Kočík Peg perego book cross, skúsenosti
Ahojte dievčatá odette 123 a karnea. Odette vytvorila otázku a tam som vám už nemohla napísať, lebo tam sa dá reagovať iba jedenkrát. (https://www.modrykonik.cz/forum/na-kocarkovani/...) Po pár dňoch pridávam svoje skúsenosti s PP book cross. Som zatiaľ veľmi spokojná. Vyskúšala som tie kolieska aj na našich popraskaných chodníkoch, aj na tráve, aj na dlažbe v meste a ide to tichučko. Uvidím, či to bude rovnaké za mesiac, ale teraz je to dobré. Má všetko, čo sa mi na kočíkoch páči - ľahučkú ovládateľnosť, dobré skladanie, sed až skoro do ľahu (skoro úplný ľah), nadstavenie nožičiek, super veľká strieška (aby nesvietilo slniečko) a veľký nákupný košík. A čo som milo prekvapená aj nejaké vychytávky, čo moje predchádzajúce kočíky nemali - okno na strieška na magnet (na starom kočíku som mala suchý zips a vždy som budila malú, keď som sa šla pozrieť, či spí), skladanie také, že sa vnútro kočíka nezamaže, keď sa zloží (na starom kočíku som mala síce tiež výborné skladanie, ale keď sa zložil, tak sedacou časťou dovonku a vždy som ho zašpinila, keď som ho dávala do auta) a dá sa dať až skoro do kolmého sedu, čo je tiež super, lebo môj starý kočík nešiel, a tak sa mi v ňom malá nechcela opierať, lebo nevidela. Ak chcete ešte čokoľvek vedieť, kľudne sa pýtajte.
Túto diskusiu som vytvorila preto, lebo keď som ho kupovala ja, hľadala som na nete skúsenosti a nič som nenašla, tak aspoň ja teraz môžem poradiť.
Stručné shrnutí
- Peg Perego Book Cross je lehký a dobře ovladatelný kočárek s velkou XXL stříškou a možností téměř úplného sklopení do lehu.
- Book Cross má Soft‑Ride nenafukovací (pěnová) kola a odpružení na předních i zadních kolech; je o 4,2 kg lehčí než Peg Perego GT3, ale uživatelky uvádějí tvrdší podvozek a větší „drncání“ na nerovném povrchu než u GT3 nebo BJ City Elite.
- Nabízí se dvě hluboké korby: Pop Up (83 × 42 × 67 cm, 4,1 kg) a Navetta XL (87 × 45,5 × 67 cm, 5,3 kg); Modular/Completo set obsahuje Navetta XL, autosedačku Primo Viaggio SL a tašku s přebalovací podložkou.
Nejčastější otázky
Q: Jaké jsou vnitřní rozměry sedací části a opěrky u Book Cross?
A: Uživatelky změřily šířku sedací části cca 32–34 cm a délku sedací části 41–42 cm; délka zadní opěrky byla změřena na ~50 cm a šířka zad na 31–37 cm.
Q: Jsou kola u Book Cross nafukovací nebo píchuvzdorná?
A: Kola jsou Soft‑Ride gumová s pěnovou výplní (nenafukovací) a uživatelky je popisují jako píchuvzdorná.
Q: Lze sportovní část nasadit tváří k rodiči?
A: Ne; sportovní sedačka Book Cross není otočná a nelze ji nasadit čelem k rodiči.
Q: Co obsahuje základní sportovní set a co Modular/Completo set?
A: Sportovní set obsahuje pláštěnku a nánožník; Modular/Completo set obsahuje hlubokou korbu (Navetta XL), autosedačku Primo Viaggio SL a tašku s přebalovací podložkou. Originální pláštěnka stojí uváděně 1 090 Kč, alternativní pláštěnka Emitex cca 200 Kč.
Q: Vejde se do korby fusak pro lednové miminko?
A: Ano; uživatelky uvádějí, že Pop Up korba pojme lednové miminko i s fusakem a že Pop Up často vydrží do cca 9 měsíců; Navetta XL je rozměrově větší.
Q: Kde kočárek koupit a kde řešit servis v ČR?
A: V ČR je dovozcem/distributorem Kenyo s.r.o.; zmiňovaní prodejci/importéři: babystar.cz (prodejna v Horních Počernicích), Malvík, prodejna v Praze na Haštalské; servis řeší autorizovaný servis dovozce a uživatelky hlásily i konkrétní reklamace (např. výměna brzdových kotoučů v záruce).
Závěry z diskuze
Shoda
- Většina uživatelek hodnotí Book Cross jako lehký a dobře ovladatelný kočárek se snadným skládáním a velkou stříškou.
