Kočárek V-Cross. Máte zkušenost?
Dobrý den, jsem tu úplně nová a nevím jestli píšu do správného diskusního tématu. zajímal by mě Váš názor na kočárek V-CROSS? máte s ním prosím někdo zkušenost?
Děkuji 🙂
Stručné shrnutí
- V-CROSS (výrobce DEPEMO) se vyrábí jako trojkolka i čtyřkolka (označovaná také V‑travel) a nabízí volbu plastových nebo nafukovacích kol, nastavitelnou tuhost pérování pístem místo klasické pružiny a možnost připojení autosedačky pomocí adaptéru.
- Uvedené rozměry hluboké korbičky jsou 76 x 34 cm a velikost lůžka 92 x 33 cm; výrobce uvádí hmotnost podvozku 12,5 kg a váhu vaničky 4,2 kg, uživatelky však naměřily podvozek cca 11 kg u verze s nafukovacími koly.
- V-Cross je dostupný v kamenných prodejnách i e‑shopech (zmíněné prodejny: Zlín, Opatovice n. Labem / Vesna, Boskovice – Bazárek u Světlušky, Blansko, Pardubice – prodejna DUHA, Chrudim N.E.C.) a někteří rodiče řeší i dovoz z Polska (Český Těšín, Bielsko‑Biala) kvůli nižší ceně.
Nejčastější otázky
Q: Kde lze V‑Cross / V‑Travel naživo vyzkoušet v Česku?
A: Uživatelky uvádějí kamenné prodejny ve Zlíně, v Opatovicích n. L. (prodejna Vesna), v Boskovicích (Bazárek u Světlušky, pod Restaurací 29), v Blansku (Bartošova 5 u hlavní pošty), v Pardubicích prodejnu DUHA (Češkova 1328) a prodejnu N.E.C. v Chrudimi; e‑shop Mall.cz má občas vystavené kusy, doporučují ověřit dostupnost telefonicky.
Q: Kolik váží podvozek a vanička V‑Cross?
A: Výrobce uvádí váhu podvozku 12,5 kg a váhu hluboké vaničky 4,2 kg; uživatelé uváděli reálné váhy podvozku kolem 11 kg (měření čtyřkolky s nafukovacími koly) a různé e‑shopové dotazy uváděly i 9 kg, což je rozpor mezi zdroji.
Q: Jaké jsou vnitřní rozměry korbičky a do kdy je vhodná?
A: Hluboká korbička se v diskuzi uvádí jako 76 x 34 cm a lůžko 92 x 33 cm; rodiče píší, že korbička byla dostačující až do cca 5–6 měsíců (některé děti seděly v sporťáku dříve podle preference dítěte).
Q: Jaký je rozdíl mezi trojkolkou a čtyřkolkou (V‑travel) v praxi?
A: Čtyřkolka (V‑travel) má otočná přední kola a uživatelky popisují lepší ovladatelnost na místě, lepší zatáčení a menší riziko převrácení; trojkolka může být podle některých zkušeností komplikovanější při otáčení na místě a méně stabilní v určitých manévrech.
Q: Lze na podvozek nacvaknout autosedačku a funguje ISOFIX?
A: Autosedačka se na podvozek připevňuje přes adaptéry (v diskusi zmíněn adaptér pro nacvaknutí sedačky na podvozek); ISOFIX se pro autosedačku V‑Cross podle příspěvků nevyužívá a autosedačka u V‑Crossu je ve vláknu uváděna s hmotností 2,5 kg.
Q: Jaké technické problémy a reklamace se objevily u V‑Cross?
A: Zmiňovány jsou případy, kdy aretace předních kol táhne kočárek na jednu stranu nebo kočárek táhne při aretaci, potřeba rozšroubovat konstrukci kvůli vyprání vnitřku, problémy s vyšisováním tmavých potahů a situace, kdy nafukovací kola nezapadnou do výtahu; obchody v diskusi slibují servis během 24–60 hodin podle konkrétní prodejny.
Závěry z diskuze
Shoda
- V‑Cross je v diskusi vnímán jako atraktivní multifunkční kočárek s možností volby kol (plastová vs. nafukovací) a s několika podvozkovými variantami (V‑max, V‑travel apod.).
- Uživatelky doporučují před objednáním vyzkoušet konkrétní kus kvůli možným výrobním odchylkám (řízení, aretace kol, odchylky v provedení).
Sporné názory
- Některé rodičky píší, že čtyřkolka s otočnými předními koly je lépe ovladatelná; jiné uživatelky mají zkušenost s konkrétním kusem, který při aretaci táhl na jednu stranu, což vedlo k reklamačním zásahům.
