Kočárek všeobecně

klara.t
27. črc 2009

Ahoj holky, potřebovala bych radu co se týče kočárků všeobecně. Vůbec nevím, kde začít s výběrem a diskuze tady se týkají už konkrétních typů a už mají tisíce příspěvků, což už nelze přečíst..
Zajímalo by mě, jaké značky jsou nejlepší a jakých se mám spíše vyvarovat. Už jsem si všimla, že se dost mluví o X-lander. Také vím, že se často kupuje Chicco, Jané, Peg perego...
poradíte tedy? Trochu to sesumíruju do jednotlivých otázek

1)které značky jsou dobré (doporučení)

2)které značky jsou špatné (varování)

3)je lepší koupit kombinaci, nebo hluboký a pak sportovní? (autosedačku bych chtěla koupit zvlášť Maxi-cosi)

4)Hluboký - doporučili byste mi nějaký konkrétní typ, se kterým máte zkušenosti? Nejlépe 4 kolečka, velká kolečka, velký košík, větší korbička (narodí se v zimě, tak at se tam vejde s fusakem).

5)sportovní - na pozdější dobu, také raději větší kolečka, upřednostňuji 4, ale pokud je dobrá tříkolka, tak sem s ní!

radkar
28. črc 2009

Akorát si myslím, že je u kočárků velká výhoda, když jde sporták otočit i proti směru jízdy-z mé zkušenosti, to asi u tohoto nejde. A co třeba dorjan danny sport? Slyšela jsem na něj chválu. Zkus se Kláro podívat na netu.

radkar
28. črc 2009

u toho odkazu od kpetra- ted nevim, jestli to bylo jasné, k čemu to píšu. 😀

barica
28. črc 2009

Vypadá dobře, docela by mě zajímalo, kdo tento kočár vyrábí, nicméně nic levného to rozhodně není a přitom nemá ani přehazovatelnou rukověť, ani se nedá sportovní sedačka otočit proti směru, to by mě hodně odrazovalo při výši pořizovací ceny. Ale skládání kočáru, hm, to je super!

barica
28. črc 2009

Astrane - hm, škoda že takových testů nedělají více, protože z poslední doby jsem žádný test neviděla a přitom sortiment kočárů se mění strašně rychle...

kpetra
28. črc 2009

radko - Dorjan Danny sport si pořídila kamarádka a zkoušeli jsme ho s naším Matějem, když měl 1,5 roku a vešel se parádně. I korbička je dost velká. Mě se na něm jen nelíbí kola. Tyto kola má většina polských kočárků a pak vypadají všechny stejně. Z těchto typů kočárků se mi líbí Espiro GTX, je to novinka.

kvetinka7
30. črc 2009

Ahoj holky, myslim,ze je na case,abych se pomalu zacinala orientovat v kocarcich. Ja v tom ale uplne plavu.
Muzete mi alespon vysvetlit zakladni pojmy?
hluboky kocar chapu, ale co znamena dvojkombinave a trojkombinace?
sportovni kocarek je to stejny jako golfky?
autosedacka se da naadaptovat i na kocarek?
delka korbicky se meri zevnitr nebo celkove? (tzn. cista delka je minus sirka "steny"kocarku?)
hluboky kocar se da slozit do auta?
dekuju

barica
30. črc 2009

Květinko7 počkej, až přejdeš z těchto základních otázek na konkrétní typ kočárku, to se teprve začnou dít věci🙂, alespoň mě to přijde děsně složité, resp. žádný kočár nesplňuje vše a člověk si pak musí stanovit kritéria, která má kočárek splňovat, jenže jak si je má stanovit, když je v tom úplný nováček a ani neví, na co vlastně všechno kočárek použije..
dvojkombinace - sporťák + hluboká korba
trojkombinace - sporťák + hluboká korba + autosedačka
sportovní kočárek dle mého názoru není to samé co golfky a to je právě kámen úrazu pro mě, docela by mě

