Kočík Peg perego book cross, skúsenosti
Ahojte dievčatá odette 123 a karnea. Odette vytvorila otázku a tam som vám už nemohla napísať, lebo tam sa dá reagovať iba jedenkrát. (https://www.modrykonik.cz/forum/na-kocarkovani/...) Po pár dňoch pridávam svoje skúsenosti s PP book cross. Som zatiaľ veľmi spokojná. Vyskúšala som tie kolieska aj na našich popraskaných chodníkoch, aj na tráve, aj na dlažbe v meste a ide to tichučko. Uvidím, či to bude rovnaké za mesiac, ale teraz je to dobré. Má všetko, čo sa mi na kočíkoch páči - ľahučkú ovládateľnosť, dobré skladanie, sed až skoro do ľahu (skoro úplný ľah), nadstavenie nožičiek, super veľká strieška (aby nesvietilo slniečko) a veľký nákupný košík. A čo som milo prekvapená aj nejaké vychytávky, čo moje predchádzajúce kočíky nemali - okno na strieška na magnet (na starom kočíku som mala suchý zips a vždy som budila malú, keď som sa šla pozrieť, či spí), skladanie také, že sa vnútro kočíka nezamaže, keď sa zloží (na starom kočíku som mala síce tiež výborné skladanie, ale keď sa zložil, tak sedacou časťou dovonku a vždy som ho zašpinila, keď som ho dávala do auta) a dá sa dať až skoro do kolmého sedu, čo je tiež super, lebo môj starý kočík nešiel, a tak sa mi v ňom malá nechcela opierať, lebo nevidela. Ak chcete ešte čokoľvek vedieť, kľudne sa pýtajte.
Túto diskusiu som vytvorila preto, lebo keď som ho kupovala ja, hľadala som na nete skúsenosti a nič som nenašla, tak aspoň ja teraz môžem poradiť.
Stručné shrnutí
- Peg Perego Book Cross je lehký a dobře ovladatelný kočárek s velkou XXL stříškou a možností téměř úplného sklopení do lehu.
- Book Cross má Soft‑Ride nenafukovací (pěnová) kola a odpružení na předních i zadních kolech; je o 4,2 kg lehčí než Peg Perego GT3, ale uživatelky uvádějí tvrdší podvozek a větší „drncání“ na nerovném povrchu než u GT3 nebo BJ City Elite.
- Nabízí se dvě hluboké korby: Pop Up (83 × 42 × 67 cm, 4,1 kg) a Navetta XL (87 × 45,5 × 67 cm, 5,3 kg); Modular/Completo set obsahuje Navetta XL, autosedačku Primo Viaggio SL a tašku s přebalovací podložkou.
Nejčastější otázky
Q: Jaké jsou vnitřní rozměry sedací části a opěrky u Book Cross?
A: Uživatelky změřily šířku sedací části cca 32–34 cm a délku sedací části 41–42 cm; délka zadní opěrky byla změřena na ~50 cm a šířka zad na 31–37 cm.
Q: Jsou kola u Book Cross nafukovací nebo píchuvzdorná?
A: Kola jsou Soft‑Ride gumová s pěnovou výplní (nenafukovací) a uživatelky je popisují jako píchuvzdorná.
Q: Lze sportovní část nasadit tváří k rodiči?
A: Ne; sportovní sedačka Book Cross není otočná a nelze ji nasadit čelem k rodiči.
Q: Co obsahuje základní sportovní set a co Modular/Completo set?
A: Sportovní set obsahuje pláštěnku a nánožník; Modular/Completo set obsahuje hlubokou korbu (Navetta XL), autosedačku Primo Viaggio SL a tašku s přebalovací podložkou. Originální pláštěnka stojí uváděně 1 090 Kč, alternativní pláštěnka Emitex cca 200 Kč.
Q: Vejde se do korby fusak pro lednové miminko?
A: Ano; uživatelky uvádějí, že Pop Up korba pojme lednové miminko i s fusakem a že Pop Up často vydrží do cca 9 měsíců; Navetta XL je rozměrově větší.
Q: Kde kočárek koupit a kde řešit servis v ČR?
A: V ČR je dovozcem/distributorem Kenyo s.r.o.; zmiňovaní prodejci/importéři: babystar.cz (prodejna v Horních Počernicích), Malvík, prodejna v Praze na Haštalské; servis řeší autorizovaný servis dovozce a uživatelky hlásily i konkrétní reklamace (např. výměna brzdových kotoučů v záruce).
Závěry z diskuze
Shoda
- Většina uživatelek hodnotí Book Cross jako lehký a dobře ovladatelný kočárek se snadným skládáním a velkou stříškou.
- Sportovní část Book Cross není otočná; nelze ji nasadit čelem k rodiči.
- Kola jsou Soft‑Ride nenafukovací a uživatelky je považují za píchuvzdorná.
