Kočárek V-Cross. Máte zkušenost?
Dobrý den, jsem tu úplně nová a nevím jestli píšu do správného diskusního tématu. zajímal by mě Váš názor na kočárek V-CROSS? máte s ním prosím někdo zkušenost?
Děkuji 🙂
Stručné shrnutí
- V-CROSS (výrobce DEPEMO) se vyrábí jako trojkolka i čtyřkolka (označovaná také V‑travel) a nabízí volbu plastových nebo nafukovacích kol, nastavitelnou tuhost pérování pístem místo klasické pružiny a možnost připojení autosedačky pomocí adaptéru.
- Uvedené rozměry hluboké korbičky jsou 76 x 34 cm a velikost lůžka 92 x 33 cm; výrobce uvádí hmotnost podvozku 12,5 kg a váhu vaničky 4,2 kg, uživatelky však naměřily podvozek cca 11 kg u verze s nafukovacími koly.
- V-Cross je dostupný v kamenných prodejnách i e‑shopech (zmíněné prodejny: Zlín, Opatovice n. Labem / Vesna, Boskovice – Bazárek u Světlušky, Blansko, Pardubice – prodejna DUHA, Chrudim N.E.C.) a někteří rodiče řeší i dovoz z Polska (Český Těšín, Bielsko‑Biala) kvůli nižší ceně.
Nejčastější otázky
Q: Kde lze V‑Cross / V‑Travel naživo vyzkoušet v Česku?
A: Uživatelky uvádějí kamenné prodejny ve Zlíně, v Opatovicích n. L. (prodejna Vesna), v Boskovicích (Bazárek u Světlušky, pod Restaurací 29), v Blansku (Bartošova 5 u hlavní pošty), v Pardubicích prodejnu DUHA (Češkova 1328) a prodejnu N.E.C. v Chrudimi; e‑shop Mall.cz má občas vystavené kusy, doporučují ověřit dostupnost telefonicky.
Q: Kolik váží podvozek a vanička V‑Cross?
A: Výrobce uvádí váhu podvozku 12,5 kg a váhu hluboké vaničky 4,2 kg; uživatelé uváděli reálné váhy podvozku kolem 11 kg (měření čtyřkolky s nafukovacími koly) a různé e‑shopové dotazy uváděly i 9 kg, což je rozpor mezi zdroji.
Q: Jaké jsou vnitřní rozměry korbičky a do kdy je vhodná?
A: Hluboká korbička se v diskuzi uvádí jako 76 x 34 cm a lůžko 92 x 33 cm; rodiče píší, že korbička byla dostačující až do cca 5–6 měsíců (některé děti seděly v sporťáku dříve podle preference dítěte).
Q: Jaký je rozdíl mezi trojkolkou a čtyřkolkou (V‑travel) v praxi?
A: Čtyřkolka (V‑travel) má otočná přední kola a uživatelky popisují lepší ovladatelnost na místě, lepší zatáčení a menší riziko převrácení; trojkolka může být podle některých zkušeností komplikovanější při otáčení na místě a méně stabilní v určitých manévrech.
Q: Lze na podvozek nacvaknout autosedačku a funguje ISOFIX?
A: Autosedačka se na podvozek připevňuje přes adaptéry (v diskusi zmíněn adaptér pro nacvaknutí sedačky na podvozek); ISOFIX se pro autosedačku V‑Cross podle příspěvků nevyužívá a autosedačka u V‑Crossu je ve vláknu uváděna s hmotností 2,5 kg.
Q: Jaké technické problémy a reklamace se objevily u V‑Cross?
A: Zmiňovány jsou případy, kdy aretace předních kol táhne kočárek na jednu stranu nebo kočárek táhne při aretaci, potřeba rozšroubovat konstrukci kvůli vyprání vnitřku, problémy s vyšisováním tmavých potahů a situace, kdy nafukovací kola nezapadnou do výtahu; obchody v diskusi slibují servis během 24–60 hodin podle konkrétní prodejny.