???zajímalo, jak dlouho člověk pro malého človíčka sportovní kočárek používá?! vyplatí se vůbec kupovat kvalitní a drahou trojkombinaci, nebo se brzy přechází na golfky???

myslím, že je velmi užitečné, když autosedačka pasuje na podvozek kočárku, gor v létě, člověk nemusí tahat hlubokou korbu, autosedačka stačí, na nákupy ideální...
delku korbičky udava každy vyrobce jinak, ale určitě je duležitější délka uvnitř
i hluboký kočár se dá samozřejmě složit do auta, otázkou je jak jednoduše a jak těžký kočár je a v tom už začíná kámen úrazu, vybrat si co nejlépe🙂!

astrane
30. črc 2009

kvetinka-všechny kočárky jsou skládací 😀
Některé mají konstrukci a na to si dáš buď hlubokou korbu,nebo sportovní nebo,pokud to umožňují tak autosedačku-většinou stejné značky jako kočárek
Jiné kočárky jsou sporťáky-to mám třeba já-a ty se uzavřou speciálním nástavcem-naklikne se místo toho madla,kterého se sedící dítě před sebou může držet- a vloží se do nich ještě taška pro větší ochranu a pohodlí miminka.na ty autosedačka nejde.(já bych to stejně nevyužila,do obchodu jezdím sama,takže kočárek neberu,páč vezu vozík a do města bych ho jen v sedačce nikdy nevzala)
Délka lůžka/korbičky=vnitřní ložná plocha
Rozchod kol-max šířka,tj víš kolikátky dveře projedeš a které už ne-důležité,máš-li výtah
hmotnost-ta je polemická,protože ne každý kočárek je uváděn kompletní,někde je to rozepsané-nad 15kg bych být tebou nešla
klasika=normální houpací kočárek na řemínkách nebo na vahadlech,může být hluboký i kombinovaný
Kolikakombinace to je,to neřeš....hlavní je,abys měla nakonec vše 😉
Golfáč není sporťák,ale některé sporťáčky se tomu blíží-golfáč má všechna kola dvojitá a je určený pro větší dítě na občasné sbvezení,případně do města a tam,kde nechceš a nebo nemůžeš brát velký kočárek-není pro děti mladší 6 měsíců a není odpružený
Kočárka jsou pružící,nepružící a houpací 🙂
taky můžeš mít 4 kola,3 kola,nebo úženou čtyřkolku-ta má přední kola otočná a blíž u sebe,...atd 😀
Do terénu musíš mít dobré odpružení nebo houpací kočárek a pořádný nejlépe nafukovací kola.do města je to celkem jedno,ale já i tam mám raději větší kola 🙂
Pak ještě můžeš řešit možnost vožení dítěte kterým směrem chceš-tj vybereš si,zda bude mít sedačku směrem k tobě nebo se bude dívat ven....a taky zda budeš chtít i sportovní sedačku do úplného lehu,či je pololehu....výběr je strááášně velikej 😀

astrane
30. črc 2009

barica-to všechno záleží na tom kde a jak žiješ-ve městě asi kolem roku přejdeš definitivně na golfáč nebo nějaký lehonký a skladný sporťáček,naopak v terénních podmínkách jezdím pořád s kombinací deltim travel(teď teda od dvou let už trend-line,protože už nám byl travel malej-syn má 94cm) a golfáč máme jen jako cestovní vozítko,takže ho moc nevyužíváme

barica
30. črc 2009

astrane - no to je prave to, ze se nemuzu pro vyber rozhodnout. Bydlim ve meste, ale chci jezdit hlavne v prirode po nezpevnenych cestach, o vikendu na "chalupu" k rodicum, take kombinace mesta a terenu. Jednoho favorita mam vybraneho, jenze je ponekud drahy a bojim se, ze ho clovek pouzije na chvilku a pak stejne prejde na golfac (uz kvuli tomu, ze sportovni kocarky zabiraji v kufru misto a jsou tezke), tak ted babo raď🙂... take by me docela zajimalo, jestli je tak dulezite, kdyz clovek prejde z hluboke korby na sportak, aby se dal sportak otocit proti smeru, prip. aby mel kocar prehazovatelnou rukovet. Nekdo tvrdi, ze je to dulezity, jiny zase, ze chce prcek stejne videt ven, no ale mezi nami, kdyz prejde clovek cca v pul roce na sportak, je vazne vhodne, aby prcek koukal jen ven a nemel kontakt s maminou?

