Kočík Peg perego book cross, skúsenosti

cima11
29. únor 2016

Ahojte dievčatá odette 123 a karnea. Odette vytvorila otázku a tam som vám už nemohla napísať, lebo tam sa dá reagovať iba jedenkrát. (https://www.modrykonik.cz/forum/na-kocarkovani/...) Po pár dňoch pridávam svoje skúsenosti s PP book cross. Som zatiaľ veľmi spokojná. Vyskúšala som tie kolieska aj na našich popraskaných chodníkoch, aj na tráve, aj na dlažbe v meste a ide to tichučko. Uvidím, či to bude rovnaké za mesiac, ale teraz je to dobré. Má všetko, čo sa mi na kočíkoch páči - ľahučkú ovládateľnosť, dobré skladanie, sed až skoro do ľahu (skoro úplný ľah), nadstavenie nožičiek, super veľká strieška (aby nesvietilo slniečko) a veľký nákupný košík. A čo som milo prekvapená aj nejaké vychytávky, čo moje predchádzajúce kočíky nemali - okno na strieška na magnet (na starom kočíku som mala suchý zips a vždy som budila malú, keď som sa šla pozrieť, či spí), skladanie také, že sa vnútro kočíka nezamaže, keď sa zloží (na starom kočíku som mala síce tiež výborné skladanie, ale keď sa zložil, tak sedacou časťou dovonku a vždy som ho zašpinila, keď som ho dávala do auta) a dá sa dať až skoro do kolmého sedu, čo je tiež super, lebo môj starý kočík nešiel, a tak sa mi v ňom malá nechcela opierať, lebo nevidela. Ak chcete ešte čokoľvek vedieť, kľudne sa pýtajte.
Túto diskusiu som vytvorila preto, lebo keď som ho kupovala ja, hľadala som na nete skúsenosti a nič som nenašla, tak aspoň ja teraz môžem poradiť.

bambullkaa
4. čer 2016

@mich35 na Sbazaru někdo prodává samostatnou korbu, ale Navettu XL v barvě Avana (krémová) nebo, Perla nebo Galaxy v super stavu 🙂 Ale bohužel žádná Pop Up... :-/

sedlakovasary
9. čer 2016

@cima11 Mohu ještě poprosit, jak je to s váhou kočárku ???Slyšela jsem,ž třeba Peg Perego GT3 je hodně těžký, tak jak je na tom Book Cross??? 🙂

karnea
9. čer 2016

Ten je lehoučký. Jeden z důvodů proč jsem si ho vybrala. Zkušenosti jinak přidávat nemohu, protože na svojí první jízdu teprve čeká.

sedlakovasary
9. čer 2016

@karnea Jé máte termín na výročí naší svatby 🙂 kde jste kupovala ???Rozhodujeme se, kam se na něj jet podívat 🙂

karnea
9. čer 2016

@sedlakovasary Kupovali jsme ho v Chomutově mají i stránky. Chce to si tam předem zavolat jestli ho mají zrovna na prodejně. Když řeknete kdy přijedete připraví ho ho ze skladu. Mají tam fakt výběr. Zkusila jsem si pojezdit po prodejně skoro se vším co tam měli a book cross jasně vyhrál hlavně v ovladatelnosti. Měli tam i GT3 a je teda o dost těžší a i hůř ovladatelný.

bambullkaa
11. čer 2016

@sedlakovasary Book Cross je o 4,2 kg lehčí než GT3. Book Cross se lepší ovládá, je skladnější a má Soft-Ride kola (nenafukovací), GT3 je má nafukovací a to taky přidává na váze kočárku... Kola jsou oproti GT3 užší, ale zase nejsou moc úzké takže se nikde nezasekneš... Mám BC tři měsíce a jsem s ním naprosto spokojená. Navíc má tisíc krát lepší nánožník (je delší než u GT3) a mega stříšku a to taky GT3 nemá 😉 ta XXL stříška je k nezaplacení. Kočárek mám s hlubokou korbičkou Pop Up v barvě Atmosphere a sporťák v barvě Blue Denim 🙂 (pro zajímavost).

mich35
12. čer 2016

holky já se nemůžu rozhodnout mezi tím šedým a béžovým (pohlaví nechcem vedět) co myslíte?

