nazory.

kachen
13. únor 2012

Nikdo nic?
@bublina88 Koupila jsi ho nakonec?

bublina88
autor
15. únor 2012

@kachen ahoj, kočárek jsme koupili, ale jezdíme zatím s hlubokou korbou.....už se těším na sporťáček...spokojená jsem moc. Je fajn, že je stabilní takže se nebojím, že můj šestiletý malou vyklopí 🙂

kacii
16. kvě 2012

Ahojte,obnovuji diskuzi...mate nekdo nejake nove zkusenosti? 😉

hexe75
10. bře 2013

Ahoj, už to asi není aktuální, ale pro ty, které by o kočárku uvažovaly: jezdím s ním od května 2011, teď už v něm mám druhé dítě. Výhody: jednoduše rozložitelný, celkem skladný. Obrovský a úžasně dobře přístupný košík, vejde se do něj např. nákup na víkend plus dva balíky největších Pampers plus balík toaleťáku🙂 Prostě téměř cokoli. Velmi dlouhý sporťák, kde se pohodlně vyspí i 3leté dítě, navíc sklopný úplně do lehu, takže jsme v něm vozili i téměř novorozeně - není v podstatě potřeba korbička. Kolečka nejsou nafukovací = nepíchnete. Nevýhody: v lehu bouda moc nekryje. Fusak, který se k tomu prodává, je spíš nánožník, navíc začíná až moc hluboko na nohách, takže vůbec nekryje tělo dítěte. Je třeba vkládat normální pořádný fusak a v zimě ještě deku. Blbá pláštěnka - bez otvoru. Kolečka řachtají a teď po dvou letech budu asi reklamovat, protože zadní kolečka se vyviklala a už i trochu brzdí o konstrukci. Ale jezdíme s ním hodně a i do terénu. Přední kolečka jsou příliš malá, takže např. když sjíždíte z vyššího chodníku, musíte se někdy i otočit a jet pozpátku, jinak se kočárek zasekne. Polohování zádové opěrky se zasekává, nahoru to jde ok, ale dolů na to musíte sakra hodně zatlačit, aby to povolilo, a někdy to naopak nepozorovaně v terénu skočí samo do nižší pozice, a to třeba i jen na jedné straně, takže dítko se vám sesune ke straně a může se kvůli tomu i probudit nebo se minimálně lekne. Celkově: za tu cenu bych čekala víc, ale esteticky je to moje srdeční záležitost, hrozně se mi líbil a dodnes líbí. Takže komu jde víco vzhled než o funkci nebo kdo má kočárků víc, doporučuji, jinak ne.

markettas
10. bře 2013

@hexe75 ahoj, zrovna vybírám kočárek pro své první. snažím se orientovat, ale uvidíme. sola denim se strašně líbí, ale jsou na něj různé názory, někdo je spokojený úplně, někdo ne. proto nejsem pořád rozhodnutá. můžu se zeptat, jestli jste měli korbičku? nám se má narodit dítě v září, takže potřebuju kočár, ve kterém dítě bude moct být i 6 měsíců s fusakem. trochu se bojím, jestli se vejde. A jak je to v zimě? jak se ti jezdilo? jde to? já jsem z města, v podstatě chci kočárek, který je lehký, hezky se složí a rozloží, dá se dobře do auta, zvládne město, max. nějaký lehčí terén např. cestičku v parku.
a ještě jeden dotaz - když ne solu, tak co bys doporučila?

silviesoldanova
10. bře 2013

Solu mela svagrova..korbicka je dost prostorna,polstrovana,na zimu bude v pohode..synovecek se narodil v lete a rekla bych,ze i dost tepla. Je trochu niz polozena,ale madlo nastavitelne. Co ovsem kocarku musim vytknout,ale to by vam treba primo nemuselo vadit,je to,ze v terenu moc neobstoji..prijde mi dost "tvrdy",neodpruzeny.. Mam moznost srovnani s nasim-Brio Go,kdy v terenu jel skoro sam.. Nakonec svagrova na jare prodavala,protoze synovec je celkove takovy..vetsi.. 😀

hexe75
11. bře 2013

@markettas Korbičku jsme neměli, protože jsme na začátku jezdili s dvoukočárkem, děti byly rychle po sobě. Ale viděla jsem ji v obchodě a připadala mi malá. Oba moji synové byli obříci a v 6 měsících se už s fusakem do žádné korbičky nevešli. Právě proto se Sola dost osvědčila, že pak jsme už jezdili jenom s ní, ač syn ještě neseděl. Opravdu je to úplně do lehu včetně nožiček. Je na zimu je holt poteba víc balit. As bych to řešila tak, že bych korbičku koupila od někoho, jinak je hodně drahá. Jiný kočárek doporučit bohužel nedokážu.