kvetinka7
30. črc 2009

Astrane, dekuju.. mne se uz ze vsech tech informaci ,co shanim, mota hlava.
Rikas, ze golfky jsou na obcasne svezeni a pro starsi deti.. od 6 mesicu.. v cem se tedy vozi takhle stare dite na delsi vozeni? v tom sportovnim? My bydlime ve meste,ale obcas jezdime na vylety do prirody( to by mozna vyresila zase ta popruhova sedacka na me).
V jake cenove relaci se da poridit rozumny, kvalitni,ale rozhodne ne top kocarek ? Na vzhledu mi moc nezalezi, jen nesmi byt moc robustni a cerny.

astrane
30. črc 2009

kvetinka já mám tento http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24209019&tab=0
toto je nejnovější typ http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24206164&tab=0
k tomu mýmu se musela ještě dokoupit taška na mimčo
tady jich má paní víc http://www.mimibazar.cz/bazar.php?strana=1&albu...
je tu i možnost koupit si takovej třeba na chalupu-klidně starší a do města mít jinej a nemusíte to převážet 🙂 je to takovej menší tank,váží bez té tašky 14,5kg,celkem pěkně houpe,je super odpruženej a projede teda cokoliv-je to teréňák 😀mám ho dva roky a schovala jsem si ho napříště-pro mě je dokonalej 😀navíc za ty peníze když se mu něco stane,tak to člověku aspoň není tak líto...i když mě stál tenkrát 6...
barica-my si pořád hodně povídáme,já malýho vezu čelem ode mě jen na jeho výslovné přání 😀 takže pro mě je to důležité...a jinak jezdím i po městě raději s tím velkým kočárkem,ale mám malé auto a přece jen jeho skládání je trochu složitější,takže jsem přešla k tomuto účelu na golfáče...ale poradila bych si myslím i bez nich 🙂
kvetinka-většinou je to tak,že cca do roku se děti vozí skoro jen ve sportovním,pak už třeba jen na dlouhé trasy nebo do přírody 🙂 a jinak pak už jezdí jen v golfkách-to už většinou v kočárku málokdy spí a spí hlavně doma(my ne 😉 ) a venku hodně chodí atak...a golfáč je lehkej a všude se vleze...a do busu si ho vyneseš sama,větší kočár teda ani omylem...ještě že v Brně jezdí hodně nízkopodlažních šalin 😉

astrane
30. črc 2009

barica-pokud nebudeš jezdit nějaký extrémy,tak tříkolky a i ty 4kolky s otočnýma kolečkama to myslím v pohodě zvládnou...jen to chce vybrat mezi nima nějakej dobře odpruženej...kola kdyžtak zaaretuješ...já bych do toho nešla-já bych je někde urvala 😀 já musím kočár,na kterým není co pokazit 😀

kpetra
30. črc 2009

Ahoj
Do terénu bych doporučila jednoznačně kočár s nafukovacíma kolama. Golfky jsou většinou s nespojenou rukojetí (od toho ten název), tak je s nima horší manipulace. Hodí se do města nebo na nákupy. Ale nesouhlasím s tím, že jsou na občasný svezení. Měli jsme Chicco Multiway a ty byly rozhodně vhodný jako plnohodnotný kočárek . http://www.detskezbozi.com/inshop/kocarky/golfo...
Co se týče korbičky nebo vložné tašky pro miminko, je to na vkusu a na případné velikosti kufru u auta a tak. Autosedačka, která jde na podvozek je výhoda. My jsme hodně využili k dotorovi, na nákupy nebo když jsem chodila manželovi naproti do práce. Dneska je moderní kupovat kombinované kočárky,aby se mohl používat jen jeden a nemusel kupovat zvlášť hluboký a později sporťák.