kluivertka
12. čer 2016

@mich35 ahojky, myslíš ten šedočerný? já se taky nemohla rozhodnout, moc se mi líbil ten červenostříbrný (čekáme holčičku) ale radši jsme chtěli neutrální barvu. Tak mi zítra přijde ten stříbrnošedý 🙂 už se na něj těším. Ten béžový jsem viděla v reálu a moc se mi nelíbil, byl na mě moc světlý

bambullkaa
12. čer 2016

@mich35 za mě jednoznačně šedý 🙂

mich35
12. čer 2016

Mam na mysli ascot nebo beige
Kluivertka červeno stříbrný book cross ani neni nebo se pletu?

bambullkaa
13. čer 2016

@mich35 ona myslí Synergy nebo Ascot. MOD beige paní napsala že vyděla a že se jí zdá moc světlý.

mich35
17. čer 2016

Holky hodte fotky svých crosse v jiné barvě nez riflova prosím

sedlakovasary
17. čer 2016

@bambullkaa a ostatní holky co máte 🙂 můžu Vás poprosit....čekáme lednové miminko a teď se mi objevily názory, že korbička Navetta XL je prý malá.Že tam, miminko ve fusaku (beránku) nedám...Jak jste to měli vy ???Děkuji za názory... 😉

bambullkaa
17. čer 2016

@mich35 může být 🙂 ?
@sedlakovasary menší je o chlup, ale lednové miminko se ti tam i s fusakem vejde v pohodě 😉

sedlakovasary
17. čer 2016

@bambullkaa já si právě také myslím...jsou samozřejmě i větší kočárky na délku..kdybych měla zářijové/říjnové, tak věřím, že by problém byl...ale takhle mi to taky nepřijde...nevíte, kde je k vidění okolo Prahy - kromě pražské prodejny v cetru (Haštalská) ??? 🙂

mich35
17. čer 2016

@bambullkaa týý jo super díky moc, kde mají takový vyběr? a šedá ascot je sporták stejný jako XL korba ? ta šedobílá XL je moc hezká

mich35
17. čer 2016

@sedlakovasary xl korby bych se u lednátka nebála, já mám termín 30.9. a risknu to, přinejhorším to pořeším vložou taškou a sportákem

bambullkaa
17. čer 2016

@sedlakovasary babystar.cz je výhradním dovozcem Peg-pérego... tak zajeď do Horních Počernic a tam je milá paní a ona vše předvede 😉
@mich35 píšu SZ.

bambullkaa
17. čer 2016

@mich35 Ascot seženeš jako Navettu XL i jako sporťák Book Cross. Je to TOP barva!

ara80
18. čer 2016

@sedlakovasary nam se syn narodil k koncem srpna a korbička byla akorát. Vydržel v ní do března. A to se narodil jako 4kg miminko.

mich35
20. čer 2016

narvete někdo korbu xl a podvozek cross do kurfu auta, ne kombíka?

nicinka0
1. črc 2016

Mamicky, pls aka je celkova vyska rukovate pri pp cross? dakujem

bambullkaa
1. črc 2016

@nicinka0 +- 112 cm

nicinka0
1. črc 2016

@bambullkaa dakujeeeem ;)

bambullkaa
1. črc 2016

@nicinka0 není zač 🙂

annov
14. črc 2016

Prosím vás o radu 🙂. Máme klučinu narozeného koncem dubna. Nějak nám vytáhl do délky a ve 12 týdnech váží skoro 6kg. V současnosti jezdíme s mutsy transporter, ale má poměrně malou korbu :(. A obávám se, že tak v září už budeme muset do sporťáku, protože se nevejdeme do korby. Bydlíme v paneláku a máme malý výtah. Maminky, moc prosím, jaká je délka tohoto super kočárku (od předního kolečka otočeného po směru jízdy k zadním kolečkům a při co nejvíc zvedlé rukojeti), do kterého jsem se asi zamilovala 🙂. Moc děkuji 🙂

karnea
14. črc 2016

@annov Když je kolečko směrem dopředu a kukojeť co nejvíc zvedlá je to kolem 110cm a když kolečko schováš pod kočárek, tak kolem 100cm

annov
14. črc 2016

@karnea moc děkuju za odpověď 🙂. Tepreticky by se nám do výtahu vejít měl 🙂. Pojedu se na něj podívat do obchodu 🙂

bambullkaa
15. črc 2016

@annov měřila jsem pro jednoho pána 🙂 Ten taky přemýšlel zda se mu vejde do výtahu a nakonec se mu vejde 😉 Jinak Peg-pérego nabízí Book na podvozku Book Plus 51 a ten se už 100% vejde do každého výtahu 🙂