Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

katavinka
6. bře 2009

Kočky, tak idú vám zapnúť tie pásy či nie? Nemienim tam mať malého posadeného iba tak 😒

kikimaruska
6. bře 2009

sven: Výrobce udávají Babypoint...ale na dílech kočárku i v papírech je psáno výrobce DELTIM...tak nevím, zda se ty firmy nějak pospojovali... 😒 🙂

astrane
6. bře 2009

toto je stránka výrobce:http://www.deltim.com.pl/ a je to rozdělený na x-lander a Delti(m)
Já mám Deltim a spokojenost naprostá a kamošky mají X-landery a taky vydržely a jsou s nima spokojený...

agatha79
6. bře 2009

Tak jsme nasemu malemu koupili sportacek x lander XA a jsem z nej unesena. Do ted jsme se jezdili s implast bolderem a neda se to vubec srovnavat, je to ted uplny luxus, proste nesrovnatelne. I malemu se tam libi vic. Vzdycky v kocarku mrucel a tri dny co jezdime s XAckem, si spokojene spinka, nebo pozoruje okoli. To urcite nebude nahoda. 😉

denisab32
6. bře 2009

sven
je to poľský kočík, ale dobrej kvality, ešte som nepočula, že by niekomu praskla konštrukcia, problém býva len s XT, kde sa zvykne zasekávať koliesko, inak OK....skôr odporúčam XA a autosedačku radšej Maxi Cosi, "X-landerácka" je dosť úzka....

avanka
7. bře 2009

Tak ta farebna kolekcia XA uz je aj u nas

http://www.dema.sk/babyuvod/babyuvod1.html

michal_spuntik
7. bře 2009

Zdravím,
zkusím lehce doplnit zde diskutovaný původ a vývoj této značky:
X-lander není Polsko, ale Tchaj-Wan kočárek. Původně vyšel s kolekcí starších modelů Quinny pod názvem X1 (čtyřkolka, která se dělá už od roku 2002) a X2 (tříkolka která vycházela ze stejného konceptu jako X1, ale u zákazníků časem propadla a tak jí stopnuli).
Následovalo X3 a X4 a potom už (alespoň u nás ve Špuntíku dodnes nejvíce prodávané) XA a XT.
Michal

astrane
7. bře 2009

a proč to má teda Deltim na svých stránkách ještě s nějakým oceněním nebo co to tam je a proč je na kočárku napsáno Deltim,ty se přece vyrábí v Polsku,ne?nějak mi to nejde dohromady......
deltim,je teda jen dovozce?Nebo se to pro ně vyrábí na Tchaj-Wanu?.... 😕

andy80
7. bře 2009

no, já teda nevím, ale taky si myslím, že se teď vyrábí X-Lander v polsku. Měl by to být stejný výrobce jako Babypoint. Nebo nechápu, proč Babypoint servisuje X-Landery

michal_spuntik
7. bře 2009

Holky, protože Babypoint vyrábí v Číně. Kdo se chce vsadit?
Michal

andy80
8. bře 2009

fakt jo? Já myslela, že to jsou poláci. Ale ono, co se dneska nevyrábí v Číně že?

astrane
8. bře 2009

No já jen,že na těch stránkách je napsaný,že jsou Producent toho kočárku,tak jsem z toho usoudila,že je to výrobce,když to produkují....nepíší nic o dovozu....
Já na tom svým Deltimu,taky nic nenašla,jen na pneumatikách je napsáno made in poland....na kočárku nikde nic....tkže má polský kolečka 🙂
a na X-landeru je značka Deltim,ale co je tam napsáno o výrobě,po tom jsem zatím nepátrala.Poláci vyrábí moře kočárků,tak se zdálo logické,že i tyto dva,vzhledem k tomu,co je na těch stránkách napsáno....

pavlina05
8. bře 2009

...Poláci nebo číňani.... 😒 Ale já jsem spoky 😀

angellina
8. bře 2009

Katavinka: me ve sportaku s fusakem pasy zapnout nejdou ☹ . napadlo me, ze bych mohla zkusit vytahnout tu sedaci vlozku ci jak to nazvat...ale jeste jsem to nezkousela. Holt dalsi vec, ktera se na X-landeru nepovedla...

