Kočík Peg perego book cross, skúsenosti
Ahojte dievčatá odette 123 a karnea. Odette vytvorila otázku a tam som vám už nemohla napísať, lebo tam sa dá reagovať iba jedenkrát. (https://www.modrykonik.cz/forum/na-kocarkovani/...) Po pár dňoch pridávam svoje skúsenosti s PP book cross. Som zatiaľ veľmi spokojná. Vyskúšala som tie kolieska aj na našich popraskaných chodníkoch, aj na tráve, aj na dlažbe v meste a ide to tichučko. Uvidím, či to bude rovnaké za mesiac, ale teraz je to dobré. Má všetko, čo sa mi na kočíkoch páči - ľahučkú ovládateľnosť, dobré skladanie, sed až skoro do ľahu (skoro úplný ľah), nadstavenie nožičiek, super veľká strieška (aby nesvietilo slniečko) a veľký nákupný košík. A čo som milo prekvapená aj nejaké vychytávky, čo moje predchádzajúce kočíky nemali - okno na strieška na magnet (na starom kočíku som mala suchý zips a vždy som budila malú, keď som sa šla pozrieť, či spí), skladanie také, že sa vnútro kočíka nezamaže, keď sa zloží (na starom kočíku som mala síce tiež výborné skladanie, ale keď sa zložil, tak sedacou časťou dovonku a vždy som ho zašpinila, keď som ho dávala do auta) a dá sa dať až skoro do kolmého sedu, čo je tiež super, lebo môj starý kočík nešiel, a tak sa mi v ňom malá nechcela opierať, lebo nevidela. Ak chcete ešte čokoľvek vedieť, kľudne sa pýtajte.
Túto diskusiu som vytvorila preto, lebo keď som ho kupovala ja, hľadala som na nete skúsenosti a nič som nenašla, tak aspoň ja teraz môžem poradiť.
Stručné shrnutí
- Peg Perego Book Cross je lehký a dobře ovladatelný kočárek s velkou XXL stříškou a možností téměř úplného sklopení do lehu.
- Book Cross má Soft‑Ride nenafukovací (pěnová) kola a odpružení na předních i zadních kolech; je o 4,2 kg lehčí než Peg Perego GT3, ale uživatelky uvádějí tvrdší podvozek a větší „drncání“ na nerovném povrchu než u GT3 nebo BJ City Elite.
- Nabízí se dvě hluboké korby: Pop Up (83 × 42 × 67 cm, 4,1 kg) a Navetta XL (87 × 45,5 × 67 cm, 5,3 kg); Modular/Completo set obsahuje Navetta XL, autosedačku Primo Viaggio SL a tašku s přebalovací podložkou.
Nejčastější otázky
Q: Jaké jsou vnitřní rozměry sedací části a opěrky u Book Cross?
A: Uživatelky změřily šířku sedací části cca 32–34 cm a délku sedací části 41–42 cm; délka zadní opěrky byla změřena na ~50 cm a šířka zad na 31–37 cm.
Q: Jsou kola u Book Cross nafukovací nebo píchuvzdorná?
A: Kola jsou Soft‑Ride gumová s pěnovou výplní (nenafukovací) a uživatelky je popisují jako píchuvzdorná.
Q: Lze sportovní část nasadit tváří k rodiči?
A: Ne; sportovní sedačka Book Cross není otočná a nelze ji nasadit čelem k rodiči.
Q: Co obsahuje základní sportovní set a co Modular/Completo set?
A: Sportovní set obsahuje pláštěnku a nánožník; Modular/Completo set obsahuje hlubokou korbu (Navetta XL), autosedačku Primo Viaggio SL a tašku s přebalovací podložkou. Originální pláštěnka stojí uváděně 1 090 Kč, alternativní pláštěnka Emitex cca 200 Kč.
Q: Vejde se do korby fusak pro lednové miminko?
A: Ano; uživatelky uvádějí, že Pop Up korba pojme lednové miminko i s fusakem a že Pop Up často vydrží do cca 9 měsíců; Navetta XL je rozměrově větší.
Q: Kde kočárek koupit a kde řešit servis v ČR?
A: V ČR je dovozcem/distributorem Kenyo s.r.o.; zmiňovaní prodejci/importéři: babystar.cz (prodejna v Horních Počernicích), Malvík, prodejna v Praze na Haštalské; servis řeší autorizovaný servis dovozce a uživatelky hlásily i konkrétní reklamace (např. výměna brzdových kotoučů v záruce).
Závěry z diskuze
Shoda
- Většina uživatelek hodnotí Book Cross jako lehký a dobře ovladatelný kočárek se snadným skládáním a velkou stříškou.
- Sportovní část Book Cross není otočná; nelze ji nasadit čelem k rodiči.
- Kola jsou Soft‑Ride nenafukovací a uživatelky je považují za píchuvzdorná.
Sporné názory
- Odpružení a jízda v terénu: někteří uživatelé chválí Cross za stabilitu a terénní schopnosti, jiní uvádějí, že na hrubém povrchu „drncá“ více než modely s nafukovacími koly (GT3, BJ City Elite).
- Blednutí materiálu: část diskutujících hlásí výrazné vyblednutí některých potahů, jiní uvádějí, že materiály typu Ascot/Synergy nebo MOD/Luxe blednout méně.
- Kvalita servisu: někteří popisují rychlé řešení reklamací (např. výměna brzdových kotoučů), jiní považují záležitosti servisu za problematické a neochotné.
Otevřené otázky
- Jaké bude míra a viditelnost blednutí potahů při dlouhodobém vystavení slunci u různých barevných řad?