- Některé příspěvky tvrdí, že vnitřek korbičky jde vyprat jednoduše, jiné uvádějí, že je potřeba kočárek rozšroubovat, aby se vložka mohla vyprat.
Otevřené otázky
- Zda jsou popsané problémy s aretací a táhnutím k jedné straně systémový problém napříč výrobou nebo záležitost jednotlivých kusů.
- Jaká je dlouhodobá životnost a odolnost (např. šití a barevné vyšisování) u různých barevných variant V‑Cross z hlediska provozu po letech.
- Jak přesně se liší hmotnost a ovladatelnost jednotlivých typů podvozků (V‑max vs. standardní vs. travel) v praxi pro uživatele s různými konfiguracemi kol.
Zmíněné značky a firmy
DEPEMO, depemo.cz, babyworld.eu.com, kocarek.com, prodejna DUHA (Pardubice, Češkova 1328), Mall.cz, N.E.C. Chrudim, Vesna (Opatovice n. L.), Bazárek u Světlušky (Boskovice), Babystar, kocarky‑zlin.cz, kocarky.pepee.cz, Implast, Mikrus Alu Sprint, X‑lander, Gesslein, Dorjan, Jané, Teutonia, Mikádo, Roan, Pampeliska.net
Zmíněné produkty a metody
V‑CROSS, V‑travel (V‑TRAVEL), V‑max podvozek, nafukovací kola, plná (plastová) kola, pístové nastavení pérování (místo pružiny), adaptér pro nacvaknutí autosedačky, autosedačka (uváděná hmotnost 2,5 kg), novorozenecká vložka do sedačky, ISOFIX (uváděno jako nevyužitelné pro tuto sedačku), pláštěnka, síťka proti hmyzu, fusak, praní vnitřního potahu vyžadující rozšroubování, aretace předních kol, otočná přední kola, rozměry korbičky 76 x 34 cm, lůžko 92 x 33 cm, výrobní uváděná hmotnost podvozku 12,5 kg
Místa a osoby
Zlín, Opatovice nad Labem, Boskovice, Blansko, Vyškov, Český Těšín, Bielsko‑Biala, Pardubice, Chrudim, Kroměříž, Ostrava, Plzeň, Praha, Mladá Boleslav, Rožnov pod Radhoštěm, Vysočina, Severní Morava
Ahoj,tak koukám,že co s..e mě to vás taky,no už vím,že tento kočárek si po druhé nekoupím.No já mam fusak kaiser tak sem zvědavá,jak bude vypadat ve sporťáku.
skleni ještě půjdete do třetího???máš dvakluky tak že by holička??
taky chci 🙂 ale manža už nee. 😠
HMM, tak to jsme na tom stejně ☹ ☹ ☹ ☹ Ale přece si do toho nenecháme kecat ne???? Říkala jsem si tak za 9-10 let proč ne. Uvidíme, jak na tom budeme, chceme se v příštích letech vela zadlužit, kvůli bydlení, tak uvidíme.....
ale asi bych zase kluka 🙂 🙂 🙂
Ahojky 🙂
skleni, dík 😵 Jo, celkem je spokojenej, ale pokud nespí tak dvě hodiny by v kočáru nevydržel 😅
gipik: já jsem taky psala, že to uchycení fusaku je tam naprd 😝 Prostě to neuchytíš, není za co 😖 Madlo jsem odendala, když tam mám fusak 😒 Tu střechu na hluboký korbě jsme měli taky nějakou navolno, nešla dost dobře vyšponovat.
To je fakt zajímavéé, hlavně, že na reklamních fotkách je vše super, ach jo, do čeho jsm se to navrtali 😒 😒 😒
a taky jak nám měnili to ložisko na kole, tak nám kočár hrozně táhne k jedný straně. Takže když vedu holku za ruku a v druhý ruce kočár, tak mám co dělat abych to uřídila 😒
skleni: jo, přečuhuje 😅 Já mám na tom ještě ten nánožník, tak to nevypadá tak hrozně 😅
jé, já taky chtěla třetí, ale manžel taky nechce ani slyšet 😒 Chtěla jsem tak za 8 let,ale prej ne, že dvě stačí. A už taky nemáme co zkoušet 😀
Leo: ale máte, ještě nemáte dvojčátka 😀 😀 😀 😀 😀 😀
No mě se ten kočáerk pořád celý třepe, když prostě jedu i s autosedačkou, tak to lítá ze strany na stranu 😢
AHoj holky,
objevila jsem tenhle kocarek a na netu se tvari uzasne .. ale,co tady ctu ,tak si ho nejak nechvalite.. 😖
Ma nejak posunuty lozisko na stranu? a nevzreseny prostor na fusak?