Pavlina05: tvou spokojenost ti zavidim, ja nejak porad objevuji dalsi a dalsi vlastnosti kocarku, ktere mi nevyhovuji 😖. Nejspokojenejsi jsem byla pokud jsme jezdila s korbickou.

kikimaruska
8. bře 2009

Holky já mám golfky od Chipolina, jsou to prý Bulhaři...a na konstrukci je MADE IN CHINA 🙄 ...prostě vše je snad dnes z číny...

andy80
8. bře 2009

angelina: máš na fusako díry na pásy? Já ano a v pohodě ty pásy provlíknu fusáčkem a malou můžu zapnout.

jjaanca
9. bře 2009

angellina: souhlasím s tebou, taky jsem byla nejspokojenější s korbičkou. Ale to upínání s fusakem jde, musí v něm být díry na protažení. Já mám starý fusak, tak jsem tam díry prostříhla a obšila.

Lucinka je malinká, ale když má zimní bundu a je tam fusak až nahoru tak je kočár úzký v ramenou. Nedovedu si to představit příští zimu. Pak Lucce vadí že je v pololehu, záda nejdou nastavit úplně do sedu. Pořád se přitahuje za madlo a a když už nemá sílu tak řve. Uvažuju že to prodám a koupím golfky ☹

yanna.o
9. bře 2009

kiki, jsou no.. a přitom to zní tak italsky 😀 bulhaři, rumuni nebo něco takovýho.. Ale ty potahy na golfáčkách jsou veselé, krásně barevné pro dítě a i na ohmat a pokuk jsou bytelné a pěkně ušité. Nevyhovovaly nám vnitřní rozměry golfek, tedy těch, co jsem viděla na krámě. Já nejsem schopna totiž koupit ani golfky, aniž bych je vyzkoušela s malým 😀 S kvalitou nevím, ale od golfek zázraky nečekám a taky je ani nijak nezatěžuju, když je to jen přibližovadlo.
O x-landeru jsem uvažovala, ale vadila mi váha (ač není extra hrozně těžký - i když x1 myslím už je těžká dost), zpracování, detaily, jednoduchá nevychytaná korbička a že sporťák jde jen po směru.
Nad XA jako sporťákem samotným bych uvažovala, resp. bych ho zařadila do užšího výběru, ovládá se příjemně (zkoušela jsem v krámě), ale já vzala golfky, protože jsou lehčí a skladnější. To byl důvod, proč jsem nekoupila žádný sporťák.

andy80
9. bře 2009

holky, když to tady tak čtu, tak jsem ráda, že mám starší kolekci x3, vůbec nemám takové problémy, jako píšete. Sporťák je prostorný, je v úplném sedu. Jde dát i do úplného lehu. Polohování zad je taky normální.

jjaanca: já mám doma k x-landeru i golfky, ale ty využívám minimálně. Golfky podle mě nejsou na stálé ježdění, je to jen na cestování apod. A to ty golfky, které mám doma jsou prostorné a dobře se s nimi jezdí, ale stejně mi to přijde, že se to nedá úplně vyměnit za sporťák

dosa
9. bře 2009

katavinka: ja som odvozila dve zimy v sportaku, ale nikdy som nemala problem s fusakom. mali sme taky s otvormi na pasy a vsetko mi super sedelo. tie pasy sme mali posuvne a aj ked mala dcera dva roky tak sme tam mali este rezervu. zeby ich zacali robit mensie???

andy80
9. bře 2009

dosa: taky máš starší kolekci? Já mám pocit, že ty nové se asi opravdu dělají menší. A nejen sporťáky, ale i korbička.