Závěry z diskuze
Shoda
- V‑Cross je v diskusi vnímán jako atraktivní multifunkční kočárek s možností volby kol (plastová vs. nafukovací) a s několika podvozkovými variantami (V‑max, V‑travel apod.).
- Uživatelky doporučují před objednáním vyzkoušet konkrétní kus kvůli možným výrobním odchylkám (řízení, aretace kol, odchylky v provedení).
Sporné názory
- Některé rodičky píší, že čtyřkolka s otočnými předními koly je lépe ovladatelná; jiné uživatelky mají zkušenost s konkrétním kusem, který při aretaci táhl na jednu stranu, což vedlo k reklamačním zásahům.
- Některé příspěvky tvrdí, že vnitřek korbičky jde vyprat jednoduše, jiné uvádějí, že je potřeba kočárek rozšroubovat, aby se vložka mohla vyprat.
Otevřené otázky
- Zda jsou popsané problémy s aretací a táhnutím k jedné straně systémový problém napříč výrobou nebo záležitost jednotlivých kusů.
- Jaká je dlouhodobá životnost a odolnost (např. šití a barevné vyšisování) u různých barevných variant V‑Cross z hlediska provozu po letech.
- Jak přesně se liší hmotnost a ovladatelnost jednotlivých typů podvozků (V‑max vs. standardní vs. travel) v praxi pro uživatele s různými konfiguracemi kol.
Zmíněné značky a firmy
DEPEMO, depemo.cz, babyworld.eu.com, kocarek.com, prodejna DUHA (Pardubice, Češkova 1328), Mall.cz, N.E.C. Chrudim, Vesna (Opatovice n. L.), Bazárek u Světlušky (Boskovice), Babystar, kocarky‑zlin.cz, kocarky.pepee.cz, Implast, Mikrus Alu Sprint, X‑lander, Gesslein, Dorjan, Jané, Teutonia, Mikádo, Roan, Pampeliska.net
Zmíněné produkty a metody
V‑CROSS, V‑travel (V‑TRAVEL), V‑max podvozek, nafukovací kola, plná (plastová) kola, pístové nastavení pérování (místo pružiny), adaptér pro nacvaknutí autosedačky, autosedačka (uváděná hmotnost 2,5 kg), novorozenecká vložka do sedačky, ISOFIX (uváděno jako nevyužitelné pro tuto sedačku), pláštěnka, síťka proti hmyzu, fusak, praní vnitřního potahu vyžadující rozšroubování, aretace předních kol, otočná přední kola, rozměry korbičky 76 x 34 cm, lůžko 92 x 33 cm, výrobní uváděná hmotnost podvozku 12,5 kg
Místa a osoby
Zlín, Opatovice nad Labem, Boskovice, Blansko, Vyškov, Český Těšín, Bielsko‑Biala, Pardubice, Chrudim, Kroměříž, Ostrava, Plzeň, Praha, Mladá Boleslav, Rožnov pod Radhoštěm, Vysočina, Severní Morava
Ahoj 🙂
majanak: asi vím co myslíš, takže jako ta korba vypadla z celýho toho plastovýho spodku 😒 Teda nezkoumala jsem, jak to tam mají přidělaný 😅 Jak to na tom palstu drží.
dajdda: tak stejně, pokud by měli jen jeden kočár náhradní na zapůjčení a těch reklamací víc, tak by stejně měli ostatní smůlu 😖 My jsme takto byli nedávno měsíc bez kočáru, a jak kdyby to dělali schválně, poslali ho až den před koncem reklamace 😝 😝 Ty golfky na zimu by asi nebyly nejlepším řešením 😒Kdyby bylo aspoň jaro, tak jo, ale nevíš kolik budete mít sněhu 😒
skleni: tak dva kočáry by mně manžel doma nestrpěl 😝 😅Kdyby jsme měli ještě doma starej po Lei, tak na novej bych teda nárok neměla 😅
Ahoj leo..jojo to je presne ono . taky prave moc nechapu jak to tam puvodne drzelo, pac (pry) jsou tam "vruty", kery musí jít zase do nejakýho plastu a ne jen tak do toho kovu..jse si celkem jistá že mi z toho nic nevypadlo, tak nevím. Nafotím to a dám si to do alba i pro ostatní.
dajdda, je mi to líto..bez kocárku se to fakt nedá, já bych ho byvala kvuli tomu utrhlemu plastu taky do opravy, ale vim jak to chodi..asi pockam do jara a pokusim se kocarek nakonec prodat (i kdyz jsem si ho puvodne chtela nechat)..