kpetra
30. črc 2009

Na první stránce této diskuse jsem dávala odkaz na stránky, kde je všechno hezky rozepsaný a které radí při výběru kočárku. 😉

yanna.o
30. črc 2009

květinko 😀 😀 😀
kombinace je všechno, na co můžeš nasadit hlubokou korbu, sedačku a autosedačku (buď od stejného výrobce nebo u některých značek od výrobce kvalitních autosedaček, co vyhrávají crash testy - romer a maxi cosi. ). Podvozek může být houpací nebo sportovní (pevný, který ale může být dobře odpružený, některé jsou však dost tvrdé). Kombinace může fungovat tak, že přecvakneš v určitém věku sportovní sedačku místo vaničky. Nebo vycvakneš vaničku a na konstrukci natáhneš látku a máš sporťák (ten už ale nemůžeš odcvaknout). Nebo máš sportovní sedačku uzavřenou líp šitým nánožníkem, co to uzavře a udělá z toho hlubokou korbu. Jeden typ má jen nánožník, u dalšího máš vloženou tašku. Můžeš přhazovat rukoje't nebo korbičku/sedačku nebo nic. to je jak u kterýho kočáru.

kombinaci používáš do 8 měsíců až roku a půl. Záleží, kde kdo bydlí, jak žije, zda jezdí mhd nebo terény na zapadlé vesnici, zda jezdí výtahem, tahá do schodů.. Kdo používá kratší dobu, tak si koupil houpací kočár, který dál nechce využívat jako sportovní se sportovní sedačkou nebo si koupil blbou kombinaci, co je na nic (je to těžká kráva s blbým těžištěm nebo výstřelek s mrňavou korbou i sedačkou, může to být poruchové nebo to má nějaký nedostatky v pohodlí - blbě polohovatelná záda, otevřená bouda, do který fouká, svítí.. atd.). Pokud někdo používá dýl než půl roku, tak má kočár, co se dobře ovládá i s těžkým dítětem, je prostorný, že se do něj dítě vejde, má dítě, co nebojkotuje kočár a stále v něm i přes svůj vyšší věk usíná - nejen doma.

V době od 8 měsíců do roka a půl se kupují golfky pro svou skladnost (v krufru auta například) a nižší váhu - maminka vynese do schodů i s dítětem, do mhd tím pádem též. Dítě začne chodit nejčastěji kolem roku + - (u někoho o něco dřív, u někoho třeba v 16 měsících). Vše se mění se začátkem chůze, kdy kočár je na nákupy (aby dítě nezdrhlo mezi regály), na vození unaveného dítěte, na rychlé přejetí (není čas zastavovat se u každého kamínku a vajglu).

Pokud chceš kočárek do města, máš větší možnost volby, větší výběr, koukáš na design a na to, aby se ti vešel do výtahu a tak..

Kdo jezdí často autem, bude koukat i na to, kam kočár naskládá a taky na to, jak snadno se skládá. Takový člověk uvítá i možnost nacvaknutí autosedačky na podvozek a využije to.

Pokud do terénu a na víc hrbolaté chodníky, tak platí, že čím větší kola, tím horší terén projedou. Nafukovací kola zajistí měkčí a tišší jízdu. Dobře a měkce odpružený sportovní podvozek nebo odpružený houpací podvozek pomůže v terénu ještě víc, jelikož s mimčem to tolik nehází a má se jak v bavlnce. A taky kočár nedostává takový řachy.