- Jak dlouhodobě vydrží ložiska a kola při častém ježdění po staveništích, schodech a těžkém provozu?
- Jak se bude sportovní nástavba Book Cross chovat u větších dětí (nad 8–9 kg) z hlediska komfortu a stability?
Zmíněné značky a firmy
Peg Perego, Primo Viaggio SL, BJ City Elite, Britax B‑Motion, Peg Perego GT3, Valco Snap4, Hartan, babystar.cz, Kenyo s.r.o., Emitex, Pinkie, Nosanda, Babymoov, andys.cz, Kaiser, Lodger, Bugaboo Bee, Mutsy, Malvík, Cybex, ABC design, Reer, Modrý Koník
Zmíněné produkty a metody
Peg Perego Book Cross, Peg Perego Book Plus S, Peg Perego Book Completo (Completo Set Modular Elite 2017), Navetta XL, Pop Up korba, Primo Viaggio SL autosedačka, Soft‑Ride nenafukovací kola, nafukovací kola, nánožník, pláštěnka, originální pláštěnka Peg‑Perego (1 090 Kč), pláštěnka Emitex (~200 Kč), taška Babymoov Chic, fusak Kaiser Coo Coon, Lodger Bunker, rukávník Emitex, rukávníky Pinkie, adaptéry pro autosedačky (pozn.: pro některá vajíčka/Maxi‑Cosi se pro sporťák nezmiňují adaptéry), Modular/Completo set, sportovní sedák, měření rozměrů sedáku a korby
Místa a osoby
Praha, Horní Počernice, Haštalská (Praha), Chomutov, Malvík, Ostrava, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Tatry
@bambullkaa. Díky za radu 🙂 My jej měli nasazený přímo z obchodu. Doma jsme s ním už nic nedělali... Zkusím tedy někde najít jak se koš odepíná
Holky, jeste se chci zeptat.... mela jsem GT3,a ted se nemuzu rozhodnout,zda zase ten ci crosse. Ma kocarek drzak na piti?? Na fotkach jsem ho nenasla,GT3 ma dva... jak je to s kosikem?? Da se taky jakoby sklopit predni strana pri nakladani a velikostne jsou na stejno??
Ahoj holky,nemate některá v plánu prodávat svého Crosse? předem děkuji za zprávu😃
Co všechno je k němu? V nějaké té základní nabídce... Nanožník? Pláštěnka? Taška asi ne? Děkuji 🙂 Nemůžu nikde dohledat, ani na stránkách neuvádějí...
@vesanus sporťák obsahuje: pláštěnka a nánožník.
Pokud k tomu chceš hlubokou korbu, tak v Modular setu (tak se nazývá) je hluboká korba, autosedačka Primo Viagio SL a taška na rukojeť která obsahuje přebalovací podložku.
Pláštěnku na hlubokou korbu dokupuješ buď originální která sedí na všechny korby Peg-pérego (Navetta XL, Pop Up a Cula) ale dáš za ní 1 090 Kč. Pak na ní pasuje klasická od Emitex za cca 200 Kč.
@bambullkaa Děkuji moc 🙂 jdem do sporťáku, mám 7mi měsíční a už se moc těším až přesedláme z šíleného x-landeru! 🙂
@bambullkaa Jasně, děkuju 🙂 Tak jen doufám že vyhlídnutá taška tam pujde "nainstalovat" 😀
@bambullkaa Pokukuju po Babymoov chic http://www.andys.cz/Babymoov-taska-Baby-Style-C... líbí se mi designově a tím jak je promakaná 🙂
@vesanus kup sporťák a pak tašku... tu z odkazu doporučuju vyzkoušet. Peg-pérego jsou taky super 😉
@bambullkaa mohla bych taky poprosit fotku s miminkem v korbiččce? Děkuji
@cima11 a @karnea Mohla by jste mi prosím Vás některá poměřit délku lehací plochy sporťáku? Děkuji moc pěkně
Dobrý deň. Chcela by som sa opytat odkiaľ ste kupovali tašku ku kociaru aj fusak. Ďakujem 😉
Taška byla v setu s hlubokou korbou a autosedačkou a fusak mám Lodger Bunker mám koupený NOVÝ zde na bazárku 😉
@janakailana Nemohla. Jezdíme zatím s korbou a nasadit sporťák není na 5 minut, je to kopletní předělávka.
Ženy, nemáte nějaké tipy na "vytunění"? Ani nevím co přesně by to mělo být... ale jestli jste si už třeba nějak obzvláštnily vcelku fádní design...
Po přečtení všech recenzí začínám uvažovat nad tímto kočárek. Teď jsem koukala, že mají nový model 2017: http://www.detske-kocarky.cz/kocarek-peg-perego...
Chtěla jsem se zeptat, zda je kočárek dobrý i do terénu a sněhu? Nevíte. Hrozně jsem si přála Peg perego GT3, ale už ho bohužel neprodávají.
Ještě jsem se chtěla zeptat na stabilitu kočárku? Máme totiž psa. Sice netahá, ale nikdy nevíte. Také mě ještě zajímá jestli jde dát sporťák do úplného lehu a zda má pevný záda? Budeme mít květnové mimi a tak nějak počítám, že na zimu už se mi tam nevejde, takže jestli ho budu moct úplně položit.
@shannondrake nekde v obchodech jeste maji... ja nasla cerveny,bohuzel ten manžel nechce...
Jinak jsem byla pro tento kocarek rozhodnuta,jen jsem cetla v nekterych recenzich,ze jak je lehci a uzsi,nez je GT3,je pry nestabilni. Jake mate majitelky zkušenosti

Holky stalo se Vám, že by nějaká barva výrazně šisovala po nějaké době ? 😉