dosa
9. bře 2009

nooooo, my sme mali tusim ten najstarsiiii 🙂 mala sa mi narodila v 2006, takze nejak na jar sme ho kupovali. dokonca aj ta autosedacka sa mi zdala vtedy najvacsia spomedzi vsetkych co vtedy boli na trhu. hanka v nej bola skoro do roka 🙂

uz sme ho predali. bola som s nim sice spokojna, ale teraz cakame druhe a uz by som si ho nekupila, ale to kazda zbada pri pouzivani, co by vlastne od kocika ocakavala.

katavinka
9. bře 2009

angellina: tak ja som na to už prišla. Vytiahla som fusak a dala ho tam nanovo. Všetko sedí, len to tam trebalo správne dať. Iba som ten fusak musela dobre posťahovať, takže som šťastná, že je drobček konečne riadne "zaistený."

martimarti
9. bře 2009

Ahoj mamky, tak jsme konečně přesedlali z hluboké korbičky do sedačky...a jsem dost rozčarovaná. Kdo vymyslel to polohování sedačky vzadu, tak to byl fakt kouzelník, je to šíleně nepraktické. A to nemluvím o tom sezení, určitě by malá uvítala, kdyby mohla být ve vyšším sedu, víc naklopit. Zatím jsem si x-lander nemohla vynachválit, ale nyní...no nevím, jestli bych ho doporučila dál 😒 😒 To sezení mi vadí, není to sezení, spíš pololeh, blbý ☹

stankatt
9. bře 2009

martimarti plny suhlas 😒 tiez sa mi to sedenie nepaci.... a mam pocit, ze ani malej ☹

astrane
9. bře 2009

a to jako nejde dát ta zádová opěrka nakolmo?Já bych čekala,že to jde u všech sportovních kočárků... 😲
Mě malej v pololehu protestoval tak vehementně,že jsme kvůli tomu měnili golfáč.... ☹

martimarti
9. bře 2009

Astrane, nejde a je to fakt divný a pitomý. Malá prostě nesedí, ale pololeží. Copak teď je ve fusaku, takže nemá potřebu pohybu, ale na jaře, až bude chtít koukat, tak nevím, nevím. To jako bude furt držet madlo a bude přitažená? 😕 Ale to jí zase budou bránit ty popruhy na ramena 😒 Tak nevím. Fakt jsem na rozpacích, jestli to byla dobrá volba.

astrane
9. bře 2009

To je teda fakt blbý 😖
Tak zkus napřed vydělat ty popruhy,jestli nejsou přišitý a koupit klasický kšíry-dvoubodový-určitě půjdou někam připnout a malá bude sedět v pohodě a bude připoutaná a bude mít možnost pohybu a pak uvidíte,jestli to bude tak stačit,nebo bude třeba koupit jinej kočár...já ani ty 5ti bodový pásy nechtěla,naštěstí je můj kočár neměl,má jen obyčejný 2bodový kšírky a stačí to a je to podle mě i lepší....
mě by to teda ale docela dost vadilo.... 😠

dosa
9. bře 2009

no ja neviem, co to ako teraz tie x landery robia, ale my sme s opierkou vobec problem nemali. sedadlo sice nebolo rovnobezne s rovinou, ale to je dobre, lebo keby tak bolo, mala by sa smykala dopredu. a opierka chrbta nam isla dat uplne hore - ale pamatam si, ze som na tych popruhoch co sa posuva opierka nieco parala - ale uz neviem, ci to bolo kvoli lezaniu, alebo sedeniu 😒

a z pasov sme pouzivali len tie, co sa zapinaju medzi nohy a okolo bruska, tak nam to nejak vyhovovalo.

ewuska
9. bře 2009

Ahojky, já vám přispěji svojí "troškou do mlýna" vidím že tu řešíte polohování zádíček. Nevím jak u vás ale náš kočár jde hodně dát do sedu,ikdyž to není úplně kolmé. Je na to tedy potřeba hodně síly,ale jde to 🙂 a teď jsme vymysleli že mu pod fusak pod zádíčka dávám polštář, protože se ve fusaku nemůže moc hejbat,ale v létě už v tom problém nebude 😉