Nechtěla bych mrňavou korbu a pak sporťák jen po směru. A chtěla bych polohování zad v korbě nebo typ kočáru, který je vlastně sportovní sedačka s tím nánožníkem a polohuje se z úplného lehu do úplného sedu. Je to dobré, když dítě odmítne být v korbě z důvodu, že nevidí a neusne. A pak u staršího zas pro případ, kdy usne, tak aby si mohl ve spaní pěkně ležet.
Uvítala bych odvětrání - zvlášť malá letní miminka se tam pečou a zakrývatelná síťka v boudě je výborná věc. Letní mimčo taky musí mít větší tu korbu, protože do zimy vyroste a musí se do ní nacpat i s fusakem. Dobrý je velký a přístupný nákupní koš, to je pak taky pohodička. A bouda překlopná vpřed (vítr, poprchávání, slunce). K zahození není ani přehazovací korba sedačka nebo rukojeť (pokud přehazování sedačky jde snadno nacvaknutím a jde přitom dobře držet, aby to šlo i s dítětem uvnitř, čím je těžší, tím je to větší makačka.. a v případě rukojeti pokud po jejím přehození je kočárek stále ovladatelný, tzn. moc se nezmění páka vůči těžišti). A pak takový blbosti, jako aby polohování zad šlo snadno a ne třeba utahováním pásů. S dítětem uvnitř to jde blbě. Aby opěrka zad byla dostatečně dlouhá - u sporťáku a tak dál. To už se nedá vyjmenovat 😀

astrane
30. črc 2009

jinak u těch levných kočárků je asi nejčastější to,že brzo reznou nýty a kola-pokud nejsou plastová 😉 otázka je,jak moc to komu vadí...já budu nýty natírat na černo,mám černou konstrukci a jsou rezavý...taky někdo říká,že tyto kočárky vržou-moje zkušenost apozorování-čím víc plastů a složitější konstrukce,tím víc to vrže,bohužel na tření těch plastů nezabírá ani WD40 ☹ mazat se musí všechny kočárky...bohužel i u drahých kočárků se často vyskytují vady,které by mě osobně třeba vadili ví,než reznutí-seká se přední kolo,nebo vibruje za jízdy,padají brzdy za jízdy,hodně vyblednou,sporťák nejde do lehu ani pořádně do sedu-to je třeba pro mě nemyslitelné,nemá to pořádnej košík...atd a to nemluvím o ceně,která je často fakt nehorázná 😠 To aby měl člověk strach s tím vyjet,aby se tomu něco nestalo...
Jo já ještě hlasuju pro celosundávací potah,včetně boudy a pratelný v pračcce-oceníte,jakmile vám dítě popatle celý kočárek sušenkama nebo banánem 😀

astrane
30. črc 2009

kpetra-taky mám multiway,bydlet ve městě tak mám asi taky už jen ten 😉 🙂

yanna.o
30. črc 2009

a neber kočár těžký (nad 5, 16 kilo) a u některých navíc s blbým těžištěm. S takovým se bez otočných kol nadřeš. jízda do kopce, kopečka.., nakládání do auta, přizvedávání na obrubník, přes hrboly.. to je fakt síla. Do toho nejdi. S lehkým kočárem, který má lepší těžiště se nenadřeš ani když nemá otočná kola. Ta se hodí spíš později u těžšího dítěte. Jestli má kočár dobré těžiště poznáš tak, že jedním prstem zatlačíš, zatáhneš za rukojeť a přizvedneš na zadní. Musí to jít lehce. Na zadní, na přední a potěžkat 😀
goflky mají berany (nespojenou rukojeť) a krátkou kolmou páku (ty rukojeti právě) a proto se blbě přizvdávají. Na obrubníky najíždíš tak, že si přišlápneš stupátko. Já si zvykala měsíc, ale už jezdím jen s nima a v pohodě. Drncá to, ale jede to 😀 Ale i u nich chci co největší kola v rámci golfek 😉 A větší kola mají těžší golfky 😉

barica
30. črc 2009

tak a teď mi prosím yanna o. řekni, který kočár tvé požadavky splňuje, protože se s nimi ztotožňuji, jen přidávám, že chci, aby kočár vypadal k světu a nebyl to ten "polský smějd" ušitý bůh ví z čeho... díky moc za typ, já takový kočár znám jen jeden, jenže je zbytečně drahý na to, že ho člověk využije jen do roka a pak samozřejmě možná na dítko druhé...