- Sportovní část Book Cross není otočná; nelze ji nasadit čelem k rodiči.
- Kola jsou Soft‑Ride nenafukovací a uživatelky je považují za píchuvzdorná.
Sporné názory
- Odpružení a jízda v terénu: někteří uživatelé chválí Cross za stabilitu a terénní schopnosti, jiní uvádějí, že na hrubém povrchu „drncá“ více než modely s nafukovacími koly (GT3, BJ City Elite).
- Blednutí materiálu: část diskutujících hlásí výrazné vyblednutí některých potahů, jiní uvádějí, že materiály typu Ascot/Synergy nebo MOD/Luxe blednout méně.
- Kvalita servisu: někteří popisují rychlé řešení reklamací (např. výměna brzdových kotoučů), jiní považují záležitosti servisu za problematické a neochotné.
Otevřené otázky
- Jaké bude míra a viditelnost blednutí potahů při dlouhodobém vystavení slunci u různých barevných řad?
- Jak dlouhodobě vydrží ložiska a kola při častém ježdění po staveništích, schodech a těžkém provozu?
- Jak se bude sportovní nástavba Book Cross chovat u větších dětí (nad 8–9 kg) z hlediska komfortu a stability?
Zmíněné značky a firmy
Peg Perego, Primo Viaggio SL, BJ City Elite, Britax B‑Motion, Peg Perego GT3, Valco Snap4, Hartan, babystar.cz, Kenyo s.r.o., Emitex, Pinkie, Nosanda, Babymoov, andys.cz, Kaiser, Lodger, Bugaboo Bee, Mutsy, Malvík, Cybex, ABC design, Reer, Modrý Koník
Zmíněné produkty a metody
Peg Perego Book Cross, Peg Perego Book Plus S, Peg Perego Book Completo (Completo Set Modular Elite 2017), Navetta XL, Pop Up korba, Primo Viaggio SL autosedačka, Soft‑Ride nenafukovací kola, nafukovací kola, nánožník, pláštěnka, originální pláštěnka Peg‑Perego (1 090 Kč), pláštěnka Emitex (~200 Kč), taška Babymoov Chic, fusak Kaiser Coo Coon, Lodger Bunker, rukávník Emitex, rukávníky Pinkie, adaptéry pro autosedačky (pozn.: pro některá vajíčka/Maxi‑Cosi se pro sporťák nezmiňují adaptéry), Modular/Completo set, sportovní sedák, měření rozměrů sedáku a korby
Místa a osoby
Praha, Horní Počernice, Haštalská (Praha), Chomutov, Malvík, Ostrava, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Tatry
Já konečně přidávám svojí zkušenost. Začali jsme jezdit před měsícem a jsem maximálně spokojená. S kočárkem se skvěle manipuluje a je lehoučký. Moc mile jsem byla překvapená jak výborný je v terénu. Perfektně stabilní a zatím jsem s ním překonala všechno. Za mě je to super kočárek a jsem moc ráda, že jsem ho pořídila.
@karnea jééé konečně jste mohla napsat svoji zkušenost...Také budeme pořizovat Book Cross s korbičkou POP UP 🙂 jen pořád nemůžu rozlousknout tu barvičku...zda Synergy bo Atmosphere 🙂 nevím...jinak ta kolečka mě taky zajímají ???
Holky, kola jsou gumová nenafukovací s pojistkou proti popíchnutí. Jsou super. Jezdím s kočárkem skoro 6 měsíců bez poruchy. Kamínků se nebojte, nezapichují se. Korbu mám Pop Up Atmosphere. Za mě je to nejlepší kočárek co jsem kdy měla 🙂
My čekáme lednátko 🙂 začátkem ledna tedy...myslíte, že vydržíme v té korbičce ???Zase tak hrozně malá mi nepřijde...
Mám březnové miminko, bude mu 6 měsíců. Nevím kolik měří, ale oblečení má vel. 68 a váhu 7 700g. Do SZ mohu poslat foto (veřejně nechci) děkuji za pochopení 😉 Nám se tam vejde s přehledem.
@bambullkaa tak jeslti mohu poprosit o fotečku do SZ 🙂 ty první měsíce u nás budou s fusakem, pak už by to mělo být v pohodě... 😉
Diky za info,taky cekame lednatko,ale myslim,ze korba bude v pohodě,na zacatek se s fusakem vejdeme a pak bez fusaku doufam,ze taky v poho....