Sporné názory
- Odpružení a jízda v terénu: někteří uživatelé chválí Cross za stabilitu a terénní schopnosti, jiní uvádějí, že na hrubém povrchu „drncá“ více než modely s nafukovacími koly (GT3, BJ City Elite).
- Blednutí materiálu: část diskutujících hlásí výrazné vyblednutí některých potahů, jiní uvádějí, že materiály typu Ascot/Synergy nebo MOD/Luxe blednout méně.
- Kvalita servisu: někteří popisují rychlé řešení reklamací (např. výměna brzdových kotoučů), jiní považují záležitosti servisu za problematické a neochotné.
Otevřené otázky
- Jaké bude míra a viditelnost blednutí potahů při dlouhodobém vystavení slunci u různých barevných řad?
- Jak dlouhodobě vydrží ložiska a kola při častém ježdění po staveništích, schodech a těžkém provozu?
- Jak se bude sportovní nástavba Book Cross chovat u větších dětí (nad 8–9 kg) z hlediska komfortu a stability?
Zmíněné značky a firmy
Peg Perego, Primo Viaggio SL, BJ City Elite, Britax B‑Motion, Peg Perego GT3, Valco Snap4, Hartan, babystar.cz, Kenyo s.r.o., Emitex, Pinkie, Nosanda, Babymoov, andys.cz, Kaiser, Lodger, Bugaboo Bee, Mutsy, Malvík, Cybex, ABC design, Reer, Modrý Koník
Zmíněné produkty a metody
Peg Perego Book Cross, Peg Perego Book Plus S, Peg Perego Book Completo (Completo Set Modular Elite 2017), Navetta XL, Pop Up korba, Primo Viaggio SL autosedačka, Soft‑Ride nenafukovací kola, nafukovací kola, nánožník, pláštěnka, originální pláštěnka Peg‑Perego (1 090 Kč), pláštěnka Emitex (~200 Kč), taška Babymoov Chic, fusak Kaiser Coo Coon, Lodger Bunker, rukávník Emitex, rukávníky Pinkie, adaptéry pro autosedačky (pozn.: pro některá vajíčka/Maxi‑Cosi se pro sporťák nezmiňují adaptéry), Modular/Completo set, sportovní sedák, měření rozměrů sedáku a korby
Místa a osoby
Praha, Horní Počernice, Haštalská (Praha), Chomutov, Malvík, Ostrava, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Tatry
@mich35 Drncat bude a i Book drncá. Tyhle kočárky mají hodně tvrdý podvozek a až postupem času povolí. Taky ti ztěžkne obsah kočárku.. Teď možná máš 3,5 kg ale počkej až bude mít přes 8 kg v půl roce 😀
Člověk když kupuje kočárek PP Book, tak by by s tímto měl rozhodně počítat. Dle mého názoru není do terénu byť píšou All terrain... Já např. denně jezdím pouze na kostkách a k tomu všemu nám teď rozkopali ulici a tak musím tahat kočárek po 20ti schodech a až skončí ty šílený práce na silnici, tak kočárek vezu na servis aby ho zkontrolovali zda je okk.
Ahoj holky,vy co máte a už jezdíte s Crossem,nestalo se vám,ze vám začalo vibrovat přední kolečko? Čím to bylo? Dávali jste na reklamaci? Děkuji za rady 🙂
svaca85 mě občas. Ale já budu dávat do servisu celý kočárek, tak se na to podívají, myslím, že to není vada. Občas se mi prostě "nechytne" kolo, ale už dlouho se mi to nestalo 🙂 Opravdu tu nikdo nemá Blue Denim??
bambullkaa mne to právě dělá poslední dobou čím dál častěji😞 a já mám Blue Denim... sporťák
Jeydila jsi přes léto? Mohu poprosit foto sporťáku s nánožníkem i bez s roztaženou stříškou? Vybledl?? Klidně pošli do SZ 🙂
Kam budete dávat kočárek do servisu? Jezdíme s ním od září. Prakticky jen ve městě, na cyklostezku jej beru pouze výjimečne. Je to týden co začal strašně vrzat u zadních kol, tam jak je pérování ☹.
Kenyo s.r.o je to výhradní dovozce Peg-pérego, Cybex, Hartan, ABC design a Reer... Tak tam.
svaca85 Mohu prosím porosti o foto kočárku i s nánožníkem a prosím o detail a jak dlouho jezdíš? Klidně SZ 🙂
Díky.
Začal nám strašně vrzat u zadních kol ☹ . A to s ním jezdím prakticky po městě a jen zcela výjimečně na upravenou cyklostezku. Používám ho od září a malý má v sedmi měsících 8kg. Takže váhou rozvrzaný být nemůže ☹
Pro až silikonovým olejem. Toto není závada. Na konstrukci je spousta plastových dílů a ty skřípou. Ostatně jako všechny Peg-pérega.