Nemátě tušení kolik si říct?no, jasně závisí to od toho v jakém bude stavu, ale zase na 2.stranu tou dobou ještě bude rok v zaruce..(na co, že?) 😀 🙄
dajdda, jeste dodávám, že obchodník je vždy hlavně obchodník a jakkoli se ti lidí, co ti neco prodávají zdají sympatičtí, vždycky je to hlavně bohužel o tech prachách..prodat, prodat za každou cenu, naslibovat hory doly.
na druhou stranu já si pořád stojím za tím, že za ty prachy ten kočárek ujde.
uh, holky to jsem zase já, prosím poradíte jak pridelat zpet ty bocni pasky od ramenních popruhů? když jsem davala fusak, ve vzteku jsem to oddelala a ted netuším kam to mam prostrčit - vidím jen prostrčku v látce ale jak to tam bylo pridelany.. 😒 😒
snad nektera vytušíte na co se ptám..diky diky moc
Ahojky holky
Skleni kolik stojej kola nevím počítám tak max do 300kč.Dneska jsem přišla na to proč mi kmitá jedno přední kolečko.Máme skřivenej plast nebo co to je uprostřed kola.Tak nevím jestli mi uznaj reklamaci.Tet stím ještě jezdím čekám až mi pošlou nový kolo to co si chci zaplatit a tohle bych reklamovala.A asi to bude takhle pořád dokola. ☹ Dneska jsem mluvila stím pánem kam posíláme sedačku na reklamaci a říkal že se bude snažit mi jí v Polsku vyměnit za novou.No tak to jsem zvědavá.Dneska jsem malou narvala do hlub.korby a je tam jako sardinka.No doufám že na sporták nebudem čekat měsíc. 😉
majanak: no pokud někdo čte tuto diskuzi, tak nevím, jestli ho prodáš 😀 Je tady jedna vada za druhou 😝 Těžko se prodávají ojetý kočáry. Já jsem náš dorjan starej prodala za 1800, a to byl jeden z nejhezčích bazaru. Pak jsem měla Moon, ten byl v super stavu, v záruce, stál nás 10tis. jen sporťák a dostala jsem za něj 2800 😒 Mrkni na MMB, tam ty V- crossy prodávají, ale moc o to lidi nestojí, co se tak průběžně dívám. Jó, to by musel být v super stavu a ještě za pár korun. Ale za tu cenu bych si ho raději nechala 😅 S těma pásama asi neporadím, mám je pořád v kupě, tak jak jsme to koupili, ještě jsem to ani nerozepínala 😅
Jo a přesně, když prodávají, jsou milí, a nevím co, a pak jdeš reklamovat, dívají se na tebe co otravuješ 😝
My vydržíme s kočárem do jara, pak se uvidí, jestli se ještě dvakrát do jara po... tak si ho tam můžou rovnou nechat 😅
zdravím!
Mám asi hodně hloupý dotaz, ale dnes jsem byla s manželem obhlížet kočárky a zaujal nás V-Max od Baby Smile. Ozkoušeli jsme si ho, krásně lehce se ovládá, je lehoučký. Korba se dá použít v obou směrech, sestava má tři nánožníky, sklápěcí boudičky, nafukovací kola, atd. - prostě vše co jsem chtěla 😀
Pak jsme vlezli do druhého obchodu, kde jsem se na něj taky zeptala, ale neměli ho skladem, mluvil o něm jako o V-Max ... rozvedli jsme s prodavačem diskuzi, ukázal mi podobný, ale pořád mi nesedělo, to co říkal. Přišlo mi jako, když mluví o úplně jiném kočáře.
