Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

blanula
3. srp 2009

ahojte holky rozhoduji se že si koupím pro 20měsíčná dceru x-lamder xt, kdo s ním máte zkušenosti prosím poraďte,ať nekupuji zajíce v pytli.díky

dosa
4. srp 2009

blanula, a malinka ti este spava vonku v kociku? ja som mala XT, ale vo veku ako je tvoja dcera uz mi bol zbytocny, mala viac chodila ako sa vozila a spavala uz len doma v postielke, takze von sme chodili len ked bola hore, sa hrat a behat a preto som vtedy kupila radsej golfky. ked som dceru nahanala po uliciach, aspon som nemusela tlacit este tazky sportak. inak s XT som bola veeelmi spokojna, presli sme kazdy teren, bol dobre ovladatelny 🙂

blanula
4. srp 2009

ahojky dosa, dcera v kočárku už dlouho nespává, máme ho spíš jak říkáš když jdeme pro starší dceru do školky a na hřiště a na procházky, ale mám strach že bouda u sporťáku jepříliš nízká a malá tam bude jak skrčenec a taky že ten nánožník je malý. Golfky nechci ty jsem měla u první dcery, chtěla bych něco na zimu s nánožníkem a velkými koly nechci dotoho vrážet tisíce takže do těch 3500,-

andy80
4. srp 2009

blanula: ve 20ti měsících kupovat kořárek mi přijde hloupost. Mě Jiřík skoro od 18ti měsíců nechtěl být v kočárku. Když už tak bych pořídila jen nějaké golfky nebo menší sporťák. I ty už se dělají s většími koly.

evita_ij
4. srp 2009

Jak je to s těma hladkýma kolama, holky? Klouže to fakt na mokru? Co to teda bude dělat na sněhu? 🙄 🙄 Zatím X landera nemáme ale uvažuju o něm a ta nová verze má hladké kola, narozdíl o loňské - dá se to třebas vyměnit? Nepátraly jste? že by na leto mohly byt ty hladke a na zimu by se koupily kola z lons.sezony?

kikimaruska
4. srp 2009

evita: kolečka jsou hladká a mě se teda na mokru smekala, ale jak sem psala, jestli to nebylo tím že malej byl vzadu a spal a váha byla vzadu. Chtěla sem koupit nový celý gumy...ale ještě jsem se neptala. Celý kola 08 by na to asi nešly, oni ty kola z kol 09 jsou o něco větší. Můžeš se ale optat,podle mě to ale asi nepujde, jen koupit někde pneu se vzorkem....

evita_ij
4. srp 2009

kiki: jak pujdeme do obchodu kočárky omrknout, určitě se na to zeptám, dám pak vědět 😉

lenocka1979
4. srp 2009

evita-ij ... zisťovala som to ... dokonca skúšala v obchode prehodiť, ale len zadné kolieska z 08 na 09 a sedia ... neviem ako predné ... horšie je to s kúpou náhradných koliesok na 08 ... ale skúsila som to cez slovenskú demu ... ale zatiaľ neviem verdikt 🙂

dosa
4. srp 2009

baby, nahradne gumy sa daju kupit aj tu:
zadne kolesa - http://www.kocarky-ina.cz/index.php?nav=eshop&k...
predne kolesa - http://www.kocarky-ina.cz/index.php?nav=eshop&k...

len si treba pozriet na gumy z novej kolekcie - mal by tam byt napisany rozmer - a porovnat ho s tymy starsimi

kikimaruska
4. srp 2009

já ten rozměr porovnám...kočárek nemáme doma, ale kouknu se, super stránky doso, díky 😉

lenocka1979
5. srp 2009

kikimaruska ... daj potom prosím vedieť ... možno by stačili iné pneu ... ak sa mi ozvú z Demy ... kde som žiadala o komplet nové kolieska, tak dám vedieť ...

kikimaruska
5. srp 2009

Takže jsem opsala míry koleček XA 2009!