neslusanka
17. bře 2013

@markettas tak dle tvých požadavků by se sola určo hodila. Je to kočár do města, ale zvládne i terén, i když se člověk více nadře a také není moc odpružena. Tak pokud by Ti nevadilo, že trochu drncá (dětem to nevadí, právě naopak, pěkně je to uklidňuje), tak město, trocha sněhu, štěrk, kočičí hlavy, rozbité chodníky, polní cestu..... celkem v pohodě zvládne. Ale ta korbička je trošku problém. Není moc veliká, ale zase je dobře hluboká, vypolstrovaná, teplá, takže v zimě dítě nemusí být moooc oblečeno a stačí nějaký sice hřejivý fusak, ale tenký, skladný (ne beránek, emitex....). Aby prostě nezabral moc místa. Pokud bys měla menší dítě, tak do 6m i s fusakem v pohodě. Pokud by to byl ale obřík, tak by tam už byl asi dost natěsno, ale aspoň by mu nebyla zima 🙂 Jinak bych mohla doporučit JOOLZ - má veeeelikou korbu, ale zase boudičku malou, nekryje a malý nákupní koš. Jinak super, dobře se ovládá, projede téměř vše, skvěle se skládá, je celkem lehký i skladný. Nebo také Brio Go - korbička také dost velká, skvěle odpružen, zvládne jakýkoliv běžný terén, mega nákupní košík, dlouhá ložná plocha, bouda skvěle kryje, dobře se řídí, je celkem skladný a lehký

markettas
17. bře 2013

@neslusanka
@hexe75 holky, děkuji moc za rady a zkušenosti. ještě pořád ale zvažujeme, nejvíc se bojím té korbičky... ale není nad zkušenosti z reálu, takže ještě jednou díky 😉

hexe75
17. bře 2013

@neslusanka No já myslím, že pokud markettas stačí, že bude mimi v korbičce Solo do 6 měs., tak to je v poho, pak už může být krásně v té sportovní verzi. Tam se vejde maxifusak a klidně i deka navíc 🙂

aventura
28. bře 2013

Přidám také příspěvěk. Malá se narodila v říjnu a zatím i s fusakem ( beránek ) má dost místa. Takže zimu v korbičce zvládneš. Co se podvozku týče, čekala jsem, že když píší, že je kočárek odpružený, že alespoň trochu bude, ale není. Máme ve městě všude zámkovou dlažbu a hodně kostky a malá drncá teda fest. Dále mi přijde že mi pořád skákají ty přední kolečka a pořád by se chtěli otáčet. Také se mi zdá, že za tu dobu co Solu mám už kolečka mají pěkně vykloktané ty středy. Ještě počkáme a pak to možná dáme k reklamaci. Jinak kočár je vzhledově moc pěkný, už se těším až vyjedeme se sporťákem.Jsem ve městě jediná, která kočár má a což jsem ráda. Na závěr kočárek je krásný, ale příště bych asi vybrala jiný.

jennyska
14. kvě 2013

Ahoj všem!

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s kočárkem Sola od Mamas & Papas, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/kocarek-mamas-papas-s... . 🙂

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě maminkám k pomoci, radě a usnadní jim třeba i samotné rozhodování. Děkuji Vám, že si navzájem pomáháme! 🙂

Mějte krásný den!
Jennyska
Modrykonik.cz - Asmira team

lucineckak
19. zář 2014

Dobrý den maminky, sháním ke kočárku Mamas&Papas Sola red - nánožník. Nemohu ho nikde sehnat a rády bychom měli kočárek se vším co k němu patří, bohužel nám chybí právě fusak/nánožník v barvě. Neměla byste některá na prodej? Určitě bych se dobře domluvili, ráda za něj zaplatím dobrou cenu. Děkuji a prosím kontaktujte mě Pěkný den Lucka