Doma jsem vlezla hned na net a jsem z toho nějaká zmatená. Nevím, jestli skutečně existují dva kočáry s názvem V-Max (používají se různá označení, zřejmě dle použitého podvozku V-Travel, V-Cross) od dvou různých výrobců ... jeden od firmy baby world a druhý od baby smile - přidávám odkazy:
http://www.e-broucek.cz/kocarky/kombinovane/koc...
http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zb...
Hledala jsem diskuze se zkušenostmi s tím V-Maxem od Baby Smile a našla jsem jich spoustu a taky mi přijde, jako když každá mamina mluví o jiném ...
Prosím poraďte.
Apo: no je evident. vidět, že jsou každý jiný, bohužel ten od babysmile vidím poprvé, tak ti asi neporadím
Dnes jsem oba kočárky důkladně "lustrovala" na netu a došla jsem k závěru, že lehký rozdíl je pouze ve vzhledu podvozku (spojovací tyč navíc) a jeho šířce. Jinak velikost korbičky, váha atd. - vše je totožné ... já zase viděla pouze od baby smile, ten od baby world jsem na vlastní oči neviděla a nemohla si ozkoušet.
Prosím, prosím o další zkušenosti s oběma typy kočárků 🙂
Skleni,tak co volala si tomu pánovi ohledně nových kol.Mi jsme sporták poslaly zítra tam budu volat a trošku je otravovat,na kolo čekám taky ☹
Skleni,tet mi pán psal.Do Polska jezdí každej pátek v pondělí mi to pošle.Tak mu napiš email.Adresa je na svět kočárku Ostrava.Pán je strašně hodnej. ☹ Já jenom doufám že až pošle sedačku že ta spona už bude v pořádku 😉
Ahojky
skleni pak písni co ti odpověděl.Já jsem s pánem 2 krát mluvila a pán je hodnej 😵 .Zdá se mi že je cizinec,možná bude dokonce polák.Mi jezdíme tet v hlub.korbě do polo.golfáče co mám po starší holce se mi jí moc dávat nechce.V hlu.korbě je jako sardinka ,doufám že ten sporták opravdu do 30.11 dorazí a už to bude v pohodě. 😉
Andy: budu držet pěstičky. Já bych ho tam nenarvala ani omylem.
Pán mi odepsal, ale vyjdou draho. Zkusila jsem napsat té paní, co ho máme my a u nih je to téměř o 400,- levnější
Já jsem se ho ani neptala kolik kolo bude stát,prostě jsem si jedno obědnala.Pak ti písnu kolik jsem za něj platila.A pak hned to naše zase pošlu na reklamaci.A ti jsi chtěla jenom 2 kola nebo i ti větší.Poštovní je tak 100kč.tak to by jedno stálo 450kč.
Myslím, že je to za všechny čtyři. Ale psala jsem mu, že pouze ty přední, tak nevím.
Skleni já ti pak písnu kolik mě to stálo.
Terezce rostou zuby tak dneska a včera to stálo za to,pořád bulí.Tet jdu se starší dělat ukol tak to bude zábava,manžel je ještě v práci.Tak malá se asi uřve v postýlce ☹
Andy: to je beruška, tak ať máte brzy klid. Nám leze 4 a také nic moc. A co gelík, zkoušela jsi nějaký??? nám celkem pomáhá, al euž diošel.
http://www.tipstore.cz/?Page=30&show_detail=649
Ahoj, chtěla bych si koupit kočárek v-cross.Nemáte některá tuto kombinaci? Nejsou na ní ty bílé proužky moc výrazné?
Bohužel se nemůžu rozhodnou pro žádnou jnou barevnou kombinaci, tak musím jít do černé.
A nevíte náhodou jaký je rozdíl mezi výrobci Baby world a Baby smile?

Daj: jj, něco na tom je. Já při nejhorším vytáhntu ten starý 🙂