Tak přední: 10 x 2 1/4
a zadní: 12 1/2 x 2 1/4

opsáno přímo z pneu...pokoukám jak má 08, ale ty kola 09 se zdají o dost větší, aspon ty zadní----

kikimaruska
5. srp 2009

Hm, tak ty zadní jsou asi stejný (ale vypadaj fakt o dost větší) a u tech předních chybí číslo 1/4 u té dvojky...tak kdo ví...zeptat se ....

nikolic
6. srp 2009

Ahoj,nevíte náhodou jestli se dá u x-landru přehazovat rukojet a jet jakoby opačně?

kikimaruska
6. srp 2009

co vím já tak u žádného to nikdy nešlo...

dosa
6. srp 2009

nikolic - urcite nie, pri ziadnom modeli, inak by som si ho nechala pre druhe dieta 😉

katka82
8. srp 2009

Ahojky my máme taky X-Lander 😉 a chtěla bych se zeptat na pláštěnku na korbičku,ta origo je strašně objemná a zabírá všechno místo dole v kočárku 😠 jak jste to řešili vy?nebo se dá koupit jiná,skladnější????prosím dejte nějaký tip 🙂 Díííííky

nikolic
8. srp 2009

Ahoj, přemejšlela jsem o X-landru XA 2008,máte některá zkušenosti?byla bych ráda za každou dpověd,zajímalo by mě zda jsou odpružená kola , jak jste spokojený s polohovánim zádový opěrky a jestli je ta opěra zad dostatečně dlouhá.Děkuju moc. 😉

kikimaruska
9. srp 2009

nikolic: odpružený je pouze jeden model, a to ta pevná čtyrkolka, x3 myslím. Ten jedinej má snad i tu zádovou opěrku jinak dělanou - polohování na 3 polohy, ne na pásky jako u dalších modelů. Někdy je to nepříjemné a o nervy se s tím povolovat a utahovat, ale jde o zvyk. Zkoušela sem ted v krámě asi 4 kočárky podobné kočárku XA (lehký, otočná přední kola...a tedy ty ostatní měli bud příšerně malinkatý sportáček, záda měli ještě horší polohování a byly mnohem těžší na nadzvedávání na chodníky... Jeho nedostatky jako neotočné sezení sportáku a chybějící odpružení vyváží jeho ovladatelnost a lehká manipulace, i sedačka patří mezi nejširší a délka je tak v normě. Co jsem viiděla po krámech mi stačilo na rozhodnutí, že zase bude nejlepší XA. Porovnávala sem Babysmile-V-max - (korba obří, polohovatelná, pěkná) - sporták absolutní hrůza, pidimalinkatý, polohování typu na x-landeru, ale ještě horší, skoro žádná boudička, je tedy ospružený, ale těžká. Dorjan Danny sport - korba stejná, ale užší, sportáček není špatný, opěrka vysoká, dobré polohování až do lehu, lze oboustraně otočit, odpružený, ale těžší na nadzvedávání a sedačka je úzká (vše jsem zkoušela se synem, má 72 cm, 8 kg-drobek a tu sedačku měl nyní tak tak. Mít běžně veliké mimčo, tak se té šířky sedačky teda bojím. Takže nakonec jsme zase pro x-landera. Nejlehší, nejovladatelnější a nejlepší sezení. 😉 .

nikolic
10. srp 2009

kikimaruška-děkuju moc za odpověd,jsem z Tisé a nyní máme implast bolder,ale se sportákem jsem nespokojená.
Je moc otevřený,boudička neustále popadává a na popruhách u nožek není nic,tak se to dítku zařezává.Je pravda že má odpružená kola a dá se otáčet ,ale tady začne podzim a dost tu fouká a to nemluvim o zimě 🙂
Tak snad ten x-lander bude dobrej,koukala jsem na něj ve Stelince,ale mají jen 3kolku 2009.Chtěla bych koupit kočárek oranžovej,ale barvu jsem neviděla ,pouze na obrázku.(máme zimní fusak oranžové barvy emitex,tak abych nemusela kupovat nový) 🙂

kikimaruska
10. srp 2009

nikolic, Písnu to do IP 😉

blanula
11. srp 2009

ahojte holky už jsem v koncích sháním pro svou 20měsíční dceru kočárek a vybrala jsem si x-landera, ale pořád nevím jestli xa nebo xt, prosím poraďte.