astrane
30. črc 2009

ještě k tomu občasnýmu svezení-jsem to myslela tak,že dítě už kousek jde,občas se sveze a tak...větší dítě to může samozřejmě mít denně,malý dítě tak těch 6 měsíců až rok-tam bych to bčasné svezení viděla fakt tak max někam,kam se jina nevejdu,nebo že jedu autem a pak kousek kočárem-takovýho špunta bych tam ještě moc nevozila...ale jinak jsem s multiwayem moc spokojená,je to držák 🙂

astrane
30. črc 2009

se urazím 😀 😉 náš polský šmejd,resp jeho bratříček prošel testama na potahy i bezpečnost narozdíl od nějakých španělských-bebe car?-nemůžu si už vzpomenout- a samozřejmě jiných polských kočárků
takže si dovoluji předpokládat,že máme taky nezávadný kočárek....ani na to nevypadá co? 😀

astrane
30. črc 2009

yanna má inglesinu magnum 🙂 pro nás má malou ložnou plochu,ale jinak je to dobrej kočárek

yanna.o
30. črc 2009

barico, no hlavně když bude koukat ven jen po směru a zrovna v tomhle věkua bude zima a mráz. Pak stačí, že zafouká.. a je to nic moc teda. maminka instinktivně otočí hlavu, dítě se snaží taky.. prostě vítr, slunce.. nic moc. A komunikace že jo. to je jasný. a prostě máš možnost volby. Je to lepší. Někdo nevyužívá, když má přehazovací rukojeť na podvozku, který má nesouměrnou konstrukci a po přehození se s tím kočárkem špatně jezdí. Já měla přehazovací sedačku a zvládla jsem to i s dítěte, ač je to někdy záhul, ale prostě to unesu. Otočím a nacvaknu. Naštěstí moje sedačka se při přehazování dobře drží rukama a jde nacvaknout snadno. Samozřejmě jsem to využívala. Když už jsem nepřehazovala s dítětem, které bylo těžké později, tak zas to bylo tak, že malý lezl, pak už i chodil, takže jsem někam dojela, on se vzbudil, já ho vypustila na trávník a on se prolezl, proběhl a pak jsme zas jeli a já si mezitím sedačku přehodila, jak chci. Chci uspávat čelem k sobě pro jistotu, když blbne nebo vím, že pojedu dlouho jedním směrem a zrovna by nám svítilo do očí.. Záleží i na ročním období. Malému bylo v období lezení 10 měsíců, když se udělalo venku hezky, byl květen. Do té doby to nešlo, protože bylo bláto. A vypustit jsem ho mohla, trávník byl udržovaný v lesíku, u lesního dětského hřistě, takový palouk. Nepustila bych ho na špinavém pokakaném trávníku před panelákem. 😉 Takže i na tom záleží 😅

astrane
30. črc 2009

už jsem to našla-je to test z roku 2007 a neprošel Tako,bebecar,sojan jiné,tako kvůli konstrukci,většina ostatních měla ftaláty v potazích a igelitem potažených částech....prošel Voyager 005 od Deltimu,tak já prostě doufám,že by i travel prošel...jinou možnost nemám 😒

yanna.o
30. črc 2009

astrane má dobrej kočár 😉 levnej, prostornej, dobře ovladatelnej, terénní. Jen každý nezvládne promenádu po náměstí. Někdo na to prostě nemá. Ale to my zas joo 😀 Dobře se to ovládá, má to velký koš a je to pohodlný pro dítě a prostorný i pro batole. A navíc levný 😀 A ani se jí neporouchal 😎 🙂