@chicina úplně v pohodě. Miminka od prosince do března nepotřebují mega korbu. Tahle jim bohatě stačí 🙂
Holky já nevím s tou barvou 🙂 Naživo jsem viděla tu Synergy, Denim a tu Beige...ale nikde tu Atmosphere...já nevím kterou objednat 😀 😀 😀
Za mě Atmosphere 😀 je skvěle univerzální i když jsem věděla že čekáme kluka, ale dá se skvěle ladit i s jinými barvami 🙂
Kočárek je super. Jsem ráda, že jsme ho pořídili, malému jsou čtyři měsíce a je v něm spokojený 🙂. Je lehký, snadno se s ním manipuluje a je skladný 🙂. Máme jen sporťák v barvě Denim. Jediná nevýhoda je, že máme autosedačku Maxi Cosi a na tento sporťák se neprodávají adaptéry ☹
A ještě jsem přemýšlela jaký rukávník pořídím na zimu, brzda se mi zdá docela daleko od rukojeti.
Manžel a maminka jsou pro Synergy a já jsem 50% pro Synergy a 50% pro Atmosphere 😀 Už bych ho měla doma, ale tu barvu ještě pořád řeším...a ten rukávník je správný dotaz ???Holky našla jsem tyhle,ale nevím zda by šly na Crosse ...
http://www.pinkie.cz/rukavniky/
Původně jsem chtěla Synergy, ale na živo mě zklamala. Pak jsem chtěla Onyx ale ten jsem zavrhla a nakonec mám Atmosphere byť se chlapovi nelíbí (což mi je fuk protože z 90% s ním jezdím já). Sporťák mám Blue Denim
@bambullkaa Kdo je vyrábí? Děkuju za typ. Na tu brzdu jdou dobře? A nejsou pak krátké na ruku?
Já jsem se dívala na tento od Emitexu. Píší k němu, že má dostatek prostoru pro manipulaci s brzdou...
Tady je odkaz: http://www.emitex.cz/cz/menu/129/produkty/vyrob...
@annov nevím, zkušenost nemám. Mám rozdvojené a mám to v cajku. Nelíbí se mi spojený.
Zdravím Vás. Kočiar pp book cross je úplne perfektný aspoň teda podľa mňa. Malý bude mať teraz štyri mesiace. Vaničku sme ani nekupovali a spinka tam krásne od narodenia. Aj pediater ho videl a povedal že je úplne v pohode na chrbátik.
Takže popíšem čo na ňom milujem.
1. Malý je v ňom spokojný
2. Som vysoka a tento kočiar je pre vysoké baby ako stvorený ( samozrejme že aj pre nižšie, nakoľko sa rukoväť dá meniť).
3. Strieška na nezaplatenie (žijem v krajiné kde stale slnko.
4. Rucna brzda
5. Je to malý Jeep. Byvam v oblasti kde sú na chodníkoch posadene stromy. Takže je to v kuse obrubník, cesta, chodník atď. Iný by som už asi rozbila. Tento je naozaj na tie najťažšie terény.
6. Ľahká manipulácia, skladanie, kolesá sa dajú ľahko vybrať. ( Predné trošičku tazsie).
7. Mám kompatibilnu autosedacku takže veľa krát kým ešte nesedí chodime vonku v autosedacke ktorá sa ľahko zacvikne do športového kociara.
8. Toto leto veľmi fúka a kočiar je úplne nepriechodny vetrom ak je otočený chrbtom.
Píšem detaily ale myslim že tie sú najviac dôležité.
9. Ta denim farba je super nakoľko nie je vidiet žiadne spinky ak náhodou. Mne sa hlavne aj najviac páčila
Jedina nevýhoda je že sa sportiak nedá otočiť smerom ku mne ale aj to má riešenie keď do neho zacvaknem autosedacku a malý má vidi
Prosim,vi tu nekdo,kde maji book cross v kamenne prodejne v Kralovehradeckem ci Pardubickem kraji??
Ahoj holky. Prosím, poraďte mi. Už jsme konečně začali pořádně jezdit tímto kočárkem. Ale jsem docela zklamaná z košíku. Naložila jsem do něj lahev s vodou na UM, deku pro malého a ještě nejakou drobnost a stalo se mi, že jsme košík courali po zemi! Že taková ta sklápěcí část košíku byla stále sklopená (jako kdyby prasklo pérko, nebo nevím jak to přesně popsat...). Máte to také tak, nebo je závada na našem kočárku...
Ahoj. V našom kočíku boli ťažké tasky s nakupmi ako je avivaz atd a nic take sa mi nestalo. Tak neviem.
@annov Tak to ho máš špatně nasazený. Chodím s kočárkem denně nakupovat a vozím s sebou i UM a nic necouráme 🙂




@bambullkaa Strašně moc Ti děkuji 🙂. Kočárek jsme zamluvili v obchodě a zítra se na něj pojedeme podívat 🙂