Jezdím teď staveništěm (oprava silnice) syn má 9kg a stále v hluboké korbě. Kočárek drží.
Chystáme se koupit tento kočárek, jen se nemohu rozhodnout jakou korbu. Pop up nebo Naveta XL? Jsou nějaké výhody a nevýhody? Děkuji
Navetta XL je menší. Mám Pop Up a syn se do ní stále vejde i v 9ti měsících. Jinak, Pop Up jde líp na podvozek.
Navetta XL je menší? Spíš větší ne? Já našla tyto rozměry:
Navetta XL: délka 87 cm, šířka 45,5 cm, výška 67 cm, váha 5,3 kg
Pop up: délka 83 cm, šířka 42 cm, výška 67 cm, váha 4,1 kg
Mě vadí, že nenabízí stejné barvy. Chceme Bloom Beige, ale tu v nabídce Pop up nemají.
Tak jsme nakonec take koupili cross... beige 2017. Zatim ceka na miminko,ale v lednu bychom meli zacit jezdit,tak pak napisu postrehy
Dobrý deň. Prave sme si kúpili tento kociar Peg Perego Book Cross. Chcem sa len opytat ako dlho ho mate a ci ste uz menili brzdy? My sme boli raz na túre v Tatrach a jeden brzdový kotúč sa nám opotreboval. Brzdili sme síce cely čas ked sme išli dole kopcom, ale po tyzdni meniť brzdové kotúče je dosť skoro. Naštastie je v záruke a tak nám ich bez problémov poslali. Druha otázka je, ci Vam drží kosik na nákupy dole pod kočiarom? Lebo ked do neho niečo vložím, nemusí to byt ani nič ťažké, tak sa mi to šúcha zo spodu po zemi. Neviem ci je to pri každom kociari alebo je to nejaká výrobná chyba.
@cima11 Jakou máš barvu a za jak dlouho ti vybledl? Mohu poprosit o fotky? I mě kočárek vybledl a budu reklamovat. Budu kupovat PP Completo MOD Black...
@cima11 V pátek jedem do servisu, ale u nás se moc netváří aby mi vyměnili potahy. No, každopádně jim to řeknu. Tady v ČR mi přijde, že je těm lidem co mají vybledlý kočárek úplně fuk. Vůbec toto neřeší. Přece proč bych reklamovala kočárek když je vybledlý ?! Jedna maminka mi toto napsala... 😨
Až bude vyservisovaný - nově převlečený originálním potahem (nemá žádné vady jen ta stříška) , tak jej prodám i když jsem s ním jinak moc spokojená. Koupím PP Book MOD Black noo...
A proč budeš kupovat jinej kočárek, jestli se můžu zeptat? Vybledne i tento ne? My chceme pp book cross v barvě Luxe Grey.. tak mě vše okolo zajímá jestli tedy do toho vůbec jít..
@dockysbazar Nechci tě zrazovat, ale vybledne ti, je to stejný materiál co máme...
Koupím jiný kočárek teda stejnou značku jiný model protože má širší sedák u sporťáku, takže bude mít větší pohodlí než v Crossu.
Celkově Cross jezdí skvěle, ale u nás (z doslechu a já osobně jsem nikdy nereklamovala a ani naši zákazníci ne) není zrovna OK servis. Ale to se dozvím zítra až tam povezeme náš kočárek. Budeme v servisu projednávat i jiné věci okolo tohoto modelu.
Ještě dodám, že moc nechápu, proč musím každému říkat důvod prodeje? Kočárek je to fajn, je lehký a jako tříkolka velice dobře ovladatelný. Za nás veliká spokojenost. Ale já ráda střídám kočárky. Takže u mě je to spíš o změně. Kočárky mě baví. I na prvního syna jsem měla víc kočárků a podle nálady je střídala. Teď mi tu ještě s Crossem parkuje Bugaboo Bee a ráda bych ještě to Completo. Nevidím na tom nic špatnýho a na Crossu mám navíc hlubokou korbu ze které jsme v 9 měsících odrosli, tak nevidím důvod ho dát do servisu a poslat ho dál do světa za prima cenu. Tak ne každý má na to kočárek koupit za takový peníz a zase ten můj bude mít nový originální kabátek a sporťák vůbec nevybalený... Takže bude jako nový... Je spousta maminek co střídá kočárky protože mají rády změnu a ne že nesou spokojené.
Asi si to berete moc osobně. Ptala jsem z důvodu, že jsem prvorodička, čili vybíráme kočárek poprvé a je celkem těžké nějaký vybrat. Jsem z toho upřímně dost zmatená. Byla jsem rozhodnutá pro pp a teď vůbec nevím. ☹


Mam book cross a navettu nestabilní neni, jen na můj vkus víc Drnca nez se mi líbí , hlavně kočičí hlavy, měla jsem sportak gt3 a ten si s nerovnostma poradil skvěle, uvidím co cross a sportak