já mám inglesinu magnum, kol. 06 (07 byla ještě stejná, lišila se jen barevně)
využívala jsem rok a půl. Malému přesahovaly nožky určitě kolem roka, ale ne dramaticky jako že půlka nohou 😀 V osmi měsících vím, že se vešel. Goflky jsem koupila až pak. do té doby jsem jezdila jen terény a kopce. V roce a půl byl leden, takže od podzima se už nedalo s ťapavým padajícím dítětem být moc venku v bahně a zimě. Magnum jsem využila ještě v lednu, únoru na výlety na hory. Dostala jsem mezitím k dispozici auto a vše bylo jinak rázem 😀 😀 Začala jsem objíždět dětské koutky, venku to bylo na nic. A na konci zimy a dodnes to jistí jen golfky. Být ve městě, tak je asi mám už dřív?? 😕 Záleží kde kdo bydlí, v jakém domě, co má kolem sebe dostupné (krámy, dr...). Já neměla po celou dobu dostupnýho nic, takže jsem čekala, až manžel přijde z práce a někam mě vyveze, neb je to na palici 😒 A jen jsem jezdila venku, malý mi doma nespal. Takže v půlroce i v zimě. A když nelilo nebo nebyla vánice, tak 2x 3x denně určitě. Jak dítě ťape, je to už jiné. Ten kočár se využívá míň často a na kratší procházky, dítě lítá i okolo něj nebo na hřišti a tak. Záleží samozřejmě kde kdo bydlí - astrane by v terénu s golfkama nikam nedojela. A taky záleží, zda dítě stále usne v kočáru. Můj malý s tím seknul kolem roka. Ještě se nechal uspat, ale později už vůbec začal spát přes den jen doma. Astrane malý usne i ve víc než dvou letech. Ťapavé dítě je ale pochopitelně mnohem živější, s tím je třeba počítat 😀

yanna.o
30. črc 2009

barico, tady odkaz na to, co se dá u kočáru třeba využívat. tedy u tohoto typu sedačky.. 😉
http://svetobeznicek.rajce.idnes.cz/Kocarky/

yanna.o
30. črc 2009

oprava:
Pokud někdo používá dýl než půl roku, tak má kočár, co se dobře ovládá i s těžkým dítětem, je prostorný, že se do něj dítě vejde, má dítě, co nebojkotuje kočár a stále v něm i přes svůj vyšší věk usíná - nejen doma.

má být napsáno "dýl než rok a půl" 😉

yanna.o
30. črc 2009

a sedačku jsem si otáčela i při jízdě po eskalátorech dolů.

Kdyby byl po směru, tak by mi padal malý dolů. Otočila jsem proti směru, on seděl opřený a já si v pohodě mohla postavit kočár na všechny 4 - akorát stál šikmo, jinak je to to samý co na rovině. Stejně ho stavím i při jízdě nahoru. Naopak golfky (jen po směru) stavím na všechny 4 jen při jízdě nahoru a při jízdě dolů je mám postavený jen na dvou zadních kolech a jsem k nim trochu ohnutá, jelikož je musím držet silou, abych je na těch dvou i s dítětem uvnitř udržela. 😉

barica
30. črc 2009

Ach jo, já než vyberu kočár, tak dostanu psotník🙂, zlatě vybírat látkové plíny, tam mám jasno hned, ale kočár?! Já věřím jen německým kočárům a navíc chci, aby trošku vypadal, když budeme jezdit ve městě, takže se vysoké investice do kočáru asi nevyhnu a budu doufat, že ho fakt využiju🙂 No co, všechno ostatni vybaveni budu mit od segry, tak si holt udelam radost a koupim drahy kocar...

Nevite, jestli se da někde sehnat novy test kočaru od D-testu? Vim, že v časopise byly, jenže časopis jsem samozřejmě už nesehnala, potřebovala bych, kdyby to někdo uveřejnil na netu🙂...