skleni: no a co kdyby ty dvojčata jak na potvoru třeba jednou vyšly 😀 To by manžel asi skončil v blázinci 😅 Má kolikrát dost těch dvou doma 😅 My autosedačku ke kočárku nekupovali, a Vojta už jezdí ve větší, vajíčko už mu bylo malý 😅
kvetinka: ony všechny kočárky pěkně vypadají, ale pak zkušenost je jiná 😒 Ložiska jsou v plastech na kolech, ale asi nám to víc utáhli, když nám to spravovali a táhne nám to teď dost k jedný straně 😒 Fusak nejde uchytit k zádový opěrce, je to tam tak divně řešený, že to ani nedovedu popsat 😠
Leo: jj, to je fakt, Petr by mě také poslal víš kam. Zrovna se tu jedny narodili a jedny jsou na cestě a my je máme v rodině 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Nám vajíčko také za chvíli nebude, ale když ještě neumí sedět, tak na nákup je to super. Zatím ho bohužel do košíku dát nemůžu, tak se hold bude chvíli mačkat 😖 😖
Holky potřebuju poradit,konečně jsem se dokopala k tomu,že vyperu potahy v hluboké korbě,ale jako nevim jak sundat korbičku.Poradíte?
Musíš rozšroubovat tu přední tyč a pak už to jde všechno samo. 😉 🙂 Prvně rozepni ty zipy...... zůstane ti jen tyč a tu rozšroubuj, stačí jedna strana
skleni:jak říkáš nenecháme si do toho kecat,já bych brala to třetí tak za 6let,tak uvidíme třeba si to manža rozmyslí.naštěstí bydleníčko máme tak se zadlužovat nebudeme,ale zase jsme koupili auto,tak platíme to 😉 do budoucna chci ale manžu ukecat na podkroví(máme přízemní domek),zatím se tomu nabrání tak snad to dobře dopadne 🙂
Mar: no právě, u nás budou také větší rekonstrukce. hlavně tedy kuchyň, koupelna, dětské pokoje a to je asi všo...
tak to budu držet pěstičky, aby to dobře dopadlo 😎
já tam mám fusak v pohoděmám klasickej beránkovej,a co kdyby jsi zvedla trošiřčku to polohování u nožiček??nespravidlo by se to trošku??
teda, holky, vy mi dáváte..už jsme pro něj byli celkem rozhodnutí, ale z toho co píšete, tak nevím nevím..je mi jasný, že každý kočík má chyby a ty zjistím až s používáním, ale teď nevím, jaký vybrat..jestli nekoupit jen hluboký a sporťák koupit až bude potřeba..nejhorší je, že se mi to nelíbí..a já bych chtěla, aby se mi kočík líbil, kromě toho, že splňuje to, co chci..
mar: já už to zvedlé mám 😀 😀 😀 😀 😀
Er: jj, mě se líbí moc, ale otočený, takhle se mi také nelíbí, ale Vojta alespoň neřve 😀
Er:jj vše zjistíš,až s používáním,mě se taky straršně líbil,ale už bych si ho nekoupila.Teda hluboká korba byla v pohodě,ale spporťák bych raději hodila za psem.Nejvic mě štve to ,že to nejde polohovat jednou rukou a mpotřebuji k tomu obě. ☹
Dad: tak to mě s...e ze všeho nejvíc, bych si u toho vykloubila rameno. Je to fakt na h...o, ale je to moje blbost, jsem si to měla nechat ukázat ☹
skleni: já jsem si to nechala ukázat, jenže mně v tu chvíli nenapadlo, že to polohování je divný 😒 Bylo nám řečeno, že prej to má spousta kočárů, a prej to mají i kočáry Jané, takhle řešený 😝
eriska: a vy už jste rozhodnutí pro V-cross? Nebo ještě váháte? Máš ještě celkem čas ještě si to rozmyslet 😅
no to já taky,jenže v té chvílí o tom vůbec nepřemýšlíš.Zrovna dneska sem nadávala a říkala manželovi,že ten kočárek rozsekám,protože malý tam seděl a zdálo se mi,že tam je dost zapadlej,tak ho chci trochu vytáhnout,ale ono to nešlo,páč tam byla taková ta černá látka nebo co to je.Nom děs.

tak u hluboké korby mi nijak bouda nevadila,ale ted u toho sportaku je to mazec.pořád to napínám a kus látky oddělávám aby to tobík neměl pořád na hlavě,nevím jestli je tohle k reklamaci,myslíš že jo??jako že j látka na boudě nepevná ??