kikimaruska
11. srp 2009

blanula: to už asi podle toho, zda chceš spíše čtyřkolku, nebo trojkolku...a myslím, že ta trojkolka je nižší jak XA. Pokud nepreferuješ 3 nebo 4 kola, tak nejlépe vyzkoušet oba. Já trojkolku nechtěla, jednu sem tedy měla, ale byla robustní a nějak mě celkově trojkolky nechytly...ale jiné maminy zase jo...tak asi vyzkoušet

moniska24
11. srp 2009

Ahoj já mám x-lander čtyři kola a nemůžu si na něj stěžovat,třem kolům sem nikdy nepřišla na chuť,přijdou mi nestabilní.Jak do města tak i na hory.Obojí vyzkoušené a super

blanula
12. srp 2009

holky děkuji moc tak už jsem rozhodlá jít do xa 🙂

andy80
12. srp 2009

já preferuji 4 stejně velká kola, které má x3 a x1 . Nemůžu si pomoct, ale mě ty kočárky tipu xa, co mají vpředu ty malá kolečka vůbec nesedí a ani se mi nelíbí. A taky xa má kamarádka a já s ním neumím jezdit, pořád se mi ty přední kolečka někde zasekávají. Když mám vyjet nebo sjet obrubník je to dost o nervy. Ale to se dá asi naučit. A taky ten sporťák je u x3 celkově jinak a řekla bych líp řešený. Já bych chtěla x1, ale teď už ho kupovat nebudu. Malé je 15 měsíců a už to dojezdíme v x3. Máme ještě golfky.

kikimaruska
12. srp 2009

andy: no XA tak malá kolečka nemá, ty přední jsou velká jako všechny kola některých 4 kolek s pevným podvozkem., Za malá kolečka považuju ty jejich letošní novinky XQ ap. To jsou malá kolečka podle mě...a samozřejmě nevhodná do terénu. My s XA projeli uplně všude, zaaretuješ kola a jede se jako s pevnou čtyřkolkou. A ve městě zase odaretujem a můžeme se v pohodě pohybovat a zatáčet... Blani já bych si je vyzkoušela a porovnala, pokud opravdu nevíš jak jezdí...trojkolka, zatáčecí kolečka i pevná čtyřkolka jsou docela rozdílné poježdění a každá maminka preferuje něco jiného 😉

blanula
12. srp 2009

Holky děkuji za rady, s manžem vyrazíme směr Brno a musím něco přivézt nebo alespoň vyzkoušet a objednat přes net.Už mě z toho hrabe, koupím klidně i ojetý když bude slušný, ale něco už potřebuju, když jdeme na prochajdu tak prďolka chvilku jde sama,ale za chvíly už se chce nosit a to já opravdu nezvládádm s mou váhou,
ještě jednou holky díkec.

zukrik
13. srp 2009

Ahojte
Prosím baby,máte niekto skúsenosť s X-Lander pre dvojičky?
Vyzerá velmi dobre,máte ho niektorá?
Ďakujem

dosa
13. srp 2009

zukrik - uz sa tu par stran dozadu nan niekto pytal, ale neozval sa nikto, je to novinka, zrejme este nie tak rozsirena.
ale keby som ti mohla poradit - je to sportak a pre babatka sa daju dokupit vlozne tasky. ale tym, ze sedacia cast sa neda dat do protismeru jazdy, na babatka by si nevidela - chces taky kocik? asi by som ho brala len ako sportak - ja osobne 😉